2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #2549
    A céltávcső felszerelése, szerintem csak akkor hasznos ha 15m-nél messzebbre lősz.

    30-40-50 eFt ból már lehet jót venni.

    50eFt környékén van a -Weihrauch HW30s- és a -Diana 240- mind a kettő eredeti német minőségi puska, pontosak is, nagyon is.

    Leginkább ezeket ajánlom, én személy szerint a HW30s-t jobbnak tartom.
    Érdemes rászánni az összeget, mert ezek megérik az árukat.


    Ha viszont nem felel meg az áruk vagy nem tetszenek akkor:
    30eFt ért van -Baikal izh61-, ez bár eléggé sok a műanyag benne, nagyon jó fegyver nem bivalyerős de a kerti lövészetre megfelel, ráadásul táras ismétlő puska, szóval még nagyobb élvezetet is nyújt és ez is pontos, azonban távcsövet nem érdemes rá szerelni.


    Ezeken kívül leginkább használtan érdemes még légpuskát venni, régi magyar, csehszlovák, vagy német légpuskákat.
  • goso
    #2548
    Ja amit kifelejtettem nem tudom mennyire fontos távcsövet is rátenni?
  • goso
    #2547
    nos szerintem 30-40K (szélsőséges esetben 50K)környékére gondoltam, főképpen otthon a kertben lenne használva.
  • ZTM
    #2546
    Szia!
    Csak mond meg mekkora összeget szánsz rá, és keresek neked valami jót, jó áron! :))
  • goso
    #2545
    Sziasztok tudnátok ajánlani valami jó boltot ahol viszonylag olcsón tudnék légpuskát vásárolni, de jó minőségben? Viszonylag új vagyok a témában ezért bármiféle tanácsot tippet szívesen fogadnék.
  • CaRiuS
    #2544
    Üdv!
    Továbbra is keresek HW 35 E(!) nevű puskát állapotot fölösleges írnom, mert akinek ilyen van, az nyilván vigyáz rá, de apróbb karcokat még eltűrnék, vagy hasonló szépséghibátkat. akinek esetleg van egy otthon, vagy tud valakit, akinek van egy eladó darab, az írjon ide, vagy az eagle02kukacvipmail.hu címre.
    Esetleg fel is hívhattok a nulla630900hatvanhét84-es telefonszámon . újonnan túl drága lenne, ezért keresek egy használt darabot. Köszöntem!
  • MatchDiabolo
    #2543
    Ennyi pénzért ez a legjobb amit láttam ezt a tipust sokan viszik versenyekre is leet ezért láttam már több embernél én is.
  • csőcse
    #2542
    Hatsan Ranger AT44-10 PCP a puska külön is eladó 78k-ért mi a véleményHatsan PCP
  • ZTM
    #2541
    QB 78 Ne tévesszen meg kínai mivolta, jól összerakott puska jó anyagokból(azért nem német minőség), elfogadható sütéssel és nem mellesleg pontos, olcsó, megbízható!!!
    7,5J-t tud ez pont elég, Magyarországon 7,5J megengedett, afölött lőfegyvernek minősül a légpuska és engedély kell rá.
  • gabika1986
    #2540
    Sziasztok mondjatok nekem jo fajta co2 es fegyvereket puskákat de ne tul drágát ha lehet jo köszi és ezek hány Joule os ak?amugy
  • bbeni93
    #2539
    Üdv!

    Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy a co2-es légpisztolyokba, légpuskákba a co2 patront mennyi ideig lehet benne hagyni? Ha egyik nap nem használtam el teljesen, alias félig már kifogyott patront bent lehet hagyni a fegyverbe napokig? Vagy nem ajánlatos? Ha megfelelően be van csavarva a patron a fegyverbe nem kezdhet el szivárogni a gáz?
  • Ari18
    #2538
    Köszönöm a segítséget. Ennyi még értelem szerűen belefér.
  • ZTM
    #2537
    Ha rám halgatsz tényleg csak egy picit kell hozzápótolnod, és megkapod a főnyereményt, ugyan nem alsókaros, de garantált a minőség, nagyon pontos, érdemes rá távcsövet tenni, az eladója is megbízható, tehát vedd meg ezt.
    Ennél nem tudok jobbat mondani, ebben garantáltan nem csalódsz, és tényleg pontos, élmény lehet vele lövöldözni!
  • Ari18
    #2536
    Igen későbbiekben szeretnék rá céltávcsövet is. Hogy milyen messzire? max 30m.
  • ZTM
    #2535
    Szeva!

    Ez nem éri meg az árát!!!Silány minőségű anyagok, rettenetes sütés, pontatlan...

    Alsókaros nem nagyon van ebben az árkategóriában olyan ami jó is lenne.
    Azonban ha adsz bővebb leírást mit is takar a hobbi segíthetek.
    (ilyenekre vagyok kíváncsi mint pl, milyen messzire akarsz lőni, céltávcsövet akarsz-e a puskára tenni...)
  • Ari18
    #2534
    Sziasztok!

    Hobbi célra szeretnék egy légpuskát venni. A max keret 30.000Ft lenne. Kinéztem ezt Ennyit megér? ja és minden képen alsókarosat szeretnék.
  • gulu19
    #2533
  • gulu19
    #2532
    Sikerült összerakni (5-6h) nem a legtökéletesebben mert a rugó az kókány de működik. Segítség képen ha véletlen valaki más is ilyen problémával küszködik felrakom a képet és egy rövid tájékoztatót is írok.

    1.30-as alkatrész (rugó) csappal behelyezése
    2.28-as alkatrész b.h. úgy hogy lefele/légkamrától feszítse a rugó két kis oldalsó pöcöknél.
    2. A ravaszt(33) és a feletti alkatrészt(31) a 32-es rugóval összerakjuk és egy 8mm hosszú csapszeggel összefogjuk, majd ezt beigazítjuk a helyére és a rendes hosszúságú csapszeggel kitoljuk a kissebet.
  • ZTM
    #2531
    Ha raksz róla képet talán el tudom mondani mit, hogy kell, régebben volt már LP424 a kezemben, de nem nagyon emlékszek fejből az elsütőszerkezet felépítésére, ha látnám darabokban talán össze tudnám legózni neked.
  • gulu19
    #2530
    Üdv!
    Vettem egy FÉG LP 424-est, de darabokban van az elsütőszerkezete. Nem tudna nekem valaki segíteni abban hogy hogy kell összerakni, egy rajzot vagy fotót küldeni ?
    Kérem !!
  • Sanzistift
    #2529
    Nem jobb a Slaviánál.
    Erősebb, de sokat kell vele dolgozni, míg jó, és pontos lesz.
    A kidolgozása elnagyolt, sok helyen sorjás.
    Gyakorlatilag egy Dacia kategória, gyárilag kaki, össze kell rakni megint, és akkor jó lesz.
    Viszont annyira nem lesz jó sem utána, hogy fegyvermesterre költsd az árát mégegyszer.
    Inkább ragassz a Slaviára távcsősínt, még az is jobb megoldás.
  • DannyL
    #2528
    RWS Hypermax 4.5mm-es lövedéket hol tudnék vajon kulturált áron venni?

    Esetleg ahhoz hasonló karakterisztikájú és súlyú, de szintén jó minőségű egyéb lövedéket?

    Magyar boltokban egyáltalán nem találok, ebay-en nincs. Külföldi boltban pedig vagy PayPal nincs vagy Mo-ra nem postáz. Gondoltam hátha van ötletetek.
  • ZTM
    #2527
    Jó a csőtisztító lövedék is.De van külön készlet is, most hirtelen nem találtam sehol de, ha fogsz egy erősebb drótot ami befér a csőbe és eléje valami anyagot teszel (pl.:kis darab zsebkendő) az is megfelel.
  • DannyL
    #2526
    Akkor ezeket a műanyag köpenyeseket kihagyom a próbálgatások sorából majd.

    Csőtisztótő cuccnál ezekre a kilőhető tisztító lövedékekre gondolsz?

    Fegyver olajat meg akkor beszerzek majd. Köszönöm a tippeket, jó hogy vagy. :)
  • ZTM
    #2525
    Ezek a műanyag köpenyesek nem kenik össze a csövet de garantáltan nem lehet velük célba lőni, nagyon pontatlanok tudnak lenni...

    A csövet csőtisztító cuccal érdemes takarítani, vaterán lehet venni nem drágák, ezen felül vegyél fegyverolajat és alkalmanként egy rongyra tegyél a belőle, jól dörzsöld át a külső fém részeket, ha kész van egy száraz ronggyal is töröld át elkerülendő a vakrozsda megjelenésé és sokáig megőrzi szépségét a fegyver.

  • DannyL
    #2524
    EZEK a műanyag köpenyes lövedékek nem kenik össze belülről a csövet?

    Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy ti milyen módszerrel tartjátok tisztán a csövet, illetve mivel kenitek a fegyvert. Mire érdemes figyelni?
  • DannyL
    #2523
    OK, köszi!
  • ZTM
    #2522
    Azt nem tudom hol van de értesüléseim szerint kipostázzák a megrendelt árut, valószínűleg futárszolgálattal küldik, de kiküldik...
    A legbiztosabb ha a boltól veszel és nem az expresszen fellelt hirdetésekre támaszkodsz ilyenkor.
  • DannyL
    #2521
    Pontosítanék, nem csak hajaz. Ugyan az a telefonszám van megadva mindkét helyen.
  • DannyL
    #2520
    A Z-Shop fegyverbolt az most végeredményben hol van? Szlovákiában?
    Postáznak fegyvert? Mert én úgy tudom a Magyar Posta nem szállít fegyvereket. Ráadásul az expressz-en találtam egy hirdetést ami erősen hajaz a Z-Shop-ra és ott azt írják, hogy Budapest.

  • ZTM
    #2519
    Igen.

  • DannyL
    #2518
    De azt ugye jól tudom, hogy csak vizsgázott fegyvermester szervizelheti. Legalábbis legálisan.
  • ZTM
    #2517
    Sajnos nem tudom milyen lehet az alkatrész ellátottsága és azt sem tudom kinél lehetne karbantartatni:((.Nézz utána a típusnak hátha találsz használható karbantartási útmutatót a neten...
  • DannyL
    #2516
    Illetve milyen lehet az alkatrész ellátása?
  • DannyL
    #2515
    Igazából azért pont ezt kérdeztem, mert elképzelhető hogy csere (barter) útján hozzá tudnék jutni ebben az értékben.

    A későbbi karbantartással kapcsolatban van esetleg tanácsod, hogy hol, kinél érdemes és milyen gyakran megejteni?
  • ZTM
    #2514
    Viszont ha mégis ezt akarod vedd meg bátran, ez az ár tökéletes!!!
  • ZTM
    #2513
    Szerintem jobban jársz egy rugós puskával... ez CO2-vel üzemel van bőven hibalehetőség, végül is nem rossz fegyver de szerintem inkább ebben az árkategóriában egy jó Weihrauch puskát lehetne venni, ezek a rugós puskák az egyik legjobb minőségűek, nem csalódsz bennük.ITT nézelődj!
  • DannyL
    #2512
    Bocsesz, újonnan ennyi. Most olvastam a hirdetésben, hogy bontatlan.
  • DannyL
    #2511
    Sziasztok!

    Tudnátok nekem pár szóban értékelni az UMAREX 850 Airmagnum XT légpuskát?

    Megér szerintetek használtan 95.000 Ft-ot?

    Nagyon köszi!
  • mzolisg
    #2510
    Szia!
    Keresővel csak most akadtam az írásodra a légpuskáról. Szóval, ha még megvan a FÉG LG 14-es engem érdekelne. Milyen állapotú a puska, és hol laksz?