2669
Nektek van légpuskátok?
  • hawken
    #1509
    Milyen dugattyú?
  • #1508
    Neked is ilyen szépen lett átalakítva? [URL=http://ponggi.hu/index.php?mod=toz8]Toz 8 keserű "Sniper"[/URL] Hova lett rakva amúgy a rúgó és a dugatyú?
  • #1507
  • hawken
    #1506
    Toznyóc nekem is itt lóg a falon, persze a muzeálisra alakított keserű féle. Nos az nem ugyanaz mint az eredeti .22LR, de nagyon feelinges cucc, és nem mellékesen szabadon tartható eszköz. Bár nagyobb távon a légpuskáim pontosabbak de a tozzal aprítani a gonosz legoembereket az valami isteni :D
  • #1505
    Nem hát. Meg abból csak éles van talán, de mindenféle kaliberben a 7.62-től a 0.22esig. És le van egyszerűsítve a dolog, mert nem szaroztak. TOZ és számoztak, nehogy valakinek meg kelljen erőltetni az agyát:D
  • hawken
    #1504
    Akkor TOZ akárhányas :D:D:D
    Azért TOZ-ból sem csak a nyócas van ugye?
  • #1503
    Toz akármi
    Aha. Én nagyon élveztem az egészet. És egész jól is ment, szóval nem hiszem hogy meg fogom unni ezeket a fegyveres dolgokat. Meg milyen dolog lenne, ha egy fegyvermániás megunná a lövöldözést?
  • hawken
    #1502
    Valószínűleg nem, de ebbe inkább ne menjünk bele, mert nem vágom a kispuskákat.
    Nyilván ha nekem adnának egy rohadt drága puskát, nem biztos hogy olyan jól lőnék vele mint egy nagyon gyakorlott sportlövő egy Toz akármivel.

    Alapszinten meg kell tanulni lőni egy normális puskával (szerintem a toz8 erre jó) aztán fejlődni. Persze ez nem zárja ki azt hogy az embernek jófajta fegyvere legyen, de ugye a jó és drága fegyver nem jelent automatikusan jó lövészt. Viszont egy jó fegyvert a gyakorlatlan lövész is nagyon fog élvezni, míg egy vacak fegyver csak elveszi a sikerélményt.
  • #1501
    Akkor végülis egy Toz 8-assal is lehet olyat lőni mint egy rohadt drága remingtonnal vagy walhterral mi?
  • hawken
    #1500
    "A huzagolás minősége, a cső és még?"

    Talán a lőszer minősége, de leginkább a lövész :D:D:D
  • #1499
    Na megvolt ma az első sportlövészeti "órám". 0.22-es kaliberű éles puskával (TOZ 8) és ugyan ilyen kaliberű pisztollyal(MCM 0.22LR "Margolin") lőttünk. Nagyon jó volt! Érdekes volt éles lőszerrel lőni. Mivel itt feküdni kell és nyílt irányzékkal lőttünk 50m-re lévő lőlapra. Van zárt lőtér is, az igazából a "légpuskás" hely. Majd télen ott lesz gyakorlás. Egy 16 éves kiscsaj aki már elég ügyes amúgy diana 75-essel nyomja Az első körét ugy elrontotta, hogy kajak jobb volt a szórásképem mint neki:D Aztán 2 kör mulva a legrosszab lövése 8as volt és 20as sorozatokat löttünk, szal ügyi a kiscsaj.

    Hawken te értesz a kisgolyós puskákhoz? Azoknála pontosságot mi befolyásolja? A huzagolás minősége, a cső és még?

    Esetleg, ha valakit érdekel a klubb, akkor diákoknak tagdíj évente 6000 nem diáknak meg 15 ropi. Persze csak miskolciaknak és környéke! És még kis info :
    Miskolci Egyetemi Lövész Klub
  • szúnyog61
    #1498
    ELADÓ: DIANA 75 kiváló műszaki állapotban,nagyon szép külsővel. ára: 70.000-fft 0670-422-37-79
  • hawken
    #1497
    De be vannak.
    Lőfegyvernek minősülnek.
  • #1496
    légfegyver: a 15 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú festéklövő fegyver kivételével a sűrített levegővel vagy egyéb sűrített gáz felhasználásával üzemeltetett, szilárd anyagú lövedék kilövésére alkalmas fegyver;

    Most akkor okés, hogy csak úgy lehet használni erősebbet, ha sportlövész vagy, de a 16J-os versenylégfegyverek ezek szerint magyarországon nincsennek sehova se besorolva???
  • #1495
    Meg most láttam, hogy a holló, ami fent van diósgyőr után a kisvasutas vasúti kereszteződés előtt, nem csak fegyverműhely, hanem vadászbolt is. Szal van 4 bolt miskolcon:D
  • #1494
    Azt tudom, hogy hol vannak a boltok:D A nimród a fülig jimmível van szembe kb 50 méterre a szinvás vadász boltól. Elindulsz a búza felé a bolttól és a kürtős kalácsostól ami a sarkon van 1 kicsit vissza van a bolt. Meg van egy 3. bolt is régi vian klubb melletti kis téren. Amiből Mélygarázst is csináltak. Szal ezeket vágom, csak hogy vajon van-e készletük légpusekhoz és ha van akkor milyen árban. Ez lett volna a lényeg:)

    Én nyílt irányzékkal sokkal jobban szeretek lőni, mint a távcsővel. Kár, hogy a Whalterhez nincs meg a dipoter
  • DeerHunter01
    #1493
    miskolci vagyok :)
    a szinvaparkkal szemben van egy vadász/halász bolt ott lehet kapni szerintem meg van még a Nimród bolt , az meg a pláza háta mögött van valahol.


    amúgy le lesz szedve a távcső a 630-as slaviámról, mert még simán nem nagyon lőttem vele és ideje megtanulni :-)
  • #1492
    Miskolci kollegák! (azt hiszem deerhunt is az) A Miskolci boltokban lehet kapni fegyver tisztító spirát készletben 4.5 ös légpuskához és 5.5-höz? Ha igen, akkor milyen árban? Választ köszi!
  • jopek13
    #1491
    hali ezt találtam a gamóról http://www.forum-airguns.com/les-carabines-a-air-comprime-piston-ressort-f1/gamo-expomatic-2100-t22690.htm?highlight=gamo. azt irja hogy a gamatic-kal egyforma 160m/s a lövedék kezdősebessége.
  • hawken
    #1490
    Plusz nálunk nem lehet sehol boltban kapni, ha megveszed valamelyik valóban gumicsizmástól, akkor hova fordulsz a garanciális problémáddal?
    Ja és azon gondolkodj el hogy vajon milyen minőségi cucc lehet amit a vakerás kereskedők árulnak 15-20ezer között, amin még hasznuk is van.
  • Guer
    #1489
    A civakodás helyett inkább adjatok infót nekem ha tudtok...

    A minap szert tettem egy Gamo Expovatic 2100 típusú puskára, ti tudtok vmit róla esetleg , mert én a neten nem találtam semmit róla...

    Más: Tudtok olyan budapesti vagy környéki boltot ahol van választék, kézbe lehet venni, esetleg kipróbálhatóak a puskák?
  • hawken
    #1488
    "ha azt hiszed barmit is rakok fel ritka hülye vagy, vagy engem nézel annak, vagy mindkettő."

    Mondtam hogy a bizonyítástól meghátrálsz.

    Az eredeti Innova-t még a japánok kezdték gyártani, és normális minőséget állítottak elő. Csakhogy amit ma megvehetsz, az az eredetinek a másolata, ami még nem volna probléma, de sajnos a kínai ipar nem arról híres hogy kiváló minőségű anyagokkal dolgozna. Ez a puska eredetileg acél vagy alu tokkal készült, de a kínaiak műanyagból gyártják, az sem a minőségi fajta. Ez tipikus hibája a fegyvernek, hogy előbb utóbb elfárad a műanyag és reccs.
    Ha te is olvasgatnál akkor tudnád.
  • hawken
    #1487
    "fikázod az innovát amikor még nem is láttal olyat de szerinted szétesik :/"

    szerintem te nem láttál még olyat, és nem csak szerintem esik szét
  • fassenkugel
    #1486
    namost te egy gumicsizma árus lehetsz mert az ő dumájukat nyomd. belinkelsz olyan cikket ami csak egy gumicsizma árust érdekelhet. ezek után ha azt hiszed barmit is rakok fel ritka hülye vagy, vagy engem nézel annak, vagy mindkettő.

    fikázod az innovát amikor még nem is láttal olyat de szerinted szétesik :/

    itt olvasgass de ök is mind hazudnak..
    http://www.reviewcentre.com/reviews-all-3312.html
  • hawken
    #1485
    Lőlap? Fénykép? Videó?
    Semmi, csak a duma?
    Mondtam, kezdetnek elég egy fénykép a lőlapról, amin a dátum és a többi adat szerepel.
    Ilyen nagyotmondó juhászlegényt mint te, láttunk már eleget. Felajánlottam hogy be is bizonyíthatod milyen remek a puskád. De csak a mellébeszélés megy. Végső érvként pedig hülyézni kezdesz, mert nem hiszem el hogy a kínai vackoddal ilyen jó eredményt tudsz produkálni.
  • fassenkugel
    #1484
    ennyire nem lehetsz hülye.
  • hawken
    #1483
    Akkor tehát nem vállalod a megmérettetést?
    Nem mutatod meg élőben azt a 30méteren 2cm-es szórást akár feltámasztva?
    Szerintem neked nincs is olyan puskád, csak vetíteni próbálsz, amikor meg bizonyíthatnál akkor gyorsan tereled a témát.
  • szúnyog61
    #1482
    Eladó: DIANA 75 NAGYON SZÉP ÉS KIVÁLÓ ÁLLAPOTÚ LÉGFEGYVER 6X12-40-ES --MILDOTOS TÁVCSYŐVEL 75.000-FT KÉRÉSRE KÉPET KÜLDÖK. 06-70-422-37-79
  • fassenkugel
    #1481
    na egyébként ezért nem érdemes feszegetni, mert mindig jön az okos cáfolat. egyébként relative nehéz a puska és sütéskor nem mozog, kézből meg lehet löni azt a 2cm-es szórást 30 méteren. A sütésre kell csak figyelni mert minnél jobban fel van pumpálva annál nehezebb elsütni és ezért könnyü felrántani.

    más..
    itt egy video: http://www.youtube.com/watch?v=iho8yaFvfZY

    látszik, hogy erős puskánál már nem előny a könnyű lövedék, mert a csúcsnyomás felépülése előtt kimegy a lövedék a csőböl. olyan lövedék lenne az ideális amit a kispuskákhoz is használnak, tömör áramvonalas ólom.

  • ZTM
    #1480
    Akkor elfelejtem:D
    Köszi, mindent tudok amit akartam!
  • Oberst
    #1479
    Strapabíró akkor volt amikor acélból készült a puska tokja. A műanyag nagyon nem oda való. Kb: 20-25 m-ig pontosnak mondható, de efelett már nem. Ráadásul a 61-esből kilőtt lövedék sebessége nem éri el a 60-ét a csúszótár szigeteletlensége miatt. 60-as kb: 160m/s, 61-esé 10-el kisebb. Ha most elém raknának egy új 61-est és árában egy használt Gamo-t, én az utóbbit választanám. A Gamo dugattyúját befoltoztatnám és egy 7.5-re belőtt rugót raknék bele. Az elsütőszerkezete is javítható némiképp. Ezáltal kapnék egy hobbiszinten használható fegyvert, ami nem rezonál, és nem üt. Ja és még acélt is tartalmaz!
  • ZTM
    #1478
    Ahha, nem tudom szerintem fahin puska lehet, olyan oroszos, hát az ára...
    De még akkor is jobb mint egy Gamo vagy egy Norica nem?
    Érdekelt hogy a pontossága és a strapabírósága milyen, bár azt olvastam róla hogy 20m-en nagyon szép eredményt lehet vele elérni de vajon annál feljebb is menne a dolog?
    Gondolom ebben az árkategóriában azért megfogna néhány puskát akár használt akár új, bár ki tudja...
    Köszi a válaszod!
  • Oberst
    #1477
    Szinte versenyszintü elsütőszrekezettel ellátott hobbipuska. Valamikor az egész szerkezet acélból készült. Mostanság megjelent a műanyag... Az ára miatt felejtős cucc sajnos!
  • ZTM
    #1476


    Nincs valakinek Baikal IZH-61-e, vagy valami személyes tapasztalat vele szemben?
  • Noricadragon
    #1475
    A puskád max szerintem egy 10-15 méterre jó, azután már tuti hogy szór.
  • Noricadragon
    #1474
    Szia
    Javaslom neked a videót, vegyél fel egy kámzsát, vagy én nem tudom, és mindent mutass meg rajta puskát betárazást, céltáblát, majd amikor löttél egyből a céltáblán a lyukakat, és végül töltsd fel a youtubra, vagy az indavideóra.
    Majd akkor talán elhiszem, de addig ne haragudj kizárt.
  • ZTM
    #1473
    Én nem kételkedek a Sharpban ha meg van csinálva akkor jöhet az 50m-is de a lukból lukat kicsit hihetetlen, még 30m-en is, de gondolom nem nagy a szórása...
    Az öreg vasak meg öreg vasak bírják a megpróbáltatást, de szerintem olyan szórást amilyet egy Innova csinál 30m-en vagy akár többön egy HW30s-el is meg lehet csinálni!
  • hawken
    #1472
    De hogy igazad legyen itt az okos cáfolat:

    A második videó legelején azzal a fegyverfogással nemhogy lukba lukat, de célfeketét is nehéz volna lőni. Amikor közel megy a fémlemezhez annyi látszik hogy először nincs luk, majd a lövés után lesz egy bazinagy. Egyetlen lövés, amiből kiderül hogy erős a puska, de az hogy mennyire pontos az nem.
  • hawken
    #1471
    Persze hogy jön a cáfolat.
    Persze bebizonyíthatnád hogy mi vagyunk a bénák, és nem tudunk lőni a szarjainkal, de valahog úgy érzem ez el fog maradni.
  • fassenkugel
    #1470
    rossz a video minősége, de a lényeg látszik. ahol a kiscsákó a lemezre lő. ráadásul kézben tartva.. de egyébként irtam már tök mindegy ki mit mond jön az "okos" cáfolat.