830
Lcd Tv összekötése Számítógéppel
  • arty
    #830
    mostantól ezzel a videoval turnézok majd minden oled/qled topikban :D



    summary: a qlaled játék-kijelzőnek IS tragédia :D (konkrétan ebben a legnagyobb retek vs. oled)

    delegalább nem ég be, ha 500 órát nyomsz a piroshudos játékba.... :D
    (de akkor hcgémer vagy és úgyis 700hz-es kismonitoron nyomod...ugye?)
    Utoljára szerkesztette: arty, 2020.03.14. 14:43:51
  • arty
    #829
  • Lammer
    #828
    megneztem a progival, valoban nem volt ott... de rendesek voltak MM-ben es ki tudtam cserelni egy dragabb 26-os Orionra... erdekes amikor bekapcsoltam es atvaltottam HDMI-re, egybol mar 1360-on volt! :)
    (azon a 6 pixelen mar nem fogok rugozni igy is szep a kepe es patent :)
  • arty
    #827
    dsub jó ötlet!
  • arty
    #826
    1360x768 sincs? (vannak 1360 és 1366os panelok is)
    korábbi driverek x600ra? (tehát ne a legutolso legacyt tedd fel, az már fixen nem a te karidra készült)

    de az is lehet, h a tévé a hdmin nem fogadja az 1360 vagy 1366os felbontásokat - mivel ez egy hyundai tévémonitor, ezen annyira meg se vagyok lepődve.

    moninfo vagy más EDID ellenőrző program kiirja h milyen felbontásokat fogad a hdmin a hyundai, azt másold ide be

    pl ezzel:
    edid manager
  • BooMiller
    #825
    Nincs tapasztalatom vele sajna:(
    De volt hd ready amikor ez még újdonág volt, szerintem D-SUB-al próbáld meg.
    Nekem sem ismerte fel de p&p-nek felkell de sima D-SUB-al...
  • Lammer
    #824
    Sziasztok!

    phn feltettem egy kerdest, de nem valaszoltak erdemben (1hsz ami nekem santit)

    itt az eredeti walloftextem: ehun

    roviden:
    24 colos hdready tv vs 1366*768 nativ felbontast sehogy sem tudom elocsalogatni! g31+ a laphoz adott dvi atalakito(asrock 4core1600 deszka)+hdmi komboval tv-be sem, sem egy regi PCIe x600-as ATIval sem (kartya dvi kimenet-hdmi bemenet tvn kombo)
    megprobaltam 1-2 dolgot, de nem lett siker... valakinek otlet?

    megkoszonnem!
  • BooMiller
    #823
    Nem tudom, biztos meg lehet találni:) Nincsenek hatalmas különbségek ebben a kategóriában.
  • Martin Wieszt
    #822
    Köszönöm a válaszod, ismételten.
    Azt megtudnád nekem mondani, hogy a TV-nek a válaszideje mennyi/mekkora?
  • BooMiller
    #821
    Amire használni akarod teljesen jó, sőt a régiekhez képest sokkal jobb...
  • Martin Wieszt
    #820
    Köszönöm a válaszod.
    Azért kérdeztem rá, hogy megfelel-e mert mondta az egyik felhasználó - egy másik fórumon - hogy a válaszideje miatt nem biztos, hogy jó lesz játékra.
  • BooMiller
    #819
    Itt egy teszt róla : http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue32f5000-201308253262.htm

    Teljesen használható amire szeretnéd.
    Teljesen mindegy a HDMI kábel..
  • RelakS
    #818
    tv-je válogatja

    Panasonic tv nem ismeri VGA-n a fullhd-t
  • Martin Wieszt
    #817
    Üdv.
    Segítségre volna szükségem, szeretnék vásárolni egy ilyen TV-t
    http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE32F5000AWXXH-spec
    és rákötni a számítógépemet. Egy-két oldalon, fórumon feltettem már a kérdést, de konkrét választ nem kaptam még. 80.000FT-t nem szeretnék "kidobni" az ablakon úgy, hogy nem vagyok biztos benne, hogy alkalmas terméket veszek-e. A segítség abban kellene, hogy a TV amit fentebb linkeltem alkalmas-e arra, hogy monitorként használjam (PC-vel összekötve) játékokra, filmnézésre, internetezésre, stb.
    Megfelel-e a válaszideje, nem lesz vele gond játékközben, stb?
    Nagyon megköszönném ha kapnék egy konkrét választ.

    Szerk: Egy MSI R9 270X 2GB Gaming Versio VGA-t kötnék a TV-re.
    Szerk2: ehhez a TV-hez - ha megfelel arra, hogy játékokat futtassak rajta - milyen HDMI kábelt érdemes venni?
  • arty
    #816
    nincs jelentősége, hogy mivel kötöd össze

    asztalon jobbklikk, képernyő felbontás/screen resolution menüpont. remélem onnantól már egyértelmű! :)
  • fantomlako
    #815
    Illetve és ez úgy jó hogy VGA-val kötöm össze ?
  • fantomlako
    #814
    És azt hol állítom be " a kiterjesztett asztalt " win7 van ?
  • arty
    #813
    ez alapból menne, ha pl:
    - kiterjesztett asztalt kell beállítani windows alatt
    - a két program közül az egyik csak fut, de nem kell benne kattintgatni, nyomkodni
    - a másik program csak kijelez valamit vagy videot játszik le, stb - azaz nem kell hozzányulni

    ha mindkettő programot szeretnéd vezérelni is, nos az necces.... ki kell próbálni, ez már programfüggő:
    - pl excelezel egyik monitoron, miközben a másikon játék fut, amit egy gamepaddal játszol - ez működhet, de próba szerencse
  • fantomlako
    #812
    Sziasztok !
    Van egy problémám amiben talán tudtok segíteni.
    Van egy laptop melyhez csatlakoztatnék egy monitort, viszont a monitoron is egy másik programot szeretnék futtatni illetve a laptop képernyőén is egy másik programot szeretnék futtatni párhuzamosan.
    Tudtok erre megoldást hogy mi kell ehez nekem hogy ez így mennyen?
    A segítséget előre is köszönöm.
  • arty
    #811
    füldhurok?

    őszintén fogalmam sincs... pécé, tévé földelt aljzatban? áramháló jó a lakásban? van rendes földelés? stb
  • Ethan47
    #810
    Köszönöm :)

    Még 1 kérdés, HDMI-n ugye összekötöttem a tv-t a géppel, de azóta folyamatosan vibrál a monitorom, ez miért lehet?
  • arty
    #809
    igen, filmeknél a dolby digital 5.1 és a dts 5.1 biztosa átmegy majd!

    játékok viszont vszeg csak 2.0-ba futnak!
  • Ethan47
    #808
    Tehát ha egy ilyennel összedugom akkor frankó lesz minden? :)
  • arty
    #807
    átsiklottam afelett, hogy filmnézésre kell csak - nem pedig játékra :)

    filmnézésre javaslom az optikai kábelt, az nem fémes összeköttetés - ami pécé esetén lehet necces lenne erősítőbe dugva (búgás, stb)
  • Ethan47
    #806
    alaplapi hangkártyám van, Optical és Coaxial SPDIF Out van rajta, ez lenne az?
    ugyanilyen bemenetek vannak a házimozin is (már ha bemenetek)
  • arty
    #805
    kép: hdmin tévébe
    hang: hangkártya analog 5.1 kimenete a házimozid analóg 5.1 bemenetére - ha van
  • Ethan47
    #804
    Erősítő nélkül is megoldható? Vagy anélkül felejtsem el?
  • arty
    #803
    pc hdmi kimenet -> hdmi kábel -> hdmi-s erősítő, hdmi bemenete ami fogad/dekódol sokcsatornás hangot (pcm5.1, truehd, dtshd) -> hdmi-s erősítő hdmi kimenete -> hdmi kábel -> lcdtv hdmi bemenete
  • Ethan47
    #802
    Sziasztok

    Olyan kérdésem lenne, hogy mi a legegyszerűbb módja a pc-t úgy rákötni az lcd tv-re, hogy legyen kép is, illetve 5.1-ben is szóljon a házimozi filmnézés alatt? Teljesen amatőr vagyok ilyen téren, szóval ha kicsit szájba rágósan írná le valaki azt nagyon szépen megköszönném (milyen kábellel, mit és hova)
  • Kaszi46
    #801
    köszi, végül egy noname 10 méteres kábelt vettem, és tökéletesen működik. :)
  • arty
    #800
    15m jó kábellel el szokott menni, de ez függ az adó/vevő készüléktől is (pl nekem a pécém "erősebben" ad, mint a ps3-am, ugyan azzal a kábellel ps3 esetén volt h nem kaptam képet a kijelzőn)

    vegyél olyat, amin minél több logo van: 1.4, ethernet, stb - ez azt jelenti, hogy új kábel, jobban szerelték a magasabb sávszéligény miatt, stb, ergo az "alap" 1080p60 tutira elmegy rajta :)
  • Kaszi46
    #799
    sziasztok

    tudnátok ajánlani dvi-hdmi kábelt minimum 10m-es hosszban? 1080p@60hz es jel menne rajta. számít egyáltalán a méret? van valamilyen méret korlát amíg még nem szükséges jelerősiítőt beiktatni?
  • arty
    #798
    jatényleg, petka leírhatná hogy milyen tévéje van ... :)
  • [NST]Cifu
    #797
    Az 1.-es HDMI portba dugtad? Általában az javasolt PC-vel való összekötésnél (ill. amit a kézikönyv javasol). Amúgy meg én is kábelre tippelnék.
  • arty
    #796
    nincs

    láttam én már elég hulladék hdmi kábelt... volt ami a pécével, volt ami xboxal, volt ami ps3al nem ment (képhibázott vagy nem adott képet)
  • Petka
    #795
    zsír új kábel, kb most bontottam, de majd megpróbálom másikkal. Más ötlet addigis?
  • arty
    #794
    másik hdmi kábellel próbáltad? hátha az rossz?
  • Petka
    #793
    Ha csak a HDMI van bedugva, úgyse megy. A sima VGA/DVI kimenettel nincs gond.
  • arty
    #792
    csak hdmi kimenetet probáltad? pl monitorra kötni... ugy megy?
  • Petka
    #791
    Üdv!
    Az lenne a gondom, hogy Asrock H67M-ITX alaplapnál, ha összekötöm HDMI kábellel a TV-t és a gépet, akkor a gép egyszerűen nem ismeri fel. A TV pedig azt mondja nincs jel. Az UEFI-ben engedélyezve van a multi monitor. Valaki találkozott már hasonlóval?