26
  • Epikurosz
    #26
    persze, minimum az aranygyapjú vagy a szent Grál lesz az aszteroidákon.
  • WantedMark
    #25
    Remélem sikerrel jár az aszteroidán való leszállás és a vizsgálás. E-típusú aszteridákban akár olyan anyagok is lehetnek(amelyek eddig még ismeretlenek) amelyek akár a földi technológiát is megkönnyíthetik, így szerintem nagyon is helyénvaló ez a művelet.
  • Epikurosz
    #24
    na, látod, erre vannak a felvételi vizsgák, meg a HR-esek, hogy kiszűrjék az amatőröket. :-))
  • Bith
    #23
    Hetesnek nem is állnék ellent...
  • Sanyix
    #22
    felfedezek egy idegen lényt abból hogy lehet statisztikát csinálni? Tudom mi az a statisztika tanultam, de max valakinek a meggyőzésére lehet használni, másra nemnagyon (mellesleg már ezt is megcsinálja a számítógép).
  • Epikurosz
    #21
    Mindegyikhez.
    Minden kutatás eredményeinek feldolgozásához kell a statisztika, ami pedig a matek egy ága. Ez a minimum.
  • Sanyix
    #20
    milyen kutatáshoz kell?
  • Epikurosz
    #19
    Jó nagy csecsbimbója van.
  • Narxis
    #18
    Itt a Borg. Minden ellenállás hasztalan.

  • Narxis
    #17
    Celestron van ráírva, nem tudom a típusát, használtan kaptam.
  • zyppy
    #16
    megtámadták a Földet!
  • item
    #15
    Miért,manapság mi nem az ???
  • Epikurosz
    #14
    Milyen teleszkópod van, ha nem vagyok túl kíváncsi?
    Kínai cucc?
  • Bith
    #13
    Ez úgy néz ki, mint egy BORG kocka :).
  • Narxis
    #12
    Akkor felejtős. Marad nekem az ilyen hírek olvasása és a teleszkópom. :)
  • kukacos
    #11
    Hát ha operátor akarsz lenni a NASA-nál, ahhoz tényleg elég egy idomított majom képessége, de ez nem űrkutatás. Ha kutatni akarsz, ahhoz kell a matek.
  • Narxis
    #10
    LOL, ezt bírnám.
  • Sanyix
    #9
    Igazából annyi, hogy klikkelnek egy pöttyöt a pályára, hogy ott kezdődik egy gyorsítást, majd saccra benyomnak egy vektort, amit +- gombokkal finomítgatnak a 3 irányba, amíg el nem érik a kívánt pályát, amit nyomogatástól függően számol újra a számítógép :D kb ilyesmi megy.
  • Sanyix
    #8
    fizika kell annyira, hogy tudjad miért van úgy ahogy. Kiszámolni nemkell, azt megteszi a számítógép mostmár :) persze a hivatalos helyekre kell a haszontalan hülyeség is.
  • LPG
    #7
    'tök egyszerű' lehet előre kiszámítani - megtervezni a szonda pályáját..
  • Narxis
    #6
    Arra akartam kilyukadni, hogy szívesen foglalkoznék űrkutatással. Nyilván nem egyből a Nasa-nál, akár egy csillagvizsgálóban vagy bárhol. Ahhoz pedig kell a matek, fizika, sőt talán kémiai is.
  • Sanyix
    #5
    és ennek miköze a matekhoz?
  • Narxis
    #4
    Mármint minden ami űrrel kapcsolatos, a Nagy Ismeretlen. :) Csak kár, hogy nem vagyok penge matekból. :(
  • Narxis
    #3
    Engem érdekel.
  • Tinman #2
    A csillagászokat pont ennyire izgatja, hogy az nVidia is Dx10.1-es kártyákkal érkezik... érted ugye?
  • Anomaly
    #1
    Hát én majd besz*rtam az izgalomtól miközben olvastam.