54
Családon belüli erőszak
  • Falcon87
    #54
    De. Egy verés nem árt. Legalább tudja, hogyha megtépi a hugát, nem kézrekoppintást kap, hanem keményebbet. És erre szükség van... Nem nagy verés, de fájjon. Bár, erről még nincs tapasztalatom, csak én így gondolom.
  • kocsisgabor9999
    #53
    Kilehet belőle mászni. Bármikor. Tudom, mert 4 évig ebben éltem. Engem is ok nélkül ütött apám. Elköltöztök, kész.
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Pár telefon és már el is vettek titeket a családotoktól (anyám pedagógus, tudom hogy megy ez). Ha szerinted ez volt a megoldás, neked máris van kiút. Sokan ezt nem tartják annak és szenvednek egész életükben.
  • DJ GamerGirL
    #51
    Úgy látom, itt sokaknak fingjuk sincs arról, mi az a családon belüli erőszak, ennek ellenére ők nagyon "okosak"... az ilyeneknek -> megnézném azért, hogy mit szólnál, ha apád hót bebaszva hazamenne, és osztaná anyádat, meg még jól meg is megverné, eltörné a bordáját, plusz még te is kapnál tőle jó nagy sallereket, a SEMMIÉRT...
    Én mesélhetnék, mert ugyanis átestem ilyeneken, és még valószínűleg át is fogok...

    Sir Quno Jedi: mégis, mi a lófaszért kéne vele együtt élnünk? Örülök, hogy te így gondolod, de én nem. Már bocs, de én nem érzem magam úgy jól, hogy anyámat meg engem is vernek, a semmiért, és így nőjek fel, így tanuljak, így legyen belőlem valaki...
  • kocsisgabor9999
    #50
    Engem nem ilyen állati körülmények között nevelnek. De annak tuti eltörném a kezét aki egy egészséges pofont ad a gyerekének.
  • degenerator
    #49
    no, ha a gyereket otthon pofon verik, akkor nem a szobájába vonulva duzzog, hanem topikot nyit az sg-n..:)
  • NessieGraf
    #48
    Azt gondolom, ez függ a gyerek korától is. Igazából hisztiző, érvekre nem figyelő esetekben lehet hatékony. Kis gyereket nem pofozunk, mert az idegesség befolyásolja az ütés mértékét. Szerintem olyan 10-14 év között lehet alkalmazni, de akkor is jobb hiszti ellen egy pohár víz.
  • kocsisgabor9999
    #47
    Hát nem tudom! Kérdezz meg egy tapasztalt apukát! :)
  • sz4bolcs
    #46
    Nem verésre gondoltam. Egy pofonra.
  • kocsisgabor9999
    #45
    Igaz kicsit pénzesek de azért lehet látni hogy a gyerek elég jól nevelt!
  • kocsisgabor9999
    #44
    nézd végig
  • kocsisgabor9999
    #43
    hmm
    ők jól csinálják! :)
  • NessieGraf
    #42
    Igen, én is úgy gondolom, hogy a szívünket nem a pénztárcában kell tartani. Úgy gondolom, az az apa sokkal többet tesz a gyerekéért aki a múltkor láttam a buszon. Mesét mondott a gyereknek hazafelé. Olyan saját költésből. Kicsit mese, kicsit ismert dolgok. Semmi ijesztő.
  • kocsisgabor9999
    #41
    Igen! Meg nem azzal éreztetni hogy mennyire szeretjük hogy mindent megveszünk neki... mert előbb utóbb mohó lesz és semminek nem tud örülni...
  • NessieGraf
    #40
    Talán példaértékűen viselkedni?
  • kocsisgabor9999
    #39
    Hát lehet nem jó ötlet a verés! A gyereknek nem rettegni kell a szülőtől hanem tisztelni azt! Szóval tiszteletet kell belenevelni de azt hogy?
  • sz4bolcs
    #38
    Valami hasonlóra gondoltam, csak fejre. Tehát nem erősen fejre pofon. Ha kézre belefér, akkor fejre miért nem?
  • kocsisgabor9999
    #37
    A kezére kell csapni ha rosszat csinál... de akkor sem erősen... csak hogy érezze hogy hibás...
  • kocsisgabor9999
    #36
    Nem! Sőt! Ha idióta a szülő akkor pofoz! Normálisan kell nevelni a gyereket és kész!
  • sz4bolcs
    #35
    Szerintetek a gyereknevelésbe belefér egy-két pofon?
  • poppe
    #34
    ez a topic legalább annyira való az sg-re, mint a barkács topic, ahol 4 év alatt 100 üzenet született :D
    gabor sztem pártolj át a velvetre vagy a poronty.hu-ra

  • Fbn Lx
    #33
    kb. 10 éves koromig úgy verte apám a fejemet ha csak kinyújtottam a nyelvem, hogy azt se tudtam hova meneküljek =)ű
    azóta mondjuk más ember lett már.

    jó tanács ha elmúltál 15 és félsz egy családtagtól: tanulj meg verekedni ^.^
  • Sir Quno Jedi
    #32
    A családon belüli erőszakban nem igazán tud segíteni a rendőrség (nem az ő hibájuk term.). Igazándiból senki sem tud. Az emberek magánéletébe nehéz belelátni és dönteni is helyettük szinte lehetetlen. Én inkább nem mesélek, de mindenkinek megvan a maga keresztje. Ezzel együtt kell élnünk...
  • NessieGraf
    #31
    Elnézésed érte, de én nem érzem hibának, ha ilyen téma fórumra kerül. Lehet, ha régen lett volna ilyen lehetőség, elmaradt volna életem legijesztőbb élménye.

    Az erőszak elkövetője már nem él. Aki átélte ma már negyven feletti férfi. Erősen alkoholista, nagyjából mindenre alkalmatlan. A történet:

    Az illető felesége járt át hozzám biorezonanciás kezelésre, napi rendszerességgel. Egyik alkalommal megérkezett a férj, zokogva, nagyjából beszédképtelen állapotban. Gyorsan beültettük a biorezonanciás fotelba, elindítottam egy nyugtató, józanító programot. Hátha kiderül, mitől akadt ki ennyire. Kb. 5 perc múlva aludt.

    Rá nagyjából 20 percre felébredt, sikoltozott, hogy ne engedjük a közelébe az apját (10 éve halott volt a papa ekkor) és valaki vegye ki az ásót a hátából.

    Mikor nagynehezen magához tért, derült ki: 8 éves volt, mikor az anyja - a családon belüli, vele szembeni erőszakot elkerülendő - bejelentette: elköltözik otthonról. Amikor anyja indult, ő ment volna utána, mikor két sokk érte egyszerre:

    1. anyja közölte, nem viszi;
    2. mikor indult volna megkérdezni, miért, apja beleállította az ásót a hátába.

    Én nem csodálkozom, hogy ezután és a továbbiakban átéltek után, visszamaradott, skizoid személyiség lett. Ha akkoriban lehetett volna mód arra, hogy világgá kürtölődjön az ilyesmi, szerintem néhány durvaság kimaradt volna az életéből.

    Neked meg javaslom: ha ilyen helyeken olvasgatsz, a valódi feladatodat végezd beszólás helyett. Figyelj, és kínálj segítséget priviben annak, akiről úgy gondolod, szüksége van rá. Emellett álmodban se gondold, hogy az emberek bizalommal vannak a rendőrök felé abból a szempontból, hogy valóban képesek segíteni. A megoldandó feladatok mennyisége, a jogszabályok egy részének pontatlansága akadályoz titeket, ha megfeszültök is.
  • j0nNyKa
    #30
    már bocs de ha ezt levideózta volna valaki, még 10 aláírásodban szereplő gép árát megkerestétek volna ^^
  • stp4trick
    #29
    mármint IRM
  • solo
    #28
    Hát, sztem van aki szégyelli, vagy fél..Vagy f@sztuggy...
  • kocsisgabor9999
    #27
    SADA miért ne beszélhetnénk róla? Nem nevetünk rajta csak megbeszéljük! És nem vagyunk hülyegyerekek! Mindenki magából induljon ki!
  • tigeroo
    #26
    irigyellek (najó csak az aláírásod)
  • leho94
    #25
    grat neki xD
  • solo
    #24
    Hehe.
    Ilyenekről én is mesélhetnék.: D
    Egyszer mikor még kicsi voltam volt, hgoy akkora pofont kaptam, hogy tényleg 2X megordultam repülés közbe füllgőegesen, majd beestem a sarokba...
    Amúgy semmi ok nem volt erre faternak, csak unatkozott.-.-
  • Brolly28
    #23
    Családon belüli erőszak?
    +pont járt érte ha egyetemre akarsz menni...
  • Herr Lehrer
    #22
  • tigeroo
    #21
    vagy aki a gyerekével fajtalankodik...grrrr a perverz kurva annyát!
  • degenerator
    #20
    tényleges életfogytiglant mindegyiknek.
  • Sada01
    #19
    Nem nyomja ilyen dolog a szívem hanem BM dolgozó vagyok és én az életben is fog lakoztam és találkoztam ilyen dologgal és nem hinném hogy pár hülyegyerekre tartozna ez a téma egy fórumon a hülye gyereket értem rád
  • tigeroo
    #18
    szerintem itt nem lesz sok "élménybeszámoló"...
    inkább "az ismerősöm ismerőse..." kezdető urban storyk


    de miért hurrogsz le minket? csak nem nyomja valami a szíved? akarsz róla besz?
  • Pistike 007
    #17
    ?:D
  • Sada01
    #16
    Üdv már bocs de ez a téma nem az sg fórumra tartozik de persze másikra se!
  • Hajnalcat
    #15
    Szerintem van itt egy szakképzett fórumozó a fórumon belül, aki tudna erről írni.