289
WTCC RACE Xbox 360-ra
  • High end PC #249
    Hát igen, ez meg a másik.
  • PoisonChihuahua
    #248
    De egy konzolnak épp az lenne a lényege, hogy nem kell rajta bütykölni, hogy játszhass.
    Komolyan, ki nem sz@rja le játék közben, hogy mekkora a processzorhőmérséklet, meg mennyi a ventik fordulatszáma...
    Megveszed, bedugod, játszol.
    Ennyi a történet.
  • High end PC #247
    Na jó, akkor akkor vizsgáljuk meg ezt is: nem teljesen mindegy miért vetted, amikor többször is avval dobálózol, hogy a 155 cm-es űber TV-édre kötve használod az Xbox360-at? Attól még ugyanannyi pénzbe került a játékélmény, ha mellette filmet is szoktál nézni rajta... (mellesleg akkor nem teljesen világos számomra, hogy a másik kettő ugyancsak hiper-szuper TV-éden mit csinálsz, ha a legelsőt sem csak játékra használod)

    Ilyen alapon én sem (és senki más sem) csak játékprogramokért vesz PC-ét monitorostól, hanem sok minden más miatt is...
  • jointboy
    #246
    Több mint 10 évig nyomtam pc-én a játékokat de egy kicsit besokaltam pont az elképesztő pénzkidobás miatt ,váltottam ennyi és bevált egy konzolt megveszel durván 90000ft-ért aztán kb 5évig nyugi, pc-ről ezt nem lehet elmondani.
  • jointboy
    #245
    Figyu pupák! megpróbálom olyan egyszerűen amenyire csak tudom. A tévémet nem a box miatt vettem ,már előtte is megvolt ,szeretünk dévédézni és jó a mozihatás ,jelenleg 3db nagy tévém van 2db 127cm-es és 1db 155cm-es , évek óta cserélgetem őket egyre nagyobbra ,nem a box miatt. Sinyo70 sokallja amit egy pc-re kell költeni ,hogy lehessen rajta játszani ,én ezzel egyetértek. A box igen drágább volt mint most ,de akartam egyet mint ahogy ps2-őm is 2001-ben már volt majd 200000ft-ért, az xbox átalakítása megállt 5000ft-ból mivel mindent én csináltam.
  • PoisonChihuahua
    #244
    Ember, ha te ennyire szeretsz moddolni, akkor neked PC kell nem konzol... lol
  • High end PC #243
    Figyu pupák,
    az én látószemszögemből: Sinyo70 éppen azt kifogásolta a PC-én, hogy fejleszteni kell, ami plusz pénz, plusz tízezrek.
    Te pedig jó pár kommenteddel ezelőtt ugyan erre hivatkoztál, hogy unokatesód százezreket pumpál a PC-jébe, és hogy ez mennyire szenvedésnek kinéző számodra.
    Vagyis mikor Sinyo70 üzenetére reagáltál, hogy egyet értesz, te is a plusz fejlesztési költségvonzattal értettél egyet, hiszen erről szól az ő véleménye is.
    De a költségvonzattal való egyetértésed paradox mód szemben áll avval, hogy azt hangoztatod, neked -állítólag- 2.7 millió forintot ért televíziód van, és hogy arra kötötted rá a Xbox360-at, melyet több kommentben is felhozol, amit megint csak -állításod szerint- a legelsőkként szereztél be (így sejthető, hogy áron felül), amit aztán egyből át is alakítottál plusz pénzért. Akár hogy is nézem, mind azokból, amit itt az utóbbi napokban előadtál, neked az Xbox360 gaming majdnem 3 milliódban van.
    Ha mind ezt nem érted, hogy erre reagáltam sajnálattal, hogy saját magadnak mondasz ellent a költségek terén, sajnálni tudlak.
  • jointboy
    #242
    Komolyan mondom te olyan sötét vagy mint az éjszaka! ha csendben maradsz bölcsebb lett volna! Idézet Sinyo70-től: ------Ja ja tudom a gtr evo az a tuti,csak az már nem megy el a pc men !!
    A shader támogatás hiánya miat
    ép emiatt vettem xboxot,nem fogok egy szaros video kártyáért 30at adni,amikor 50 ért boxot kapok !Amin telepítés után nem azzal kezdenem hogy miből vegyek vissza a grafikán.-------
    És ki mondta neked ,hogy nálam az xbox360 milliókban van??? mi van megártott neked a tavaszi napsütés vagy mi???
    Pont te ugatsz aki állítólag elemzi az ide írt leveleket, de saját maga meg még fogalmazni sem tud normálisan egyet sem? verbálisan is meg vagy zavarodva. Idézet ettől a nagy tudású számítógéptől:----- lehet skizofrèn szegèny, hogy harmadmagával beszèlget. :-)----- na rólad ennyit de a saját súlycsoportoddal szara..odj. Direkt nem reagáltam a fogyatékos leveleidre ,de ha semmi értelmeset nem tudsz mondani inkább maradj csendben. Ja és napszúrásra vizes borogatást és sötét szobát szoktak ajánlani.
  • High end PC #241
    " Jól beszélsz a pc vel kapcsolatban. "

    Mindezt mondja az, aki szerint értelmetlen a PC gaming-re áldozni vaskos százezreket, de állítása szerint az Xbox360 gaming nála kemény milliókban van már...
  • jointboy
    #240
    Annyi értelme van volt, hogy az ismerőseim gépei akik közel akkor vették mint én már mindenkinek megállt a gépe legalább egyszer de van akinek kétszer ,és van akinél már megint nem akarja kiadni a lemezt. És mondom a lényeg mikor megcsináltam szó sem volt 3év garanciáról. És ez a megoldás azért is jó mivel a gpu alá is befújja a levegőt míg a gyári hűtés csak a gpu illetve proceszor-on lévő hűtőborda tetejéről szívja csak a levegőt, egyszóval így kiesebb az esélye hogy a környezetbarát forrasztó ón felolvad. Mivel az igazi problémát ez okozta az új környezetbarátabb forrasztó ón ridegebb és alacsonyabb hőfokon megolvad amit a box-nál használtak. Egyébkén átalakítás előtt volt ,hogy 130-150c-fokot is mértem a hűtőbordákon ,másik érdekesség nem a gears of war-al melegedett a gép a legjobban hanem az nfs-el, próbálgattam melyik játékkal menyire melegszik kb 10-et próbáltam.
  • Istencsászár
    #238
    sok értelme nincs, ettől még a GPU körüli forrasztások felszakadhatnak, arra nincs semmi megoldás csak a szerencse, de ez csak a régi gépekre vonatkozik, az újaknál már elenyésző a hiba
  • jointboy
    #237
    Lehet ,hogy drasztikusnak tűnik mivel nem csak a műanyag borítást kell kivágni hanem az egész fém perforált házat is a merevítésekig körbe , de muszáj mivel kipróbáltam és a perforált lemezen nem fúja át a levegőt a venti, két ventilátor a processzort figyeli egy pedig a gpu-t ,és szoftveresen vezérelve 30-120c-ig 6-tól 12 voltig automatikusan növeli a feszültséget ha nő a processzor illetve a gpu hőmérséklete ,ha hül a processzor ill gpu akkor csökken a ventik feszültsége azaz a fordulatuk így egy stabil 30-40c -fokot tudtam elérni. mondjuk az átalakításnál ki kell venni az alaplapot és le kell venni a hűtést a prociról és a gpu-ról is. Másik gond a rossz tervezés míg a gpu állítva a gép hátuljába került addig a processzor közvetlenül a dvd-rom alá kb 5mm-re ,így mivel melegszik a proci a dvd-rom-ban megnyúlnak a szíjak illetve a laser-dióda élettartamát csökkenti. ezzel a megoldással olyan szellőzés értem el a box-ban hogy a dvd-rom sem melegszik át. Lehet venni boltban olyan ventilátor konzolt amibe bele kell állítani a boxot de ez többet árt mint használ ,mivel befújni nem tudja a levegőt a két perforált lemezen keresztül ,de így még annyi szellőzése sem lesz a gépnek mint gyárilag.
  • jointboy
    #236
    http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=103864

    http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=103868

    http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=103869

    http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=103870

    http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=103872

    olcsó jól működő megoldás, a bekötési rajzát és a működési elvét meg tudom adni ha valakinek kell mert esetleg hasonló gondja van-volt régi a gépe! pár óra alatt átalakítható! Nálunk sokat megy a gép és nincs semmi gond a haverom nem alakította át már kettőt cseréltek neki. A 65 nano-s gépeket nem kell átalakítani ott a processzor hűtése már megoldott. Igaz állítólag pont a gpu okozza a bajt de mióta a processzor 65nm csíkszélességű a meghibásodások drasztikusan csökkentek.
  • Istencsászár
    #235
    region free játékoknál meg kell nézni hogy azok mennek e, amcsiból volt Condemned 2, Assassinses Creed NTSC és minden gond nélkül mennek, mert regin free, kínából volt Gears of War 2 az is ment mert free, amit itthon boltokba lehet kapni NTSC játékokat azok freek és mennek Palos gépeken, a többi pedig nem
  • jointboy
    #234
    Egyszerű hétköznapi spar boltból hozattam ,mikor megyünk Ausztriába ott a cégünk európai központja ,ott szoktunk megállni vásárolni ,és mivel lehet venni xbox360 cuccokat olyat is amit itthon nehéz beszerezni onnan hozattam ,a szállításért természetesen igy nem fizetek semmit. Mivel elsők közt vettem x360-at itt Magyarországon ,és már akkor híre ment ,hogy az átlagosnál több a meghibásodás ,és akkor még szó sem volt 3év garanciáról ,a 3év gart a megjelenés után másfél évvel vezették be a kontrollálhatatlan meghibásodások miatt visszamenőleg is. A vásárlás után kb. két héttel darabokra szedtem az x360-at kimértem mindenhol és átalakítottam ,az én gépemből 5 perc után olyan meleg levegő jött ki ,hogy főzni lehetett volna rajta ,átalakítás után meg max. langyos. A játékoknál meg azért érdemes ezekkel a dolgokkal tisztába lenni mivel én eddig úgy tudtam 3 féle gyári játék van! PAL ,NTSC , REGION FREE ,ezek a jelölések rajta vannak a doboz hátoldalán a PAL-ost európába szánták, az NTSC-t a tengerentúlra jap. ,am. stb ,a REGION FREE-t spanyol olasz ,illetve Franciaországban a leggyakoribb , a PAL-os game csak europai gépen fut , az NTSC-és a tengerentúli gépen fut ,a REGION FREE mindkettőn ,de tévedtem! vettem az aprónetről kínait na ez egyik sem! itt is van még ezeknek két változata, van region free és ntsc más és más videó és felbontással nem értettem miért nem megy a gyári region free a gépemen.
  • PoisonChihuahua
    #233
    "ezeket a dolgokat nem a warez miatt kell tudnod"
    Akkor mi miatt?

    Több mint 8 éve konzolozom, több generáción átívelő tekintélyes gyűjteményem van, de biztos én vagyok a képmutató nagyarc, mert fogalmam sincs, hogyan kell hack-elni a 360-at, meg patch-elni a warez játékokat...
    Ezt aztán minden konzolosnak tudnia kell ám!

    Egyébként bárki fel tud tenni olyan kérdést amihez neked fingod sincs:
    Java és Javascript, mi a különbség?
    Milyen elemmel húzol vízszintes vonalat HTML-ben?

  • Istencsászár
    #232
    ha te külföldről is 14-15éer veszed a játékokat akkor ennyi erővel itthon is megveheted és még olcsóbban is kijössz... külföldről olyan oldalkrl kell vásárolni mint a game.co.uk, ahol a legújabb játékokat is megkapod 1-2 ezerrel olcsóbban mint itthon vagyis 12k helyett 10-11 postával, ha többet vesz az ember akkor sok ezret spórolhat, arról nem is beszélve hogy állandó akciók, leárazások vannak és nevetséges összegekért lehet venni nemrég megjelent játékokat.

    senkit nem érdekel hogy a gépnek mi a baj, mert ez ellen nem tudsz tenni semmit, ha meghal akkor meghal, az MS 3 évig cseréli ingyen azt a 3 ledet, amúgy az én gépem legelső szériás 2006os gyártású és semmi baja az ég világon, felesleges beleturkálni attól nem lesz jobb ugysem

    ixtreme, meg a többi szakszavakban legfőképp azok jártasak akik warezolnak és moddolják, hekkelik a gépeiket, erre azoknak nincs semmi szüksége akik eredeti játékokkal játszanak, hiszen bámiféle olyan dolog ami a gépet módosítja ( kivéve a külső burkolat cseréje ) azonnali garivesztéssel jár, ami 3 év...

    ismétlem: még a hülyének sem éri meg az hogy 3 év garis gépbe beleturkáljon, ami garivesztéssel jár. Csak és kizárólag azok módosítják a gépeiket akik warezolnak
  • jointboy
    #231
    De nem is a warez a legalja, én még megtehetem ,hogy eredetit vegyek de tukok olyat aki sajnos nem ,pedig nem rosszab ember mint ti csak rossz helyre született ,én a legaljának azt tartom ha valakit apuci anyuci tart el és ő ad pénzt a kis játékaira az pedig büszkén kérkedik dicsekszik vele ,nem így gondoljátok?
  • jointboy
    #230
    Nem warez Ausztria onnan hozattam be. De ezt már régen is megmondtam mennyiért vettem ,és elnézést kérek a kedves társaságról ,hogy nem pontosan fogalmaztam a munkatársam hozta be és a pontos megfogalmazás a magyarországi megjelenés előtt 5-6 nappal már meg lehetett venni Ausztriában és mivel nem rám hanem a kollégámra esett a sor akkor ő ment ,vele hozattam be. euroból átszámítva valahol 14-15 ezer között volt az ára. Választ nem látok szánalmas kérdésemre tehát magyarul halvány lila fingotok sincs az egészről ,ezeket a dolgokat nem a warez miatt kell tudnod ,mint ahogy a hűtésmódosítást sem mivel minden nem 65 nanos gépre ki kell valamit találni mert jön a hármas hibakód. Ti írjátok le magatokat mivel semmire sem tudjátok a választ csak osztjátok itt az áldást és nincs mögötte semmi tudás csak arc. Azt sem tudjátok miről írtok véleményt ,mert tudás nincs a véleményetek mögött semmi.
  • PoisonChihuahua
    #229
    Istencsászár az egyik legrégebbi arc itt a fórumon, szal az ő hitelességét megkérdezni egyenesen sértés. Mivel neki ez a hobby-ja így eredetiben utazik, nincs rákényszerülve a warezra, szal a szánalmas kérdéseidre tőle nem kapsz választ.
    Azzal pedig, ha azt hiszed, hogy valaki attól lesz Xbox 360 "zseni", hogy tudja milyen ixtreme, meg "dmipdfpfi..." fájlokkal kell szarakodni, hogy elinduljon egy játék, azzal csak magadat írod le...
  • Istencsászár
    #228

    á most már világos, warezolsz, a megjelenés előtt napokkal letöltötted, kiírtad és azóta is fikázol egy játékot, amiért egy fillért nem adtál ki, na ez a legalja...
  • jointboy
    #227
    Így van elszívtam az agyam! bár még csak nem is dohányzom de legyen igazad. Nem ebben a világban élek? én jobban mint te valaha az egész kis elkényeztetett kisfiú életedben. És had világosítsalak fel mert mint látom fogalom zavarban vagy az 5 kiló az ötszáz forint az 5 rugó az az ötezer. Ja és nem használt játékokról vagy több hónapos játékokról volt szó hanem premier játékokról. De egyébként meg én legutoljára Ausztriában vettem meg a gears of war 2-őt és olyan akció volt ,hogyha ingyen viszek játékot akkor adnak hozzá pénzt. Amúgy nem nagy kunszt bármelyik használt apróhirdetőben százával válogathatsz a játékok közt olcsón.
  • jointboy
    #226
    A legcsekélyebb mértékben sem vagyok megsértődve, nem vagyok sértődős ,az a gyerekek ismérve ,nem kell győzködni ,hogy 12000 mert elhiszem hisz meg is dicsértelek milyen jó helyet mutattál.
  • jointboy
    #225
    Én a gépemet 2006.11. hóban vettem mivel még nem 65 nano-s volt így át kellett alakítanom eddig úgy tűnik sikeres volt. A Race Pro a hivatalos megjelenés előt kb. 5-6 nappal volt meg ,már nem emlékszem pontosan de valahogy így ,ha a játékra gondoltál esetleg. De ha már ilyen régóta van géped had kérdezek pár apróságot kíváncsi vagyok mennyire vagy hiteles, és mennyire nem. Ha a géped ixtreme kompatibilis a játékod PFI és DMI fáljai pedig xtreme kompatibilisek a játék viszont region free elindul-e? az ixreme xbox360-on. Még egy kérdés az xbox360 processzorának ill ramjának hűtésvezérlése szoftveresen van megoldva vagy hardveresen, és ez hogy működik ha annyira képben vagy ezt vágnod kell, bár talán utána tudsz járni de az sokáig tart, de egyébként már részletesen publikáltam két éve képekkel együtt a teljes ennél jóval részletesebb leírását.
  • Alwares
    #224
    Jointboy te elszívtad az agyad, szerintem nagyon nem ebben a világban élsz. Én a legtöbb játékomat 5k körül és alatt vettem, max egy-két hónaposak voltak, legtöbbjük új, fóliás... Külföldről rendelni meg nem nagy cucc...
  • PoisonChihuahua
    #223
    Szeretem amikor valaki megsértődik, aztán az életkorral dobálózik. Nem tudom mennyire van köze ennek a témához, de végülis mindegy.
    Amikor a Gears 2 kijött 12k-ért lehetett kapni a Platinumban, rá egy hónappal meg GamePark-ban volt 12k a gyűjtői.
    Akinek meg van egy kis sütnivalója az külföldről rendel, pk.-val együtt kijön házhoz a megjelenés napján szintén 12k környéki áron. Az egész procedúrához csak egy bankkártya és józan ész kell.
    Egyébként nem értem, miért kell győzködni téged, hogy a játékok ára megjelenés napján max. 12k. Aki mást mond, az vagy hülye vagy hazudik. Ha akarod tőlem veheted 16-ért vagy mennyiért, komolyan nem nekem teszel vele szívességet, ha olcsóbban veszed...
  • Istencsászár
    #222
    *volt meg
  • Istencsászár
    #221
    hamarabb volt a gém mint innen bárki másnak
  • jointboy
    #220
    Egy gondom van ,neked nincs boxod így a véleményed csak azt tükrözi amit meg akartak veled etetni ,véleményed nem lehet objektív mivel csak azt láttad amit meg akartak neked mutatni a reklámok ,és az nem a valóság. Majd ha lesz boxod gyere vissza és mondj véleményt ,hogy mondhatsz valamiről véleményt amit nem is láttál. A midi pedig lehet iszonyú jó minőség is, főként amiket zenészek használnak.
  • jointboy
    #219
    Nem kell picim! hiszek neked iszom minden szavad, bár szerintem annyi idős lehetsz mint a nagyobbik fiam ,de jó a picim megszólítás is. A játékok ára egész jó sőt nagyon jó bár nem a magyar fizetésekhez van igazítva még ez sem ,de ez más tészta. Ha ezeken helyeken pl. ha kijön a gears of war 3 ,vagy egyéb nagyobb játék és azok is 12000ft ért mennek az első napokban is ,akkor elismerésem a tiéd jó helyet mutattál.
  • Sinyo70
    #218
    a videó akár a gtr2 ből is lehetne ... az nekem már elég szim.
    de persze szerintem véleményt csak úgy lehet róla mondani,ha kikapcsolod a segítségeket és,kormánnyal próbálsz menni egy általad kiválóan ismert pályán,én legalább is így szoktam kezdeni.csak boxhoz nincs kormimde a forzát is joyal tolom kikapcsolva tc,abs,minden.
    amúgy láttátok a mai WTCC pau-i 2.futamot?? még a safety cart is totálba vágták !!ott azért látszott már az első körben mi is folyok ott valójában kb hatan estek ki egy körön + a safety car !
  • Istencsászár
    #217
    olyan mint a videón, láthatod az értékelhetetlen grafiát és hallagathatod a midi hangokat:)
  • PoisonChihuahua
    #216
    "Kapsz pc re 12000ft-ért ,de nem xbox360-ra 12000ft-ért premiert."

    Csemegézzél picim:

    Link1
    Link2

    Link3

    De ha kell, hétfőn elmegyek a boltba és csinálok fotót is, nehogy aztán kiderüljön, hogy hazudok...
  • High end PC #215
    Nem.
  • jointboy
    #214
    Jól beszélsz a pc vel kapcsolatban. A gond a videókkal kapcsolatban csak az ,hogy kis felbontással készültek és optimizmusra adnak okot ,majd mikor beteszed a boxba a játékot feloszlik a rózsaszín fátyol és jön a durva valóság és marad a döbbenet.
  • Sinyo70
    #213
    ezt úgy érted hogy a race pro hoz jön ???
  • Sinyo70
    #212
    Ja ja tudom a gtr evo az a tuti,csak az már nem megy el a pc men !!
    A shader támogatás hiánya miat
    ép emiatt vettem xboxot,nem fogok egy szaros video kártyáért 30at adni,amikor 50 ért boxot kapok !Amin telepítés után nem azzal kezdenem hogy miből vegyek vissza a grafikán.Segített a döntésben amikor megtudtam hogy jön boxra is a gtr.Erre lehet,hogy egy nagy szar ???
    a game on videók láttán azt is gondolhatnám hogy jó pl ( a két legalsó)pláne az esős
  • High end PC #211
    Jah, azt elfelejtettem még megírni, hogy a hamarosan megjelenő Race On addon pakknál a már meglévő autók és versenypályák nagy részét át is fogják dolgozni, tovább csinosítani (mindazon túl, hogy új autók és új pályák is lesznek).
    Ez is motiváljon a döntésednél, akárhogy is döntesz. :-D
  • High end PC #210
    Ha már amúgy is GTR2-ős voltál PC-én, én inkább a PC-és utódát, a GTR Evolution-t ajánlanám figyelmedbe, már ha a szimuláción van a hangsúly ahogy mondtad, ugyanis az Xbox360 változata, a Race Pro alább adta a színvonalat ezen a téren (gondolom ez annyira nem lep meg).
    Grafikailag hogy melyik a jobb, talán még mindig vita tárgyát képezi köztem, és Istancsászár közt, én persze a PC-ésre esküszöm, ő az Xbox360-asra, igaz, ott vannak új effektek, de itt meg nagyobb felbontású textúrák és reálisabb látótávolság, de remélhetőleg a Race On addon pakkban (ami hamarosan megjelenik a PC-és változathoz) be fog figyeni egy-két grafikai újítás ezen a téren is (legútóbbi 1.2 patch-ban is volt pár újítás a legelsőre megjelent lemezes verzióhoz képest).
    Meg aztán a PC-és változatnál be tudod moddolni a GTR,GTR2,GTLegends autóit és pályáit is a játékba, plusz kedvedre csinosítgathatod kisebb grafikai modokkal.
  • jointboy
    #209
    Kapsz pc re 12000ft-ért ,de nem xbox360-ra 12000ft-ért premiert.