830
Lcd Tv összekötése Számítógéppel
  • Agy Halott #790
    Igy van, probaltam az osszest es nem mukodik szoval valoszinuleg az van amit irtal, hogy az erosito megeszi a jelet.
    Azert koszonom nektek a segitseget.
  • DeerHunter01
    #789
    Köszönöm szépen. Cifunak is. Működik tökéletesen.
  • arty
    #788
  • [NST]Cifu
    #787
    Függ a TV és a videókártya beállításaitól.

    A videókártya kezelőpaneljén az Overscan (a fene tudja mi a magyar elnevezése) beállítást húzd 0%-ra.
  • DeerHunter01
    #786
    Teljes képernyőt hogy lehet kihozni az lcd tv-n?
    Elég idegesítő, hogy kb 2-3 cm fekete "keret" van.
  • arty
    #785
    nagyon szívesen :)
  • bigbigle
    #784
    Nagyon szépen köszönöm:)
  • arty
    #783
  • bigbigle
    #782
    Üdv!

    Olyan kérdésem volna, hogy lehetséges-e azt megoldani hogy a gépemen lejátszott filmet a tv-n nézve (HDMI kábellel összedugva)a tv hangszóróját használjam ne pedig a számítógépét?
  • arty
    #781
    másik tv/kézzel váltasz a hangeszközök közt :) sajnos...
  • Naka
    #780
    HDMI Kábelről van szó egyébként!
  • Naka
    #779
    Hali!Olyan gondom lenne,hogy a TV és a PC közt nem szűnik meg a jel,ha a tv-t kikapcsolom vagy beltérire váltok,még ha a konnektorból kihúzom a tv-t akkor sem,viszont ha a tv -ből kihúzom a kábelt akkor megszűnik!Ezzel az a gondom,hogy így a pc mindig látja a TV-t és a hang nem tud átváltani alapértelmezett eszközre,csak ha ki meg bedugom a kábelt:S Valami megoldás?
  • arty
    #778
    upsz, azon átsiklottam :))

    értetlenül állok a helyzet előtt :) bár nálam is van furcsaság még bypass módban is: a feketeszint fullrgb esetén szar (tul világos), holott ott se szabadna a képbe belenyulnia az erősítőnek...

    el van ez az egész rendesen cseszve :(
  • [NST]Cifu
    #777
    Legyen így, és akkor tényleg nincs gond! Csak ugye agyhalott barátunk írta, hogy minden opciót kipróbált... :)
  • arty
    #776
    direkt állásban a képet csak átengedi magán az erősítő, így akkor nem lesz lényeges a támogatás sem. mondjuk akkor az osd megy a levesbe, de a kép talán egy picit még jobb is lehet (elméletben az erősítő ugye ekkora egyáltalán nem nyúl bele) :)
  • [NST]Cifu
    #775
    A gond az, hogy feltehetően az erősítő nem támogatja a PC szabvány felbontásokat (640x480, 800x600, 1024x768), szóval feltehetően még direct-ben sem fog működni a dolog. Megoldás? Ha a Bios-t piszkálod (felteszem azért erre úgy se naponta került sor), akkor közvetlenül a TV-be dugod a HDMI kábelt.

  • arty
    #774
    direkt-et probaltad?
  • Agy Halott #773
    A beallitasokban olyan van, hogy:
    AUTO
    576p
    720p
    1080p
    DIRECT

    Mindegy mit valaszotok, a helyzet ugyanaz. Egyebkent tenyleg egyutt lehet elni ezzel...
  • Bucsek
    #772
    Váltogatni is jó végülis. Csak azt hittem dupla annyi kakaó kell így neki :D
  • arty
    #771
    ha lecsukod a laptopot, aztán kapcsolod be és ugy bootolod be a win-t, akkor sincs kép a tévén?
  • arty
    #770
    nem, de akadozás sajnos előfordulhat. a klónozott asztal ilyesmire nem a legjobb... (ráadásul csak azonos felbontású eszközökkel mehet)

    váltogatni nem jó?
  • The Protector
    #769
    Valaki tud ajánlani nekem olcsón tv-t(ps3 hoz) vagy monitort?Használt is játszik.
  • Bucsek
    #768
    Egy "hülye" kérdés, ha monitoron is, és TV-n is egyszerre látom, amit kell (film, játék, win asztal) akkor a videókártyát jobban meghajtja? Tehát pl. egy játék lassabban fut rajta?
  • amd123
    #767
    hello! Kéne egy kis segítség. Laptopom kötném össze LCD-mmel és elméletileg minden rendben. Érzékelik egymást, illesztőprogramok is rendben vannak, kábellel sincs gond, és volt is kép. Most pedig nincs kép. Azt írja nincs jel és a laptopról sem tudok átváltani a TV-re. FN-F4-nél csak villan egyet, és marad a laptop. Valami ötlet esetleg?
  • arty
    #766
    nincs olyan h "bypass mode" az erősítőn? azaz amikor csak átengedi magán a képet, nem processzál semmit?

    gondolom azért ezzel együtt tudsz élni, hiszen a biosban olyan gyakran nem kell "járkálni" :)
  • Agy Halott #765
    Na minden OK kiveve a BIOS resze.

    A probelmam, hogy a PC-n amikor belepek a BIOS-ba akkor a BIOS tulnyulik a TV kijelzojen, tehat nem latok mindent a BIOS-bol. Egyebkent amikor felall a rendszer, akkor minden rendben van.
    Ha a PC-t kozvetlen a TV-re kotom, akkor rendben van a BIOS.
    Szoval az erositon keresztul a BIOS jel erdekesen megy at a TV-re.
    Probaltam fix 1080P-re allitani az erosito jelet AUTO-rol de szinten zenesz.
    Probaltam kikapcsolni a HDMI control-t az erositon, de semmi nem valtozott.

    Van otleted, hogy hogyan lehetne a fent leirtak szerint osszekottetesben levo PC<>EROSITO beallitasat ugy varialni, hogy a BIOS is rendben megjelenjen az TV-n?
  • Agy Halott #764
    Koszi a segitseget, akkor majd jovok ha osszekotottem oket.
    Remelem engem elkerul ez a fajta ordog. :)
  • arty
    #763
    mesélhetnék :D

    pár hónapja szenvedtem jópár napot, mire összejött a hang/kép az erősítőm és a pécém közt :) a korábban perfekt hdmi kábeljeim nem működtek, az erősítőn is próbálgatni kellett rengeteget (bypass mód és színrendszerekkel cseszkedés), a vga-val dettó (full rgb vs. ycbcr beállítás, scaling)

    jobb ha felékszülsz, a pécé az mindíg pécé marad :D

  • Agy Halott #762
    Nagyon nem a szerencsen kellene mulnia, hiszen HDMI mindket lyukba es vagy mukodik vagy nem.
    Esetleges VGA beallitasoknal lehet vmit ugykodni, bar nem ertek hozza.
  • arty
    #761
    akkor hajrá, látom erősítő tud mindent, elméletben minden okés, innen már csak a szokásos pécés szerencsejáték :)

  • Agy Halott #760
    Hazimozi konfiguraciom:

    *Sony Amplifier STR-DA2400ES[/url
    *[url=www.monitoraudio.co.uk/support/past-products/bronze-br/br5/specification]Monitor Audio Fronts BR5

    *Monitor Audio Center BRLCR
    *Monitor Audio Surronds BRFX
    *Rel Acoustics Subwoofer R205
    *Sony TV KDL-40EX603
    *Dune HD Player Smart B1

    CSak Blu-Ray anyagom van egyebkent.
    Amugy amig nincs monitorom itt, addig akarnam a TV-vel hasznalni az erositon es hangcuccon at.
  • arty
    #759
    milyen erősítőd van?

    egyébként igen, a 7xxx AMD kártyák mindenféle hangot képesek a kép mellett is kitolni (akár DTS-HD, TrueHD-t is, ha van forrásanyagod)
  • Agy Halott #758
    Sziasztok,

    A PC-met ra lehet vhogy kotnom a hazimozi rendszeremre a VGA kartyan keresztul ugy, hogy egy darab HDMI kabellal kepet es hangot is kapjon az erosito?

    PC konfigom

    Koszonom.
  • arty
    #757
    samsungokon "csak pásztázás" a magyar menüben, h a kép teljes képernyős legyen (ahol 16:9, 4:3, stb-t is lehet állítani)
  • Bucsek
    #756
    Samsung UE32D5000

    most úgy néz ki jó, csak nemértem akkor miért volt felbontás probléma :D
  • arty
    #755
    talán az analog bemenet használata lehet megoldás

    vagy vadássz neten egyet :)
  • piamania
    #754
    De ez milyen hülyeség már?Akkor hogy az anyámban tudnám használni a tv hangszóróit?Nincs már meg a kapott csati....
  • arty
    #753
    akkor ez a gond

    csak és kizárólag HD3XXX-hez csomagold átalakítóval fog menni. semmi a HD4xxx vagy ujabb, sem a HD2xxx átalakítók nem jók, sem pedig a noname átalakítók.
  • piamania
    #752
    Nem azt, hanem egy másik eredeti ATI DVI-HDMI csatlakozót.
  • arty
    #751
    nem lehet h a tévéd van elállítva? milyen tévé?