12400
  • Seth
    #12199
    Várj, jön még jobb is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy sorozat Harrison-nal ahol Dexter lesz a Dark Passenger, figyu majd :D
  • Calver
    #12198
    te jó kurva isten, a Showtime íróinak sikerült nem egyszer, hanem kibaszottul kétszer teljesen és tökéletesen elbaszni a Dexter lezárását. ez azért már teljesítmény.
  • BenedekFeco
    #12197
  • mégvadabbdisznó
    #12196
    Tudnál egy régit ajánlani? De ne romantikusat.
  • IMYke2.0.0.0
    #12195
    "Egyre jönnek fel a Dél Koreaiak."

    Már vagy 15 éve ott vannak ők - csak eddig EU és USA nem nagyon nézte őket.
    Olyan régi sorozatokat udnék ajánlani, hogy lekaparod az arcod, hogy eddig miért nem láttad őket, és miért néztél szar jenkiket közben...
  • Long_Gun
    #12194
    The book of Boba Fett

    Hát, nem mondanám hogy kimondott SW fan vagyok (orion űrhajón, Pirx kalandjain, az idő ablakain,stalkeren nőttem fel),de szeretem a jó sci-fi-t.
    SW nézés közben mindíg győzködtem magam hogy jó van nna, ez csak 1 mese (ugye a laser dolgok, meg az átruccanunk a Bespinre fény alatt itt van a szomszéd naprendszerben, stb,) Aztán a 3 előzmény részen elég jól szórakoztam és beütött a mennykő: gazdag desznyó megvette az sw jogokat. Anyád! Rossz érzésemben sajna nem csalódtam ritka szar lett mind3 új rész. Na most komolyan, abban a kurva nagy ámerikában kihaltak a szinészek? Ezt a lógó szájú nagy seggü csajt mégis honnan bányászták elő? A szinesbőrü stormtrooper-en egyenesen besírtam, (a Császár is itt rítt melettem, a rasszista kurafi). Aztán megkaptuk a mandalorian-t, nocsak! he! ebből még valami jó is kisülhet és tényleg, az apróbb bakikért (hogy 1 mando ne tudja mi az az erőhasznalat az nonszensz) kárpótolt a fasza technikai megvalósítás (3d játék enginnel megvalósított 180 fokos 4k felbontásu háttér).
    Na most jön a fekete leves? Kaptunk kb 1 percet boba megmeneküléséről, aztán 1 kicsit jöttek-mentek, 1 kis csihi puhi de semmi komoly, 1 kis ugri-bugri de azért parkour-nek nem mondanám, a mob-ok cgi megvalósítása fasza és ennyi. Hm.
    Hát szóval a pilot alapján

    5/10
    de remélem legalább 7-8/10-re felmegy az évad végére

    Ps.: Az a kínai csaj 58 éves! beszarás, ránézésre simán elmegy 30-nak.
    Ps2 Boba karakterét talán valaki másra bíztam volna, ez koma valahogy olyan "kevés"nek tűnik
  • robicarlos6
    #12193
    A nyugalom tengere

    Remek volt. Ilyenből jöhetne még
  • Long_Gun
    #12192
    A nyugalom tengere
    Koreai "sci-fi", netflix
    Bottal se piszkáld!

    1/10 (csak mert dolgoztak vele)
  • BenedekFeco
    #12191
    The Witcher S2

    Unalmasabb, vontatottabb mint az első évad. Mondjuk nem vagyok nagy fantasy fan, a játékokkal is csak játszogattam de ez nekem kevés volt. Nem történik szinte semmi, csak bla-bla-bla. De legalább az az 1-2 cgi monszta tűrhetően nézett ki.

    3/10
  • BenedekFeco
    #12190
    Arcane

    Minden idők legjobb animációs sorozata!
    A sztori, a rendezés, a zene, a stilus, a karakterek, A MOZGÁS(!!!) minden kikúrt jó. Nálam simán az évtized meglepetése. Semmit nem tudok a játékról, de igy is sokkolóan jó volt. A 3. epizód végére ha csak rágondolok, jön fel a gombóc a torkomban. Pedig nem vagyok egy érzelgős tipus.
    Tökéletes lett volna, ha nem lenne benne a kötelező "cukiságfaktor plüssfigura"

    9,5/10
  • Ironman2
    #12189
    Lost in space (Netflix)

    Azért lehetett volna jobb is a harmadik évad,nagyon elkapkodott volt,2 fejezettel rövidebb,mint az előzőek.Téma jól indult,de szerintem elkapkodták már a végét.Én sajnálom hogy nem terveznek folytatást egy ilyen nagy múltú sorozatnak,pedig azért lenne téma bőven.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2021.12.09. 02:10:59
  • robicarlos6
    #12188
    Ez a La Brea egész jó és látom lesz 2. évad is.. Chucky is kap 2. évadot végre nem csak kaszák vannak
  • Bokafix2
    #12187
    Chapelwaite (2021)


    Ledaráltam az eddigi részeket, jó lassan építkező sorozat ez... az első 1-2 rész vontatott, utána meg wtf végig. Nem is egy modern cucc, az 1850-es években járunk. Bár ez szerintem csak az előnyére vált. Én mondjuk Emily Hampshire miatt kezdtem nézni, aztán rájöttem, hogy amúgy is izgalmas. A sztori Stephen King Jerusalem’s Lot című novelláján alapul. Nem keverendő a Salem’s Lot-tal.
  • dalmar
    #12186
    Egyre jönnek fel a Dél Koreaiak.Aki teheti nézze meg :A Bosszú nevében,egy jó maffiás minisorozat.
    My name 8.5/10
    Illetve Út a pokol felé :Út a pokol felé 9/10
  • IXEMGabeo
    #12185
    Sok sok vontatott papi és vallási meg lelki rizsa nem kellene amúgy egy ütős sorozat lenne... Viszont az ember tervez Isten végez monológ az 5. Részben elgondolkodtató.. Napfelkelte durva volt huh
  • robicarlos6
    #12184
    Na milyen jó hogy nem vagyok fent semmi sorozatos oldalon így elég "öröm" volt látni amikor szedtem le az új feliratok a sorozataimhoz hogy elindult az új 4400 sorozat. Nem is tudtam hogy rebootolják.
  • BenedekFeco
    #12183
    Midnight Mass

    Nekem ez lassú és unalmas volt. A 6. részig kb alig történik valami érdekes, csak hosszú beszélgetések plusz epizódonként 1-2perc történés.
    Mondjuk az 5. epizód utolsó 1 (!!!) perce az már megérte ezt a sorozatot. Az utóbbi évek legütősebb napfelkeltéje volt.

    4/10
  • IXEMGabeo
    #12181
    Midnight mass azaz az Éjféli misét látta valaki? Állítólag jó horrorsorozat
  • robicarlos6
    #12180
    Ledaráltam a Resident Alien első évadát. Tetszett. Várom a másodikat.
  • AnuluWork #12179
    Ez a Maradonás sorozat az Amazonon egész nézhető.
  • Bokafix2
    #12178
    Légyszi ne offold már szét a topikot, köszi.
  • cateran
    #12177
    Aham..mert te nem ragadtad ki, huhh? Janos peldaul arrol beszel, hogy Isten bennunk el, mi meg obenne es szeressuk egymast, mert az maga Isten.(igy aztan persze senki sem latta)
    Most dontsd el, hogy mindenhato vagy iranyitania kell a figyelmet, mert a ketto uti egymast (amugy, ha mindenhato, akkor mi szuksege barmire/barkire is? Ha meg nem az, akkor nem isten ugyebar...)
  • robicarlos6
    #12176
    Ez a I Know What You Did Last Summer sorozat ez 8 részes minisorozat lett, folytatás nem lesz?
  • ximix #12175
    Ott a Preacher, az végül is egy papról szól . . .
  • dantor7
    #12174
    a legtöbb disney mese sem felel meg ilyen feltételeknek...
  • vérpocok
    #12173
    "Azt nem szerettem mivel a bűnözést népszerűsíti."

    A Breaking Bad nem a bűnözést népszerűsíti, hanem egy katasztrófahelyzet szülte kényszermegoldást mutat be. Arról szól, hogy a jövőtől való félelem, és az egzisztenciális bizonytalanság milyen tettekre késztetheti az embert, és hogyan írhatja felül az (addig vallott) erkölcsi normákat.



    "Nekem fontos egy sorozatban hogy minimum a főhős erkölcsileg kifogásolhatatlan legyen."

    Akkor javaslom a Názáreti Jézus című 4 részes minisorozatot. Abban valóban kifogásolhatatlan a főhős, ezenkívül mást nem nagyon tudok ajánlani. Szerintem alapvetően azzal van a gond, hogy túl magasra teszed a lécet szegény sorozatoknak, és mikor megpróbálják átugrani, rendre leverik.
    Egy film vagy egy sorozat viszont épp attól lesz hiteles, hogy nem próbál olyasmit mutatni ami nincs, vagyis tökéletes jellemű karaktereket. Mert ilyenek egyszerűen nem léteznek.
    Az ember bizony kisstílű, nyárspolgári, cinikus, önző, becstelen, nemtörődöm, stb... és ennél még csak rosszabbak vannak.
    De egy sorozat nem lesz rossz attól, hogy a karakterei erkölcstelenek, vagy akár gonoszak. Attól lesz rossz, ha ellentmondásosan vannak megírva a jellemek, és következetlenül működnek, illetve ha a színészek gyatrán és kevés beleéléssel játsszák a szerepüket. Az erkölcsi kifogásolhatatlanság kívánalmát szerintem engedd el, és akkor remekül fogsz szórakozni jó pár sorozaton, ugyanis készültek vitathatatlanul remek alkotások... ilyen pl. a Breaking Bad is.
  • BenedekFeco
    #12172
  • caps lock
    #12171
    Better Call Saul milyen? Elég jókat írnak róla, de mivel a Breaking Bad spin-offja nem vagyok túl bizakodó. Azt nem szerettem mivel a bűnözést népszerűsíti. Ha ez is olyan inkább hagyom. Nekem fontos egy sorozatban hogy minimum a főhős erkölcsileg kifogásolhatatlan legyen. Persze lehetnek hibái, de max jogos védelemből öljön, ne készítsen/áruljon drogot, tisztelje a nőket és a törvényeket, stb. Nem kellenek simlisségek, okosba megoldjuk szituációk, árnyalt karakterek. Vannak a jók és a rosszak, ennyire egyszerű a képlet számomra.
  • BenedekFeco
    #12170
    Nekem nagyon nem jött be. A 3. epizód felénél lepattantam róla. A tipikus "ázsiai-túljátszás" csúcsra van járatva. Majd unalmas óráimban talán még nekiesek :)
  • IXEMGabeo
    #12169
    Igen ez a magyar címe... Bezony máris vezeti a ranglistakat Netflixen
  • IXEMGabeo
    #12168
    Squid game angolul van fent Netflixen, de ha valaki szeretne jó sorozatot látni feltétlen nézze meg.

    (Dél Koreai sori amúgy)
  • Csaba007
    #12167
    Szerintem Any$d lesz az! De ez Spoiler...
  • robicarlos6
    #12166
    Szerintetek a keresztanyuban ki a makkosszállási madonna?
  • Bokafix2
    #12165
    Nekem a Money Heist tetszett még ennyire.
  • Synchronous
    #12164
    Nyerd meg az életed

    Ledaráltam mind a 9 részt, és csak ajánlani tudom... kurva jó.
  • extra sensory
    #12163
    Igen, kiragadtad, és pont ezért nem érted az írásszövegeket, amiket idézel... sőt kontextusában sem tudod őket látni, mivel más helyeken meg azt írja, hogy Istent nem fogadhatja be sem az ég sem a föld, és nem lakozhat itt (1Királyok 8:27). De Mózesnek is megmondta Isten, hogy senki nem maradhat életben a jelenlétében (2Mózes 33:20).
    János evangélium 1:18 --> "Az Istent soha senki nem látta"
    János 1. levél 4:12 --> "Az Istent soha senki nem látta"
    Ha ténylegesen lejött volna, akkor látták volna, és megdőlne az a kijelentés is, hogy nem fogadhatja be az ég és a föld. A "leszáll az Úr" nem jelent többet, minthogy a nevezett időpontban a földdel foglalkozott Isten, és a népére irányult a figyelme. És ha ő ténylegesen mindenható, ahogy a Biblia írja, akkor mi szükség lenne arra, hogy lejöjjön ide? Anélkül is tudja mi folyik a földön, és anélkül is kapcsolatba tud lépni azzal akivel akar.
  • Kojiro
    #12162
    Mózesre kurvára nem figyelt senki és ő akart lenni a nagy vezető, ezért kitalálta, hogy "mindenki szeme láttára" találkozik az Úrral, akitől megkapja majd a parancsolatokat, amiket ő (Mózes) fontosnak tartott és be akart tartatni, de mindenki leszarta.
    Megjósolta, hogy majd jön az Úr és valamelyik pribékje felgyújtotta a fél hegyet, kürtöt fújt, majd ott várta Mózest a kőtáblákkal, valami védett helyen.
    A többit majd csak Mózestől hallották, hogy pontosan, mi történt, hiszen lentről a tűztől meg a füsttől úgyse látott senki semmit.
  • stargatelost
    #12161
    Jó kis UFO leírás korabeli szemmel
  • cateran
    #12160
    1Móz 11,4-8
    ".......Az Úr pedig leszálla, hogy lássa a várost és a tornyot, melyet építenek vala az emberek fiai........"
    2Móz 19,11-12.16-19
    "„És legyenek készen harmadnapra; mert harmadnapon leszáll az Úr az egész nép szeme láttára a Sinai hegyre..........s lőn harmadnapon virradatkor, mennydörgések, villámlások és sűrű felhő lőn a hegyen és igen erős kürtzengés; és megréműle mind az egész táborbeli nép. És kivezeté Mózes a népet a táborból az Isten eleibe és megállának a hegy alatt. Az egész Sinai hegy pedig füstölög vala, mivelhogy leszállott arra az Úr tűzben"
    Hat ennyit arrol, hogy nem szall ala a mennybol....van meg par eset amugy, amikor alaszallt, csak kiragadtam 2 peldat
  • robicarlos6
    #12159
    A Netflix megmentette a Manifest-et.Jön a 4. évad A sok értelmetlen sorozat lelövése után az első értelmes netflix lépés