2669
Nektek van légpuskátok?
  • Karmen
    #1549
    a légpuskához kell valamiféle engedély???
  • #1548
    Nem tudom mennyire jó ez árban, meg aki ért hozzá az megmondhatná, hogy ezek árban milyenek, de sztem piszok olcsók...
    Ansütz csúzlik
  • #1547
    Na megjött a diopter a puskára. Hála égnek pont rá öntötték ,szal tökéletesen passszol. Tessenek nyáladzani :)
    Ilyen volt:


    És ilyen lett:
  • #1546
    Én is most lövészeten rájöttem hogy jobb nyilt vagy zárt irányzékkal lőni. PLd mozgó célpontot is tudsz lőni. Mag hát most van egy viszonylag jó távcsövem, ha megyek majd hunting fieldre, akkor majd lessz az is hozzá:)
  • DeerHunter01
    #1545
    nah slaviamról le lett véve a távcső és igy nekem sokkal jobb vele lőni :D
    elég pontos is.
  • #1544
    Az eggyik forumos csávótól sikerült is egy Waltherokhoz valo univerzális dioptert szerezni. És csak 15 ropi volt:) Azért mondom hogy csak mert mindenki azt mondta hogy minimum 20ra számítsak. És másnap reggelre megvolt a kommentje, szal nem cicóztak:)
  • hawken
    #1543
    Igen, az a sárga oldal. Azon a fórumon gyakorlatilag csak a légfegyveres topikok érnek mára valamit, a többi fegyveres topikot szanaszéjjel cseszték az elmebeteg dilettáns marhák, ezáltal onnan rengeteg fals infót lehet felszedni. Aztán van még a kék fórum, na ott érdemes olvasgatni (bár az adás-vételben gyakorlatilag ugyanazok vannak jelen mint a másikon) Mondjuk a stílus kicsit más, és a dilinyósok meg provokátorok hamar kititltásra kerülnek, és álatalában onnan a fekete fórumra találnak, ami végképpen katasztrófa, hazudozó dilettáns gyülekezet.
  • #1542
    Már tegnap megtaliztam, de azért köszi;)
    Ezt hívjátok sárga oldalnak???
  • DeerHunter01
    #1541
    hmm ?
  • #1540
    Melyik az a fórum, ahol használt légpusekokat szoktak árulni jó áron? Valaki belinkelné? THX!
  • papsszi
    #1539
    Van egy Slavia 631-esem, 76-os gyártmány.
    Egy kissé lóg a csöve, tudom, hogy Slavia betegség, de mégis lehet -e valamit tenni vele hogy ne , vagy kevésbé lógjon?

  • #1538
    Na megnéztem pontosna milyen is az anschütz. Model matching 54
    A tusa viszont olyan mint az előző linkben található anschützöké
  • #1537
    Ma löttem egy Anschütz-el, Diopteres nagyon komoly kis puska. A fogása a sütése, minden atom király volt rajta. Azt mondták, újjonann volt kb 1 misi körül van:) Valamelyik volt ezek közül,de ne kérdezzétek melyik.
  • #1536
    Hú bazz akkor az vagy 1200 FPS meg vagy 50 J mi?:)
  • partosbence
    #1535
    Hát persze hogy gyárilag annyi :D:D:Dremélem nem a gyári rugó van benne xd.
  • hawken
    #1534
    Mármint azt akartad mondani hogy gyárilag annyi a kezdősebessége, de a tiéd természetesen a jogszabályoknak megfelelő 170m/s. Ugye? :D:D:D
  • partosbence
    #1533




    Hatsan Mod 60-as légpusám 4X32-es Hawke távcsővel állítható alumínium bipoddal. 365m/s a kezdősebessége.
  • Oberst
    #1532
    Hajaj! A kemény, nyúlós sütést el kell fogadnod eszi nem eszi! Ez ilyen. Eszedbe se jusson reszelővel (reméljük azzal egyáltalán nem megy) vagy flexel nekiesni!!!
  • Dragon177
    #1531
    Sziasztok
    Lenne egy kerdesem. Van Egy Norica Dragonom ami celjaimnak tokeletesen megfelelo puska a kegyetlenul kemeny sutest leszamitva (nem allithato). Van valakinek valami gyakorlati tippje, hogy hol erdemes esetleg reszelni az elsutoszerkezeten? Egy oreg loveszedzo egy reszelovel egy agyubol is sportpisztolyos sutest tudott kihozni.
    Koszi
  • Oberst
    #1530
    Üdv Urak! Leharcolt, de működőképes Szlavia 630-at keresek megvételre. Az sem baj ha nincs rajta a célgömb és a nézőke. Előny a távcső sín. Köszönöm.
  • #1529
    Köszi! Jó ezeket tudni! Már beszéltünk ilyesmiről a lőtéren, de jobbígy leirva látni!
  • hawken
    #1528
    Mütyi, itt egy link a fegyvertartási megszerzéséről.
    Esetedben annyival módosul, hogy az első pontban az FT (fieldtarget) kifejezést hagyd ki, és a második pontot is hagyd ki. De nagyjából ez az eljárás.

    KLIKK
  • hrobi1
    #1527
    sziasztok!
    nem tudná nekem valaki megmondani miért nem tudok regisztrálni az eGun-ra? Van valami trükkje vagy mi? Ezerszer végigcsináltam szerintem mindent jól, mégsem tudok regisztrálni.
  • #1526
    Persze, tudom én azt, de a lényeg, hogy kell egy diopter!:D
  • hawken
    #1525
    Na igen, ez az olcsó távcsövek velejárója, sőt manapság már a drágákon is előfordul.
    De ahová 12szeres nagyítással lősz, oda már diopterrel el sem látsz.
  • #1524
    Jaja! Sportlövészethez kéne! Meg bevallom őszinén, hogy jobban tetszik a nyílt vagy zárt irányzékkal történő célzás mint a távcsöves. Nagy távolságban, ha már picit arréb rakom a fejem a távcsőnél, akkor már nem ugyan oda célzok és ez a 12szeres nagyításnál, már nagyon sokat szokott rontani. Meg most nem jó, ha van egy faja távcső meg egy gyári diopter is a csúzlihoz?
  • hawken
    #1523
    Távcső nem elég jó? :D:D:D
    Vagy a sportlövészethez kell gyakorolni?
  • #1522
    Segítsetek már nekem dioptert venni Walther LG 55-höz. Nem muszáj nekiugrani most mint állat, csak ha valaki véletlenül összefutna ilyen hirdetéssel az linkelje már be ide is! Persze mind a 2 részre szükségem lenne! Mindenkitől köszönöm a közreműködést! Ja és igen azért is ide irtam mert én nem találtam ilyet neten!
  • hawken
    #1521
    Szia!
    Nem, nem vettem. Nagyon macerás hozzá az alkatrészt beszerezni. Inkább gyűjtök még egy kicsit és egy Anschütz2002-est veszek, vagy valami PCP-t.
  • hawken
    #1520
    Ha 30ezret szánnál rá, akkor hogy nézted ki a huntert, meg a norica gold-ot?
    Mindkettő dupla annyiba kerül. Szerintem egyiket se válaszd. De ha mindenképpen ilyen spanyol műanyag puskára vágysz (nem feltétlen baj a műanyag tusa)akkor inkább Deltafox vagy Deltamax. Ezeket próbáltam már, és elfogadhatóan használhatók hobbicélra, 20 méterig nem gond nekik a cigisdoboz méretű cél. Ha nem zavar hogy ezek nem többgenerációs fegyverek, hanem egy-két nyár után mehetnek selejtbe, akkor hajrá.
    Viszont hozzácsapod két hétvégi buli árát és abból megveszel egy D65-öt, azzal még a gyereked is lövöldözni fog, pedig már most sem fiatal fegyverek.
  • jopek13
    #1519
    Szia! Végül is vettél A380-ast?És ha igen akkor milyen?
  • jopek13
    #1518
    Üdv!Annyiért nemsokmindent lehet de ajánlanám az alant lévő hirdetést a sárgáról, szerintem meggondolandó. ( nem én árulom)



    Eladó 2db Diana65 visszarugásmentes légpuska, szép állapotban.
    Ár: 45000ft/db Kérésre képet küldök.
    Érdeklődni: mail, vagy a 30/ 9364-185
  • galiba96
    #1517
    Nah kb. 30-t szánnék rá, távcsővel együtt. Mit ajánlotok?
  • hawken
    #1516
    Mind a kettő Spanyol szar.
    ráadásul a hunter amennyibe kerül annyiért már egy jó fegyvert lehet venni, vagy egy kicsivel többért meg aztán nagyon jót.
  • hawken
    #1515
    Gratula!

    Csak kitartást kívánok hozzá.
    Meg egy csomó pénzt, de azt ugye az ember nem számolja ha a hobbijáról van szó. :D:D:D
  • #1514
    Én meg úgy döntöttem, hogy megcsinálom a sportlövész papírokat! :D
    Szóval nem fog érdekelni melyik stuki hány Jos:P
  • ZTM
    #1513
    Hát, talán a 440 Hunter, de jó ha tudod, ezt a fegyvert vadászatra gyártották, ami ugye magyarországon lehetetlen ezzel a fegyverrel, kivéve ha kockáztatsz, ha megírod mennyi pénzt akarsz pontosan fegyverre szánni, tudunk neked pontosabb és legálisan is jól használható fegyvert mondani, ami meg is éri az árát!
  • galiba96
    #1512
    Hali

    Úgy 3 hónapja kezdtem hobbicélből lőni, de mindig is nagyon szerettem a fegyvereket. Elgondolkodtam egy légpuska vásárlásán, és kinéztem magamnak 2 puskát, de nem nagyon tudok dönteni... Mindegyikről írnak jót is rosszat is. Ha lehet segítsetek.
    A két fegyver:
    -Gamo 440 Hunter
    -Norica Marvic-Gold

    És ha lehetne megírhatnátok, milyen lőszert használtok. Én a Geco, és Lux márkákat használom.
  • #1511
    Jaaa, hogy az átalakított keserű toz 8 patronos? Na ezt se gondoltam... Vagy legalábbis nem olvastam el a pongis cikket csak belinkeltem:P
    Van CZ is, meg a TOZ hoz is van táras kivitel, de kiiktatták a tárat, mert versenyen csak neked lehet tölteni, szóval van benne tár, csak a gyakorlás miatt lövésenkét kell tölteni.
  • ZTM
    #1510
    5,5 mm / 6 mm Flobert Blanc
    Bár 5,5mm-es de 5,6 mm-es gömb lövedékkel üzemel legjobban, konkrétan 25m-ren ügyes ember kezében gyakorlatilag pontlövő!
    6 mm Flobert Blanc ez az a kis töltény amit beraksz az eredeti lőszer helyére(a gömb lövedék egy kicsivel előtte kell betenni, van neki külön betöltőkapu!) lövi ki a bogyót, ügyes találmány de szerintem, egy jobb légpuska többet ér, bár feelinges meg minden de ha etetni akarod akkor nem 1000Ft-lesz bele a lövedék és a 6mm-es patron!
    Szóval szerinem hosszútávon nem éri meg, de ha csak havonta néhányszor előveszed jó kis fegyver lehet!(megint más kérdé kinek mennyi pénze van mennyi a fizetése, akinek van rá bénze annak jobban megéri int egy sima légpuska...

    Amúgy a TOZ-8-ban (élesben) az a rosz hogy csak 1 lőszer megy bele(asszem), ha van rá lehetőség próbálj ki egy mondjuk táras CZ álltal gyártott táras 0.22-est, szerintem ég és föld!Én az utóbbit már próbáltam és vagy 20 tárat elpukkangattam!
    De gyakorlásra tökéletes a TOZ-8!