2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #1189
    Amúgy nekem olyasmi légpuska kéne, ha kedvem támadna vele vadászni, akkor is hozza a 30m-ren veréb dolgot, de szerintem nincs ilyen puska, mert már ezekben általában paraszttuning van...
  • ZTM
    #1188
    Köszi a válasz, máris okosabb lettem:D
  • hawken
    #1187
    Vélemény:
    Ha erősebb rugót raksz bele akkor romlani fog a szóráskép, mert nagyobbat rúg a puska, ezért nagyobbat mozdítasz bele a lövésbe.
    Ugyanis a visszarúgás a légpuskáknál még akkor következik be amikor a lövedék a csőben van.
    Agyontuningolt LG14 pedig lofaszt halálpontos. Csak a gazdája azt mondja. Sokszor kiderül hogy az ötven méterről söröskupakot lelövő tuning légpuska, az azt jelenti hogy ötven lépésről lőnek vele és néha sikerül eltalálni a kupakot.

    LGV-ben meg két rugó van eleve, mert olyan konstrukció. De ne a paraszttunning duplarugóra gondolj. Itt a linken meg tudod nézni :
    http://www.carlwalther.com/views/ev_lgv-1.htm

  • ZTM
    #1186
    Akkor a gyenge rugóról való elméletem nem is volt hülyeség:)





    1 kérdés foglalkoztat, vegyük az LGV-t ha ebbe én teszek(erősebb) dupla rugót, a pontosság megmarad?A szomszédban van egy FÉG LG14-es agyon van tuningolva, a nyúl fejét átviszi 20-25m-ről(fácánozott és nyulat vadászott vele az ürge)Pontos mint a halál a verébre is ugyan erről a távról(4x32-es tcs-vel).
    Szóval ha egy ilyen erős dupla rugót vagy szimplát bele pakolok egy LGV-ben a pontosság megmarad?Én mondjuk úgy elmélkedtem hogy nagyobb erő gyorsabban lövi ki a 4,5-ös bogyót, tovább repül azzal a sebességgel és mivel a huzagolás jól megforgatta a célig pontosnak kell lennie....
    Véleményeket!!!
  • hawken
    #1185
    Hoppá megnéztem a linket megint a lövedékről, és mit vettem észre?

  • #1184
    Hát nem csináltam még ezzel meszterlövészes képet:D De ugyan így néz ki, szóval nem nagyon tudok újat mutatni. Amúgy a verseny lőszer egyszer megszorult a csőbe is. Kajak a kenődő lőszerek úgy "mennek" mint az állat, a versenylőszer ami meg tiszta ólom, meg tök faszántos meg elakad? Az hogy a halálba lehet???:S Majd ha megyek rendesen lőni, akkor veszek JSB-t mert az is kenődik és az is fasza;)
  • ZTM
    #1183
    Visszaolvasok mindig, saját képre gondoltam nem a reklámozósra '-.-
    30m-ről gyufásdoboz?Most már sok légpuskát legyalázol evvel a putykával:)
  • hawken
    #1182
    Most jutottam gépközelbe, és hurrá!
    Nagy megkönnyebbülés hogy nincs a cuccal probléma.
  • #1181
    Köszi! Látom nem olvasol vissza, de lásd mien vagyok:)
  • ZTM
    #1180
    Képeket is mutass!!!:D
  • ZTM
    #1179
    Grat!Ha majd lesz rá pénzem én is keresek egy ilyet:)
  • #1178
    Vettem lőszert. Másikat. Kajak olyan pontos mint 1 mesterlövész putyka. 30 méteren a gyufásdobozt 10/10. Nagyon durva
    télleg nem hittem hogy a verseny lőszer kenődés ennyire fontos. A "gagyi" gamo lövedék meg olyan mint az álom...
    Majd rendelek JSB-t mert miskolcon nincs. De most eöm és bódottág van:D
  • #1177
    Előszőr megnézem a másik lövedéket is. Aztán fogok itt epcózni. Amúgy meg igazad van. Ha a diabolo golyóval se tud mit kezdei akkor megbeszélem vele, hogy visszaküldöm, mert még most is válaszol minden emilre. De télleg fura hogy egy drága elvileg szabványos lőszerszorul a csőben. Amúgy ez télleg durván... Na majd ma minden kderül...
  • hawken
    #1176
    Azért én a helyedben nem fegyverjavítóval kezdenék. Helyesebben nem én hurcolnám javításra, hanem lebeszélném az eladóval hogy visszaküldöm és csináltassa meg.
    Ez egy nagyon jó puska, és te is azért vetted meg (többek közt azért mertem én is ajánlani) mert állítólag tiptop a felújítás. Egy szóval nem mondta hogy gyenge volna, sőt emlékeim szerint a leírásában úgy fogalmaz hogy "egy darabig biztos nem lesz vele gond". Na most ehhez képest rögtön gebasz van. Ezek után még el akarod vinni javítóba és pénzt költeni rá? Nem tudom mennyi a javítás, de biztos többe volna mint a postaköltség.
    Én a helyedben beregiznék az indexre és ha másképpen nem megy akkor nyilvánosan lefórumoznám vele.
    Valami megoldás biztos van.
  • #1175
    Fent berekalján van 1 szervíz azt néztem ki de még előtte rájuk szólok meg veszek még lőszert és ott is megkérdezem őket. Amúgy a nimródba multkor a vénember akkora suttyó volt. Tuti nem megyek oda többett. Csak a vénasszonyt sajnálom...:D
  • DeerHunter01
    #1174
    vidd el a Nimródba ott szerintem megfogják nézni.
  • ZTM
    #1173
    Azért szerintem nézesd meg egy javítóval, mégiscsak jobb ha tudod mi a hiba!
  • #1172
    Jaja megvan minden, de most mennyek le hozzá szarvasra??? Pont ezért nem néztem meg mert messze volt...
  • hawken
    #1171
    Állj stop!
    Az eladó mit válaszolt? Állítólag kívül belül felújított a cucc. Akkor nehogy még te költsél rá. Bár nem hiszem hogy szándékos lenne a dolog, de azért ne hagyd ennyiben.
    Nehogy nekikezdj javítgatni. Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot az eladóval. Ha csomagként küldte akkor megvan a címe, számlaszáma, stb.
  • #1170
    Hát nem hiszem, valószínűbb hogy a tömítéssel van valami Öszerakáskor nem lett valami tuti. Minden esetre elviszem fegyver javítóba, hála istennek csak vagy 3 van a környéken...
  • ZTM
    #1169
    Nem lehet hogy a rugó gyenge benne?A levegőt nyomja a dugattyú így átmegy a csövön de nincs elég energia,vagy nem tudja eléggé felgyorsítani a lövedéket.Ez csak egy ötlet, nem vok szaki!
  • #1168
    :S. Holnap veszek másik töltényt de ez kezd aggasztó lenni. Ha a tömítéssel van a baj, akkor azt én meg tudom csinálni? Vagy kereshetek valami szakit miskolcon?
  • hawken
    #1167
    Hát azért ezt a lövedéket simán ki kell tudni lőnie az LG55-nek. Csak 0,6grammos ha jól látom. De még az 1 grammos nehéz lövedék sem eshet le 2-3méter után. Az hogy a huzagolás látszik a lövedéken, az természetes. Akkor volna baj hogyha nem látszana. A huzagolás forgatja meg a lövedéket a tengelye körül. Ha lövéskor nem nyomódna bele a huzagokba akkor nem lenne tömítettség és kimenne mellette a levegő.
    Szvsz nem szándékosan valami el lett rontva az összerakásnál és emiatt elmegy valahol a légnyomás. Ne hagyd magad, hívjad fel az embert ahogy tudod. Ha van mód rá akkor vidd el neki a fegyót és mutasd meg mi a probléma.
  • #1166
    Tulaj irta hogy ne mmind1 hogy mien tömegű. Mondjuk ezt eddig is sejtettem de nem gondoltam, hogy ennyire számít... Hogy 20-30 méteres lövésekből lesz 2-3 m. Ez azért az én fizikai gondolkodásomat is felborította:D . Meg azt is mondta hogy a lövedékek töbsége picit szorulni fog. De azeladó is jó hogy nem tudja, mi a Walther lg 55... Legalább rájöhetet volna hogy a könnyű lövedéket adja vagy valami...
  • #1165
    A lövedék 4.5 .177-es. Hát ha a csöfar tömítőgyűrű az amelyik körbeveszi a cső azon részét ahova a lövedéket tesszük, akkor az vaci új! A márkája a lövedéknek meg RWS supermag link
    De sztem ez akkor sem magyaráza azt, hogy a huzagolás gyönyörűen körbemarja a lövedéket...
  • hawken
    #1164
    Milyen márkájú lövedék ez?
    Nem hinném hogy a huzagolás 4,4-es lenne. Esetleg nem lehet hogy a lövedék nem 4,5 hanem 4,62. Ki kéne próbálni másik fajta lövedékkel is.
    Csőfar tömítőgyűrű ép? Nem megy el valahol a nyomás?
    Esetleg azt tudom még elképzelni hogy az új dugattyútömítés túl szorosan illeszkedik vagy éppenséggel túl lazán.
  • #1163
    Na megjött! Nagyon szép és télleg jó állapotú, látszik rajta hogy lett rajta cserélve legalább tömítés, szóval lehet hogy télleg az egész fel lett ujjítva. az eddigiekhez képest mostmár tudom hogy mien ha a ravasz szépen könnyen siklik, meg ilyenek, és télleg kényelmes is válhoz venni tartani stb. De természetesen semmi sem fenékig tejfel. Vettem hozá direkt jó minőségű lövedéket, 1800 ftért, és a csőbe alig ment bele. na jó ez túlzás, de kajak éreztem hogy jobban szorul a kelleténél. Mondom biztos a pontosság miatt szorul biztos. Na a lényeg hogy annyira megszorul a csőben a lövedék, hogy rendesen belemar a golyóba és alig bír elmenni 2-3 méterre. télleg nem tudom mi van, kicsitt aggódok is, de arra is merek gondolni, hogy véletlenül nem-e egy 4.4 es huzagolás van-e benne? Mindenesetre itt van kép a lövedékről. írtam a srácnak, hogy mi van? , mondjon valamit. Majd várom a válaszát. Na szóval 4.5-ös lövedék:
  • #1162
    Na a Field és a Hunter field target-et átnéztem. Abból inkább a Hunter field jön be. De azt nem írják, hogy belépés nélkül nem lehet-e nevezni. Mert őszintén megszólva nagyon messze vannak a helyek. És max csak pár versenyre tudnék menni... A sziluettet meg a pontlövészetet még keresgélni kell.
  • hawken
    #1161
    olvasgass:

    http://vasnyul.hu/html/field_target.html

    Elsőre javaslom a sziluett vagy a Hunter Field Target versenyt.
    Sziluett az arról szól, hogy 10-15-20-25 méteres távokon vannak kitéve fém állatsziluett formák. Azokra kell lőni, de a szabályokat nem tudom pontosan (hány lövésed van, melyik hány pontot ér) de valahol biztos rátalálsz.
  • #1160
    Ehh:D Olyanra amilyen jó vagyok. Vagy amire csak elég kisétálni és durogtattni:D
    Csak kiváncsi vok, hogy télleg jól megy-e, mert a rokonok közöt van országos lövő is. Persze csak volt amíg fiatal volt.
    A hunter field meg a sziluett azt se tudom mi. Mondjuk a pontra tuti jobb puska kell, gondolom, de a field targetra sztem elég gyors vok:D
    Kb 2-3 sec ig tartok célra és puty:D
    De én is csak annyit látam hogy verseny meg hogy mivel nyertek és ki lett az első 10. Szal gondolom a pontlövészeten is vannak távolság szerinti lövések. Amúgy nagyon nem tudom, hogy mennyire népszerű ez a dolog, mert állítólag miskolcon egyetlen 1 csaj van aki verseny szerűen lő és kész. Legalábbis a boltokban csak róla tudnak...
  • hawken
    #1159
    Üdv!

    Az LG55 az rugós légpuska, van visszarúgása, de sokkal kisebb mint pl egy gamo-nak. Valójában ha rendesen betámasztod vállba akkor szinte alig érezni.

    Milyen versenyre gondolsz konkrétan?
    Field Target ?
    Hunter Field Target ?
    Sziluett ?
    Pontlövészet ?
  • #1158
    Az Air Arms se 20ft-os puska úgy láttam:D
  • #1157
    Valaki nem tudja, hogy ilyen versenyeken hogy megy a jelentkezés? Mert láttam hogy suhl okkal meg hasonszőrű Hw 30s-kel lövöldöznek. Mert azt mondják jól lövök, és lehet ilyen magán versenyzőként elszaladgálnék ilyenekre megnézni mi is igaz az egészből:D
    Meg hogy mit kell lőni, mien távolról mert akkor kimérem és gyakorolok. Meg láttam hogy van kategória, hogy visszarúgás mentes meg ilyenek. Na valaki aki járt is ilyenen??
    Na? Na? Ja meg az Lg 55 most visszarúgás mentes, vagy "alig érezhető" :D ez most mi is??:D
  • hawken
    #1156
    Hétvégén voltunk kicsit lövöldözni, dunaparti telkünkön.
    Nos mivel múltkor itt valakivel nem egyeztem a Hammerlivel, ezért most kiváncsian vártam ismerősöm friss vatyerkás szerzeményét (hammerli force 900). Meg volt még kölcsönbe egy AirArms S300 is.
    Nos csak hobbilődözés volt, nem pontlövészet, így a hammerli sem maradt szégyenben egészen 20 méterig kólásdobozra. Bár ott már csak 10-ből 8 volt a találati arány. 40 méteren viszont már semmi esélye nem volt a D75 és a másikkal szemben. Túlságosan nagy a szórásképe így csak a szerencsén múlt a 40m-es találat ha volt egyáltalán. Elsütőszerkezete nekem borzadvány, valamint bazi nagy a rúgása valószínűleg a "szakszerűen" dugófúrással beállított teljesítmény miatt.
    Összességében hobbipuskának megfelelő, viszont amit tud, azért kicsit sokallom az árát.
  • #1155
    Alap:D
  • hawken
    #1154
    Majd beszámolót írj ha megjött és kipróbáltad.
  • #1153
    Jaja megalkudtunk, de csak hétfőn tudom elküldeni a pénzt mert tegnap is meg ma is dolgoztam/fogok. Szóval jövőhéten már meglessz. Gondolom, nem akarja, hogy zargassák azért irta hogy már elment.
  • hawken
    #1152
    Na megalkudtatok? Azt írja a srác hogy elkelt.
  • #1151
    Köszi az infót. Egyenlőre a szállításon levelezünk. "nem tudja" elküldeni utánvételben, ami sztem hülyeség, de mind1
  • hawken
    #1150
    Nincsen kontra, csak pro :D
    Mindkét fegyver ugyanazt tudja, nem jársz rosszul az LG55-el sem.
    Az LGV egy picivel jobban a pontlövészetre lett tervezve. A csövet egy ék rögzíti, ami biztosítja hogy mindig nagyon pontosan illeszkedjen, valamint az LG55-ön nincsen csőköpeny, az LGV-n van, amitől kicsit orrnehezebb lesz a fegyver, valamint lövéskor kisebbet mozdul be a cső.
    De ezeket csak akkor fogod észrevenni, amikor már versenyszinten lősz.

    Állványba fogva mindkét puska 10 méteren lukba lukat lő, 20 méteren pedig az LGV-nek egy picivel jobb lesz a szórása.
    Mind a két fegyver sokkal precízebb, és pontosabb mint egy átlag hobbifegyó, úgyhogy hajrá.
    Nem hiszem hogy megbánnád az LG55-öt.