104
Csak pc-n letölthető formában!
  • rudko67
    #104
    Ha esetleg meg van valakinek a penumbra requiem magyarítása el tudnád nekem küldeni? Előre is köszi.
  • JaSoN HuNTeR #103
    Második rész a legjobb, utána pedig az első, a harmadikról ne is beszéljünk...
  • JaSoN HuNTeR #102
    Requiembe miért nincsenek ellenfelek? Komolyan mondom csak a második rész a jó...
  • Qwerty4
    #101
    jó későn csaptál le a ték lehetőségre!
  • akyyy
    #100
    TÉK
  • grebber
    #99
    Na most nézem 990Ft-ért lesz majd kapható a magyar szinkronos verzió!
  • Qwerty4
    #98
    Véleményem végigjátszás után:

    "Közel két hét és végére is értem a sorozatnak, köszönhető annak, hogy nagyon addiktív, hangulatos, különleges és persze rövid (egyre rövidebbek a részek).
    Az alapdolgok megmaradtak.A hangulat maradt sötét, borzongós, fémes.Ez az atmoszféra nagyon megragadott.Maradt a korábbi érdekes irányítás, amit eddig nem is említettem, maradt a főszereplő.Maradtak, a szerencsére megoldható rejtvények, ügyességi játékok.
    Ami viszont változott, az a játékmenet.Ezúttal van 9 pálya, ez 9 próbát jelent.Mindegyiken kell gyűjtögetni azokat a bizonyos kulcsokat, amivel a pályán található portál használható lesz és a következő pályára dob.Persze meg kell kűzdeni ezekért a kulcsokért, természetesen nem erőszakkal, hanem egy kis agytornával.Össze kell rakni az adott pályán az "elemeket", hogy végül miden szükséges kulcsot megszerezzünk és tovább léphessünk.
    Ezúttal nem kell senki és semmi elől bújkálni, nincs ellenség.Csak a dolgunkat kell végezzük.
    Egyesek panaszkodtak, hogy ez nem is igazi Penumbra és nem jó.Nekem ez is nagyon bejött, talán rossz is lett volna egy pont ugyanolyan játékmenet, mint az előző részekben.Ráadásul így, hogy egymás után játszottam őket.De, ha nem nézzük az előzményeket, ez a játék még mindig kimagaslóan jó minden szempontból a tavalyi játékfelhozatalból.

    Negatívumok:
    -bugok (pl. a tárgyak a falba ragadnak)
    -elég érthetetlen volt ez az egész rész
    -ez nagyon rövid

    Pozitívumok:
    -HANGULAT
    -addiktív
    -nincs unalom
    -újfajta játékmenet + gyorsmentés + portálok
    -irányítás
    -feladatok
    -pályák (az összes jó)
    -grafika (tökéletes ide, sőt nagyon jó)
    -hangok, zenék

    Értékelés:92%"
  • Qwerty4
    #97
    Elkezdtem ezt is, véggvittem az első pályát.
    Idáig tök hangulatos a cucc...
  • totyak
    #96
    Nem tudom, hogy nézi-e még valaki ezt a fórumot, de azért megkérdem, amit akarok.

    A harmadik pályán, ahol a kék lézer van, meg a robbanó ketchup, ott minek van minden emeleten három kapcsoló? Hiába kapcsolgatom őket, nem történik semmi. Ha simán úgyhagyom őket, ahogy alapban állnak, akkor is végig tudok menni a pályán. Akkor mire kellenek?

    A másik kérdésem meg a negyedik pálya, a csatornás részre vonatkozik. A csatorna legvégében van egy kar, amit ha meghúzok, elkezd áramlani a víz. Ekkora a szobában bele lehet rakni a gépbe a dobozokat és az áramlat előbb utóbb a rácsos részre viszi őket. Nade ennek mi értelme. Áramlás nélkül is oda lehet vinni a dobozokat és hidat lehet építeni. Sőt, így még később is tudok hidat építeni anélkül, hogy a víz elsodorná a dobozt. Szóval szükséges valamire az a kar, mert én nem használtam és mégis továbbjutottam?

    Egyébként éppen most vagyok az ötödik havas pályán.
  • matrix5
    #95
    hello
    el akadtama játékban a 7. pályán amikor azt a világito gurulo gömböt le kell dobni egy lukba és utána két karral kell állitgatni a köveket ugy hogy át jusson a tul oldalra de az egyik kö nem mozdul és a közepénél el akad a golyó
  • atesszan
    #94
    [spoiler]Mi ez?[spoiler]
  • Lerstal
    #93
    http://www.nextfrictionalgame.com/
    penumbra féleség játék készülöben :)
  • Prince23
    #92
    debut trailer (collection)
  • PanzerWolf
    #91
    Valaki végigvitte már a játékot?Én elakadtam ott mikor az áramkörrel kell szórakozni.Nem értem a falon lévő ábrát.Azt hiszem a 8. vagy a 9 pálya.
  • Lerstal
    #90
    gyerekek :)
    http://cdgalaxis.hu/PC/16038/penumbra-athology.html
    woot :)
  • PanzerWolf
    #89
    Ezt most találtam:
    Penumbra antology
    A cdgalaxisnál meg hirdetik a requiemet 1990ft-ért.Elvileg már lehet kapni.
  • PanzerWolf
    #88
    Okés köszi!Remélem is,hogy kijön karácsony előtt!
  • Lerstal
    #87
    cdprojekt.hu
    Cseh oldalán már van csehül :S de magyarul lesz karácsony előtt még.
    email-ban kérdeztem meg őket.
    CDProjekt
  • PanzerWolf
    #86
    Ezt hol olvastad?Jó,hogy megvan a 2. rész eredetiben
  • Lerstal
    #85
    DVD-n* :)
  • Lerstal
    #84
    most fog megjelenni penumbra:anthology magyarországon! még az ünnepek előtt, 5000FT lesz. mind 3 rész magyarul , platinum edition :)
  • PanzerWolf
    #83
    Okés rendben!Várom.
  • Steve Q
    #82
    Amint letudom a zh-időszakot és beköszönt a Nagy Téli Szünidő, megcsinálom... csak lenne már végre elég időm
  • PanzerWolf
    #81
    Sziasztok!
    Mikorra lesz hozzá magyarítás?
  • tommyx
    #80
    végigjátszást nem akar valaki csinálni? mert nem találom sehol. szerintem nincs is
  • Shodan
    #79
    várjuk
  • Steve Q
    #78
    Na, sikerült végigvinni a Requiem-et, láttam mindkét végét, sőt a titkos helyet is megtaláltam benne . Amint előkerítem a szerkesztőprogot hozzá, nekilátok a fordításának.
  • Seth
    #77
    Én is így jártam, de aztán kiderült hogy a sorrend nem volt jó, tehát előtte még kell csinálni vmit,addíg hiába próbálod. Sajna már nem emlékszem mit
  • Steve Q
    #76
    Bocs, közben rájöttem, hogy én voltam a hülye, alaposabban szétnéztem és rájöttem, mi a baj . Ha érdekel valakit, leírom.

    Amúgy a kijátszása után szándékomban áll magyarítani a Requiem-et (van hozzá programom és valamilyen szinten tudok angolul).
  • Steve Q
    #75
    Üdv mindenkinek!
    Elakadtam a Requiem-ben, jól jönne egy kis segítség:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az 5. pályán tartok (Surface Station). Arra már rájöttem, hogy ki kell cserélni a nagy kék biztosítékot, de bármit vágok a biztosíték üvegdobozához, nem akar betörni . Most 1.01-es patch-el játszom, 1.0 alatt az üveg simán betört, de hiába raktam bele a jó biztosítékot, nem áll meg benne, minduntalan "átesett" a doboz alján (szép kis bug).

    Ha valaki tudja, mi a baj vagy mit rontottam el, örülnék ha segítene. Előre is köszi!
  • Shodan
    #74
    Én úgy tudom nem jelenik meg dobozos kiadásban. Ezért gondolom hivatalos magyar nyelv sem lesz.De az 1-hez is ksézült felirat, remélem ehhez is lesz minnél előbb.
  • Prince23
    #73
    1.01 PATCH
  • balee4
    #72
    Nincs, nálunk elvileg magyarul jelenik meg.
  • Shodan
    #71
    Van már hozzá magyarosítás?
  • atesszan
    #70
    [spoiler]Ilyet?[spoiler]
  • zzeN
    #69
    [] ilyet használj
  • atesszan
    #68
    Lol! Nem jött össze!
  • atesszan
    #67
    {spoiler}Köszönöm szépen!{spoiler}
  • Seth
    #66
    (spoiler) Spoiler szöveg (/spoiler)


    Tessék, csak a zárójelek helyett kapcsosat használj
  • atesszan
    #65
    Á,elküldhetnéd a [email protected]!Kösz