2669
Nektek van légpuskátok?
  • hawken
    #1269
    Ja és még annyi, hogyha fegyvert akarsz vásárolni, akkor nehogy a Véddmagad fegyverbolttól vegyél, nemrég beszéltem ismerősömmel, hetek óta hitegetik, áru nincs, most már az emailokra sem válaszonak neki. Állítólag valami hatóság is beindult rájuk, én nem kockáztatnék későbbiekben egy pár bírósági tárgyalást, fegyver elkobzást, stb...

    Amúgy a használt fegyver vásárlásához még : egy D75-ben ált nem a huzagolás szokott gally lenni, hanem max a tömítések. Azért aki egy értékes versenypuskát megvesz, általában nem eszetlen paraszt módjára használja. Jellemzően inkább olyanok akik tisztában vannak azzal mit tud egy ilyen fegyver, és aszerint is bánnak vele.
    Ha egyszer lesz olyanod, neked sem fog eszedbe jutni hogy tropára üsd vágd ezt garantálom. Bevált eladót Diana ügyben tudok javasolni nem is egyet. (majd ha aktuális)
    Írod hogy a GAMO-k is tetszenek. Nos szerintem azok pont nem valók se hobbira, se versenyre. Kisállat vadászatra valók ott, ahol ez művelhető légpuskával.
    Higgyél nekem! Egyszer ki kell próbálnod a Waltherem, vagy a Dianáimat, és utána egy fostaliga gamót is. Garantálom nem fogsz a gamon gondolkodni többet.
  • hawken
    #1268
    hm... hát legyen igazad, és sikerüljön. Nem bántásból mondom ezt, de már sok ilyet láttam hogy 20 méteren nagyon ment a cél, aztán 30-on meg el se sikerült találni. 15-20m után drasztikusan változik a röppálya, és a szórás, főleg rugós csőtörős hobbipuskánál. A szél hatásáről már nem is beszélve. Még 1X mondom nem lehetetlen, de nagyon sokat kell gyakorolni, és nagyon kell ismerni a fegyver ballisztikáját.
  • ZTM
    #1267
    Nem hiszem azért hogy a marlanak olyan nagy kihívás lenne...
    20m-ről fele ekkora befőttes üveg tetőt lövöldöztem és nem hibáztam, és az nyílt irányzékkal ment, de majd elválik a dolog, az a legjobb hogy állítható benne a sütés így nem nagyon mozdul el lövésnél:)
  • hawken
    #1266
    Üdv!

    Hát azért sztem a marlával elég szép kihívás lesz 30méterre a befőttesüveg teteje. Nem lehetetlen, de sok türelem kell majd hozzá.

    Ez a golyószóró fasza, bár nekem az ilyen nem nagyon mozgatja meg a fantáziámat. Nem tudom mennyire hamar unja el az ember 5 méterről a sorozatlövést. Kiváncsi lennék mit tud 20-30 méteren. Ha tudna mondjuk tenyérnyi szórást akkor egész faja játékszer volna.
  • Noricadragon
    #1265
    Na ez ám a golyószóró
  • Noricadragon
    #1264
    Nézd meg ezt a másik fegyveres fórumon találtam, csak így figyeltema puska
    légpuska honlap
    Ez egy dúrva puska
  • Noricadragon
    #1263
    Na majd a Marlás célpontokat megtekintem majd ha felteszed.
    Az 50 métert én ha tehetném a két favoritommal lőném, bau, d75,.
    De sajnos sokba kerül, nem baj, majd előbb utóbb csak össze jön a pénz.
    A puskáidról teszel majd fel képeket, ha lesz időd?

  • ZTM
    #1262
    Egynlőre csak egy próbalövést kapott 5 m-ről a Lider álltal, hogy megnézzem jól működik e, és igen!

    Majd a Marlaval fogok rá lövöldözni 30m-ről pontosan megfelelő célpont ahhoz, talán még 50m-re is el lehetne helyezni(de már komolyabb puska kéne ahhoz:)), kialakításának köszönhetően csillapítja a becsapódási hangot, szval a szomszédoknak se zavaró, a befőttesüvegtetőnek köszönhetően hosszú élettartamra számíthat...
  • Noricadragon
    #1261
    Hány méterről és milyen puskával lőttél
  • ZTM
    #1260
    Homemade target:


  • ZTM
    #1259
    Ne aggódj nem fogom elkapkodni, talán csak azért félek a használt régebbi fegyverektől mert mivan ha a gazdája akitől venném kinyírta teljesen tömítések stb, azt nem tudom hogy a huzagolást tönkre lehete pl egy D75-ösben tenni de ez elrettentő...Persze ha már bevált eladó elszál a kételkedésem:)
    Őszig rentgeteg idő van arra hogy eldöntsem mit választok, sajnos nekem nagyon sok fegyver tetszik régebben Gamok is tetszetek és annak tudatában amit művelnek a 7.5J elérése érdekében velük, elég nehezen tudtam elszakadin a gondolottól hogy olyat veszek...


    De most ez a helyzet pénztől függően:
    Ha csak 40eFt lesz:Haenel suhl 312 vagy Walther LGV esetleg LG55
    Ha már 50eFt:weihrauch HW30s
    Ha összegyűlne 80eFT:Weichrauch HW57 vagy FWB 300s vagy Diana 75

    Remélem sikerül kiválasztani a legjobbat és azt is remélem minél több pénz gyűlik össze...

  • hawken
    #1258
    ZTM kolléga, hidd el nem érdemes elkapkodni a vásárlást.
    Természetesen nagyon jó választás a HW57 is, fixcsövű alsókaros, szép új precíz hobbifegyver. Viszont pontosság terén a D75 kenterbe veri ez bizton állíthatom. Mondjuk mondtad hogy neked hobbira kell arra tökéletes, nagyon precízen állítható elsütő szerkezete és pöpec kidolgozása van.
    Én meg lehet rárabolok zozomano HW55-ére, az ugyanis egy ritkaság és pontossága vetekszik a fixcsövűekével, mivel egy nagyon masszív szerkezett rögzíti felcsukott állapotában a csövet.
  • ZTM
    #1257
    Sajnálom, de ez most nem érdekel, mint mr mondtam várok őszig....

    Én is láttam Suhl 312-t vaterán is, az ürge 60eFt-ot kér érte, szerintem kurvára nem éri meg...
  • Noricadragon
    #1256
    ZTM olvastam a hogy elado Suhl 312 nagyon jó állapotban van.
    A hirdetést tegnap adták fel, dioptert meg ilyeneket láttam, ja és egy nagyon jó kis távcsövet is rajta.
    Hogy milyen nem akarok hülyeséget mondani mivel nem tudom Fegyver eladó itt
  • Morphin
    #1255
    Sziasztok!
    Olvasgatom rendszeresen a topikot, van egy Slavia 631-esem.Az a tényállás,hogy kihasználatlanság miatt (idő és tér hiány) meg szeretnék válni tőle.
    Akit esetleg érdekel,dobjon egy email címet PRIVÁT üzenetben,és küldök képet róla.Gyönyörű állapotban van.Pest megye(és környéke), személyes átvétellel,ha kell elviszem,a többi privátban!
    Üdv.
  • ZTM
    #1254
    Ez nem egy előnyös helyzet számomra, remélem minél több pénzt tudok gyűjteni, de amint megvan az 50eFt már rendelem is a HW 30s-t ha esetleg nem gyűlne össze annyi valószínű hogy Suhl 312 vagy LGV egyértelmű.Én még fiatal vagyok szeretnék mást is venni szóval nem akarok nekiálni hónapokig kuporgatni, mivel most van kilátásban nagyobb összeg(ősz környékén) és ha minden jól megy mégnagyobb lesz és ha összegyűlne 80eFt akkor az én szívem nem a Diana vagy az FWB felé húz hanem egy zsír új HW57 felé nagyon tetszik az a fegyver, mivel ez az utsó légpuskám amit veszek jónak és újnak kéne lennie nem pedig régi felújítotnak, kivéve ha mégse úgy jönne pénzileg össze a dolog, mert akkor nem szorul háttérbe a Suhl és az LGV sem...

    Azért ez az utsó légpuskám mert ezek után már egy golyós puska jön, de ez még meszivan mert nem ma fogom letenni a vadőr szakmát és a vadász engedélyt sem, a fegyverszerzési mizériáról nem is beszélve...
  • hawken
    #1253
    folyt.

    Haenel Suhl 312
    Nagyon jó puska, (nem mai gyerek ami nálam előny :D) anyag van benne bőven, ennek ellenére nem egy bonyolult szerkezet. Fix csővel, oldalkaros felhúzószerkezettel rendelkezik, jó fogású versenytusával. Hátránya ugye a 8mm-es szereléksín. Ezen kétféle módon segíthetünk, vagy gyártatunk rá szereléket, vagy alumínium szereléket használunk amit össze lehet annyira szorítani hogy fennmarad.

    Walther LGV
    Szintén nem mai gyártmány. Csőtörős konstrukció, viszont a csőfnak külön rögzítőpöcke van, amely biztosítja hogy a cső mindig ugyanoda csukódjon vissza, ugyanakkor a csuklószerkezetet is merevíti, emiatt nem tud lövéskor sem elmozdulni a cső a dugattyúházhoz képest. A rögzítőcsap edzett acél. Versenyszintű állítható elsütőszerkezete van, előhúzást, sütési erőt be lehet állítani, és még az elsütő billentyűt is lehet előre hátra állítani, hogy a különböző ujjhosszúságú emberek is be tudják állítani maguknak. Full acél! Verseny tusa, ami mondjuk súlyánál fogva eleinte szokatlan lehet, és egy kicsit fárasztó, de hozzáedződik az ember.

    HW30S
    Nos ezzel nem sok tapasztalatom van, párszor lőttem vele de nem okozott csalódást. Ha mindenképpen új fegyverre vágysz akkor ezt válasszad, csalódni nem fogsz benne. Megfelelően precíz, szép, pontos, szintén állítható az elsütőszerkezete. Az előbbieknél jóval kisebb súlyú fegyver, és nem a versenytusákra jellemző pisztolymarkolatos, ellenben van rajta automatikus biztosító.





  • hawken
    #1252
    Üdv!
    Annyira nem vagyok azért otthon a légfegyverekben mint szeretnék, inkább csak sokat tapasztalt lelkes amatőrnek mondanám magamat.
    Viszont csak az általam is birtokolt és gyakran használt fegyverekről mondanék véleményt.
    Van még egy kis beütésem a régi vasak iránt, valahogy vonzanak engem ezek a több tíz éves masszív szerkezetek. Manapság a fogyasztói társadalomnak nem gyártanak olyan dolgokat mint pl a negyvenegy éves D65 puskám. Azon még látszik hogy nem pár éves használatra tervezték, hanem többgenerációs fegyvernek. Negyvenegy évesen ugyanazt tudja amit pl egy vadi új HW30S, sőőt többet, mert visszarúgásmentesen működik.
    A ma készülő új Diana fegyverek nem ütik meg azt a színvonalat sajnos. Persze szépek, meg pontosak, de valahogy nincsen bennük annyi "lélek".

    Na rólam ennyit.

    ZTM, jelenleg az indexen zozomano néven kínál egy ember egy Weihrauch HW55-öst. 45ezerért. Csak ajánlani tudom. Igaz ebben még nincsen benne a távcső, de sztem mindenképpen érdemes megtanulni nyílt irányzékkal lőni.


  • Noricadragon
    #1251
    Szia ZTM
    Én a Haenel Suhl 312 ajánlom neked.
    Egyébként meg tényleg jobban jársz ha a hawkennek a véleményét kéred ki.
    Eszméletlenül otthon van a légpuskákban, én egyszer kértem a segítségét, hogy mi a különbség egyes puskák között és nagyon készséges és aranyos voltamit utólag is köszönök neki.
    Tényleg ha megmondod neki az árkategóriát, biztos hogy a legjobbat fogja neked ajánlani.
    És egy jó tanács az új puskához ne nagyon ragaszkodjál, és ezt nem okoskodásból mondom, inkább legyen régebbi, de egy bevállt típus.
    Remélem hogy a legjobb fegyot tudod majd megvásárolni.
    ÜDv
  • #1250
    Hát sztem mind1ik nagyon jó puska ebből a 3ból. Talán 1etlen előnye a HW30s-nek hogy vaci újonnan is be tudsz szerezni. Bár az a te futurisztikus izlésednek biztos nem felel meg
  • ZTM
    #1249
    Igen, de csak az előző hsz-emben írt véleményt tudom felhozni, én úgy gondolom hogy, ezek a verseny puskák túl borsosak hobbi célra,szerintem egy Walther LGV-vel is jól tudnám érezni magam, vagy egy Haenel suhl 312-vel, talán a HW30s amit ki tudnék zárni lehet hogy nem zárnám mert ezt újonan tudnám beszerezni, de nem tudom e 3 közül melyik fegyver jobb...
  • ZTM
    #1248
    Hát lehet hogy hülyeség amit mondok de nekem csak hobbira kéne,talán a D75, vagy az fwb drága nekem:S Inkább egy Walther LGV vagy egy HW30s is megtenné szerintem bár nem tudom mire képesek hawken mesélhetném nekem az LGV-ről...

  • hawken
    #1247
    Hát ha nem is a legeslegjobb, de messze többet fog tudni még jó darabig mint jónéhány mostani új légpusek.
  • Noricadragon
    #1246
    Szia ZTM
    Szerintem hawkennak tényleg igaza van, vagy vegyél egy d75-öt, vagy egy Bau300-at.
    Igaz drága, de én is rájöttem hogy az a világon a leges legjobb.
    ÉS ne feledd ez a puska akár 20 év múlva is puska marad.
    ÜDv
  • hawken
    #1245
    Ja tényleg. Mondjuk lehet kapni hozzávaló szereléket, vagy csináltatni.
  • ZTM
    #1244
    De a suhlon nem csak 8mm-es dioptersín van?
    Amúgy az is bejön nekem és az ára se rossz csak azért nem nézek rá mert úgy tudom hogy nincs rajta megfelelő sín távcsőnek, bár amit az indexen nézegetek azon van távcső:S...
  • hawken
    #1243
    Vagy még többért, csak tippelek.
  • hawken
    #1242
    Esetleg amit a 4045-ezres árkategóriában tudok javasolni nagyon, az a suhl 312. Na azt sem fogod egyhamar kinőni. Igaz hogy hátrarúgós, de fixcsövű oldalkaros és csak egy finom döccenés a hátramozdulása, ezáltal nagyon pontos, és az is az örökkévalóságnak készült. Indexen most is kínálgat egyet valaki, bár az gyűjteményi darab ezért valszeg olyan 50 körül adná el.
  • ZTM
    #1241
    Mindenféleképpen átgondolom még a dolgot, de lehet hogy nekem az FWB 300s jobban tetszik mint a D75.
    Ez még a jövő kérdése de ha tényleg megéri akkor várok tavaszig addig még több pénzem lesz és távcsőre is futja:)
    A szomszéd csak az agyontuningolt FÉG LG-14-esét hozza elő, szégyen lesz a számára
    Kösz a segítséget...Meggondolom a dolgot
    Bár mindenki azt mondja inkább később jobbat amit nem unsz meg egyhamar...
    Úgy tűnik a Marlára egy igen nehéz ősz és tél vár:)

  • hawken
    #1240
    Szia!

    Természetesen a te pénzed, azt veszel belőle amit akarsz, de az IZS61 egy hobbipuska. 40 méteren nem fogsz vele túl sok sörösdobozt eltalálni.
    Én a helyedben még gyűjtögetnék. Hidd el ha az első "komolyabb" légpuskád tényleg komoly légpuska lenne, akkor azzal rengeteget spórolsz.
    Példa : megveszed az IZS-t távcsövestől mindennel együtt 45-ért. Lődözöl vele, sikerélményed lesz, de rájössz hogy a kertvégi sörösdobozon túl is van cél, csak az az IZS-nek már komoly kihívás. Na ekkor úgy döntesz hogy veszel egy tényleg komoly légpuskát, de előbb eladod az IZS-t. Örülsz ha feléért megveszik mint te vetted. Ezután megveszed a komoly légpuskát pl egy D75-öt mondjuk 70ezerért. Az IZS-t elvitték 25-30ért, neked bele kellett raknod még 40-45öt. Így buktad a 20-25ezret amivel kevesebbért elkelt az IZS.
    Viszont ha a meglévó 45ezredhez spórolsz még egy 20-25-öt, akkor egyből a komoly légpusekkal kezded, és nincsen bukta.
    Simán matek az egész, én is végigjártam ezt az elején. Valamint a komoly légpuska az komolyan is tartja az árát, és a minőségét.
    Természetesen ha csak hobbi a cél és később sem akarsz tovább fejlődni akkor remek választás az IZS61. De azért komoly eredményeket kár várni tőle.

    Hidd el marha jó érzés mikor a komoly puskával komolyan megtanulsz lőni, és az 50 méteres célokat pengeted, akkor a telekszomszéd előhozza a duplarugós szlávkát, mondván hogy megy az neki is, majd 10-ből kilencszer te leszeded a sörösdobozt, ő meg egyszer sem. :D:D:D

    Nem kötelező megfogadni, de sokszor az olcsóbb lesz a drágább a végén.
  • ZTM
    #1239
    Hát nem tudom egyszerűen nem lövi ki hát mi baja?
    Ez egy légpuska és abból is egy egyszerű szerkezet semmi extra, szerintem mindenen hibaforrást össze lehetne számolni, mind1 elkerül egy fegyvermesterhez mert alkatrészcserére is szorul azt meglátjuk.

    Más:néhány napja ment útjára a Marla remélem eleget tesz elvárásaimnak, az a legjobb hogy egy fillért se kell a javításokba fizetnem:)
  • ZTM
    #1238
    Na végre van 25e FT-om nemsokára jön még rá még 20ezer.
    És természetesen ebből szeretném megvenni hát mondhatni első(normális?) légpuskám, én egy IZH-61-esre gondoltam, abszolút hobbilövészet, semmi sport de, a céltáblát nem dobom el.
    Nagyon tetszik maga a puska és mivel 7,5 J alatti az ereje itthon is örülni fognak:)
    40m max amennyire lőnék vele, és ott is elég ha a sörös dobozt eltalálom vele...
    Mivel gyakorlatilag ez az első komolyabb puska nem szeretnék nagy összegeket rászánni és ebben az összegben egy fain távcsőnek és egyéb kiegészítőknek is benne kell lennie szval ki van számolva precízen minden...

    Azért érdekel a véleményetek mind a puskáról mind a tervemről, szerintem ebben az árkategóriában ez a legjobb választás.
  • hawken
    #1237
    "El kéne vinni de hát mi olyan baja lehet amit ott kéne csinálni?"

    Pont az elébb írtad hogy nem tudtok rájönni mi lehet a hiba. Talán a fegyvermester rájön.
  • ZTM
    #1236
    El kéne vinni de hát mi olyan baja lehet amit ott kéne csinálni?
    Acélmagvasat nem lövi ki szoknyásat szintén nem lövi ki, új dugót is kapott, milyen probléma merülhet fel ezeken kívül?
  • hawken
    #1235
    Esetleg másmilyen lövedék?
    Vigyétek el fegyverjavítóhoz. Az otthoni buherálásnak mindig rossz vége van.
  • ZTM
    #1234
    HELP!
    Na a szomszéd puskájáról lenne szó(megint?)
    Tehát szétszedtük és ugye mondtam le volt jőve a dugó ami beleragadt a puskába, azt kiszedtük, tettünk rá zsír új műanyag dugót(olyat amilyen az előtt olt rajta mielőtt rossz lett) és nem lövi ki így se a lövedéket megpróbáltuk dupla rugóval is már csak az ütődéstől ki kéne lőnie nem?De, mindig benne marad a lövedék, vagy a csőben vagy a betöltőkapuban:S
    Már nem tudunk mit kezdeni vele nincs sehol eltömődve vagy hasonló egyszerűen nem lövi ki:(
  • hawken
    #1233
    Az a legnagyobb baj már a bökerrel, hogy az alsókategóriás cuccait mind kínában csinálják, és a kínaiak meg azokat ipari méretekben hamisítják. Sokszor a hozzáértőket is meg tudják téveszteni. Ja és van amikor a másolat jobban sikerül mint az eredeti, értsd kicsivel jobb anyagokból dolgoznak.
  • hawken
    #1232
    "Amikor megvettem akkor mondták a boltban hogy ezt a Böker gyártja, de hozzátették azt is hogy ugyanaz mint ami oroszországban készül."

    Ez egy nagy humbug, nem készítenek az oroszok ilyen kést, a böker gyártatja kínában, de ez annak is a másolata.
    Hogyan kell nyitni csukni? Keresztzáras, vagy gombnyomásra nyílik?

    A folder az a nyitható pengéjű bicska elnevezése. A kis színes amit kérdeztem tehát, az alulról a negyedik képen a bal felső színes nyelű bicsak.
  • Noricadragon
    #1231
    Szia
    Amikor megvettem akkor mondták a boltban hogy ezt a Böker gyártja, de hozzátették azt is hogy ugyanaz mint ami oroszországban készül.
    Kérdeztem is hogy ez biztos, és mondta az eladó hogy tuti, nekem konkrétan azzal magyarázta meg hogy, ott olcsóbb a gyártása. Adók stb, volt ott olyan is amit oroszországban gyártottak, de 47 forint volt, ami bizony nem két forint, az enyémtől kicsit nagyobb volt, de a működési elve, és a kés formavilága az ugyanaz maradt.
    A kés nekem tényleg bejön nagyon, nem fogok vele vadászni, csak néha tartom magamnál, de rettentően vigyázok rá.
    A bal felső folder az a kalasnyikovnak a késtartója benne van egy ötágú csillag, oldalt meg az van írva hogy Ak 74.
    Lehetett volna kérnem vörösben is, de nekem a fekete tok jobban tetszett.
    A késre egyébként 2 év teljeskörű garanciát kaptam, és utána is vállalják ha esetleg történne vele valami.
    A puskával kapcsolatban nekem hobbira megfelel, majd talán ebben az évben még lehet hogy vásárolok egy BAU300-at vagy D75-öt.
    ÉS több puskát már nem akarok.
    Amúgy meg jól láttad 4,5 mm -es.
    ÜDv
  • hawken
    #1230
    Mütyi, azért a Sharp Innova-ért nem érdemes pénzt adni.
    Egyrészt nagyon szar a sütése, másrészt 15m felett pontatlan de nagyon, harmadrészt imád szétesni.