830
Lcd Tv összekötése Számítógéppel
  • arty
    #750
    az amd kártyához kapott dvi-hdmi átalakitot használod? CSAK azzal megy! más átalakítóval nem!
  • piamania
    #749
    Hello!

    A tv össze van kötve a sz-gvel, de azt akarm most, hogy a PC hangja a tv hangszóróin szóljon.Ehhez vettem is egy 1.4-es HDMI kábelt, egy ATI Radeon 3870HD videókártya van, egy DVI-HDMI átalakítóval van összekötve az egész.Számítógépen a hangnál kiválasztom az ATI Function Device to High Definition Audio-t, elindítok egy filmet, számot, de hang nem jön a tv hangszóróiból.Pedig megy,mert a hangerőnél a gép jelzi,hogy szól, mert ugye a zöld csúszka látszik.Van vkinek ötlete, hogy hogy lehetne életre hívni?köszi
  • Bucsek
    #748
    Szia, nekem pont ugyanez a problémám, csak nvidia kártyával :D pedig a felbontás mindkettőn 1920x1080, de a tv-n mégis kicsit túllóg :\
  • arty
    #747
    scaling options a catalyst control centerben
  • IceFlowerly
    #746
    Üdv mindenkinek!
    Netán valaki tudna segíteni tanácsot adni hálás lennék :)
    A probléma a következő:
    Van 1 Full HD-s TV 560GTX el minden jó volt
    Most kicseréltem 1 Ati 6970-re és full HD-ban a kép alja és oldala lemarad kb 1-2 cm re
  • arty
    #745
    szerintem célszerűbb a HDMI-HDMI kábel, az egyik végére pedig teszel egy DVI->HDMI átalakítót
    Bucseknek pont van is egy ilyen átalakítója...
    így ha később a vga-n csak HDMI kimenet lenne, oda is jó lesz a kábel, ill az átalakítóval a mostanihoz is :)

    (AMD Radeonokhoz eleve nem jó a DVI-HDMI kábel, azon nem megy át a hang!)

    a lényeg ilyen hossznál, hogy minőségi kábel legyen, ezt az 1.3/1.4/highshpeed/ethernet jelölések "garantálják" általában :) ha nem jó, max vissza kell vinni...
  • Bucsek
    #744
    Geforce GTX 460, hangot is természetesen, idővel majd bepöccintek valami 800.1-es hangrendszert, de az még ráér :D szóval kép+hang.
    köszi
  • gabesz752
    #743
    Szia!

    Szerintem EZ nem drága. Ilyen van nekem is. Kristály tiszta a kép.
  • arty
    #742
    HDMI = DVI, a te szempontodból nem lesz minőségi különbség, ezek egymással "kompatibilisek"
  • arty
    #741
    hdmi -> digitális -> nincs olyan, hogy veszteséges. ha gond van a kábellal, akkor durva képhibákat látsz, ne lesz olyan hogy "kicsit rosszabb" a kép :)

    10m simán áthidalható egy jobb kábellal, az 1.3/1.4/ethernettel nem kell foglalkoznod - amin rajtavan, hogy 1.3a/1.4/ethernet kompatibilis, az megfelel annak a minőségi elvárásnak, hogy az 1080p (akár 60hz) átmenjen rajta

    csak képet akarsz átvinni vagy hangot is a tévébe? milyen vga-d van?
  • Bucsek
    #740
    Sziasztok, szeretnék érdeklődni, hogy hogyan lehetséges, hogy összekössem a TV-met (Samsung u32D5000) az asztali számítógéppel. HDMI-HDMI kábelre gondoltam legalább 10méter kellene (nem lesz így veszteséges kicsit?), mivel sajna ugye a fal mentén kell hogy fusson a kábel. Van a videó kártyámon ugyan 1 mini HDMI bemenet, viszont 2 DVI-van és van 1 DVI-HDMI átalakítom.
    Most igazából csak ott akadtam el, hogy ebayről vennék kábelt, mert itthon nagyon drága, viszont kint van mindenféle HDMI kábel, igazából csak ott akadtam el, hogy mit jelent hogy pl: 1.3a meg 1.4a...
    meg "ethernet" nekem ezek így kínaiak :\
    Előre is köszönöm, valamint az lenne még a kérdésem, hogy USB-s vinyóról nézek 1 filmet ami 1080p, és ugyanezt a filmet megnézem HDMI kábellel érezhető képbeli különbség?
    Köszönöm, további szép napot!
  • arty
    #739
    - milyen tv, milyen vga, milyen felbontásban nézted?
    - hdmi a tévében a DVI-IN / PC jelzésű aljzatba van dugva?
    - tévén a képarány 16:9 / csak pásztázás / stb - mire van allitva?
  • Tiger1111
    #738
    Hali mindenkinek ,remelem jo helyre irom a problemamat .A gepet HDMI kabelel kotottem a tv-hez ,de minden felbontasban a kepernyok szelen 1-2 cm kilog.Es nem tudom hogy kene beallitani ,ha valaki talalkozot hasonloval vagy tudja a megoldast az segithetne .
  • Sasuke89
    #737
    Sziasztok!
    Most szeretnék egy Samsung UE40D5000et venni és ehhez egy házimozit. Filmeket laptopról nézni, mivel úgy tudnék csak full hdban nézni. Az lenne a kérdésem, hogy a legjobb mód, hogy működjön minden az ez: laptop hdmi-vel összeköt tv-vel, jack-el kötöm hozzá a hangot. tv hdmi-vel összekötöm házimozival és optikai kábellel kötöm a hangot szintén a házimoziba. Így kell majd csinálnom, vagy hülye vagyok és ez így nem is fog működni?
  • godorrobert
    #736
    LG 32K330 LCD tvhez milyen külsővinyót ajánlanátok (minimum 500GB)?
    mire kell odafigyelnem a vásárláskor( 720p-s filmeket akarok rátölteni)?
  • arty
    #735
    de milyen pana? mert apámnál van egy pana plazma, pv80, ott pl hdmin az 1080 perfekt beállt középre

    esetleg tényleg maradhat a pc bemenet + hangot külön, analog kábelen vinni, ott pl nativan is ment az 1024x768 a tévén - viszont hdmin jobb volt a kép (filmeknél), a betük persze a vgan voltak jobban olvashatóak

    szal, érdemes próbálgatni :)
  • Leslie878
    #734
    szia! A tv márkája Panasonic, néztem mind a két felbontást egyiknél sem tökéletes, sőt 1920-1080-nál pici a betű és olvashatatlan! Nem tudom van-e ilyen spdif bemenet majd megnézem, de szerintem nincs. Akkor csak a külön hangszóró a megoldás,még próbálkozom. Köszi!
  • arty
    #733
    1. milyen márkájú/típusu a tv? menüben nem lehet a képméreten, elhelyezkedésen állítani? 1280x720 és 1920x1080as felbontást is néztél?

    2. hangot csak akkor visz át a 9600gt a hdmi-n, ha a hangkártya spdif kimenetét rádugod a videokártya spdif bemenetére (ha van neki)
  • Leslie878
    #732
    Sziasztok! Szeretném összekötni a 42-es plazma HD ready tévét a számítógéppel,próbaképpen teszteltem le mégpedig úgy,hogy a gépben egy 9600 GT Nvidia kártya van HDMI kimenettel, és a tévén is van ezért összekötöttem HDMI-HDMI kábellel, kép van, de az sem tökéletes az asztal teteje épphogy látszik, le van vágva mindenhol a kép akármilyen felbontásra állítom! Hang egyáltalán nincs csak külön szól nem a tévéből! Viszont van a tv-n PC VGA kimenet is lehet azzal kéne, de elvileg a HDMI_HDMI lenne a legjobb.Tanácstalan vagyok, hátha tudtok segíteni. Elöre is köszönöm a válaszokat!
  • arty
    #731
    nem nagyon van más ötletem... hacsak az ati DVI-HDMI átalakito + HDMI - HDMI kábel ... az működne ;)
  • DeerHunter01
    #730
    ati hdmi kimentet eleve be se tudtam állítani nem érzékelte, driverét letöröltem, így se jó
  • arty
    #729
    lehet ati/amd hdmi driver mégse kellene? hátha a tévé ugy érzékeli, hogy kap hangot (csöndet) és ezért az analog bemenetet tiltja! (nvidiával anno ezzel szoptam NAGYON sokat, de amdnél ugye ELVILEG csak a kártyához adott átalakitoval van hang... ha az ati hdmi kimenet az alapértelmezett, akkor se szol semmi?)
  • DeerHunter01
    #728
    igen, az erősítő az szól.
    tv-n meg nincs ilyen állítási lehetőség, csak furcsa lenne kicsit, hogy pont azután romlik el miután újraraktam a gépet..
  • arty
    #727
    de az erősítő szól?

    mert ha igen, akkor a tévével lesz valami... (ha egyébként beállitási lehetőség nincs a hang analog/digit inputjának kiválasztására)
  • DeerHunter01
    #726
    így van bedugva 100% :D
    azzal a kábellel se szól a tv, amelyik az erősítőbe megy.
  • arty
    #725
    32LD550 amugy a tévé, amire rá van kötve?

    ide van dugva a hdmi és az analog hang? BIZTOS? :D



    tehát a gépből a kábel a HDMI 1-be, a hang pedig abba a mini jackbe?

    és még erre nem válaszoltál: az erősitő szól azzal a kábellel, amivel a tévé nem?
  • DeerHunter01
    #724
    nekem "hangszórók" néven fut, de gondolom ugyanaz mint nálad az "alaplapi analóg", és igen, az az alapértelmezett.
    am elosztó nélkül se jó.
    köszi.
  • arty
    #723
    ok :)



    az alaplapi analog az alapértelmezett, azaz ott a pipa nálad?
    az erősítőn szól egyébként a hang, ahogy kell, csak a tévén nem?

    az eloszto kiiktatását csak azért javaslom, hogy kiderüljön nincs-e kábelhiba. mert ha ugyan az a kábel az erősítőben szól jól, akkor a tévén is kell... ha mégse, akkor a tévével lesz vmi :/
  • DeerHunter01
    #722
    igen, az analóg kimentét vezetem a tv analóg bementébe, ami az adott hdmi bemenethez tartozik.
    elosztó nélkül nem próbáltam, de így is müködnie kéne, hisz windows újraelepítés előtt jó volt, szóval valami beállítás nem jó a gépen, vagy más driver kéne rá...nem tudom a megoldást.
    hdmi-hdmi kábelt meg nem szeretnék most venni emiatt, főleg hogy, tudom, hogy így is működnie kell.
  • arty
    #721
    tehát a hangkártya analog kimenetét vezeted a tévé analog bemenetére, ami az adott hdmi bemenethez tartozik?

    mindenféle elosztok nélkül, direktbe kötve sem szól a tv? ugyan az a kábel, direktben az erősitőbe kötve szól?

    vagy mit szeretnél? h az ATI kártyán mennyen ki a hang a hdmin keresztül? ahoz az ATIhoz kapott DVI-hdmi átalakitot + hdmi-hdmi kábelt kell használni, windows7 alatt pedig a hangoknál átváltani az alapértelmezett kimenetet az ATI HDMI OUT-ra
  • DeerHunter01
    #720
    mire gondolsz pontosan?
  • arty
    #719
    én meg azt szeretném, ha nyernék a lotton ;)

    vagy végigmegyünk azon, amit #717-ben irtam, vagy részemről nem tudok segiteni
  • DeerHunter01
    #718
    hangkártyám nincs külön a gépbe, csak az alaplapi integrált van.
    azt szeretném, hogy szóljon a tv-n is a hang, ugyanazon a kábelen keresztül ami az erősítőbe is be van dugva ( jack dugó vagy mini jack dugó, nem tudom pontosan melyik)
    semmit nem változtattam a kábeleken mióta újraraktam a windowst, ezért nem értem, hogy miért nem működik most...
  • arty
    #717
    tehát a hangkártya analog kimenetét vezeted a tévé analog bemenetére, ami az adott hdmi bemenethez tartozik?

    mindenféle elosztok nélkül, direktbe kötve sem szól a tv? ugyan az a kábel, direktben az erősitőbe kötve szól?

    vagy mit szeretnél? h az ATI kártyán mennyen ki a hang a hdmin keresztül? ahoz az ATIhoz kapott DVI-hdmi átalakitot + hdmi-hdmi kábelt kell használni, windows7 alatt pedig a hangoknál átváltani az alapértelmezett kimenetet az ATI HDMI OUT-ra
  • DeerHunter01
    #716
    Újra itt vagyok :D
    Anno megcsináltam valahogy azt, hogy szóljon a tv-n is a hang de most egy windows újratelepítés után megint nem tudom mit kell csinálni :D
    Tehát:
    A gépem a tv-vel egy DVI-HDMI kábellel van összekötve.
    A hang kábel meg egy elosztóba megy, onnan egyik kábel az erősítőbe másik a tv audio bemenetébe. De sehogy sem akar hangot kiadni a tv. Realtek HD audio manager felrakva, meg ati audio hdmi drivere is felrakva, hátha az lenne baj, de sehogy sem akar működni.
  • Szolnokboy1
    #715
    nincs, de be van rakva külső filternek az ffdshow dxva video decoder és és a Directvobsub, és így van mindkettő. :)
  • arty
    #714
    viszont asszem overlay-el nincs DXVA gyorsítás + felirat :/
  • Szolnokboy1
    #713
    úgy néz ki, jó lesz az overlay-es megoldás. :) eddig nem volt fagyás és nem is akad (lehet, hogy korábban próbáltam és akadt, de most másik rendererrel jó), ha mégis lesz, beírom. köszi szépen a tippet!

    a PC-ben az a jó, hogy mindent lejátszik, de egy élet munkája belőni jól.
  • Szolnokboy1
    #712
    hát igen, és éppen ezért idegesít, hogy nem tudom, miért van ez a fagyás. rettentő idegesítő, hogy nem tudom az okát.
  • arty
    #711
    ajaj, akkor te már elég jól körüljártad a témát :(