37
  • Epikurosz
    #37
    Úgy i hívták még, hogy élő vagy eleven ezüst.
  • Garga Pitic #36
    Görögül hydrargyrum, folyékony ezüst.
  • Aspirin
    #35
    Megmondaná valaki, hogy a higanynak ami ugye "mercuryum" miért mégis Hg a rövidítése?
  • Molnibalage
    #34
    "aluminium, szilicium, vanádium, króm, mangán, vas, nikkel"

    Hát ezeket majdnem mindig ötvözöd valamivel vagy ők maguk az ötvözők. A szilíciumot meg szennyezik amennyire én tudom.
  • tgunda
    #33
    "A kémiai elemek bemutatásával az a probléma, hogy elemi formájukban igazából nem nagyon használja őket az ember."

    Hmm.. Csak hidrogén, hélium, szén, nitrogén, oxigén, magnézium, aluminium, szilicium, vanádium, króm, mangán, vas, kobalt, nikkel, germánium - hogy csak az első három periódust említsem.
  • Gyurk
    #32
    A videók után most már tényleg nem tudom hogy fizikából vagy kémiából érettségizzek majd?:D
  • ziipp
    #31
    Vagy csak simán funkcionális analfabéta... :)
  • Molnibalage
    #30
    Mert az emberek 50-60%-a gyakrolatilag természettudományos és/vagy technikai analfabéta...
  • rigidus
    #29
    Megneztem par videot, kozepiskolasoknak es a kemia alapjaival ismerkedoknek biztosan hasznos, ugyhogy: .

    De azt arulja mar el valaki, hogy a TV-bol, radiobol miert kell allandoan majmolni az ujabban eluralkodott infantilis megszolitasat a nezonek? Komolyan mondom neha mar baromira idegesito, hogy akarhova megyek ez a stilus allandoan visszakoszon. Kinyitsz egy ujsagot, bekapcsolsz egy TV-t, radiot es ugy beszelnek az olvasohoz/nezohoz/hallgatohoz mintha szellemi fogyatekosok lennenek.
  • valamit
    #28
    A föci előzmények még mindig egyszerűbbek középiskolai szinten, mint a töri előzmények. Föciből olyan mélyen nem szoktak bele menni az előzményekbe. A töri meg az előzmények előzményeinek az előzményeinek az ... összefüggései.
  • xido
    #27
    Azt hittem először,hogy a Kevin akárki vagy mi a neve a komának a Randiguruból meg a Férj és férj-ből:)))
  • Kornan
    #26
    Hát ha pár szóban kéne megfogalmaznom akkor inkább azt mondanám "meg lehetne sokkal jobban is csinálni",csak annak már lenne valamekkora költségvetése is.Talán ennek a sikerén felbuzdulva megcsinálják jobban.
  • Molnibalage
    #25
    A kémiai elemek bemutatásával az a probléma, hogy elemi formájukban igazából nem nagyon használja őket az ember.
  • Molnibalage
    #24
    Nem, sokkal bonyolultabb, mert sok eseteben már az előzmények felemlítése is baromi hosszadalmas.

    Majdem minden érdekes témáról lehetne ilyet csinálni, de főleg műszakiakről és haditechnikáról, mert a legtöbben a saját butaságukat és urban legendjeiket terjesztik és a sok tudatlan ezt el is hiszi. Honnan tudom ezt?

    Naponta olvasni olyan kommenteket szerte a neten amikben egyes "okos" emberek kifejtik, hogy 0 fejlettségű katonai hatalmak hogyan győznek majd le ma még max. papíron létező dolgokkal valakit vagy kijelentik, hogy kína erőlködés néklül foglalná el Tajvat és szórná meg atommal USA-t és még számtalan ilyen enyéhszólva téveszmékkel szórják tele a netet.
  • HUmanEmber41st
    #23
    Nos, itt a forum.
    Meg lehet beszélni, ki mit tud vállalni egy ilyen filmsorozat elkészítésében.
    Vannak itt egyetemi tanárok, meg programozók is szép számmal regisztrálva
    Mivel én nem vagyok egyik sem, így nem tudok egy ilyen tervben besegíteni.
    Csak annyit tudok mondani egy régi tanáromat idézve: " a feladat adott... oldd meg"
  • jóhangulat
    #22
    Magyarul, szted jo otlet volt csak sz*r az egesz.

    udv
  • gombabácsi
    #21
    Teljesen felesleges ezt a magyaroknak megcsinálni, egyszerűen szinkroznizálni kell és kész. Tananyagba felvételhez talán fizetni kell valami jogdíjat, de simán megéri szerintem.
  • Kornan
    #20
    Szerintem is jó 5let volt ez , bár nem valami professzionális,lehetne több kísérlet szemléltetés , vagy legalább valami animáció , hogy is néz ki a felnagyítva a valóságban ez az elem.Mert ugye van olyan elem ,amit nemigen lehet bemutatni,mert baromi ritka és radioaktív vagy pedig instabil.Persze célközönségtől is függ,valszeg közép és ált. iskola diákjainak készült,tehát lehetne tényleg kicsit látványosabb és hosszabb.Pl 10-20 perc minden elemről és tényleg ilyen filmszerűbb, nem a sufniban első alkalomra felvett.

    Párat megnézem FF-el,nálam semmi gond nemvolt pedig windoz...
  • Nuki
    #19
    Imádom a kémiát és nagyon jó ötletnek tartom, még így is hogy nem láttam belőle még egyet sem. :)
  • Turdus
    #18
    Nekem gyönyörűen viszi az FF Linux és Mac alatt is. Szóval ez nem FF gond lesz, hanem winfos...

    Egyébként teccik, baromira jó az oldal!
  • torcipepe
    #17
    ne ezért sem ártana énglisül tudni
  • Lazarus
    #16
    Jófej ez a dagi kémikus. Kicsit hasonlít Dr McKay-re :D
  • Myron
    #15
    jaja, ezt utálom az FF-ben. Ha sok lap van nyitva akkor csinálja. Legalábis úgy vettem észre. 3 vagy 5-mp ig bírja, aztán bele kell tekerni és akkor megint megy 5mp-ig, persze hang az nincs.
  • RecoPhile
    #14
    Ezt meglessük mikor haza értem, bár az angol tudásom nagyon hiányos, de hát ez van az ember más nyelvet tanul/tanult. :)
  • HUmanEmber41st
    #13
    Miért ne lehetne minden ált. iskolai tantárgyból?????
    mondjuk a matek felesleges, ki az a nemstréber kisiskolás, aki még netezés közben is matekozik???:D :D
    de kémia, fizika, töri, földrajz, irodalomtörténet miért ne lehetne???
  • globint
    #12
    Szuper ez a megadott webhely. Sikerült megtalálnom az örök tiniség elemét: Protec-tini-um....OKVETLEN kell nekem egy kicsi ebből!
  • TommyC
    #11
    Operát...
    de próbáltam explorerrel is, de ugyanaz :$
    sőt leszedtem most SpeedBit-et is, h gyorsítsa, de ugyanúgy elakad ):
  • valamit
    #10
    Akkor már inkább föciből egy cseppet egyszerűbb ;)
  • valamit
    #9
    Jó ötlet, különösen vizuális típusok fogják értékelni.
  • HUmanEmber41st
    #8
    Madzsar felirat kellene hozzá.. nem mindenki érti az ángliust...
    Hasonlót lehetne csinálni történelemből is...
    A térkép egy pontjára klikkelve előjönne az arról a területről elérhető minden történelmi információ, persze időrendben..
  • Molnibalage
    #7
    Firefoxot használsz? Az összes verziójánál előfordul, hogy időnként nem nagyon játszik le, vagy elmegy a hang. FF becsuk és indítsd újra.
  • TommyC
    #6
    jó,jó, télleg jó;
    de nekem egyik videot se tudja rendesen streamelni...mindig elakad valahol és nem viszi tovább; lehet túl népszerű :S
  • Molnibalage
    #5
    Most nézegetem kedvenc elemeimet. Nem viszik túlzásba, de egy középiskolásnak elég jó ez. Nekem bejön.
  • WantedMark
    #4
    Ez tényleg nagy jó, és tényleg kiváló lenne ilyet megcsinálnia egy Mo-i egyetemnek.
  • Rage47
    #3
    tök jó kis oldal:)
  • Cat #2
    Én meg is lestem, kiváló. Magyarországon is kellene alkotni egy ilyet, szerintem nem kerülne sok pénzbe egy egyetemnek/középiskolának. Az ország összes iskolájában, minden évben alkalmazható lenne ismeretterjesztő anyagként.
  • WantedMark
    #1
    Ez nagy szuper ötlet. Én biztosan meglesem majd, mivel halvány lila "..gom sincs a kémiához :D