2669
Nektek van légpuskátok?
  • gabika1986
    #2429
    amugy mire gondolsz de az 5.5 az szerintem 7.5 J os lehet szerintem de miregondolsz hogy azon lehet sgiteni?????!!!
  • gabika1986
    #2428
    hali jolvan köszi a válszt amugy nekem is furcsa volt az a 30-40jule amit irtál ja nem boltba vettem piaci de nem roszz amugy 10000ft megért szerintem de azért nem lenne roszz valamit gyirni rajta azért gondoltam a dugatyura hogy kivan furva mer elég nehéz felhuzni mundjuk az is számit hogy also karos!!!:D
  • drevil666
    #2427
    egy kisebb szeg fejét levágtam (marad kb. 1mm szár) azt ragasztottam bele Palmatexel.
    Ha boltból vetted 7,5 lehet max, de ezen lehet segíteni.

    akkor te a lukat beragasztottad de ki is akrod cserélni?
    Igen mert műanyagból van a dugattyú is. A tömítés meg nem bőr, hanem az is valami lágyabb műanyag. Kicserélem, mert el fog törni, de szerintem már el van törve:). Szétszedőszerszámot meg lusta vagyok csinálni hozzá.

    Nem mindig lyukasztanak. valamikor rosszabb tömítést raknak bele, vagy csak gyengébb rugót. gyártótól függ.

    A fegyver erejének megadáshoz meg bele kell számolni a lövedék tömegét is.
    itt egy link. Én 0.93 grammal számoltam a lövedéket. De ez nem hivatalos hatósági érték! Az első hozzászólásom az kissé túlzó ezek szerint mert, csak 16 J-os a puskám.
    energia számítás_nagyjából....
  • gabika1986
    #2426
    szeva nekem is van egy 5.5 es légpuskám csak nekem nem márkás:9 egy Air Rifle b-3 de én még nem szedtem szét hogy megnézzem benne a dugatyut de szerintem ebbe is kilehet lukasztva meg igy nem is tudom hány julos lehet kb vagy max 8-10 re tippelek!! akkor te a lukat beragasztottad de ki is akrod cserélni?: köszi cső:)
  • drevil666
    #2425
    :) na most mi? PG U9 WRC 50922612-es tömör keményfém kúpos marófej?
  • hawken
    #2424
    Az egy maró.
  • drevil666
    #2423
    még 1x:)
  • drevil666
    #2422
    Ez az orosz légpuska egész jól néz ki.
  • drevil666
    #2421
    Van egy légpuskám, ritkán használom. Egy Norika Krono 5,5-ös.
    Vettem rá egy 4x32-es távcsövet, gyárilag nagyon gyenge volt. A távcsőben látni lehetett a lőszer lövés után.
    Na akkor szedjük szét:), de ez nem Slavia....
    Szal egy haverommal nagy kínlódások árán szétszedtük.
    Hát....műanyag a dugattyú, szépen kilyukasztva, hogy gyengítse.:)
    Levettem a dugattyú méretei, de még nem esztergáltattam belőle másikat alumíniumból, pedig a gyári rugó is nekiveri elég rendesen a légkamrának szerintem el fog repedni hamarosan.
    Mind1, betömtem/ragaszottam a lyukat. Segédrugót ebbe sajna olyan egyszerűen nem lehet tenni mint a 630-asba, de megoldható lenne egy plussz alkatrésszel ami a dugattyúhoz csatlakozik. De miután kicseréltük a gyári rugót egy kicsit fickósabbra (vágni kellett le belőle kb 4 cm-t) az erejére nem lehetett panasz.
    De itt jön egy másik gond. Az elsütőszerkezet kialakítása és a biztosító is bírja a jóval erőssen rugó. Magától nem sül el. De ez az egyik legszarabb elsütésű puska ami a kezembe volt.
    A dugattyút fogó karmantyúk jó kopásállóságú (3 dbegy más mellett) lemezből vannak. Reszelhettem vagy fél órát mire normalizálódott.
    Mivel távcső van rajta az a fluoreszkáló célkereszt nincs használatban.
    Pontlövészetre még így is alkalmatlan. Befogott satuban 15 méteren egymásba veri a lövedékeket, tehát a huzagolása jó, de az elsütés sokat vesz az élvezetből meg a találati pontosságból. Az egyetlen ami jó benne az a kidolgozás. Nagyon szép a faágyazás, le a kalappal.
    Egyszerű cseh lőszerrel lövök. vettem ugyan zöld műanyagköpenyes acélmagvas lőszert bele, elég vastag fenyődeszkát is át visz így.
    Valószínű, hogy a Vaterán végzi. A rugóerőből és kaliberből kalkulálva (jó tömítés mellett) úgy 30-40 J lehet most. Jó kis könnyű puska, de belépőszintű sajnos.

  • #2420
    Ez dörzsár.
  • drevil666
    #2419
    Ezt most dörzsár, vagy huzagolásmetsző?
  • 2Pete
    #2418
    Kellemes Ünnepeket kívánok!

  • 2Pete
    #2417
    Gyönyörű fegyver, de itt 88-ast tesz bele, a 12-eseknek meg külön adapter kell. Vagy ez nem ugyanaz a típus?
  • 2Pete
    #2416
    Köszönöm az infókat!
    Érdekelne a véleményetek a Crosman 664B pumpás légpuskáról is.
    Érdemes-e venni, vagy komolytalan gyerekjáték? 26e az ára, megéri?
  • hawken
    #2415
    Ja és csak 12g-os CO2 patron jó bele, de abból mindegy hogy olcsót vagy drágát teszel :D
  • hawken
    #2414
    Az egy nagyon hangulatos fegyver, nekem is tetszik, bár szerintem kicsit drága, nem ér meg 90 ropit.
  • 2Pete
    #2413
    Üdv!
    Az Umarex féle co2-es 1894-es Winchester megéri a 90 ezret?
    Nagyon tetszik, de nem értek a légfegyverekhez. Azt írják 60 lővést tud egy feltöltéssel, ez jó, vagy nem annyira jó?
    Az ólcsóbb fajta (170.- )co2 patron az gagyi, vagy teljesen jó lenne akár ebbe is?
    Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.
  • hawken
    #2412
    Baikal : Hobbipuskának 10-15 méterig tök jó.
    Hammerli firefox : Az Umarex által átcimkézett török vagy kínai vacak.
  • barnazo
    #2411
    Sziasztok!

    Kíváncsi lennék mi a véleményetek a Baikal MP512-ről és a Hammerli Firefox 500-ról!?



    A válszokat előre is köszönöm!
  • #2410
    Hát az airsoft fegyverek BB golyóval mennek tudomásom szerint, én automatikusan erre gondoltam ebből
  • qtab986
    #2409
    Mindenesetre ha én vásárolnék airsoft-ot

    Szóval az Airsoft és a BB Gun ugyanaz? Ezt nem tudtam, illetve azt, mit értenek BB Gun alatt. Azt nagyjából tudom, az airsoft micsoda, de még nem próbáltam. THX! Akkor már értem.
  • #2408
    Tudtommal 3 féle módon működik. Minden esetben rúgót húzunk fel. 1 esetben ez a legolcsóbb, kézi erővel, úgy hogy a fegyveren vagy egy kialakított felhúzó szerkezet, pld, shootgun. 2. típus a AEG amik egy kis elektro motor segítségével húzzák fel a rúgót. Ezek már egész jól tunningolhatók és drágábbak is. Illetve ha jól tudom a 3 tipus kis szilikon patronokkal működnek, elvileg a patron lövi ki a lövedéket, de lehet hogy ez is csak a rúgó felhúzó szerkezetét mozgatja. Az utóbbiban nem vagyok biztos. De ez a 3. tipus a legkevésbé kedvelt, mivel hamar kifogy a patron és nehéz az utántöltése is. inkább az előző 2 tipust erőltetik. Abból is az elektromosat. Mindenesetre ha én vásárolnék airsoft-ot, akkor gázos pisztolyt vennék, fémet, sínhátrasiklásosat, illetve fém mesterlövész puskát, ami meg rúgós. Ennek a kettőnek használatban szinte totál ugyan az a mechanikája mint a valódiaknak.
  • qtab986
    #2407
    Ha nem az így vagy úgy sűrített levegő, akkor mi lövi ki a BB lövedéket?
  • #2406
    Hmmm. Sztem hülye kérdés, de a BB fegyverek nem levegő nyomás segítségével lövik ki a lövedéket, illetve a légpuskába többnyire olóm lövedék van, nem pedig műanyag, ezért se sebzi az embert annyira. Meg persze azért, mert kb 10-ede vagy rosszabb esetben 7-ede a lövedékek energiája.
  • qtab986
    #2405
    Mi a különbség a légfegyverek és a BB gun között?
  • Guer
    #2404
    Oké :)
  • gabika1986
    #2403
    nah most ezen vagytok fenn akadva miez nyelvtan ora ez légpuskás oldal ember!!:D:)
  • #2402
    Ja, ok:)
  • JSB
    #2401
    Nem is rád gondoltam inkább a nehezen olvasható hozzászólások írójára:)
  • #2400
    Írni én is tudok, mégis leszarom a nyelvtant;)
  • JSB
    #2399
    Hát ide senki sem rohangál sok légpuskás fórum van talán ezt látogatják legkevesebben. Azért a nem humán beállítottságú emberek is tudnak írni.
  • #2398
    Fail, nem hiszem hogy ebbe a csináld magad totyikba humán beállítottságú emberek rohangálnának.
    Akkor inkább már fizika:)
  • Guer
    #2397
    nyelvtan
  • gabika1986
    #2396
    hát van ijen de leggalább itt vagy!!!:)
  • JSB
    #2395
    Dobjál be valami jó témát és biztosan lesz sok hozzászólás.
  • gabika1986
    #2394
    jolvan az is igaz csak már napok ota nem látam ujj hozzászzolásokat meg kérdéseket is azt mondom megkérdem megvagytok e még!:D:D:D:D:D:9
  • JSB
    #2393
    Nincs mire válaszolni, főleg az ilyen nem magyarul írt hozzászólásokhoz!
  • DeerHunter01
    #2392
    én itt vagyok folyamatosan csak én nem értek a légpuskákhoz :D
    a slaviammal is nagyon régen lődöztem már.
  • gabika1986
    #2391
    nah mivan veletek fiuk nagyon eltünz mindenki!:D:D:D:D:D9
  • gabika1986
    #2390
    haki szerintem is jobb a gammo most néztem mer én is ijent akarok lehett venni 13500ft de legalább ezt tuti belehet löni pontossann!!!:)