2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #789
    Ó a franc elfogalmaztam:D
    "Lehet az a slaviaból Lider 2-es lesz"
    Helyesen:Lehet slavia helyett Lider-2-est veszek
  • ZTM
    #788
    Hát igen, elég nehéz jó puskát venni,de ha úgy veszed minden puskán találnak valami fikáznivalót ami 50e Ft alatt van.Lehet az a slaviaból Lider 2-es lesz azt talán a fegyvermester felhozza a megfelelő "életszínvonalra" de a legnagyobb problémám hogy nem találtam melót ezért pénzem sincs 1enlőre lehet a nyár 2. felében szert teszek 20eFt körüli összegre de akkor már inkább 1 Lider-2-es valami jóféle távkukkerral aztán elleszek vele...
  • hawken
    #787
    Okés rendben.
    Mondjuk én elfogult vagyok, sosem szerettem a szlávkát. Nekem csak német puskáim voltak mindig. Jelenleg legnagyobb kincsem egy Diana60 ami idén tölti a 40. életévét, de olyan műszaki kuriózum hogy ihaj, ja és simán lealázza az összes mostani új gyártású hobbipuskát.
  • DeerHunter01
    #786
    nekem se olyan régi szerintem a 630-as Slaviam,de még idáig nem volt rá panasz.
    Szeretem ezt a puskát :D
    jó a fogása,jő erőset lő.
    10 ezret simán megért
  • ZTM
    #785
    Nem is új slaviat akartam venni hanem régebbit használtan...
    Én nem szeretnék 1 kissebb vagyont kiadni 1 HW légpuskára amit ugyan arra használnék mint 1 slaviat.
  • hawken
    #784
    Szerintem ne slaviat vegyél, mert azok mostanában eléggé silányak. Jobban megéri egy német versenylégpuska match elsütőszerkezettel.
  • ZTM
    #783
    Ne aggódj, nem lesz efféle baleset.Én amint lesz pénzem veszek 1 slaviat és az efféle balesetek ki vannak zárva!
    Az meg hogy kinek hány J-os a fegyoja legyen titok!
    Még 3 év és már sörétessel járok lőtérre nem a légpuskával cseszekszem.

    Amit írtál abban van igazság de a srác jó régóta használhatta ha úgy kikopott!
  • #782
    Paint ballt már rég nyomom, de én is át akarok állni az air softra. Sokkal joban hasonlít egy "katonai" helyzetre, mint a paintball. A csúzlik is valóság hűbbek és tipusra is használhatóbbak. Mondjuk nem tudok M60 paitball stukiról csak air softosról. És sztem a festék golyók utántöltését se lenne könnyű megoldani ilyen helyzetben.
    Elősszőr egy gázos pisztolyt kéne venni, hogy közelhrcban ne legyen szopó, aztán ha összejön, akkor egy 50 ezres rúgós csipást. Mondjuk azt megint fel kell "tuningolni". De én már csak az a spórolós csináld magad tipus vok, szal meg lessz olcsóbban és még jól el is vagyok vele.
  • #781
    Jól van, okés. Télleg kössz az infót. Jó az ilyeneket tudni, mert mint már mondtam, meg akarjuk "tunningolni". Akkor megnézzük ezt a "kopó" alkatrészt és inkább drágább anyagból elkészítjük. Szerencsére normális szomszéd van, de azért óvatos leszek. Ha meg télleg jön a jard, kidumálom magam, az legalább megy:D Ez kikopás meg télleg elég durva... Belegondolok, hogy mi bika van a rúgóa és az ujjaimat begyűri, az télleg elég gáz:S. Majd megoldjuk, nem félek én attól.;)
    És télleg kösz a tapasztalatokat, mert az nem árt, csak olyan baszogatós hangnemben nyomtad, gondoltam én is ígykezdek akkor. De nincs harag:D
  • hawken
    #780
  • DeerHunter01
    #779

    :))
  • DeerHunter01
    #778
    :)
    talán majd pár év mulva elkezdek airsoftozni és mesterlövészként kipróbálom magam :D
    csak sajna nagyon drága "sport".
  • #777



    Na itt van neked mesterlövészek, meg honvéd magazni.
  • hawken
    #776
    Nem kell megsértődni baze! Nem azért írtam, hanem azért hogy nehogy valaki ugyanúgy járjon közületek.
    Röviden az történt, hogy töltés közben kiakadt a retszelése a puskának (típushiba, előbb utóbb kikopik mind)és mivel baromi erős a rugója, az előrecsapódó dugattyúház olyan szinten roncsolta az ujjait hogy valszeg nem lehet őket megmenteni.

    Javasolt úgy tölteni hogy a felhúzókart mindig fogod amikor a csőfarnál nyúlkálsz.

    Azt pedig hogy a fegyvered erősebb e 7,5J-nál, a hatóság hamar le tudja ellenőrizni. Lényegtelen hogy te tisztában vagy e a 7,5J-os korláttal, vagy a fegyvered energiájával. Engem nem érdekel, de sajnos elég egy jópofa szomszéd, vagy egy haragosod aki felnyom (remélem nincs ilyen)és a sündőrség mostanában kifejezetten szeret ezekre rászállni, mert jól mutat a statisztikájukban hogy megint mennyi illegális fegyvert foglaltak le.

    Nem baszogatásból írtam, csak a személyes rossz tapasztalataim miatt.
  • #775
    Rendkívül boldogak vagyunk pozitív hangvételű kommentedtől...
    Ha már ekkora ász vagy, fordísd már le légyszi hogy mi van a honlapon. Ha olyan szar lenne és balesetveszélyes akkor valszeg ki se lehetne adni. A selejt meg mindenhol ismert, balszerencséje volt a srácnak. Bár ahogy nézem lehet hogy saját magát lőtte meg a csávó... Mellesleg 11 ezerért nem Steyr fegyvert vártam. És akár hiszed akár nem sejtettem hogy kínai mivel amcsi honlapon láttam ezt és ott ráírták hogy kínai...
    A sérülésről meg annyit, hogy már nem 1 ennél rosszab sérülést szenvedtem. Nem fogok egy átlőtt tenyértől hanyatvágni magam.
    Azt meg bizonyísd már rám, kérlek, hogy tudom hogy erősebb vagy nem, mint 7.2J (nem 7.5J). Amit "számoltam" az is hibás lehet. Amúgy is ma miért nem ültetnek le vagy vágnak meg min 30ezerre ebben az országban? (Legalábbis elméletileg...)
    A tapasztalatott viszont én köszönöm, mert legalább tudom hogy ilyet nem fogok venni!(Wispert) Meg kössz az aggódást is!
  • hawken
    #774
    Német meg lengyel? El vagytok kicsit tévedve. Ez mind kínai bilivas.
    Fut mindenféle neveken : Lider, Germany Design, Xisico, stb

    itt nézelődjetek hogy mit tud :
    www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow
    Ja és csaxolok hogy a 7,5J-nál erősebb fegyver birtoklásáért amennyiben nem vagy rá jogosult (tehát nincs engedélyed) 2-8 év sitt jár. Lőfegyvernek minősül.

    nemkedvelt! te meg nehogy megvedd a Gamo Whispert, tény hogy nagyon zorallul néz ki, de egy ócska és leginkább kényelmetlen vacak. Százszor jobban jársz a HW30S-el, az tényleg német.
  • #773
    Most mond, hogy nem jó:D Sztem még a szarvasok is elhinnék:D
    Amugy a kesztyű paint ballos, a maszk katonai, a kabát a legjobb mert az egy Fish bone utcai KABÁT (téli), és utána magamra terítettem az álca hálót is. De sztem nagyon profira sikerült a kép:D
  • DeerHunter01
    #772
    az már felszerelés :D
    sniper forever!
  • #771
    Nye: Álcaháló
    Bár ha jobban keresgélsz találsz jobbat, olcsóbban. Sztem.
  • #770
    Biztos, hogy lehet venni. Nekünk is van itthon. Álltalában Militari boltokban van, ugyanis csak a katonaság rendelkezik ilyenel. Meg mi Tegnap pont az állcahálóban fényképezkedtem.

  • gerypapa95
    #769
    álcahálót lehet valahol venni ? eddig kettő vadászboltba voltam , de nem kapható csak sátor..nekem meg háló kéne..
  • #768
    Anyám mi pénzes stukikról beszéltek... Mi jó nektek hogy erre telik! Nem baj, amjd egyszer talán nekem is lesznek ilyenjeim. noricadragon én nem tudok neked válaszokat adni:S
    Mai update: Stukit szétkaptam mint foxi a lábtörlőt. Nagy extra nem volt benne. El volt törve benne egy ilyen műanyag ami a rezgést csillapította, meg az összes csavar meglazult. Ragasztottam, meg papírokkal tömtem az olyan helyeket ahol nem érintkeztek rendes. Így talán nem fog eltörni megint. Csavarokat meghuztam, erre az alsokarnál a tusból ki kellet kicsit vágni hogy fel lehesenn húzni. Már meg se lepődtem... Na mind1. Lőttemvele párat. Mostmár télleg lehetett érezni hogy üt és persze meg se mozdult a tusban. Szóval ennyi. Ha veszek uj adag lőszert, megnézem megitn össze vissza visz-e lövésenként.
  • Noricadragon
    #767
    Sziasztok van egy Norica Dragon 5.5mm eddig a tapasztalataim nagyon jók. Nektek erről a puskáról mi a véleményetek, várom a hozzászólásokat?
    A lőszerek terén, acélmagos műanyag köpenyest, illetve norica Thor, és Norica Match-ot használok.
    Szerintetek mi lenne a leges legjobb erre a típusra?
    Távcsövet kinéztem magamnak egy walther 4X32 távcsőre gondoltam.
    Vélemények?
    Még egy kérdés Remington 597 22 kaliberűről félautomata stb. erre a típusra kell e engedély meg ilyenek, illetve mennyire megbízható?
    ÜDv Józsi
  • Noricadragon
    #766
    sziasztok
  • ZTM
    #765
    Az enyém nem basztatja a távcsövet, 2 doboz után is olyan pontos mint ahogy azt beállítottam.Pedig nagyon erős!
  • DeerHunter01
    #764
    én folyamatosan olvasom a topikot :D
  • #763
    Amugy járnak ide másokis vagy csak te?
  • #762
    Hát én 10-12 méterről szoktam lövöldözni vele. Elősször 3-4 lövéssel ujraállítom a távcsövét, csak az a bajhogyezt mostmár egyre gyakrabban kell megtennem:(. Nem tudom miért csinálja... Na mind1. Még az elején 3-4 lövés hogy beállítsak, aztán 10-12 méterről a felfordított üdítős kupakokat lövöldöztem el. Szóval az 1.5x3cm-es célpont.. Mostmár nem megy csak az beállítást követő 2-3 lövésig, utána tul sokat hord. Most akkor mi kínya van?
  • ZTM
    #761
    Nekem is kiköpött ilyen csak az enyém Lengyel:D(5.5mm)
    Amúgy ne is gondold hogy ezek valaha is 7,5J körüliek lesznek az enyémre 17J van írva szerintem messze több, én az enyémmel alap gyári rugóval verebeket öltem szval nem hiszem hogy nagyon gyenge lenne....
    Laposfejű lövedéket használok csak, általában szétlövök tárgyakat, erre megfelel és lőlapra is ezzel ajánlott lőni!Bármilyen élőlényre ami esetleg zavar ezzel a fajta lövedékkel érdemes lőni mert a hegyesfejű csak átmegy rajta de nem biztos hogy meghal tőle az állat, a laposfejű viszont roncsol is és általában nem megy át rajta ezért ezzel érdemesebb szerintem akár 1 fácánra is rálőni, persze nem muszáj fejen mert mondom RONCSOL!Szerintem jól beállított távcsővel(nem 4x20-assal) 30 m-ig simán elvisz pontosan!

  • #760
    http://www.vatera.hu/legpuska_5_5caliber_sok_ajandekkal_148484597.html
    Ez az! A neten az olcsó csűzlik 90% ez a tipus 5.5-ös meg 4.5-ös kaliberben. Annyi hogy ehez hasonló tipusok vannak kínai verzióban is, de ez német. Onnan hozták be meg rá is van irva, hogy "Designed Germany".
  • ZTM
    #759
    Dobjál 1 képet a fegyódról ha tudsz!
    Köszi!
  • #758
    Még annyit, hogy honnan tudom hogy hány Joulos a fegyom?. Most én csak a golyó tömegéből és a ráírt FPs számból számítottam. De elvileg max 7.2 es lehet. Most akkor ez csak papíron ennyi, amugy meg annyi amennyit számoltam? Vagy hogy működik ez? Mert ha ez ennyi, és még tunningolni fogom, akkor ez kajak gyilkos lessz...
  • #757
    Na elment az első 250-es pakk. 1 napig tartott:D Már most az irányzékot 10-15 lövés után állítani kelett:S. Ez nem tűnik jónak. Valakinek ötlete van? Vagy mi lehet a baja? Meg elkezdett a tusban is lötyögni a fegyver... Nem baj, keresztapámmal felnyomjuk majd kicsit.
    Azt viszont megfigyeltem, hogy a full lapos fejű lőszerrel aminek elvileg jószerivel csak szakító ereje van, azzal olyan tárgyakat lőttem keresztül, hogy csak pislogtam. Most egy ilyen 5.5 ös löszernek a tömege 0.8-1gramm. Ha ezt a fegyó télleg 600-650 FPS-el lövi ki akkor az 13-19 J között mozog. Elvileg éles fejű lőszerrel 15 méterről ha fejen csúzlizok egy fácánt, akkor annak kampó nem?
  • #756
    Bocsi, 1 ös régi kommentre válaszoltam. Szal tárgytalan
    Hogy témába vágót irjak: Ma vettem meg egy ilyen 11e-s vaterás vaci uj B3-3ast. Csak 5.5 Légpuska néven fut... Sztem nagyon erős. Minden műanyag célpontot miszlikbe szakított szét. Ráadásul olyan lapos fejű a lövedék, hogy sztem ez be se megy a testbe csak megüti.
    A fa dolgokba is hol belement, hol kipattant a lövedék. 1ik 10m céllról visszajött és mellbe talált.:D Nem fájt de pislogtam rendesen.
  • #755
    A puskának valszeg semmi baja, hacsak nem ugráltál a csövén. Az irányzékot kell hozzáállítani a fegyverhez. Nem a fegyvert az irányzékhoz. A távcsővel is hasonlót kell tenni. Ott a 2 műanyag hengert kell letekerned és az alatta lévő csavvaros állítási lehetőséget kell használnod a beállításhoz. Én a távcsövet kb 10 lövéssell állítotam be. A lényeg hogy mindig ugyan oda célozz és lehetőleg beállításkot valamivel teljesen támaszd meg a fegyvert vagy a karodat. Minnnél stabilabban lövöd meg a célt, annál pontosabban fogod tudni beállítani a távcsövedet.
  • Morphin
    #754
    azért olyan messzire már nem "halálos"...amúgy is csak kisebb élőlényekre.embert 10méteren se ölsz meg légpuskával,max ha szemen lövöd.sőt 50méter környékén már talán egy ablakot sem visz át...ennek ellenére is veszélyes lehet egy célt tévesztett lövedék...másik meg,hogy rendőrbácsi jól megb*sz ha meglátja^^
    (amúgy meg csak magánterületen lehet/szabad lövöldözni...)
  • kawa3
    #753
    Azt ugye tudjátok, hogy a lépuska lövészet nem irányulhat élőlényre vagy mások anyagi javai ellen?!
    Lehet szabadban lövöldözni, de csak egy segéd felügyeletében és meghatározott lőirányban! Egyéb esetben súlyos és jogsértő magatartás!
    Az egyik felvételen láttam, hogy úgy lőtek madarakra, hogy a hárérben egy emeletes ház volt látható... :)
    Hogy meglepődne az illető amikor nem a madár, hanem a háttérben lévő gyanútlan nézelődő hullana alá... Járna érte kőrözés és jó sok sitt!
  • kawa3
    #752
    Sziasztok!
    Slavia 631- esem van. Vettem rá eredeti Slavia távcsőszerelékt és egy 32- es "riflescope egle eye"- ét.
    A szerelék dupla csavaros, de az anyaga alu ötvözet (spiáter)...
    Öt, hat lövés és vége a szereléknek! A csavarokat ha meghúzom elnyalja a szerelék prizmáját, ha nem húzom meg lecsúszik a távcső a szerelékkel együtt.
    Marad a nyílt irányzék?! Miért nem készítenek acél szereléket?!
    Mitévő legyen az akinek nagyot szól a puskája?!
  • ZTM
    #751
    Most valahogy a Dragon háttérbe szorult amikor is a minap Slavia 630-asal lövöldöztem.
    A paraméterei majdnem ugyan azok,hosszúság... de a csöve hosszabb asszem 500mm felett van ez nálam eldönt 1 pár dolgot ha már nagy sebességgel lövi ki a lövedéket akkor a hosszabb cső segedelmével messzebbre lehet lőni mint a rövidebbnél ugyan ezekkel a paraméterekkel...
    De azért 1 fegyvermester által kezelésbe vett 630-as és 1 jó távcsővel gondolom el lehet lőni 50+ méterre, pl ha már apám megint eljön értem és elvisz fácánt lőni jól jön ha messzire visz, bár úgyis a kezembe nyom 1 dupla csövűt de próbálkozni lehet:)

    Már azért csontig kitárgyaltuk itt a slaviákat és többeteknek is van szval biztos nem olyan rossz ahogy elképzeltem bár ha 30m vagy annál nagyobb távolságról le tudnék lőni vele 1 verébnél kisebb tárgyat már annak is örülnék mert pillanatnyilag ezt egyik általam birtokolt puska se tudta:(

    ÓÓÓ és gyakorlatilag fele annyiba kerül használtan mint a Dragon és lesz több pénzem és vehetek rá jobb kukkert...
  • nemkedvelt
    #750
    Akkor viszont, ha a Tell 300-at veszek akkor ugyebár kis gyűjtögetés után lesz pénzem távcsőre a későbbiekben.

    Vampir Vs Nikko Stirling Gold Crown Air King

    Ottan a vampírt nem nagyon dícsérik a Nikkohoz képest. Igaz ez?