2669
Nektek van légpuskátok?
  • hawken
    #1229
    Jobban megnézve, sógoromnak is ilyen puskája van csak más a tusája, de a két fegyó sztem u.a. Norica Titan. Az umarex ugyanezt nyomja Hammerli Quick néven, a tiédet meg Hammerli Storm név alatt.

  • hawken
    #1228
    Szia!

    "Nem ragaszkodom az új márkákhoz, márpedig az oroszok általában, ha valamit megcsinálnak az még egy atomtámadást is túlél. "

    őőőő és szerinted a böker az orosz? Eredetileg skandináv volna, de a tiéd ha jól látom akkor kínai másolat. Nagyon hasonlít az eredetire, de más. Nem akarlak elkeseríteni, de a columbia és a herbetz pedig echte kínai gyártmány.
    A bal felső kis színes folder az nem tudom mi lehet. Mi van ráírva?

    A puskád az elmegy hobbira, bár a helyedben 4,5mm-est vettem volna. Legalábbis abból a zöld vacakból arra tippelek hogy 5,5-es.
  • Noricadragon
    #1227
    A távcsövet is ott vettem ahol a puskát
  • Noricadragon
    #1226
    Már tiszta hülye vagyok, a távcső egyébként 14900 forint volt. És kaptam rá 1 év garanciát is
    ÜDv
  • Noricadragon
    #1225
    Szia
    Köszönöm szépen
    A puskát budapesten a 6 kerületben vettem Bolt ahol vettem
    az ára 41200 volt, a távcsövet azt később tudtam megvenni, mivel a pénzem elfogyott, következő hónapban lehettem a tulajdonosa a walther 4X32 távcsőnek.
    Azt hogy tiszta, az laza fogalom, krisztálytiszta, van még Tasco 10x25 távcsövem is, megsem üti ennek a színvonalát.
    Nem bántam meg hogy megvettem.
    Nagyon vigyázok rá, olyan mint a szemem fénye.
    A kés amit látsz alul meg a többi az sem volt két forint, a kalasnyikov ak 74 azt 16900 vettem a westendben, igaz gyüjtenem kellett rá, de nem bántam meg.
    Sokan mondták a spydercot, de állítólag az élezése necces, és mondomhogy nekem azért olyan kell ami azért már bizonyított.
    Nem ragaszkodom az új márkákhoz, márpedig az oroszok általában, ha valamit megcsinálnak az még egy atomtámadást is túlél.
    ÜDv
  • ZTM
    #1224
    Fasza a puska:)
    Hol és mennyiért vetted azt a Walther távcsövet?Szomiban is pont ilyen van az LG-14-esen, nagyon szép és tiszta képet ad
  • #1223
    Hát vannak palackok és sztem mind okés mert merülni szoktak vele és nem hullajelöltként:D de nem hiszem hogy el akarunk adni belőle:D

    Tudom hogy egy kaki, de azért a 10.000 ftos 5.5 mellé sztem ennyi pénzért simán elmegy. Sztetek??
    Sharp Innova
  • Noricadragon
    #1222
    Sziasztok ígértem hogy felteszek képet a puskámról hát most megteszem, ja meg egy pár játékszeremet, állandóan kenem műszerészolajjal a késeket, a puskát meg fegyverolajjal.
    Nagyon vigyázok rájuk külön szekrényben tárolom, egyszerűen nem lehet nemszeretni őket.









  • hawken
    #1221
    Hmm...és eladó nyomáspróbázott palackod olcsóé nincsen? :D

    Nálad hobbicélra is jó választás a PCP puska mert a felszerelés egy része (palack, tőltő, stb...) megvan, azokra nem kell beruháznod.

  • #1220
    A másik felét a puska javításra írtam
  • #1219
    Mi búvárkodunk is szal van jó pár palack, meg tötőgépünk is:D Szal ez nem lenne probléma:D
    Én a helyedben elősször felhívnám a boltott és megkérdezném, hogy vállalják-e meg, hogyha nem akkor tudnak-e jó helyet. Én is voltam bent boltba ugye még a LG miatt és ott mondtak 1 helyet ahova ők is küldik az érdeklődőket.
  • ZTM
    #1218
    Na megnéztük a szomszéd puskáját, hát igen a dugo levált a dugattyúról:S a dugót ki se tudtuk szedni mert oda van ragadva:/
    Az érdekelne hogyha mondjuk bevinnék VÁC-ra a Magnum vadászboltba ott meg tudnák csinálni?A betöltőkapunak a fogantyúja is letört szal azt is cserélni kéne....
  • hawken
    #1217
    Nem konkrétan rád gondoltam, csak úgy általánosságban.
  • ZTM
    #1216
    Nem is gondoltam hogy megcsinálom, sokkal egyszerűbb venni egyet amit elve erre találtak ki...
  • hawken
    #1215
    Ja még azt kifelejtettem hogy valahogyan egy nyomásmérő órát is be kell applikálni, hogy tudd mennyi nyomás van még a tartályban. Szóval nem fogod tudni otthon a sufniban összedobni azt a pcp fegyvert, két fúróval meg néhány csavarhúzóval. De ha mégis sikerül akkor is két eset lesz:
    1-működik úgyahogy, de óriási gány az egész
    2-precízen mestermunkával megcsinálva működik, csak háromszor annyiba került mint egy gyári pcp fegyver.

    Láttam elég ilyet.
  • hawken
    #1214
    Hali!
    Persze minden megoldható, csak kérdés hogy megéri e a vesződség, meg az anyagiak.
    Egy tartály 20-50ezer között kapható. Pumpa kb 25-50ezer közt. De ha nem akarsz pumpálással vesződni (megsúgom nagyon emberes egy tartályt 2-300 bar-ra felpumpálni) akkor tölthetsz búvárpalackról, annak ára 20-50 között. Plusz ha kifogy akkor azt is töltetni kell 6-10 ezer.
    Ezek után még kell valahogyan egy regulátort is beépíteni a fegyóba, hogy mindig ugyanolyan nyomással küldje a levegőt.

    Alsó hangon azt a vaterás szart (mert az egy kínai hulladék) 60-80ezer átalakítani, és nem tökéletes megoldás az sem, és az hogy kevés szakértelmet igényel, az egy kamu duma, valahogy el kell adni a cuccot a gumicsizmiseknek :D:D:D
  • ZTM
    #1213
    Sok kérdést szült most a fejembe, ezzel az erővel akármelyik Co2-es puska átalakítható PCP rendszerűvé nem?:)

    Amúgy mennyi kb egy ilyen PCP tartály pumpával?
  • ZTM
    #1212
    A pontosságon szerintem semmit nem ront,ugye ha egy rugós puskát tuningolsz ott már van visszarúgás, és a pontosság romlik.
    Ez egy PCP rendszerű kütyü nem rúg és a lövedéket teljes mértékben a levegő távolítja el a csőből....Azért kíváncsi lennék hogy mé ekkora marhák, én a 40J-nak is örülnék, ha egy ilyen erős puskát kézhez kapnék Mo-n
    Nem kótyavetyélném el...
  • #1211
    Jaja én se nagyon tolom ki az arcom, néha ellövök a teraszról néhány dolgott,de még ahoz is meleg van.
    Amúgy tök jó, hogy így szét esztergálja meg fúrja az alkatrészt, meg a csövet, de azért kiváncsi vagyok, hogy mennyit ront ezzel a pontosságán..
  • Noricadragon
    #1210
    Nagyon jól tuningolják fel a Dominátort csak úgy figyeltem
  • Noricadragon
    #1209
    Szia
    Hát most azt kell mondanom hogy kb 2 hete nem is lőttem, ebben a melegben lőniinkább kihagyom, majd ha kicsit hűvösebb lesz majd.
    AIR ARMS S410
    Walther Dominator 1250 Tuning
    ÜDv
  • ZTM
    #1208
    Mondjatok valamit
  • ZTM
    #1207
    Ha nekem sok pénzem lesz, akkor egy .30-06-os CZ550-sel fogok lövöldözni az erdőben:)

    Mostanában verebeket lövöldözünk az új szomszéddal(milyen jó nekem) de nem "Kedvtelésből" hanem azért mert vannak vadászgörényei és hagy legyen nekik husi, heti 1-2 verebet lövünk:/
    Olyan puskát kért kölcsön mint az én Liderem mert az LG-14-es nem jó még most se...

    A Marla már fateromnál van, jövőhétre talán meg is lesz a távcsősín és a tus is...
  • ZTM
    #1206
  • #1205
    Hát beszarok... Még egy éles fegyót megértenék, de egy légpuskát....
    Baz, mintha a késeket szaküzletbe kéne hordani éleztetni kb...
  • hawken
    #1204
    Pedig ha hiszed ha nem, légfegyver javítást csak engedéllyel rendelkező fegyvermester végezhet(ne).
  • #1203
    Nem mondod, hogy még azt is törvény szabályozza, hogy a puskát szétszedhetem-e? Ezt már nem hiszem el:D
  • ZTM
    #1202
    2500Db-ot kb, de ebben benne van 100Db acélmagvas is...
    Szóval szart se ér.


    Egy érdekesség:Néhány napja megpróbáltam könnyíteni a Lider sütését, gondoltam majd reszelek egy kicsit, csodálkozva tapasztaltam hogy az elsütőbillentyűt alig lehet reszelni 1 óra hosszát ültem felette és reszeltem de semmi eredményt nem értem el(egy kevés felület azért lement)...

    A marlának felfedeztem hogy valamelyest lehet állítani a sütését,ennek megörültem, azért nem egy match de kezdésnek megteszi:)

    Mindenféleképpen jobban járok ha helyrepofoztatom a Marlát, jobb és pontosabb is, és ha beválik nem kell vennem lépuskát:)
  • hawken
    #1201
    Mennyit lőttél a liderrel kb?
  • ZTM
    #1200
    De majd még visszük fegyvermesterhez, leütjük róla a távcsövet:D azt már jó is, én is csak arra gyanakszom mert rettenetesen erős, ja és lövésnél nagyot csattan, olyan mintha kispuskával lőnének, majd valahogy megoldjuk...

    Régebben volt szó róla hogy vajon meddig bírja a Lider huzagolása, kijelenthetem hogy eddig:)
    Már csak a nyoma van ott bemélyedés nincs:D

    Még jó hogy nem kótyavetyéltem el a Marlát, a következő lépésem az lesz hogy felújíttatom, dugócsere(már a bőr kezd leválni a régiről) maratok bele távcsősínt mert 25m-ig pontos csak hát már nekem a nyílt irányzék kényelmetlen, rakatok rá 4x32-es távcsövet meg a tus meg lesz csinálva.
    Én durván úgy számoltam hogy ez 5000Ft-ba fog kerülni+ a távcső de ha minden jól megy az ingyé lesz a számomra:)
    Remélem találok "szakembert":D
  • hawken
    #1199
    Az elméleted helyes lehet, és rögtön igazolja is a pár hozzászólással ezelőtt taglaltakat, miszerint a duplarugó és egyéb sufnituningok a fegyver idő előtti elhalálozásához vezetnek. Azonban biztosat csak akkor tudsz mondani ha már széjjel van szedve. (fegyvermester által ugye, mert csak ő szedheti szét :D)
  • ZTM
    #1198
    Segítséget szeretnék kérni!
    A szomszédban van az a FÉG LG-14-es, van vele baj, a betöltőkapu oldalán letört a kar, na ez magában nem olyan vészes, egy ideje be volt nkik szorulva bele egy célmagvas lövedék, kiszedtük tettünk bele sima ólom lövedéket és nem lőtte ki, gondoltuk valami beszűkült de ahogy nézegettük próbálgattuk kiderült hogy levegőt se lő ki csak durran egy nagyot, nem szedtük szét fullra mert bele van baszva dupla rugó meg a 4x32-es WALTHER távcső is probléma ugyanis nincs olyan kulcsunk amivel meglazíthatnánk és levehetnénk a puskáról:S

    Nemrég lett cserélve benne a dugó valami műanyag cuccra szóval az az elképzelésem hogy a dugó levált a dugattyúról és megragadt a puska elejében, ezért mikor felhúzzuk csak a dugattyú jön hátra a rugóval a dugó a ház elejében marad és eltömíti a csőfart:S
    Nem tudom lehetséges-e ez addig nem akarunk belepiszkálni, ha már biztos lesz a dolog akkor nekilátunk...
  • ZTM
    #1197
    Akarok is majd vadászvizsgát de előbb stabil munkahely kel stb...aztán ott a fegyvertartási...majd lesz valami


    Holnap jön lőszerszállítmány a Liderhez, így 2 hónap kihagyás után újra élvezhetem a puskát:)
  • #1196
    Ha jobban megnézed a magyar törvények nagyrésze hülyeség és felesleges, szóval nem kell csodálkozni. Azt meg hogy nagyobtávra pontosabban tudsz lőni, sokkkal többet számít a te pontosságod:D. Ha vadászni akarsz, akkor meg sztem is tedd inkább le a vadászvizsgát, és mennyél sörétessel fácánozni, vagy valami. Sztem jobban jársz. Én is majd ha lessz rá energiám, meg pénzem megcsinálom. Addig amíg nincs pénzed vadász putykára, addig nincs értelme megcsinálni.
  • ZTM
    #1195
    Szerintem az lenne a legjobb ha minden puska olyan erős lenne mint ahogy azt a gyárban megcsinálják, tehát lennének 16J-osak, 22J-osak....
  • ZTM
    #1194
    Értem már, ha mondjuk az LG55-be vagy akármelyikbe tennék erősebb rugót,azon kívül hogy rettenetesen elmozdul a nagy erőtől, még a tömítéseket is gyorsan hazavágja...
    Tudod azért mondtam ezt az erősebb dolgot mert erre felénk elég nyugodt környék van, kopók nem járnak(főleg ott ahol én lakok, egy zsákutcában)
    Mindenki a verebeket lövi stb, de ha jobban belegondolok, azok akiknek ilyen erős légpuskájuk van nagyrészt vadászok, de az az érdekes hogy egyiknek sincs rá engedélye...Tehát nekem megérné 40K-kiadni 7,5J-ért...
    Ha nem is ölök vele semmit, legalább dupla akkora távra tudnék vele pontosan lőni mint ők, és talán a tcs-t se bassza le a 7,5J-os rugó...
    Bár mindenképpen élvezet lesz egy Lider után, mondjuk 15m-ig aránylag jó a szórása van, de az után....:(

    Majd ha ősszel lesz annyim akkor akkor, ha minden jól megy, mert a nyáron semmi sem jött össze, legkésőbb szerintem jövő tavaszra mindenféleképpen rá tudok szánni 40k-t egy ilyen puskára...

    Köszi a segítséget!
  • hawken
    #1193
    hopp előbb nem jó linket tettem, illetve az is jó, csak ott a fire feliratra kell klikkelni
    Ez meg amiről beszéltem : http://www.arld1.com/pistonpelletdynamics.html
  • hawken
    #1192
    Ja és még annyit az eszetlen tunningról, hogy a szóráskép jelentős romlásán kívül, a dugattyútömítés idő előtti szétverődéséhez is vezet. Tehát lehet hogy jó erős puskád lesz, viszont hamar csereéretté válik a dugó.
    Persze amik gyárilag vannak 16J-ra vagy nagyobbra tervezve, és gyengébb rugó beszerelésével van visszavéve 7,5J alá, azoknál nem igaz, de sajnos nálunk a nevetséges 7,5J a határ.
  • hawken
    #1191
    Mármint hogy érted azt hogy hozza 30 méteren a veréb dolgot? A pontosságra, vagy az erejére?
    Létezik mindkettő, de egyrészt a 7,5J-nál erősebb légpuskák csak engedélyre szerezhetők meg, másrészt még ha van rá engedélyed, sem lehet velük vadászni (illetve nem szabad mert a törvény tiltja).
    Mondjuk azt nem értem ha vadászni akarsz akkor miért nem teszel vadászvizsgát, és akkor lehet akár nagygolyóssal is lőni, nagyvadra is.
  • hawken
    #1190
    Itt egy szemléltető mozgókép arról hogy hogyan működik:
    http://www.arld1.com/rifledynamicssmaller.html

    Úgy műkszik hogy rányomsz először az ábra alatt levő kék pontok közül a first stage feliratúra, majd a second stage - ra.
    Ezután látod hogy miről beszélek.