830
Lcd Tv összekötése Számítógéppel
  • arty
    #630
    kiterjesztett asztal milyen felbontásra van állitva? elsőre 1024x768/60hz-et probáljatok, azt tuti megeszi a tv

    tvn van a vga bemenethez tartozo hangbemenet?

    milyen tv?
  • tobias88
    #629
    laptopról lenne szó x3100as intel fantasztikus kártyával és egy 82cm-es lcd tv, ami jelen esetben szerintem nem is számít
  • tobias88
    #628
    Ismerősömnek azt tanácsolta így, hogy monitor kábel + jack dugós kábel:

    Össze is kötötte a 2 eszközt, de a tv-n se kép se hang nincs, csak az alap kékség, a gépen meg ugye a hang az elmegy, és be van állítva az asztal kiterjesztése! Mi lehet a probléma?
  • arty
    #627
    usb nem

    de ha pár méterről nézi a tévét, akkor jo lesz a vga/monitor kimenet is
  • tobias88
    #626
    Hellosztok! Olyan kérdésem lenne, hogy usb-s összeköttetés lehetséges pc és lcd tv között? Filmet szeretne nézni ismerősöm, de a laptopján csak monitoros kimenet van, az meg a 82 centis lcd tv-vel nem az igazi!
  • RelakS
    #625
    Ami viszont még mindig zavar, az ennek a fura színnek, amit az OOo lazacnak hív a kikeverése. Legalábbis nekem keverésnek tűnt. De majd meglátom külső jelből :)
  • arty
    #624
    sajnos csak ez van :(

    pl euronicsban nekem anno megengedték :)
  • RelakS
    #623
    nagyon remélem. Ha engedik, hogy laptoppal felszerelve próbálkozzak, akkor majd kiderül. Ha más nem, kollégánál, mert ő vett egy samut :)
  • arty
    #622
    samsungon is és a sonyn is lehet állítani ;)
  • RelakS
    #621
    az stimmel, hogy a tv okoskodik.

    Ma ocsonyban kipróbáltam egy samut meg egy sonyt. Pendrive-ról. Hát a Samsung képe az valami lenyűgözően ótvar. a szürkeskála alsó 10 és felső 10 százaléka tiszta fekete vagy fehér (Doom3-mazni jó lehet rajta :D), meg vannak színek, amiket kikever más színekből... A Sony teljesen jó volt, de annak meg olyan fura a panelja O_o
    a végén még marad az ugyanúgy fura monitorom :S
  • arty
    #620
    a rakfózás sajnos általában inkább a tévék jellemzője

    a vga nem tudja, hogy monitorra vagy tévére kötöd, olyan képet kapsz, amilyet a driverben beállitottál - mindenen
  • arty
    #619
    nem a klón miatt rossz a képed, hanem a felbontás miatt

    ha nincs igényed jobbra, az nem azt jelenti, hogy a kép tényeg jó :)

    (nekem persze végülis mindegy)
  • RelakS
    #618
    egy tv-n a pc-ről jövő kép ugyanúgy jelenik meg, mintha monitor lenne? Tehát semmi rafináltsággal nem akarják "javítani" a bejövő képet? Nem akarok pl "élesítés" miatti fura aurákat a színes szövegek körül, meg ilyesmi
  • vof
    #617
    Lehet hogy általánosságban az tény, hogy aki klón beállítást használ, annak rossz a képe, de nálam nem ez a helyzet.

    Én általában 1280*588-as felbontású filmeket szedek le, (ami egyébként már hd minőség), mert ezek mérete nem olyan nagy, viszont a képminősége nagyon jó. Pl. a Star Wars III (amit már illő ugye jó minőségben nézni) is ilyen felbontásban van a gépemen, és a tv-n szép éles a kép. Egyszóval király.
    Nyilván full hd-be még ennél is szebb lenne, de ez már számomra elhanyagolható változás lenne.
    De tegnap megnéztem egy, a fent említettnél jóval alacsonyabb felbontású filmet is, és nagyon jó volt annak is a képe.

    Hidd el, szar minőséget én se szeretek nézni. Szóval nálam marad ez, aztán majd ha egyszer lesz kedvem, akkor átrakom full hd-re, ha lehet, mert eddig még nem sikerült, csak jól fölidegelt. (de ez legyen a legnagyobb problémám.)
  • arty
    #616
    "A tv-re nem tudtam full hd jelet küldeni"

    akkor hulladék minőséget nézel. szerintem motorozz még kicsit rajta, ahogy irtam ne a klón módot erőltesd, úgy nem fog menni. vagy csak a tévén, vagy csak a monitoron legyen kép - a tévén értelemszerűen 1920x1080as
  • vof
    #615
    Hello!

    Úgy tűnik mostmár jó.

    A tv-re nem tudtam full hd jelet küldeni, viszont a beállításoknál azt választottam hogy a tv legyen az elsődleges klón.

    Vibrálás az elmúlt egy hétben nem volt a tv-n, viszont így a monitoron volt csíkozás film közbe, de már ezen is megszűnt.
    Elvileg ha vissza is tér ez a hiba, akkor csak a monitoron fog jelentkezni, ami nem számít mert nem azon nézem a filmet.
  • arty
    #614
    akkor gondolom a tévé is az 1680x1050-et kapja

    használd egyenként a két kijelzőt, csinálj nekik profilt és válts akár bill paranccsal - a monitorra 1680x1050-et, a tévére 1920x1080as képet küldj
  • vof
    #613
    Nem tudom milyen felbontású jelet kap. Hol kell ezt megnézni?
    A monitor és tv 'klónozva' van. Ha elindítok egy filmet akkor mindkettőn megy. (ha erre gondoltál).
  • arty
    #612
    amikor a tévé megy, akkor kép csak arra megy és 1920x1080as felbontásu jelet kap? (így lenne érdemes)
  • vof
    #611
    Monitor: 1680*1050
    Tv: full hd

    A 'hullámzik' kifejezés nem pontos, inkább úgy mondanám hogy 'vibráló csík' mozgásnál, és csak a tv alsó harmadában van széltől szélig.
    De ahhoz elég 'magasan' hogy észrevehető legyen. A monitoron egyébként nincs ez a vibrálás.

    Furcsa mert tegnap megnéztem egy filmet, ill. belenéztem párba és akkor nem volt ez a 'jelenség'. Ma pedig megint előjött.

    Lehet a kábel ennyit tud, de ha rövidebbel ezt ki lehet küszöbölni lehet kicseréltetem. Ha tudsz estleg erre valami beállítást, azt még megpróbálnám.
  • arty
    #610
    mit jelent a "hullámzik" ? :) digit kábelen fura lenne ilyen "analog" hiba...

    (monitorod/tévéd milyen felbontásu? már nememlékszem irtad-e)
  • vof
    #609
    Na 1360*768-on tudtam max futtatni a játékokat, majd erre még visszatérek.

    Most a kábellel kapcsolatba lenne egy kérdésem. A hosszát eléggé elnéztem. Ugye 10 méterest vettem, de mint utólag kiderült elég lett volna 5-6 méteres is. Tegnap játszottam le rajta pár filmet, egyet meg is néztem teljesen, és néha főképp gyors mozgásnál kicsit 'hullámzik' a kép.
    No nem annyira zavaró, csak arra gondoltam, hogy lehet a kábelhossz miatt van? Szerinted érdemes lenne kicserélni rövidebbre?
  • arty
    #608
    user manual/használati utasitás
  • vof
    #607
    Klónozva sikerült beállítani hogy jó legyen.

    Lehet nem támogatja, de nem tudom. Erről hol tudok megbizonyosodni?
  • arty
    #606
    milyen módban használod a két kijelzőt? kiterjesztett asztal vagy klónozva van a kép?

    tv támogatja azt a felbontást, amire a monitorod/játékok be vannak állitva?
  • vof
    #605
    Helló!

    Na vettem dvi hdmi-t, és megoldottam a hangproblémát.

    Két hangfal kimenetét felcseréltem, így mostmár normálisan kapom a hangot a tv előtt. Ez a megoldás hamarabb is eszembe juthatott volna, ráadásul semmibe nem került.
    A kép jó, a tv-n minden bejön ami a monitoron is, de van még valami.
    Ez pedig az, hogy ha bármelyik játékra rákattolok, akkor csak a monitoron jön be, a tv-n nem, azt írja ki hogy 'nincs jel'.
    Ötlet?
  • arty
    #604
    #580-ban ott a link a kábel kinézetére

    én anno sb live! és sb audigy2 tüskéiről is "vettem le" digitális jelet, ill. kötöttem át a geforcaimra ilyen kábellel - én mondjuk kaptam az asrock alaplapomhoz, amiken szintén volt spdif tüske

    a legolcsóbb megoldás talán egy sblive! lenne neked is + egy ilyen kábel
    sblive kép
    a seggén levő tüskesorra (keresni kell leirást, hogy melyik páron jön a hang) kell dugni a kábel egyik felét, a másikat a VGA hangbemenetére - ha van
  • vof
    #603
    Helló!

    Arty, a múltheti hangdologhoz visszatérve, akkor mit tanácsolsz?

    Cseréljem ki a hangkártyát, alaplapot vagy a videókártyát? (bár ez utóbbi eléggé húzós lenne).
    Ugye írtam hogy eléggé puritán a gép hátulja, ki és bemenetek tekintetében.

    Ahogy írtad: "a hangkártyád kimenetét kellene valahogy a vga-ra vezetni". Akkor ezt például milyen kábellel kéne? (ha egyáltalán lehet.)

    Kösz.
  • allock #602
    úgy használom mint te

    működni működik csak kicsit fura, ha már egyszer feltelepítettem maradjon ott :D
  • arty
    #601
    több kijelzőt használsz egyszerre? nekem vagy megy a tévém vagy nem, így erről nemtok semmit

    de ha a működést nem befolyásolja, ne foglalkozz vele :)
  • allock #600
    vagy csak akkor jelenik meg amikor rákapcsolódok a tvre? :)
  • allock #599
    az probléma, hogy folyton eltűnik az ATI HDMI DEVICE?
    folyton újrakell telepíteni, restartolni, hogy lássa
  • arty
    #598
    szivesen, örülök, hogy megy :)
  • allock #597
    nah fasza, felraktam, műdökik!

    Köszi szépen arty!
  • allock #596
    nem raktam fel az ati hdmi-t, valami mást raktam fel, de mindjárt telepítem csak jöjjön le :s
  • allock #595
    értem



    ez egy jó kérdés raktam e felraktam e a hdmi audio-t :)
  • arty
    #594
    4830on van egy hangkártya, ami a nyomtatott áramkörön át van kötve a dvi/hdmi kimenetekre - nem kell spdiffel vacakolni

    win7ed van? tudsz csinálni képet, h milyen hangkártyák látszanak a windows 'playback devices'-ei közt? (alul a speaker ikonon jobbklikk és ott van a menüpont)

    ha az ati eszközén jobbklikk/test-et nyomsz, akkor sincs hang?

    catalyst amikor felment, felrakattad vele a hdmi audio device drivert?
  • allock #593
    beraktam alaptérmelezettre ha minden igaz de nem ad ki hangot

    nem kéne SPDIF kábel a hang továbbításhoz külön?
  • allock #592
    igen úgy használom átalakítóval
    vgba bent van a dvi~hdmi átalakító, abból meg megy a HDMI a tvbe

    rákeresek a hangkártyás dologra :)
  • arty
    #591
    az atihoz kapott dvi->hdmi átalakitot KELL használnod + hdmi-hdmi kábelt

    utána windowsban az alapértelmezett hangkártyát az 'ATI HDMI DEVICE'-re állítod és kész - ha win7-ed van. xp-n lehet cumi a realtek driverekkel...