61
Szalagszakadás - húzódás
  • Davidus
    #21
  • Narxis
    #20
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ szénné röhögtem magam a gombás gyuri kommenten meg a "tolhattad volna linkbe a képeket" kommenten. :DDD A képek se rosszak. Passi te humor herold. :DDD
  • Firerock
    #19
    Bokaséd
  • trident
    #18
    helló,

    Készült tartott felvétel? Hány fokos? (lábszár, boka felpolcolva, majd vízszintesen, egy súllyal huzatva néhány percig).
    Mert az alapján lehet eldönteni, hogy rándulás (a szalagok megnyúltak, de épek), részleges szalagszakadás (felrostozódtak, pár fok - 16 fok tájékáig) vagy elszakadt mindhárom bokaszalag (kb. 18 fok fölött -hogy mi mennyi fok, az több dologtól is függhet, változik az is, hogy hány fok mire utal, durva jelleggel azért elfogadható).

    Ritkán szoktak más képalkotót is használni (kapacitás, intézményfüggő, de hát belátható, hogy egy rtg olcsóbb mint egy mri).
    Lehet fizikális vizsgálattal is megítélni, akinek jó gyakorlata, több évtizedes tapasztalat van, az meg tudja mondani (mert pl. ha nyílik az izület fizikális vizsgálatnál, akkor ugye ott valamilyen szallagsérülés van)

    Szvsz kövesd repro tanácsát.:)

    Hogy mi a legjobb? Nézd alaposan át a papírt, amik kaptál. Ha valami miatt nem vagy elégedett, nincs elég információd, nem tudod, akkor menj vissza kontrollra. Akár az elsőnek ellátó intézménybe, akár máshova. Nagy levegő, nyugodtan.
  • repro
    #17
    Mirelit borsó külsőleg minden gyulladást lelohaszt :)
    De attól függetlenül lehet, hogy megrepedt, letört valami, de azt látta volna az orvos.
    Ha ennyire nem bízol benne, menj el másikhoz!
    Távolról én sem tudok segíteni.

    És ha most is laptopról írsz, akkor nincs magasabban a lábfejed, mint a tested többi része! Feküdj! :)
  • bubu13
    #16
    olvasd el nem övé ami a képen van
  • gotchaaa
    #15
    Tehetek be képet a kék és lila színekben pompázó tenyeremről?
  • shad0w
    #14
    nekem is számtalanszor volt már a bokámmal probléma. az én tapasztalatom kb annyi volt, h ha rá tudsz állni akkor túl nagy gáz nincs, bár általában a részleges szakadás és/vagy húzódás a legroszabb, ahogy repro írta mindig polcold fel és jegeld sokat. amúgy ülni lehet néha, csak akkor is fel kell polcolni.
    amúgy a képek alapján sem látszik túl komolynak, rendbe fog az jönni. ez a felfújhatós bizbasz meg sztem szar, az a zokniszerű bokarögzítő, meg még egy jól felrakott fásli is sokkal többet ér.
  • gyuri12
    #13
    Szerintem gombásak a lábujjaid,vagy miért olyan fehéres a bőr? Hámlik?
  • Monoton
    #12
    "4 napja történt, 4 napja nem mozgok"

    Miért nem voltál másik orvosnál ha ennyire fáj?
  • passatgt
    #11
    fáj a lába?
    amputálja

    [egyebet nem tud hozzáfűzni]
  • tobias88
    #10
    4 napja történt, 4 napja nem mozgok, csak fekszek, most is laptopról írok és ennél jobban be van dagadva
  • repro
    #9
    Egész nap maradj ágyban, polcold fel. Vetess valakivel egy kiló mirelit borsót, csavard egy kidobandó pólóba és tedd a lábadra.
    Ha ráállsz vagy ülsz még szép, hogy bedagad.
  • Maximus4
    #8
    Én 6 évig kézilabdáztam.Egy párszor nekem is volt ilyesmi,hogy a bokám zsömle nagyságúra dagadt.Amikor lesántikáltam a pályáról az edzőm azt mondta a pad mögött sétálgassak 10 percet utána álljak vissza.És bejött,egy-két nap alatt lelohadt,de kék zöld foltok azért maradtak egy darabig.szerintem neked is "csak" ez lehet a baj nem kell ide orvos.
  • bubu13
    #7
    Nekem is focizásnál történt.Megnézte az orvos a bokámat ahol bedagadt és elküldött röntgenre.Kiderült hogy letört egy darabka a bokámból.1.5 fekvő gipszet kaptam majd utána #3 hsz-ben lévő bokarögzitőt kellett viselnem
  • bertino
    #6
    tolhattad volna linkekbe ezeket a kurvajo képeket...
  • flashpointer
    #5
    ha adtál neki pénzt megnyugodhatsz nem lesz baja ha azt mondta, ha nem akkor viszont sürgösen menj el egy masikhoz
  • tobias88
    #4
    az az orvos egy szemétláda, és olyantól akarom kérdezni, akinek már volt gond a bokájával, és tudja, hogy hogy vizsgálták meg
  • akyyy
    #3
    vannak még itt képek
    egy

    három
    robotzsaru


  • tigeroo
    #2
    há bazmeg most szerinted mi jobban tudjuk mint egy orvos?
    menj el egy másikhoz, ha ilyet akarok nézni akkor meek a rotten.com-ra

    ps: azok a sexy lábujjak...
  • tobias88
    #1
    Hellosztok, bocsi, tudom hogy be fogja valaki zárni, de nem tudtam máshogy infót szerezni!

    Fociztam és a bokám alámfordult! Irány az orvos, és azt mondta röntgen után hogy nincs eltörve, nyugodtan ráálhat, és elküldött! Bokám bedagadt nagyon és hasonlóan néz ki minta képen
    !
    Hogy tudja az orvos egy röntgen alapján megállapítani, hogy nem szakadt el??? Hozzá se ért a bokámgoz! 3 napja történt, rá rá tudok lépni, de járni viszont nem!

    Előre is köszi a segítséget!