830
Lcd Tv összekötése Számítógéppel
  • Szolnokboy1
    #710
    akkor sorban: win7-em van. az mpc 32 bites. többet is próbáltam már, most a legújabb van fenn sztem (de egyébként a KMPlayert is belőttem faszán, és azzal is volt fagyás a normál képernyőre váltásnál/visszahúzásnál, szóval nem gondolnám, hogy az mpc-vel van a gond. itt is kipróbáltam jópár outputot és külső renderelt, de itt is csak a ffdshow működött rendesen, a többi nem volt folyamatos, laggolt) vga ati Hd3600. pár hónapos a driver.

    az mpc eleinte a saját dekódereivel játszotta, de úgy is volt fagyás, most az ffdshow dxva decodert raktam be.

    úgy rémlik az összes outputot kipróbáltam és az overlay is akadt, csak az evr-rel folyamatos. de este kipróbálom megint és megírom.

    köszi a tippeket!
  • arty
    #709
    win7ed van? mpchc 32 vagy 64bites? 32 legyen, próbálj ki töb buildet, ujabbat, régebbit, stabilt, bétát!
    milyen vga? milyen driver?

    és egyáltalán, a filmeket az mpchc belső dekóderei játsszák, vagy behekkelted valamelyik külső dekodert? (coreavc, ffdshow)

    evr helyett overlay?
  • Szolnokboy1
    #708
    Nekem egy roppant idegesítő problémám akadt: a media player classic lefagyasztja az egész rendszert. A hdtv hdmi-vel van összekötve, az asztal ki van terjesztve. Áthúzom a MPC-t, fullscreen, minden faszán megy. aztán amikor vége a filmnek, és kiveszem fullscreenből/bezárom az MPC-t/vissza akarom húzni az ablakot, lefagy az egész rendszer. de ez nem mindig van így, rapszodikus, az esetek 90%-ában történik meg.

    Az MPC output beállítása sima EVR (természetesen van CoreAVC, CCCP meg minden ami kellhet, a videorendert az ffdshow vezérli), az EVR sync és az EVR egyedi beállítás nem jó, mert a kép nem folyamatos, hanem akad.
    mi lehet a fagyás oka?

    egy másik kérdés: van valakinek eladó Hama 8in1 típusú távirányítója? Esetleg kölcsönbe? :) Engedélyezni szeretném a tv-n az usb-s video lejátszást.
  • arty
    #707
    nem tök mindegy? gariztasd :)
  • vérpocok
    #706
    hi all

    Most vettem észre a plazma Tv-n, hogy a képernyő tetejétől az aljáig pontosan középen egy vékony fekete csík húzódik. Ez miért lehet? Tegnap még nem volt ott. Már vagy fél éve használom a tv-t gépre kötve és eddig ilyen nem volt. Amúgy fél éves a tv, tehát viszonylag újnak számít.
  • arty
    #705
    milyen vga-d van? atihoz adnak dvi-hdmi átalakitot, nvidiához meg "bármi jó" - tehát ezek közt minőségi különbség nemigazán van. vagy megy vagy nem :)

    és igen, a fullhd simán átmegy egy 3-5 méteres kábelhosszig. 10-15 méterre viszont ajánlott a drágább, minőségibb kábel!
  • ZsirosKenyer
    #704
    sziasztok!

    újabb beginner kérdések :)


    videókártyán dvi és s-video kimenet van. Ha veszek dvi to hdmi átalakítót akkor jó minőségű képet fogok kapni az LCD tv-n? egyáltalán a full HD-t (1920x1080) átviszi?
  • arty
    #703
    a 12es karika a maiakon azért már nem ég be - ráadásul pont tévéadásra jobb nagyságrendekkel a plazma, mint szinte bármelyik lcd
  • Troyan
    #702
    Szerintem egy LCD-vel jobban jártál volna mint egy plasmával. Én plasmát akkor vettem volna ha csak filmnézésre kell. Még sima tv-műsort se néznék rajta mert beleég a 12-es karika meg az ertéelklub logó.
    LCD-nél ennél kisebb a valószínűsége azért.
  • arty
    #701
    egyszer majd ottfelejted és a tv mehet a levesbe.... :)
  • Bokafix2
    #700
    Ha már valaki tv-t köt a gépre, akkor jóhogy netezésre is használja. Amúgy csak kikapcsolásig van ott. Mikor újra bekapcsolom a gépet és a TV-t már nincs ott. Amúgy meg nem hagyom égni.
  • arty
    #699
    mennyi ideig van kint az sghu a plazmán, miután beég?

    alapvetően szvsz ne netezz rajta, ez a technologia nem erre való: statikus képelemek akár örökre(!) is beéghetnek!

    panasonic és samsung ebből a szempontból sokat fejlődött, de ez nem "monitor" - még mindig nem
  • Bokafix2
    #698
    Üdv

    Egy full HD plazma TV-t vettem nemrég és az van most hozzákötve a géphez. Problémám különösebben nincs vele, mert szép képet ad és jól működik, mindössze az zavar, hogyha mondjuk megnyitok egy weblapot a neten és után bezárom, vagy akár megnyitom a feladatkezelőt vagy bármilyen progit, akkor a bezárt ablakok körvonalai még halványan látszanak és nem tűnnek el.
    Pl. filmnézés közben vettem észre most az SG körvonalait egy egyik filmben, főleg olyankor látszik mikor világos részeket mutat. Abban halványan látszanak a körvonalak. Ha távolabbról nézem annyira nem feltűnő, de ez miért lehet? A TV alapból ilyen, vagy v.mi beállítással kiküszöbölhető ez a probléma?
  • arty
    #697
    felbontás, frissítési freki? avi fájlok frémrátája?
    klón mód/egyedüli kijelzáként is próbáltad, ugy is szaggat?
  • Troyan
    #696
    Nem ismerem a tv-t de amikor átvált monitornézetre nem írja ki, hogy milyen felbontáson és hz-n fog működni? Ha mondjuk 24hz-en akkor az már szaggatás.
  • ujhelyiferike
    #695
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan problémám,hogy amikor a laptopomat( PACKARD BELL EasyNote F4081-RB-132HG) kiterjesztem a tv-re(Panasonic TX-32LE8PS LCD)szaggatnak az avi filmek.Laptopon szépen megy amugy és a legujabb driver van fent és hdmi-vel van összekötve.
    Mi lehet a probléma?
    Kérlek segítsetek!
  • RelakS
    #694
    ha kiterjesztett asztalt akarsz használni, semmi gond. A klónozást felejtsd el, ha nem fúhádé kütyüt veszel
  • arty
    #693
    nem, neked fullhd tévé kell! :)

    klón az 1:1 másolat, azonos felbontásra
  • Kontrakcio
    #692
    nah, megoldódott, ott rontottam el h a pc-n kerestem a hibát, pedig a tv képi beállításoknál kellett pár dolgot állítanom, mivel penröl játszottam le és nem jelentkezett a hiba ezért kizártam...

    köszi a segiséget! :)
  • Kontrakcio
    #691
    Hali!

    Stabil 24 fps szaggatás mellett is, 60hz megy a tv és érdekes mert filmek válogatják h mennyire szaggat...
  • ZsirosKenyer
    #690
    Sziasztok!

    Ne röhögjetek, nem értek hozzá :D

    Szóval szeretnék venni egy új LCD TV-t és össze szeretném kötni a PC-mel, leginkább clone-nal (tehát, a monitor és a TV is üzemeljen)

    Mivel a full HD-t konkrétan leszarom, elég lenne nekem egy HD ready 1366 x 768 felbontású TV is, viszont a monitorom natív felbontása 1920x1080, és nem is szeretném állítgatni.

    Tehát a kérdés, hogy megoldható-e vmilyen programmal, hogy a TV-n szereplő clone kép ne 1080p legyen miközben a monitor marad 1080p?

    Logikus hogy hülyeséget kérdezek, de hátha :D
  • arty
    #689
    530-at szerelik kb 3 féle panellal, ha jót fogsz ki akkor csak mákod volt

    a durva, hoyg az elektronika is változik, haver 530-ban levő elektronika "ujabb", jobb, mint a kollegái 550/650ben (miután a haver 530a vitt olyan mkvkat, amiket a nagyobbak nem, hivták a szervizt, hátha hibásak, ők mondták nekik, h hogy bármelyikbe lehet bármi ... max nincs kivezetve)

    samsung tv = oroszrulett :(
  • BzySid
    #688
    Nem tudom miért keveri mindenki a szezont a fazonnal. Jó lenne végre tudomásul venni, hogy LExC5xx tévékben ugyanaz a panel, mert 5-ös sorozat, ez vonatkozik a 6-osra is. Pl.: LE46C530 TV-m van, és ugyanaz a panel az 550-ben is, ugyanis láttam szétszedve őket. Itt a körítés a különbség (USB, LAN, Softver, átlátszó műanyag szegély csak alul vagy körben, stb.....). De itt mindenki a másikat beszéli le valamiről, amiről semmi fogalma.
  • BzySid
    #687
    Emeld meg a dpi méretét a windowsnak a képernyőbeállításoknál.
  • arty
    #686
    film fps?
    60hz-en megy a tv?
    mennyire gyakran akad meg?
  • Kontrakcio
    #685
    hardveres nem lehet probléma: q9400 @ 3,2 Ghz, 4gb ddr2, 6950 2gb... szal... tv 60hz-n van.
  • Kontrakcio
    #684
    Szevasztok. Lenne egy olyan problémám h mostanság vettem egy samsu LE40C650 lcd tv-t és mikor hd filmet viszek át a gépröl tv-re nagyon ritkán érzékelem h szaggatt 1et... kmplayer,vlc,mplayer, codekek-et probáltam... mikor enyhén régyorsítok a filmre akkor nem érzékelhető a szaggatás akkor viszont a hang "szaggat" 1et :I ha pen-röl játszom le direktbe akkor nem jelentkezik... van vmi 5letetek?

    előre is köszi! :)
  • Reich
    #683
  • Jakuza001
    #682
  • Reich
    #681
    A tv-t úgy jelzi,hogy általános pnp képernyő
  • Reich
    #680
    Az a baj,hogy mivel ehhez egyáltalán nem értek csak összekötöttem a gépet és a tv-t,ezért kérem a segítségeteket-azt sem tudom hogyan kellene elkezdeni.de a tv-t használja monitorként
  • RelakS
    #679
    beállítottad a több monitoros kijelzést, vagy átállítottad a számítógépet a tv-re, hogy azt használja monitorként?
  • Reich
    #678
    Sziasztok ma vettem egy hdmi kábelt összekötöttem a gépet és a tv-t.Majd a tv-t átállítottam hdmi-re de nem mutat semmit a tv-m orion sima hd-s a gápemben g force gts 450 van van rajta hdmi kimenet.Hogyan tudnám beállítani,hogy legyen képem?
  • arty
    #677
    úgy értettem, csak leírni nem sikerült :)
  • RelakS
    #676
    úgy érted, átalakító?

    Az lehet. Engem eléggé meglepett, mikor a tv-ből jött a hang amúgy, mert nem értettem, hogy ment át a DVI részen :)
  • arty
    #675
    csak szeretném, ha a fejekbe az ivódna be: ati kártya -> ati dvi+hdmi átalalotp kell :)
  • RelakS
    #674
    és ez mit változtat azon, hogy a kábelen átment a hang?
  • arty
    #673
    laptop + displayport <> dedikált kártya + DVI ;)
  • RelakS
    #672
    laptopom display portjából csináltam dvi-t, abból hdmi-t, és a tv-n jött a hang.

    LegendTommy: ha az analóg jelből digitálisat csinálsz, mindig lesz egy kis hiba benne a rárakódó zajokból, és a nem teljesen pontos jelkövetésből, amit nemigen lehet kivédeni, csak nagyobb pontosság használatával (ha 8 bites jelet akarsz előállítani, akkor mondjuk 10 bites az analóg-digitális átalakítód) Szóval mivel itt a digitális jelből csinálsz egy analógot, majd abból digitálist, tutira nem pontosan azt kapod, amit szeretnél. Régebben használtam analóg jellel lcd monitort, és pl a sötét betűknek a fehér háttéren volt egy parányi árnyéka.
  • LegendTommy
    #671
    kép visszaállítása sem tökéletes ez mit takar?