2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #1349
    Távcső:szerintem egy HW97-re 4x32-esnél nagyobb távcső kell,de a HW80-asra szerintem elég a 4x32-es abból pedig a Walthert javaslom(tapasztalat)
  • ZTM
    #1348
    Természetesen a hosszabb cső jobb, éppen ezért közkedveltek a slaviák, mert ha duplarugó van is bennük, nagyon pontosak akár 30 m-en is (az meg a lövőn múlik hogy mennyire mozdul el a kezébe a fegyver az erősebb rugótól).
    De azért nem azt mondom hogy egy 45cm-es csővel nem lősz olyan pontosan mint egy 53 cm-essel de ha saját magad által modolod erősebbre akkor jól jön a hosszú cső, 7,5J-os puskánál nem nagyon számít a csőhossz mert attól is ugyan olyan pontos.Szóval szád íze szerint válassz!

  • Noricadragon
    #1347
    A kérdésed második felére tudnék csak neked válaszolni, szerintem egy 4X32 walther bőven megteszi.
    Az első felére meg hülyeséget nem szeretnék neked mondani.
  • bigama
    #1346
    Hi Hawken!
    Köszönöm a kommentet!
    Nyugodtan lehetsz büszke, mivel ez egy érdek nélküli közeg, ezért valszínű tényleg adnak/adunk a véleményedre...:-)
    Amúgy most már biztos HW lesz a végső állomás...
    Persze visszaélve a segítőkészségetekkel, néhány kérdéskört azért szeretnék még tisztázni...
    1. A csőhossz pl. a HW-k esetében mennyire szignifikáns kérdés? (Mivel a HW80-as elsőre a paraméterei alapján jobbnak tűnik mint az ajánlott HW97) Műszaki múltam azt mondatja, hogy: "hosszabb cső, pontosabb lövés" vagy nagyon amatőr vagyok...?
    2. A távcső kérdést is feszegetném még... A kérdés egyszerű: Milyet vegyek? És egyáltalán vegyek-e? :-)
    Asszem ennyi...
    Üdv
    Bigama
  • hawken
    #1345
    Sziasztok! Megpróbálok pár dologra válaszolni.

    Először is köszi a bizalmat, hogy az én véleményemre is kíváncsiak vagytok, de nem vagyok minden légpuskában otthon. Viszont egészen véletlenül van egy barátom aki rendelkezik Remington légpuskával.
    Nos legelső amit tudni kell róla, hogy olyan mint a Crosmann vagy a Sheridan, vagyis kínában gyártják amerikai megrendelésre. Minősége elfogadható, sőt egész jó, de ha már választhatsz akkor sokkal inkább a Weichrauch valamelyik modelljét (már ha csak újban gondolkodsz). Ráadásul a Genesis XX ha jól nézem eléggé műanyag. Valszeg a csőfartömbje is abból van, de nem tudom biztosan. Ha igen, akkor eleve tiltólista.
    Bigama ha ragaszkodsz az újhoz akkor én személy szerint javaslom :
    -HW 57 vagy HW97 de Weichrauchokból bármelyiket választod nem fogsz csalódni.
    Ha remingtont veszel akkor egy biztos, hogy sok évet nem fog szolgálni. Nekem van 40 éves légpuskám (diana) ami még mindig lőni fog amikor a remit már évek óta kidobtad :D:D:D

    Másodszor, a magyar törvényeknek megfelelően, szabadon forgalmazható légpuskát csak max 7,5J torkolati energiájút fogsz találni a boltokban.
    Az ennél erősebbeket kétféle módon butítják:
    -megfelelő méretű rugóval (ez jó megoldás)
    -dugattyú megfúrkálásával (barbár megoldás ráadásul a puska élettartamát csökkenti)
    Olyan nincsen hogy a dugattyú másik oldalára rugót tesznek.

    Ennél erősebb légpuskát akkor tudsz venni, (ha nem illegálisan akarod) ha van lőfegyverre tartási engedélyed, és kérsz az adott fegyverre megszerzésit. Ez nem egy két hét alatt lezavarható dolog, elég sok pénzbe és időbe kerül, lövészklub tagság, évente minősítő verseny és még kismillió dolog kell hozzá.

  • DannyL
    #1344
    Elég katyvasz van még a fejemben. Amennyire képben vagyok AS fegyverekkel kapcsolatban, annyira nem a légpuskákkal. Egyelőre olvasok olvasok olvasok. De egyre jobban belebolondulok a témába. :)
  • DannyL
    #1343
    Forgó tárasból mit ajánlanátok? Az sem lenne egy rossz dolog.
  • DannyL
    #1342
    Nekem is tetszik ez a Remington. Főleg, hogy nekem van távcsövem és a nélkül csak 59Ft.
  • bigama
    #1341
    Sziasztok!
    Nagyon köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
    A Remington Genesis XX-et (elég dögösen néz ki és laikusként jó benyomást is kelt) a Nimrod Deringer-nél láttam, csakúgy, mint a HW-t. Bízom benne, hogy HAWKEN is véleményezi az ügyet :-) de azért érzem már az irányt... Köszi Nektek! A kölök szerintem is szerencsés (nem telik el nap, hogy ne mondjam neki :-)) de hál' istennek, egy ilyen összeget most megengedhetek magamnak. De ki tudja mi lesz holnap...? Mindenesetre legalább lesz egy jó légpuskám...:-) No de nem személyeskedek tovább, hanem figyelem a kommenteket! Üdv: Bigama
  • jopek13
    #1340
    Küldtem privátba!
  • jopek13
    #1339
    szia, ezeket a pusekokat 7,5 és 16 j-al gyártják nem olyan brutál múdon mint a spanyolokat hogy megfúrják hanem 7,5j sportrugót raknak bele már a gyárban "f" jelzéssel, amúgy nem erre a sárga oldalra gondoltam hanem egy másikra.
  • #1338
    Hát pld a nimród honlapján úgy nyomják, hogy a verseny puskákból megvan a 7.5J-os és a 16J-os verzió is. És gondolom engedély vagy sportengedély esetén simán megrendeleik neked. Vagy sztem anélkül is:D
    Amugy a dugó átfúrása mellet a rugó gyengítése mellet még az is belefér ha egy gyengébb rúgot raknak a dugattyú másik oldalára, ami ellensúlyozza a rúgó erejét. Szerintem mérnöki szempontból ez a legjobb megoldás, mert nem károsítod az anyagot, viszont az energiát elnyeli a másik rúgó (persze csak részben). Mondjuk nem tudom ezt mennyire alkalmazzák..

    #1329: :D XD
  • Noricadragon
    #1337
    Szia
    Itt olvastam hogy ennek a csőtorkolati energiája 16j ami a törvényeknek nem felel meg.
    Igaz én nem látok nem hallok, de azért nem árt vele vigyázni.
    HA meg ez is levan valahogy tompítva mint az én Dragonom (megvan fúrva) akkor meg baszhatjuk.
    DE ha mégis valahogy megvan csinálja hogy 7,5j legyen akkor mit alakítanak át rajta????
  • jopek13
    #1336
    Lehet hogy igazadvan ,bár 70% a lövőn múlik, de ha mindenképpen HW-t szeretne akkor ne a 80-ast válassza hanem a 97k-t most van egy eladó a sárgán, 85ért még féléves garival és az már alsókaros fixcsövű hangtompitóval.
  • ZTM
    #1335
    Szerintem egy HW80 akár melyik irányból veri a Haenel Suhl 312-t nem lehet egy kategóriába sorolni, a D75 és a többi már komolyabb ezek már verik a legtöbb HW-t pontosságban...
  • jopek13
    #1334
    Szia , mindenképpen fixcsüvüt vegyél mert azok a legpontossab pusekok bár 100 ezer elégsoknak tűnik kezdésre, szerintem a HW-kel felveszi a verssenyt a Haenel suhl312 10méteres pontlövő versenyfegyó ami kb 35-45ezerközött megvehető a múlthéten is láttam eladót majdnem új állapotban a visszarúgása semmivel nemnagyobb mint a HW-é csak ez egy régi fegyó ,de többgenerációs ,nekem egy 25 évesem van es a pontosságról csak annyit hohy 27 méterről(lemérve) 3cm-es a szóráskép egy 4x40-es eagle eye távcsővel. De ha mégjobbat szeretnél akkor egy diana 75, walther lgr, vagy egy FWB300s, esetleg egy Anschütz 380 is belefér ebbe az árba és nemfogod megbánni.
  • Noricadragon
    #1333
    Szia
    Nekem egy Norica Dragonom van, de persze amiket te akarsz, az egy komoly árkategória.
    Távcsőben én személy szerint a 4X32 walther távcső bőven megteszi, de ki kell próbálnod majd élőben hogy milyen is amikor belenézel.
    Kristálytiszta a kép, és elfogadható az ára is 15000 volt de eddig panasz nem volt rá.
    Én amit tudok neked ajánlani www.ponggi.hu és ott nézegesd meg a légpuskákat.
    Van egy pár puska és levan írva hogy mi mennyibe kerül kb. (szerencsés amugy a fiad hogy ilyen árkategóriában kaphat fegyvert)
    Én egyébként azt tudom neked mondani hogy ha majd fennt lesz HAWKEN nevű forumtársunk akkor majd ő segít neked, ő egy vérprofi a légpuskák területén több minősége légpuskája is van.
    Ha az én véleményemet kérdezed akkor én ahogy már említették a fórumon is a Diana75-öt, és a Feinwerkbau 300S-t tudom neked ajánlani.
    ÜDv
  • ZTM
    #1332
    Még nem nagyon halottam a Remington Genesis XX-ről, de ha minőségre vágysz mindenféleképpen Weihrauch.Távcső nem kötelező, de majd a topiktársak kisegítenek, mert é nem nagyon vagyok otthon a távcsövekben:/
  • bigama
    #1331
    Köszi! A HW-t nem véletlenül nézegettük, de azért érdekelne, h van e tapasztalat a Remington Genesis XX-el kapcsolatban, mert elég kompaktnak és dögösnek tűnik (távcső, stb.) és az ára is kezelhető (83e Ft). Vagy ez csak design? Amúgy a távcsövet mennyire ajánljátok...?
  • DannyL
    #1330
    Nagyon köszönöm a tippet.
  • ZTM
    #1329
    Weihrauchból akármelyiket választahtod 100E Ft környékén, mintmár írtám mindjá jön a D75 és a többi használtpuska flotta:D
  • ZTM
    #1328
    Hw 80-ast ajánlom, de a topiktársak mindjárt előjönnek a D75 és az FWB 300s-el, de ha tetszik neki a HW80 nyugodtan ügyes kézbe bámulatos a pontossága:) Bár nemtudom hogy a HW80 kijöne 100eFt-ból távcsővel:S
  • DannyL
    #1327
    Engem is pont ebben az árkategóriában érdekelne a véleményetek.
    Ez a 100.000 Ft a max. amit rászánnék.
    És érdekelne a véleményetek, hogy mi az amit ti vennétek a helyemben.

    Távcsőre nincs szükségem, az van a hobbimból (airsoft) adódóan, egy komoly darab.
  • bigama
    #1326
    Sziasztok! Tegnap találtam rátok és mindjárt szeretném is a segítségeteket kérni légpuskavásárlásban. Kamasz gyermekem lelkesedne igencsak egy távcsöves légfegyverért. (no meg persze én is…:-)) Alapos, kitartó kölök, és mivel a fegyverszenvedélye mér egész kiskora óta tart, úgy gondoltam, megpróbálnék valami olyat venni, ami jó is. Gondolom nem ez az első ilyen megkeresés itt, de kb 10 perc fórumböngészés után se találtam igazán választ. Nos, a kölök kinézett egy típust, ez a Remington Genesis XX, de a HW 80 is szóba került. Szeretne távcsöves modellt, a kérdésem, hogy érdemes-e? Amúgy kb.100e Ft-ot tudnék rászánni az ügyre... Előre is köszi a válaszokért!
  • Oberst
    #1325
    Tesó! Az nem lőszer! Lövedék! Oké? :-) A Walther puskádba már minőségi kell. Ajánlanám a JSB Exact Express vagy a JSB Exact lövedéket 4.52 űrméretben. Az Expressz.hu oldalon egy Pesti fickó jó áron kínál. Igaz én postán keresztül nem szívesen rendelnék. Hihetetlenül tiszta és puha ólomból készül. Jobban kell vigyázni rá mint a hímes tojásra! :-)
  • #1324
    Nem, nincs vele semmi bajom, ha követtétek volna a forum történéseit láttátok volna hogy csak a löszerrel volt bajom mindössze...

    Igen, sejtettem hogy nem fegyverkerskedő... Csak POÉN volt.

    Ezek szerint a szarvasiak mind fegyverrel kereskednek
    (GY.K.: Ez is rosszindulatú humor)
  • Oberst
    #1323
    Akit említettél az szintén Szarvasi. Igaz fiatal, de korrekt srác! Nem vagy megelégedve a tőle vett puskával??? Ő sem Lidert árul, hanem minőséget! Asszem elég olcsón. A haverom is vett tőle Walthert (bassza meg nem volt rá zsém). Majd a közeljövőben ellopom tőle! :-)
  • hawken
    #1322
    Nem nem Bálint hanem R. István, és csak ajánlani tudom, nekem több fegyóm is tőle van, és nagyon szép meg jó állapotban kaptam őket kézhez.
  • jopek13
    #1321
    Nem Bálint, és nem illegális kereskedő.Hanem egy nagyon jó és segitőkész ember.Akikből sajnos már csak kevés van.
  • #1320
    Tuti valami illegális fegyverkereskedő!
  • #1319
    Ez a bálint srác?:D Én is tőle vettem a Walther LG 55-öt:D
  • jopek13
    #1318
    Nagyon sokan dicsérik, mert jó fegyói vannak.
  • Oberst
    #1317
    Én a Szarvasi puskákat javaslom! Ismerem az eladót, aki nagyon korrekt nem játszik átbaszodát. Az összes fegyvert ha kell felújítatja, főleg szerkezeti szempontból. Van nála 380-as 300S és D 75 is. Én tőle vásároltam a 300S-met és nem bántam meg. Pöpec lukasztógép! :-) Sokan ódzkodnak tőle mert sokak szerint üti a kukkert. Erre is van megoldás. Egyrészes szereléket kell használni és ki kell bélelni a bilincseket vékony bőrrel vagy biciklibelsőből kivágott csíkkal. Így kap egy rugalmas feltámasztást. A 300-nak azonban van egy hátránya. Oldalparallaxos kukkert viszont ütheti a mechanikája miatt, ezért csak frontosat ajánlatos rátenni. Nekem no name kínai gagyi 6-24X50AOE van rajta, ami hibátlanul üzemel. Holnap lövöm be a haverom D 75-ével egyetemben FT-re. Ha erre nem válik be, megy HFT-re! :-)
  • #1316
    Ke????
  • hawken
    #1315
    Privátban jöhet.
  • #1314
    Miért nincs nekem ennyi pénzem??
  • jopek13
    #1313
    1db van Pécsett 85-ért, 2db pedig Szarvason 85.ill.90 ezerért a 90 ezreshez versenydiopter van azért annyi, mindegyik kifogástalan állapotú "versenykész",Megbizható forrásból ami azért lényeges!!! A Pécsi illető néha jár Pesten vagy helyben eladó, a Szarvasi pedig futárral tudja küldeni 1300ft-ért. Ha tényleg érdekel irok e-mail cimeket
  • hawken
    #1312
    Hol? Egyre én is beruháznék ha kifogástalan állapotú.
  • jopek13
    #1311
    Köszönöm a válaszokat.
  • jopek13
    #1310
    Szia, van mindegyikből eladó a a 380-asból hármat is ajánlottak egyszerre.