2669
Nektek van légpuskátok?
  • Pingvinpuki
    #2589
    Üdv mindenkinek, tanács kellene milyen légpuskát vegyek, ez lenne nekem az első hobbi célra szeretném nem túl drágát sőt mondhatni olcsót (10-15ezer), lehet használt is csak jó legyen ha vki tudna adni pár tippet azt megköszönném, köszi
  • #2588
    Már ismerjük egy ideje, de köszönjük :)
  • Rotcsa
    #2587
    Találtam egy jó oldalt típus-leírásokkal, nézegessétek!


  • JohnBart
    #2586
    Köszi a megerősítést! ;)
  • ZTM
    #2585
    Ez már az a kategória, ahol bármelyiket választod, csalódás nem fog érni.
  • goso
    #2584
    Rendeben köszönöm az információkat. Még gondolkozom hogy hw30s Nikko optikával 75 ért vagy Esetleg valami Diana mod 28 26 esetleg Hawke optikával.
  • ZTM
    #2583
    Hát így van annak jó de az már nem hiszem, hogy hobbi szint :)

    A Norica az spanyol nem ajánlják sehol.
    A Diana 21 az asszem ugyan az mint a 240 Classic(ilyenem volt) csak a 21 műanyag tusás.Ezt tudom ajánlani, pontos és nagyon jó, ráadásul nincs gyengítve mert gyárilag 7,5J alatti.
    Sokan elfelejtették már a Diana márkát a Weihrauch miatt, igazából a Diana 21 / 240 Classic és a HW30S között a legnagyobb különbség az elsütőszerkezet, a Hw-n precízebb, de én nagyon meg voltam elégedve a Diana sütésével, nagyon szép eredményeket lehetett elérni vele.
    Diana 28 már komolyabb cucc, de ugyan úgy vállalható mint a többi Diana, csalódás nem fog érni.
  • goso
    #2582
    Igaz, de aki azt szeretné élvezni, hogy lyukból lyukat lő annak lehet, hogy jobb egy versenylégpuska de ezt mindenki döntse el maga. A Norica légpuskáról tudsz valamit mondani nekem? Esetleg a Diana mod 21 mod 28-ról?
  • ZTM
    #2581
    Nos számodra kiváló választás lehet a HW30S.
    Hobbira tökéletes, pontos, könnyen kezelhető.
    A Gamo Delta Fox felejtős.

    ˆgoso: Hobbira nem érdemes régi versenylégpuskát venni.

  • JohnBart
    #2580
    Köszönöm a segítséget, igazából még én sem tudom, hogy mi lenne a legjobb választás. Jelenleg a Gamo Delta Fox meg a HW30s között gondolkozok, előbbi elvileg hétvégi teleklövészetre ideális olcsó cucc (és távcsővel együtt is lényegesen kevesebbe fáj, mint a Weihrauch), utóbbi viszont jóval tartósabb... Erősen hobbifelhasználó lennék, szóval nem igénylem, hogy hajszálpontos profi puskám legyen, de elvárom, hogy a beszerzett cucc azért tartós anyagból készüljön.

    Használt fegyvert igazából nem nagyon vennék, mivel erősen laikus vagyok eme téren... :)

    @Rotcsa: Abszolút kezdő vagyok, szóval a tapasztaltabbak majd kijavítanak... Mindesetre én Ponggi légpuskás oldalát olvastam, ő azt írta, hogy az újabb Slaviák nem igazán közelítik meg a régebbi példányok minőségét.
  • goso
    #2579
    Szia szerintem nem egy nem megbízható oldal, a legpuska.eu oldalán is van, hogy más nyelvű a leírás. Érdemes még megnézni ezt és ezt az oldalt. Én is nagyon sokat gondolkoztam, hogy hw30s-et vegyek majd lebeszéltek róla azzal, hogy régi verseny légpuska sokkal pontosabb és precízebb. Nem azért mondom mintha a Weihrauch nem lenne egy kiváló márka, csak azt mondják jobb eredményeket lehet elérni egy régebbi használt légpuskával. (pl Diana 75, Feinwerkbau 300s, Suhl 312) Nekem ezeket javasolták. Remélem tudtam segíteni.
  • Rotcsa
    #2578
    Melyik típust ajánlanátok?
    A slavia-ról mit gondoltok a többi márka tükrében?
    Ez a werichrauch úgy látom nagyon közkedvelt...:)
  • JohnBart
    #2577
    Sziasztok!

    Kicsit off leszek, kérlek nézzétek el nekem. Erősen gondolkozom egy Weihrauch HW30s beszerzésén (tartós és hobby, elvileg pont nekem való lenne), és láttam, hogy a Z-Shops.eu-n most éppen akciós a fegyó. Van tapasztalatotok a boltról? Mit tudtok róla? Megbízható?
    A weboldal néhol nem valami bizalomgerjesztő (az adatkezelési oldal kapásból üres, az eladó adatai a Használat Szabályainál nincsenek feltüntetve, egyes termékek magyarul, mások németül-angolul vannak leírva), így nem szívesen adnék ki egy ötvenest, amíg nem kapok valami pozitív megerősítést...

    Köszi előre is!
  • goso
    #2576
    Köszönöm elméletileg küldtem e-mailt.
  • bközép
    #2575
    [email protected]
  • goso
    #2574
    Szia, leírod az email címedet légy szíves és ott kérdezősködnék :)
  • bközép
    #2573
    Sziasztok! Eladó FWB300 felújítva, barnítás kopott, de még egészen elfogadható. Ár 58 500Ft. Érdeklődni harminc 6828178 Képek emilben.
  • ZTM
    #2572
    Az attól függ hol veszel, és milyet, ha nem vagy biztos benne, hogy jár hozzá, akkor érdeklődjél a boltnál és megmondják neked, jár-e hozzá.
    Ha nem jár hozzá megmondják milyet kell venned.
  • goso
    #2571
    Ha vásárolok optikát, akkor a rögzítő gyűrű(k) az optikához tartoznak vagy azt külön kell venni vagy a fegyverhez adják?
  • ZTM
    #2570
    Az full kínai, végül is a 4x32-est megpróbálhatod, azok egyszerű szerkezetek, talán bírná a megpróbáltatást!
  • dzsihad2
    #2569
    Bosile az milyen választás lenne? abból láttam 7-8 körül 4x32-est?
  • ZTM
    #2568
    Ilyet vagy ilyet
    tudok javasolni, szereléket még kell venned mind a 2höz az nem jár hozzá, de ezek megbízható távcsövek.
  • dzsihad2
    #2567
    igazából bele van ütve a 7.5J, viszont akitől kaptam azt mondta, hogy biztossan több...szóval ebből indulok ki. Akkor mit ajánlatok, mit vegyek rá...azt sem akarom, hogy 1 hónap után kidobhassam.
  • ZTM
    #2566
    Hát, ha a magyarországi törvényeknek megfelelően 7,5J-os rugóval van szerelve akkor nem rúg akkorát, valami olcsóbb kínait rátehetsz de nem garantálom, hogy sokáig bírja, és elképzelhető, hogy pár száz lövés után elállítódik(persze kivételek lehetnek).
    Azonban ha gyári rugóval van szerelve(törvényellenes, 2-8év börtön) akkor komolyabb cső kell rá, 15-30eFt-os kategóriából!
  • dzsihad2
    #2565
    Üdv Urak,

    most kaptam egy HW80-as csodát, ehhez szeretnék beszerezni egy céltávcsövet. Ugy halottam bármit nem érdemes rátenni, mert túl erős és szét veri, viszont most nem szivessen áldoznék több 10 ezer forintot távcsőre...tudtok valami megoldást javasolni az olcsóbb kategóriából?

    köszi
    Dzsi
  • ZTM
    #2564
    Hát ha esetleg zavar akkor leszedheted, nem befolyásol semmit.
  • goso
    #2563
    Rendben, a fegyver végén van az eredeti célzó azt érdemes leszedni vagy fent hagyhatom?
  • ZTM
    #2562
    Hát miután felszerelted a távcsövet először szerintem 10m-re lődd be pontosan, egyszerűen könnyen be lehet erre a távra állítani, ha ez megvan utána már könnyű dolgod lesz!Fontos, hogy stabil kitámasztásból lőj, és nagyon figyelj oda, hogy a puska nem mozduljon el oldalra lövés közben.

    Nem tudom milyen messzire akarsz lőni, légpuskánál távcsővel én fix távolságot javaslok, kevesebb a macera.
    Tehát: ha pl.:30m-re kényelmesen tudsz lőni, érdemes belőni erre a távolságra.

    Miután 10m-re belőtted, akkor folytasd ha szélcsendes idő van, és 5m-enként haladj felfelé amíg eléred a 30m-ert!
    Szóval 15-20-25-30m és így biztosan nem kell sokat állítgatni, és sokkal pontosabban be tudod lőni!


    Ha bármi kérdésed akad nyugodtan írj!
  • goso
    #2561
    Ha megjött a puska akkor gondolom be is kell állítani a célzószerkezetet ezt hogy érdemes megcsinálni?
  • ZTM
    #2560
    Na ez a tökéletes a Nikko Stirling még sokkal jobb márka is mint a HAWKE!
  • goso
    #2559
    Találtam is egy kitet erről mi a véleményed?
  • goso
    #2558
    Rendben köszönöm a segítséget mindenképpen meg fog történni a vásárlás.
  • ZTM
    #2557
    Szerintem maradj az eredetinél, ennek a puskának a minőség nem ér fel a HW30s minőségével, és közel nem olyan pontos, az a távcső meg rajta nem hiszem, hogy túl sokáig bírná :)


    EZT a fajta lövedéket ajánlom a HW30s-hez, ennél a puskánál ez vált be, nagyon pontos, és nagyon jó minőségű lövedék.Jó is, hogy megkérdezted milyen lövedék lenne jó hozzá!
    Arra is nagyon oda kell figyelni milyen a lövedék mert a pontosságot nagyban befolyásolhatja!Persze ez közel sem jelenti azt, hogy a legdrágább a legjobb.
  • goso
    #2556
    Nézelődtem a web shopban és találtam egy légpuskát távcsővel, ez vajon milyen minőségű, jól fogja bírni a távcső, vagy inkább maradjak az eredeti ötletnél?
  • goso
    #2555
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget még 1 kérdés maradt az a lőszer, mert láttam, hogy többféle alakú lőszer is van, más más márkákban. Most úgy néz ki, hogy 4.5mm-es fog kelleni milyen márkájút vegyek?
  • ZTM
    #2554
    Innen bátran megrendelheted, én is rendeltem már innen.
  • goso
    #2553
    10 20 még megfelelő. :)
  • goso
    #2552
    értem most nézegetem, hogy hol lehetne megvenni a HW30s-t eddig a daisy fegyverboltot találtam, van valami egyéb jó bolt ahol esetleg meg tudnám vásárolni?
  • ZTM
    #2551
    Mi számít drágának? :)))
    A 10eFt hiper szuper nagyítású kinai távcsöveket felesd el, a rugós légpuskák egy idő után szét rugdossák.

    Ajánlom a -Hawke- márkájú távcsöveket 15-20eFt-os kategóriába, nagyon jók, szép tiszta képet adnak, és nem mennek tönkre, nekem volt, több légpuskát is megjárt, és jól működött, nem állítódott el a visszarúgástól!
  • goso
    #2550
    Értem, nos én minél messzebbről szeretnék lőni, milyen távcsövet ajánlanál ami viszonylag jó minőségű, de nem a legdrágább?