2669
Nektek van légpuskátok?
  • #1389
    képfeltöltő
    Ez egy egyszerű képfeltöltő lap. Ehez nem kell regelni, meg semmit csak beállítod a feltöltendő képet és cső. A lényeg hogy a kép ne legyen több 1.5 megánál, mert akkor lehet hogy nem tudja felrakni. Ezt bármilyen photo shopos progival meg tudod ugy oldani, ha a minőségét butítod. Emberi szem ugy se veszi észre a külömbséget viszont 3 mega helyet csak 1 megás lessz a kép vagy kisseb.
    De ha rám kattintasz, akkor nekem is el tudod küldeni a képet, mert meg van adva az emil címem.
  • Oberst
    #1388
    A képfeltöltés nem megy sajnos. Diopterrel 70, + távcsővel 82. Ja és a tunelház helyére készült egy súlyazonos csősúly és a kukkeren parallax állító, kar található. Mélben tudok képet küldeni.
  • #1387
    Nem mintha lenne rá pénzem, de képet meg árat tudsz mondani???:)
  • Oberst
    #1386
    Üdv az uraknak! Eladó egy kivül belül felújított FWB 300S fegyver, diopterével, gyári dobozában, manuállal, belövőlappal és cserélhető tunel betétekkel. Igény szerint távcsővel. (Kínai 6-24X50AOE távcső egyrészes szerelékkel, 7-40 m-ig belőve kottával.)
  • #1385
    Ugye megmondtam
  • dodibasa
    #1384
    na megoldódott a dolog , kitisztítottam az egészet a dugattyút is és összetettem és láttam hogy a törésnél fúj ki oda vágtam új tömítést és most nagyon baba lett :D
  • Noricadragon
    #1383
    Na ha lenne pénzem a puska az enyém lenne.
    Azt tudom neked mondani hogy ennyi pénzért ne add el, inkább tartsd meg.
  • jopek13
    #1382
    ennyi pénzért ne kótyavetyéld el inkább tartsd meg.
  • szúnyog61
    #1381
    UCCSÓ ÁRON: BSA LIGTING XL távcsővel 65.000,anélkül 55.000-ft.új állapot.
  • #1380
    Hát akkor valszeg a tömítésnél van valami elbasszintva. Ugyanis azért nem viszi ki a lövedéket, mert nincs elég nyomása. Valahol "ereszt"
  • dodibasa
    #1379
    Sziasztok egy olyan kérdésem lenne , hogy van egy slavia620-as légpuskám , régebben lövöldöztem vele de egyszer csak legyengült és csak a cső végéig vitte ki a golyót és csak másodjára onnan lőtte ki , most eltelt pár év és elővettem hátha javítható és ötletet szeretnék kérni hogy mi baja lehet . Már szét szedtem raktam a rugó elé egy másikat egy picit hogy hátha úgy erősebb de úgyse lövi ki . Ötletet tudtok adni ? Előre is köszönöm .
  • Lukacsmacska
    #1378
    mikor úgy áll meg a flakon falában, hogy se ki, se be? az király
    hawken "örömlövészetén" felbuzdulva kitoltam a céltárgy távolságát, amennyire csak tudtam. sajnos a terepviszonyok csak 23 métert engednek meg, de már itt is egészen más, mint 10 méterről. Azért a 7 centis lövedékes dobozt általában eltaláltam. Ilyen puskával talán nem is rossz :P
  • Noricadragon
    #1377
    Ismerős nagyon én is szoktam csinálni, persze azért nem gyűjtök össze ennyit max 1-2 őt.
    De az a kedvencem amikor belefúródik a műanyag palackba.
  • #1376
    Hát jól van, azért egy kérdést megért a részedről is nem?:)
  • Lukacsmacska
    #1375
    A Liderem megadta magát, eltört a rugója. De azt beszámítva 5000-ért kaptam egy csőtörőst. Ha bír annyit mint a másik, megérte.

    Ti össze szoktátok gyűjteni a lövedékeket? (gondolom nem ) Mert én a különlegeseket megtartom
  • ZTM
    #1374
    Én meg ennyiért nem adom el:D!
    Minimum 4000Ft(ebben az 1000Ft-os postaköltség, tehát 3000Ft maga a termék értéke)!
  • #1373
    Megmondom őszintén, hogy ennyiért biztos nem veszem meg:)
    10 ropiért vaci újat lehet szerezni, szal félárba nem fogok "alkatrészt" vásárolni. Max 2000 ftott szánnék rá, ha a posta kölcséget meg tudjuk oldani 1 ezresért. Vagy valahol össze tudnánk futi. De 5000 ft-ot messz nemér meg:)
  • hawken
    #1372
    Na megfogtál, nem jól fogalmaztam. Ugyanis a hobbi mennyiség mindenkinél más. Nekem is heti egy-két doboz a felhasználás, bár én nem minden nap lövöldözök, inkább hétvégenként összejövök pár ismerőssel, és egész nap "játszunk". A 4 napos hétvégén barátom mátrában lévő telkén voltunk, de csak egy dobozzal lőttem el, meg még egy picit. Csak három puskát vittem meg egy légpisztolyt.
    Amúgy egy átlagos hétvégi örömlövészet a következő:
    15 métertől és 30 méter közötti távon méterenként egy sorba leszúrva öt hegesztőpálca, mindegyikre egy kólás flakon kupakja van felrakva. Aztán 40 méteren van három nagy vashordó, köztük keresztben deszkák, azokon felpakolva 25db redbullos doboz mérteű cél. Régebben akciós energiaitalt vettünk erre a célra 99ft/db, de a fémdoboz hamar elhasználódik ezért most ugyanakkora méretű keményfa gurigák vannak.
    Mindez kétszer vagy néha háromszor egymás mellett, mert szerencsére hely van bőven.
    Mindenki kap 100 skulót, és a végén értékeljük a találatokat.
    Cirka egy óra alatt lelőjük a "pályát", kis pihenő meg célok visszarakosgatása, egy kis evés-ivás mikor hogy. Aztán újra.
    Ha már nagyon uncsi, akkor jön a látványosabb dolgok levadászása (vízzel teli sörösdoboz, esetleg bontatlan de jól felrázott sörös, kólás flakon) vagy az 50 méteres célok.
    Elvagyunk így egész nap, van mikor egy doboz lövedéket lövök el, de van hogy másfél két doboz is kimegy.

    Lényeg hogy én arra gondoltam, hogy havi szinten kb egy doboz lövedék, az nem fogja csak sokára elhasználni a fegyvert, főleg egy D75,A380, és hasonlóakat.
  • ZTM
    #1371
    Mennyit adnál érte?Ez az egész 5000Ft(így ramatyul), ha a csövet ki tudod szedni az is használható!De én nem tudom már mire használni!A tuson vannak kopások és karcok mert nem kevesett bottladozott,törés nincs de nemártana újra lecsiszolni és lelakkozni barnítani!
    TE döntésed!
  • #1370
    Jaja jól jönne legalább a tusa, de lehet hogy a többi részét is fel lehetne használni valamire. Persze nem az elsütő szerkezetett:)
    Pld a tusát fel tudnám használni számszeríj készítéshez.
  • ZTM
    #1369
    Nem kívánok semmit tenni, fejdsd ki bővebben, engem az érdekel hogy téged mi érdekel:D
    A doboza megvan szval ha arról van szó elküldöm postán!
  • #1368
    Azzal a liderrel mit kívánsz tenni? Csak mert lehet hogy érdekelne.
  • ZTM
    #1367
    Ja a Lidernek meg kampec mert a szó szoros értelmében darabokra tört az elsütőszerkezet
    Osztálytársam 1 hónapja vett egy Lider 2-est(csőtörős), elég jó, és ami meglepett hogy kurvafasza huzagolás van benne!A sütése könnyű nem olyan mint a 44-es modellé, de sajna elfogy az ember ujja alól az elsütőbillentyű:D
  • ZTM
    #1366
    Na meg van a marla!
    Sajnos távcső sín nincs rajta, mert nem volt a marógéphez valami alkatrész, na mind1, jól mutatna rajta pedig a 4x20-as távcső:/
    A fontosabb részek felújításra kerültek köztük a törött tus!
    Ilyen volt!

    Ilyen lett!

    A kép sajnos nem adja vissza igazi szépségét!:(
  • ZTM
    #1365
    Hobbi mennyiséget lődözöl?
    Most elképzelem azt hogy mennyit lő napjában a puskájával egy verseny szinten működő ember, nálam 500Db nem tart ki alig egy hétig:)
    Ráadásul minden nap használatban van ha más nem este de nincs nap hogy ne lőnék valamivel:D
    Most akkor mennyit is lő egy sportlövész?:D
    Vagy csak én vagyok túl mohó?:/
  • bigama
    #1364
    Nos, igen... belátom egyre gyengülök...:-) Mindenesetre a nejemen kívül mindenki ott lesz...
    Egyébként van kedvenc üzlet? Eddig csak a neten próbálkoztam, és hát elég gyenge a színvonal, (már a mi a tematikus leírásokat illeti).
  • hawken
    #1363
    Hát ha valóban kifogástalan darab, és nem versenyzel vele hanem csak hobbi mennyiséget lődözöl, akkor valószínűleg tizenévekig nem lesz vele gondod. Ugyanúgy a D75-el sem. Persze ehhez gondos karbantartás és megfelelő tárolás is kell. A D75 viszont sokkal gyakoribb darab, ennek okán még sztem vagy tíz évig lesz hozzá alkatrész bőven.
  • jopek13
    #1362
    Igen olvastam mindkettőt, a mellette után biztos voltam az A380-ban az ellene után már nem,de akkor szerintem azt is olvastad és sajna nemmerem bevállalni a 380-ast mert tényleg nemgyártanak hozzá szinte semmit (bár lehet hogy 20évig hozzá sem kellene nyúlni kitudja) ugy hogy marad a D75, sokan dicsérik azt is.
  • hawken
    #1361
    Anschütz A380 vélemények pro :
    http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=92856497&t=9025768

    és kontra :
    http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=92863779&t=9025768

  • hawken
    #1360
    Na igen, láttam már ilyet párszor :D:D:D
    Barátok elég gyakran esnek ebbe a "csapdába" hogy vesznek a gyereknek egy légpuskát....aztán egy távcsövet....aztán még egy légpuskát....távcsövet...stb...mert a kölök már nehezményezi hogy apa túl sokszor akarja beállítani a puskát és egyebek :D:D:D

    Még egy valamit ajánlanék, ne kapkodj! Nézz szét több boltban is, a kiválasztott fegyvert kérd ki kézbe, nézegesd, próbálgasd a fogást, mert lehet hogy amibe a neten beleszerettél, az nem olyan lesz élőben. Ha tényleg sokat fogja a gyerek is használni, akkor vidd magaddal mert nem biztos hogy ugyanaz a fegyver kényelmes neki is mint neked. (innentől ugye adott a magyarázat hogy miért kell külön fegyó neki meg neked, csak hogy az asszony is megértse)
  • bigama
    #1359
    Hawken Te egy "látó" vagy...! :-)))
    Bevallom a hév elkapott.
  • hawken
    #1358
    "Most irány az üzlet(ek) és veszek egy HW-t a kölöknek(?)."

    Hehhehee látom ez olyan lesz mint a karácsonyi kisvonat. Apa is tud vele majd játszani :D:D:D
  • bigama
    #1357
    Ok, köszi!
    Asszem kezdetnek ennél többet nem kívánhatok infó gyanánt...:-)
    Ráadásul a DannyL által ismertetett linkkel(ponggi.hu), már több mint elégséges a rendelkezésemre álló adathalmaz...
    Most irány az üzlet(ek) és veszek egy HW-t a kölöknek(?).

    Üdv. és köszi még1ccer mindenkinek! Ha megvan, jelentkezek!
    Bigama
  • #1356
    Ehhh... Megintcsak megerősítettem magam, hogy a magyar törvények szarok... De ugye jól tudom, hogy ezt a kalibert használják a biatlon sporthoz is? Csak mert neten sehogy se találok, ilyen puskákat. Meg akkor nekik vadász engedélyük vagy hasonló fegyvertartási engedélyük van?
  • hawken
    #1355
    Azok éles lőfegyvernek minősülnek, tartási engedély, megfelelő tárolóhely, megszerzési, stb kell hozzá. Csak lőtéren lehet használni őket.
    Tehát otthon a pincében lődözve bűncselekmény, sőt engedély nélküli tartása is már 2-8 év rácsos napközi.
  • #1354
    Ez a honlap jó. Én is erről választottam tipust:D Elősször a Hanel Shoul 312-néztem ki lett is volna, de végül ellopták a tulajtól:'(
    Aztán lett végül az LG 55

    Egy kicsit másabb téma. Gondolom Hawken erről is képben van kicsit:)
    Szal mit kell tudnunk a 5.6mm-es golyós puskákról? Pld amiket a Biatlon versenyeken használnak? Gondolom kell rá fegyvertatrási engedély és zárt területen belül akár fejbe is lőhetem magam, mi?:D
  • DannyL
    #1353
    Köszi szépen! Sejtettem. :)

    Találtam egy nagyon jó olvasgatni valót magamnak.
    Szerintem kezdőknek ajánlott elolvasni.
    ITT!

    A HW97 nagyon tetszik, azt hiszem ő lesz a választottam.
    Már csak el kéne passzolnom az M14-em.

  • hawken
    #1352
    DannyL !

    Az UMA 850 airmagnum, az kínai vagy török, felcímkézve. Amennyibe kerül annyit nem ér.
  • hawken
    #1351
    Üdv!
    A 7,5J-os fegyvereknél nem feltétlenül pontosabb a hosszabb cső, sőt ha túl hosszú akkor az még ront is a teljesítményen.
    Amúgy köszi hogy adtok a véleményemre, de mondom mégegyszer, igazán csak arról szeretek véleményt mondani amit már kipróbáltam. Ráadásul én más szempontok alapján véleményezek egy fegyvert, mint egy olyan aki még csak az első puskáját tervezgeti. Plusz elképzelhető hogy amit én úgy ítélek meg hogy nem tetszik, az attól még másnak megfelelő lesz.

    -HW80 nem hiszem hogy pontosabb volna a HW97-nél, ugyanis az utóbbi fix csöve biztos hogy jobb. Amúgy bármelyiket veszed, egy jó darabig nem a fegyveren fog múlni a pontosság :D
    -távcső... hát a HW97-re kénytelen vagy mert nincs nyílt irányzéka.

    De mindenek előtt a legfontosabb eldönteni való dolog, hogy mire lesz használva. Hobbicélra, plinkelni meg fog felelni egy 4X32 cső is, bár azzal már 20 méter fölött nem nagyon érdemes próbálkozni. Ha olcsó Tasco vagy bushnell vagy ilyesmi (mind u.a. kínai, már a Walther is) távcsövet veszel, akkor inkább vegyél egy minimum 3-9X50 - est.
    Ha ennél komolyabban gondolkodsz, és esetleg versenyek felé kacsintgatsz, akkor olyan kell amin parallax állítási lehetőség is van. Ott már 30ezer körül kezdődik a minőségi, és csillagos ég a felső határ.

    Elsőnek vedd meg a puskát, aztán döntsd el mennyi pénzt szánsz a távcsőre. Olcsó táv hobbicélra használható, viszont nem kell meglepődni hogy vannak elég nagy minőségbei szórások még típuson belül is. Annál rosszabb meg nincsen, mikor a fasza új puskával nem tudsz rendesen lőni mert ócska vacak táv van rajta, és nem lehet beállítani.
    Ajánlom amúgy a Nikko Stirling Gold Crown sorozatot, ami nagyon jó minőségű, és kifejezetten rugós légfegyverekre van tervezve.





  • DannyL
    #1350
    Az Umarex 850 Air Magnum -ról mi a véleményetek?