2669
Nektek van légpuskátok?
  • Morphin
    #829
    ezért mondom, hogy lehetetlen...15-20 méteren sem látsz szinte semmit a célból(nyílt irányzékkal),ráadásul itt nem is egy hordót lőtt "le",hanem vmi kis fadarabot...ami durván 5x10centis...ahha de lehet én vagyok nagyon szkeptikus
  • ZTM
    #828
    Nem volt rajta kukker
    De hát 100m egy 5.5-ös rugóssal nyílt irányzékkal:S Nem hiszem.
  • Morphin
    #827
    hát nemtudom, nem látom pontosan, de ha nyílt irányzékkal lőtt...akkor fake...1000%
    (nem látok rajta távcsövet)
    amúgy meg épp elég a mostani 7J szabály...nem hiába ilyen "kicsi".mindenki ölésre képes fegyóval szaladgálna,tudod mi lenne itt...(FT-re,lőtérre mondjuk kell a 16,erre tényleg lehetne vmi szabályt kitalálni...) hobbi lövészetre bőven elég a 7J,attól hogy van egy 20-30J-os fegyód,nem leszel rambó
  • ZTM
    #826
    Az FPS az lehet Feet Per Secondom vagy Frame Per Secondom vagy First Person Shooter.
    Az első az ami nektek kell, a második a számítógépen futó játék "gyorsaságát mérik" a harmadik pedig csak egy öldökölős játék kategória.
    Asszem így van.
    De nem biztos.
  • #825
    Neked volt igazad. Bár ezt sehivatalosan találtam:D
    fps means feet per second. It is referring to the speed of the BB as it leaves the muzzle of the gun.
    Ja és ez is Airsoftra lett kérdezve, de mind1
  • #824
    Hát nem tudom. Mondom én a neten az FPS-re csak 2 változatott találtam. Az eggyik a Frames Per Secondom. A másik meg a First Person Shooter. Sztem a másodiknak csak az élvezetben van köze a lövöldözéshez
  • #823
    Hát sztem a legegyszerűbb megoldás, amihez nem kell, csak 1szer átépíteni a fegyvert, az az lenne, hogy:
    Kell egy akkora rugó, dugatyú páros, ami a maximális hosszon, leadja a legnagyobb teljesítményét.(Mondjuk 30J) Ekkor egyenlőre meg is lenne az 1ik beállítás. A 7.2J os beállítást a rúgóhoz képest kéne kiszámolni, hogy az mekkora távon hozza létre a rúgó. Tegyük fel hogy ez a 32Jos rúgó(mert ugye godolni kell a vesztesére, ami modjuk 2J) 15cm távolságról már létrehozza azt a 7.2 J-os erőt amire nekünk szükség van. Akkor egy másik elsütő szerkezetet be kell építeni a dugatyúba arra 15 cm-es távra. Természetesen az elsütő szerkezetett el kéne látni biztonsági védelemmel, illetve nincs rá szükség ravaszra mert azt is össze lehet kötni az első ravasszal. A Védelem meg a dugatyúnak kell, mert ha szalad előre a nagyobb teljesítményről, nehogy beakadjon az első elsütő szerkezebe. A működés pedig egyszerű is lenne, mert csak addig húznád a feltöltésnél, amíg a "beállítást" szeretnéd. Ennél is biztos van egyszerűbb megoldás, de röpke 10 perc alatt ez a megoldás jutott eszembe, ami 1szerű és meg is oldható.
    A 40 J os rúgó felhúzását meg meg tudod ugy is oldani, hogyha ha felhúzó kart vagy ha csőletörős akkor a csőre ráhúzol egy plussz kart aminek köszönhetően nagyobb lessz az erőkarod tehát nagyobb lessz a nyomatékod is. Persze csőletörős stukinál, megvan az esély ilyen helyzetben, hogy picit elhajlik a cső és hordani fog. Persze ez nem biztos,de megeshet.
  • Lukacsmacska
    #822
    köszi a linket
    de nem lehet, hogy az mégis foot/second? a golyó tömegétől függetlenűl a 750 FPS-hez 228 m/s -ot számol, és kb ennyi a váltószám a láb és méter között
  • #821
    Pontosan én se találtam semmit róla. De a Frames per second-al van kapcsolatba és a m/s-al. Ezt eddig se értettem hogy, hogy lehet sebességet átültetni képek számának az idővel osztott eredményébe. Minden esetre ezen a honlapon pontos és kevésbé pontos, de gyors számításokat lehet véghez vinni. Igaz Airsofthoz van, de mivel meghagyták hogy a löszer tömegét is "átírhassuk" így sztem a számunkra is teljesen megfelel
    FPS Converter
  • Lukacsmacska
    #820
    elég láma kérdés, de nem tudom hogy mit jelent az FPS? a lövedék sebességére vonatkozik? foot per second esetleg?
  • Noricadragon
    #819
    Hát nem tudom, de 40j rugo felhúzásához, Fekete Lacit fogom alkalmazni.
    Milyen távcsővet ajánlotok hozzá?
    4X32 mondtak a boltban, de még egynenlőre nem döntöttem el.
    Tényleg igaz hogy előbb utóbb tönkre fogja vágni a puska a távcsövet?
    Már ilyeneket is hallottam.
  • ZTM
    #818
    Szerintem ezt nem a puska gyári állapotában tudta megtenni, hanem új dugattyú és vagy 40J-os rugó:)
    És szerintem a tárgy fölé célzott...
    De abban biztos vagyok hogy 40-50m-ig eltudnál lőni pontosan a gyári szerkezettel
  • Noricadragon
    #817
    Köszönöm szépen előre is
    Hát nagyon remélem hogy hamarosan fognak változtatni a Btk-án és akkor lehet tartani majd erősebb fegyvereket is.
    De igazán azt nem értem hogy a tisztelt törvényhozok a légpuskákat törvényileg határozzák meg, de ha például veszek egy csigás ilyat 70 font erővel azzal átlöhetek akár 3 embert is. És arra nincsen törvényi korlát.
    Szoval ez nekem magas
    Meg ha már az ember itt tart akkor bárki vesz egy gumilövekest is azzal is ugyanolyan balesetet tud okozni. (80j)
    Ha például ezt a légpuskát nem engedélyezi, akkor nézzétek meg ezt (130j)
    http://www.keseru.hu/omerta_t.php ezzel aztán lehet ölni.
    ÜDv
  • Oberst
    #816
    Ha kellene 300S, akkor majd szólj és privátban megadok egy megbízható forrást.
  • Noricadragon
    #815
    Az hogy az a spanyol srác 100 méterről így kilőtte, hát bizony nagyon megtetszett.
    Egyébként a Norica lövésnél egy kicsit visszaüt, szóval lehet érezni, de ennek ellenére azt mondom ez legyen a legnagyobb problémám.
  • Noricadragon
    #814
    Szia csak szeretném kirobálni milyen is a puska eredeti állapotában.
    Nem akarok vadászni, mivel nem lenne szivem kilőni a madarakat, és a kártevőket sem.
    A youtubon láttam egy két videót, hogy milyen is a puska, és hogy mire is képes, na az nagyon tetszett.
    http://www.youtube.com/watch?v=arfj3F0FR20
    Én is valami ilyen célpontra szeretnék lőni.
    ÜDv
  • ZTM
    #813
    Asszem ezeknél a puskáknál csak a dugattyút fúrják ki, a rugó az a gyári 22J-os mikor megveszed, ezért 7,5J.Szerintem a legegyszerűbb megoldás a dugattyú cserélgetése, mondtad, hogy te nem szednéd szét, de muszáj lesz, keresel hozzá neten valami szerkezeti rajzot és jobban megy az.
    Bár nem értem mi értelme lenne ennek kérlek magyarázd el mire is kell.
  • Noricadragon
    #812
    Sziasztok
    Kérdésem a következő lenne a Norica Dragonomat szeretém majd vissza állítatni eredeti teljesítményére.
    Amit akarok kérdezni hogy valahogy úgy vissza lehet e állítatni a puskát, hogyha akarom akkor 7,5j - ha meg ugy akarom akkor meg 23j.
    Létezik e erre valami megodás.
    Már gondolkodtam hogy a fegyvermesterhez elviszem, és megmondom hogy mit szeretnék, de lehet hogy megsem csinálná.
    Én meg nem tudom megcsinálni(inkább ezt szakemberre bízom, mivel még soha nem szedtem szép puskát) hogy funkciós legyen az állíthatósága.
    Szerintetek amire gondolok ezt meglehetne valahogy oldani?
    Ti sokkal okosabbak vagytok mint én.
    Láttam a fórumot valamelyik nap hogy említettétek a Feinwerkbau 300S.
    Na igen az egy olyan kis gyönyörűség, hogy lehet hogy majd gyüjtők rá pénzt, mert nekem nagyon bejött.
    Lehet hogy következő évben már megis veszem.
    Addig is jo a Norica Dragon.
    Üdv és köszi a válaszotokat előre is.
  • Oberst
    #811
    Köszi a linket! De az istennek sem akarja a kép feltöltését befejezni! :-( Majd azért próbálkozom.
  • Oberst
    #810
    Csak az esütőszerkezetben más. Az S változat egy műszer! Érzed amikor elsül a fegyver. Méretre kb: 2/3-ad akkora mint a Szlávia, de tudásban és tartósságban messze felette áll! Ezzel a kicsikével 40 m-re is pontosan lőnek versenyszerüen! Nyilt irányzékkal 12 m-en a földbe szúrt hurkapálcát bárki kettélövi, akinek a szeme egy picit is jó. Ez saját tapasztalat. :-)
  • Oberst
    #809
    Az jórészt csak urban legend, hogy a csövet lerúgja magáról! Titka, a szerelék és a cső közé 1 mm-es vékony gumilapot kell tenni. Így nem bántja a kukker optikáját.
  • #808
    Nagyon komoly csúzlinak tűnik. Jókat irtak róla. Mondjuk az a távcső kinzó tulajdonság nem hangzik jól...
    Képfeltöltéshez meg használjátok ezt:http://iaro.3dmax.hu/
    Ezt legalább nem törli semmi egyből.
  • ZTM
    #807
    Szóval ezt érdemes lenne megvenni, és van valami különbség a sima 30 és a 30s között az elsütőszerkezeten kívül ja és persze az árukon kívül?
    gondolom jól beállított puska 30m felett teljesít nem?Elég "kicsike" ahhoz képest mennyit bír...
  • DeerHunter01
    #806
    töltsd fel egy képfeltöltőre és a direkt linket másold be a kép beszúrása gombbal
  • Oberst
    #805
    Tudnék, de le kell valahogy butítanom a képet! Csak 20 kb-ot enged feltölteni. :-( Feinwerkbau 300S a neten a keresőbe ütsd be. Kidob egy valog képet róla!
  • Oberst
    #804
    Weinrauch HW-30S Az egyik legpontosabb és legtartósabb hobbifegyver. Frankón adagolható sport elsütőbillentyűvel rendelkezik. Na ennek nézz utána a neten! Az új ára valahol 67 és 71 között van. Nekem van egy kb: 8 hónapos gyári, karcmentes állapotban kevés lövéssel 45-ért. Nem 1 nyári puska! Ha esetleg érdekel, írj.
  • gerypapa95
    #803
    nem ismerem ezt a Bau 300S-t tudsz róla képet mutatni ?:)
  • Oberst
    #802
    Az fasza! Az én Bau 300S-men szintén teng leng Bushnell cső van. Az csak 4-16X50AOE. Most van belövés alatt, de 40 m-en gyufásdoboz már szarrá lőve! :-)
  • ZTM
    #801
    Most hogy jobban megnézem nekem nem ilyen a puskám, legalábbis hasonlít de nekem a tus lakkozása sokkal sötétebb, a sátorvasnak is más a formája, az elsütőbillentyű is formásabb, és nincs olyan pöcök az elsütőbillentyű előtt hanem hátul van ennek egy ilyen kitámasztószerűsége...
    Valahogy tényleg más az egész, holnap rakok fel az egész puskáról egy képet.
  • #800
    Kiváncsi lennék a véleményetekre! Szerintetek melyik a ma boltban megvásárolható legjobb csúzlit ami megéri az árát, nem kerül fél millióba, tehát magadnak is megvennéd, ha kicsit egyenesbe jönnél és természetesen csak jót hallottál róla. Lehet új vagy régi fejlesztés. vaci uj vagy ezer éves, stb. Esetleg képet is szurjatok már hozzá, csak mert vannak itt olyan nevek, amik nem mondanak nekem semmit. És neten se találtam eggyértelműen adatokat róla. Várom a véleményeket!
  • hawken
    #799
    Van rajta egy csájníz, Nikko Stirling 6-24x56AG Mildotos.
  • Oberst
    #798
    Dé? Az jó puska! Tán van rajta kukker is? :-)
  • hawken
    #797
    http://imagerz.com/QFdCXwpVClA

    nemtom hogy kell felrakni képet
  • hawken
    #796
  • hawken
    #795
    Inkább akkor jársz jól ha magad újítod fel minimális pénzből.
  • hawken
    #794
    Hát lehet hogy te pont egy olyan szériát fogtál ki, aminél kicsit jobb minőségű anyagok kerültek a gyártósorra, meg éppen liu kang is jobban odafigyelt aznap a munkájára.
    Nos egyébként pont ez a legnagyobb probléma ezekkel a fegyverekkel, hogy borzasztóan hullámzó a minőségük. Egyik ember viszonylag tűrhetőt fog kapni, másiknak pedig heteken belül darabjaira hullik. Sosem tudhatod hogy a tiéd melyik széria.

    Egy német fegyvert meg megveszel, lősz vele úgy százezret, majd dugattyútömítés és rugó csere, és ismét nincs vele gondod. Persze megfelelő bánásmód mellett.
  • ZTM
    #793
    Véletlenül birtokolok egy marlat, lehet jobban járok ha inkább azt felújíttatom nem?
  • Lukacsmacska
    #792
    látom, hogy már válaszoltak, de azért elmondom, hogy nekem is ilyen van (5,5-ös), hasonló távcsővel
    10 ezerért vettem használtan pár éve, de azóta is jól működik, távcsöve pontos, nem mozdul el
    szerintem első puskának megfelel, jó lövöldözést! :)
  • gerypapa95
    #791
    a liderrel kapcsolatban nekem is csak rossz tapasztalataim vannak, egyik haveromnak az van, de csak szidja éjjel- nappal
  • hawken
    #790
    Hát lelked rajta, én saját tapasztalatból tudom hogy a Lider arra való hogy megutáljad a légpuskázást. Rossz nyúlós nehéz sütés, nagyobb távon iszonyat szórás, stb. Akkor már inkább vadássz régi FÉG-et vagy lámpagyárit, esetleg orosz IZS22-est. Még azok is sokkal de sokkal jobbak mint a lider.