2669
Nektek van légpuskátok?
  • gerypapa95
    #1029
    szerintem te azt sem tudod mit beszélsz ! ha azt akarod hogy majd a dédunokád is lásson patkányokat akkor igen is irtani kell őket ! ha nem irtanánk őket már lehet se sem élnél mert egy fertőzött vagy egy gethes patkány bejutott volna a házadba és minden baktériumot lerakott volna nálad ! bár csak úgy mellékesen megjegyzem hogy egy patkány egy évben akár 9-.szer mondom KILENCSZER képes szaporodni ! egy alom meg nem 1-2 patkányból áll hanem 10-15-ből..ez a nem mind1 !
  • ZTM
    #1028
    Figyelj nem tudom te hol élsz de mifelénk ahol állatot tartunk sertés tyúk meg stb. a patkány a lehető legnagyobb kárt okozó állat szóval bennem van az ösztön hogy ha elém ugrik és nincs nálam semmi használható ha tudom kitaposom az agyát tudom ez morbid...De itt irtani kell mert rettentő veszélyei lehetnek ha a patkányok garázdálkodnak, persze az is magában hordozza a veszélyeket ha csak egy állatmentes kertes házba vannak sose lehet tudni milyen betegséget hoznak.
    De nekem pl. nincs szívem megölni egy egeret, még a macskának se adnom oda mert egyszerűen olyan tündi-bündi pedig az is rágja a betakarított termést:) Inkább elspajzolom egy terráriumba és etetgetem meg nevelem őket!
    Más állatot sincs kedvem megölni.
  • #1027
    Hát ilyen alapon én az embereket vadásznám... Csak megöljük a földet, és nem tudom mennyi állat és növényFAJ kipusztulásáért felelünk, de nem baj, végülis a kisállatok kártékonyabbak. Csak nézőpont kérdésee...
  • gerypapa95
    #1026
  • Noricadragon
    #1025
    Ok meggyőztetek, végül is igazatok van, mert ha előbb utóbb tényleg immunis lesz a patkány a méregre, és ha azt megeszi a kutya, az meg megharap egy embert, vagy más állatot ..... szóval értem.
  • ZTM
    #1024
    Hidd el kevesebb te szenved ettől mint a méregtől, mi méreggel irtottuk egy időben de már nem ártott a patkányoknak egyszerűen az összes kitett mérget megették de még akkor is voltak és nem pusztultak:S És ugye hát tudod milyen veszélyei vannak ha egy mérgezett patkányt megfog/esz egy kutya vagy egy macska.Sokkal tisztább ez vagy ketreccsapda és a ketrecbe lelőni.
  • Noricadragon
    #1023
    Persze értem én hogy miről beszélsz, hogy össze vissza fertőzhetnek mindent, meg szaporodnak, de akkor inkább elmegyek a gazdaboltba, és veszek valami mérget nekik, vagy valamilyen csapdát.
    Ettől függetlenül azt mondom neked, hogy ha valaki lelövi nyugodtan tegye meg, de én nem lőném le!
  • gerypapa95
    #1022
    csak tudod ilyenkor arra is gondolni kell..hogy ha van benned egy kis inteligencia akkor irtod őket mert nem akarsz piszokba és dágványba élni tőlük ! a betegségekről nem is beszélve !
  • Noricadragon
    #1021
    Hát nekem nem lenne szívem megölni szegény kisállatokat.
    Tudom hogy kártevők meg ilyenek, de akkor sem.
  • gerypapa95
    #1020
    az ilyet én is szeretem
  • Noricadragon
    #1019
    Találtam egy pár jó puskát
    http://www.youtube.com/watch?v=yhKVzrW47ig&NR=1
    Cserélnék a sráccal.
    Csak kérdezem tőletek mivel nem tudom, találtam a neten videot 1250 dominátor tuning video, mindent mutatnak mit kell fúrni, esztergálni stb. ilyet ide fel lehet tenni, vagy ez kizárással jár egyből?
    Köszi
  • Lukacsmacska
    #1018
    egyre nehezebb dolgom van, mert fejlődik a dió, kezd kialakulni a kemény héja, de ha a nép úgy akarja, lesz még videó
  • #1017
    Bazzeg! Te se jártál még pszihológusnál mi??:D Meg a "headshoot" már uncsi volt mi? Be kellet újítani a madzsar verziót? Amugy nagyon jó! MÉG! MÉG!
  • hawken
    #1016
    A fejlővésnél ledőltem a röhögéstől!
  • Lukacsmacska
    #1015
    köszi, bóknak veszem ;)
    ráment a délutánom, de olyan jó lett
  • Noricadragon
    #1014
    Dióemberállati, gondolom sokat bíbelődtél vele hogy megcsináld ezt a kis lovagot, Cromwellnek sem volt ilyen hős katonája mint neked.
    50J atyám az már csak 43j több mint amit itt engedélyeznek, hát kipróbálnám nagyon, de ha jól láttam akkor 1000 euró ez a puska.
    Hát igen ezzel már lehet játszani, versenyeket nyerni, vadászni.
    Hát kíváncsi lennék hogy van e idehaza valakinek ilyen légpuskája, és ha igen milyen árban jutott hozzá.
    Egyébként nagyon gondolkoztam azon hogy a Norica Dragon helyett Hämmerli Hunter Force 750 veszek majd, de engem a Norica megfogott nagyon.
    Jó kinek a pap, kinek a papné.
    Remélem azért jó döntés volt.
    ÜDv
  • hawken
    #1013
    Diólovag LOL
    ember te sem vagy százas, de ez nem feltétlen hátrány :D
  • hawken
    #1012
    Cirka 50J-os légpuskával lő. Mindenesetre ha tényleg 200m akkor szép.
  • Lukacsmacska
    #1011
    Dióember visszatért! Páncélos lovagnak öltözött, de ez se volt elég a puska ellen. videó
  • #1010
    Ez eggyáltalán nem kamu. Egy 160 baros gázus csúzlival lő ami ráadásul 5.5-ös ergó a lövedék tovább viszi magával a lendületét, energiáját, stb. Pont emiatt pontatlanabb is mint a 4.5 ösök, viszont drágáb stukinál már ezt is kiküszöbölik. És ez egy drágább pityu:D
    Süni: én ebben a formában nem tudok segíteni, talán más...
  • sunike70
    #1009
    Sziasztok!Nos nem arról van szó,hogy nem találnék rugót a probléma az ,hogy JÓ rugót szeretnék.Na most persze,hogy forgalmaznak ilyen puskát meg rugót is,de a használati utasításba van egy olyan,hogy három féle rugó van hozzá:7,5j,10j,16jmost ha te kérsz egy 10-es rugót honnan tudod,hogy nem egy 7,5-est kapsz?!A kutya itt van elásva egy olyan boltot szeretnék ahol azt kapok amit kérek,ehhez kell a tapasztalatotok és segítségetek!Köszi SÜNI
  • gerypapa95
    #1008
    szerintem sem kamu ! ezt egy erős puskával PL: Diana meg lehet csinálni..talán még messzebbre is de annak a lövedéknek már sok ütése lehet..szerintem azért is lőtt a csávó üvegekre
  • ZTM
    #1007
    Szerintem ez nem kamu!
  • ZTM
    #1006
    Fasza puska lehet!
  • Noricadragon
    #1005
    Sziasztok
    Megnéztem ezt a felvételt és hát leseggeltem.
    http://www.youtube.com/watch?v=I5md7Ke4BsA&feature=related
    Ez most vagy valami kamu, vagy én nem tudom.
  • gerypapa95
    #1004
    25 méterre van belőve a légpuskám :) köszi és amivel lőttem ->

    Hämmerli Hunter Force 750 + 4 x 32-es Hämmerli céltávcső
  • ZTM
    #1003
    Hány méter? Puska/pisztoly típusa? Nagyon szép eredmény:)
  • gerypapa95
    #1002
    Ma reggel lövöldöztem a Hämmerlimmel..azt hiszem így marad :)

  • DeerHunter01
    #1001
    Mi a Miskolci Zsarnai Piacon vettünk a puskánkhoz rúgót kb 500 ft-ért ,egy kicsit le kellett flexelni belőle hogy illeszkedjen a puskához és faszául müködik!
  • #1000
    Hát én bujnék a neten a helyedben és járnáma vadászboltokat rúgó ügyben. Ha tudod mekkora (márpedi úgy beszéltél róla) a rúgó, akkor ha légputykához való rúgót találsz hasonló méretben, 90% hogy jó lesz hozzá.
  • sunike70
    #999
    Szia hawken!Igen a rugó a probléma mikor igazán szétszedtük el sem hiszed a rugója olyan volt mint egy toll rugó.Két ujjal lehetett nyújtani ennyit a német dolgokról...! Különben ott sem volt olcsóbb mint itthon csak ott akkor 'helybe volt,.Szóval szükségem lenne egy normális rugóra!!!!Sajnos nem mindegyik jó a slavia kicsi bele.Elvittem egy vadászboltba a boltos még csak nem is látott ilyet-Tamási vadászbolt-így rátok van szükségem a megoldáshoz.A segítséget előre is köszönöm,üdvözlettel SÜNI
  • Noricadragon
    #998
    Itt már minden kínai
  • hawken
    #997
    Biztos hogy a rugó? Lehet a dugattyótömítés is.
  • hawken
    #996
    Persze hogy nem rúgja szét, mivel a 4X20 cső az nem egy precíziós szerkezet. Cserébe nem látsz vele 20 méternél messzebbre. Vagyis látsz, de pontosan nem fogsz tudni vele lőni.
    Mondjuk felesleges összehasonlítgatni, mert ugye nem ugyanarra használod te a Lider + 4X20 kombót, mint én pl. a Diana75 + 6-24X56 - ot.

    Amúgy meg a Walther távcső is kínai, mert ugye csájnízlendben bármit rányomtatnak amit a megrendelő kér. Még az én fentebb említett Nikko 6-24X56-osom is kínai gyártmány.
  • sunike70
    #995
    sziasztok!Németbe vettem egy ruger air hawk típusú légpuskát.na a gondom pusztán annyi,hogy egy szar benne a rugó!!!!15-20 méter után simán leesik a földre!Szóval ha valaki tud egy jó kis lépuska rugó boltot ugyan adja már meg a cimét,tel számát stb...!elöre is kösz üdv SÜNI
  • Noricadragon
    #994
    4X20 távcső nem ment még tönkre, engem meg paráztatnak hogy majd a 4x32 meg majd elég hamar tönkremegy és vegyek drágábbat.
    Jó nekik az üzletben az a lényeg hogy fogyjon.
    Képzeljétek kinnt voltam a józsefvárosi piacon kész airsoft tanya, ak-47, remington, walther, minden van, rengeteg tölténnyel együtt.
    Volt kinnt egy pár távcső is, amit tiszta poénból megkérdeztem hogy mennyi, erre az egyik csikszem, mondta akció 9500 ft, erre a másik liu keng is mondta megéri. Márkája nem volt, ugyan 4x32 volt meg volt olyan is ami célkereszt világításos volt, de hát akkor is vagy beválik vagy nem, inkább pótolok rá 5000 és kapok egy márkásat (walther) és egy év garanciát is.
    Mi van akkor ha rászerelem a puskámra lövök egyet, és az egész távcső szétmegy egy az egyben, vagy esetleg szétreped.
    Na akkor aztán boldog lennék.
    Egyébként az egyik havernak van 4X20 már kb vagy 6 éves de azt mondja hogy kegyetlen, a zsarnai piacon vette, 2000 forintért.

  • ZTM
    #993
    Na ehhez mit szólsz:Nekem az az 5000Ft kínai légpuska még nem rúgta szét az 1000Ft-os 4x20-as távcsövet, sőt el se állítódott én csodálkoztam is pedig mindennap lőttem vele nem is keveset meg volt már esése is már kb 5 hónapja van rajta és elég jól bírja!Meg a puska is, csak letört az alsókar tartó bigyó a csövön mert az eleje sikeresen rácsapódott az asztalra és ezt az az alkatrész már nem bírta.
  • hawken
    #992
    Amúgy a Walther Lever action, az igaziból umarex. Egy kissé ugyan túlárazott de nagyon funny puska, de nem mondanám igazán pontosnak. Azért 20m-ről még az esetek jó részében egy tenyérnyi céltárgyat el lehet vele találni. Mellesleg egy kicsit olcsóbbért pont van a vakerán (asszem 60E a kikiáltási ára)
  • hawken
    #991
    Egy ötezer ft-os kínai légpukkerra nem is kell drága távcső, úgyis szétrúgja. De amikor már nem csak kert végi sörösdoboz irtásra használod, hanem mondjuk 40-50m távolságra lősz, ott már elkél egy olyan ami ezen a távon is éles és be is lőhető.
  • ZTM
    #990
    Az SG-n tilos a REKLÁM, nem hiszem amúgy, hogy bárkit is érdekel, legalábbis én nem vennék a légpuskámra 30akárhányezerforintos távcsövet.(még ha gazdag lennék akkor se)