2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #2629
    Sajnos a tár miatt engedi a levegőt, ettől ugyan úgy használható mondjuk tehát ez így van gyárilag ne ijedj meg.Az IZH 60 ami gyakorlatilag ugyan ez a puska csak 1 lövetű tehát tár nélküli, az erősebb épp azért mert abba nincs tár, ez valamivel gyengébb a tár miatt de sokkal feelingesebb is :)
    Szóval nincs ott gond...

    hawken kolléga igazat szólt :D
  • hawken
    #2628
    Azért mielőtt az új puskát szétkapod, nézd már meg alaposan, szerintem a csúszótárnál megy el a nyomás.
  • gordonflash
    #2627
    Bajkál izh 61-hez dugattyútömítést lehet venni valahol?

    Nekem, nem tart egy másodpercet sem a kompresszióból, pedig új a puska, szerintem pont a dugattyú mellett megy el. Fent sehol nem ereszt.
    Kompresszorral belefújtam a csőbe, és a dugattyúnál ereszt.
  • imii87
    #2626
    Köszönöm a válaszokat! :)
  • ZTM
    #2625
    Oberst jól beszélt, én az cső befogását javaslom, ha nem is tartja 15-20 másodpercig de 3-10 között minimum kéne tartania ahhoz, hogy megfelelő erővel lője ki a lövedéket.
    És valóban a betöltőkapu nagyon necces de ha találsz olyat ami nem engedi a levegőt bátran megveheted nem fog egyik pillanatról a másikra tönkremenni.
    Az Lg 427-nél tömítést és rugót kell cserélni(mint minden más puskánál is kell), lehet találni sok kompatibilis rugót és tömítést a csőfarba is és a dugattyúra is szóval ha netán már nem lenne olyan erős akkor gond nélkül tudod pótolni ezeket, más nem igazán szokott tönkremenni rajta elég masszív jó kivitelezésű puska

  • Oberst
    #2624
    Lövedék nélkül felhúzod a fegyvert és a csövet befogod valamelyik ujjaddal és elsütöd. A sütés pillanatában számolni kezdesz magadban, mondjuk 15-20-ig. Akkor elengedve a csövet szisszennie kell a besűrített levegőnek. Feltételezve, hogy a bőrtömítés végzi a dolgát!
    Vagy. Keverj sűrű szappanhabot és borítsd be vele a csapot és adj le egy lövést. Nem szabad buboréknak képződnie! (Utána alaposan töröld le és olajozd át!)
    A 14-esnél a töltőcsap a rizikós! Pótlása drága mutatvány, javítani nem lehet. Továbbá sérülhet a csap fészke is! Bőrtömítés és rugó dögivel van! Gyári LG rugót már sehol sem kapsz sajnos... (Én az ezredfordulón kaptam utoljára.) Mennyit bír? 10 ezer lövést biztosan.
  • Oberst
    #2623
    Nincs gáz! Megkönnyebbültem!
  • imii87
    #2622
    Köszi a választ! Ha venni szeretnék egy lg 14-est akkor hogy tudnám megállapítani a legegyszerűbben hogy milyen állapotban van a betöltő kapu? Van egyáltalán előjele ha kezd tönkremenni vagy egyik napról a másikra ereszti a levegőt? A "nem igen lehet cserélésre" azt érted hogy nehéz új alkatrészt beszerezni vagy csak szakember tudná kicserélni. Az lg 427-eseknél csak a tömítés és a rugó szokott elromlani leginkább? Ha a dugattyú is rossz, akkor azt hogy tudom megkülönböztetni a rugó állapotától függően? Meg tudnád saccolni mennyi lövést lehet leadni körülbelül egy gyári rugóval a cseréig?
  • ZTM
    #2621
    Hm szerintem simán lehet gyári, nem csak egyfajta tussal készültek a puskák.pl. nekem régen volt egy sport tusás LG14 és LG14-ből volt sima tusával is.
    A 422 és a 427 között a csőhossz a különbség a 427-esé hosszabb.
    Most van egy 422-esem 18-ért vettem még tavasszal de nagyon kitűnő állapotban van, laikus simán rávágná, hogy új, sajnos tapasztalatom nincs velem mert kb 2 lövedéket lőttem ki vele azóta.

    Amint megérkezett kapott egy új rugót (ugyan is egy batár nagy rugó volt benne, nem tetszett a hangja sem kicseréltem belevalóra) most olyan mint egy műszer, nem rezonál semmi surlódó hangot nem ad sem lövésnél sem felhúzásnál.

    Az LG 14 hatalmas előnye a fix cső, ez azonban a hátránya is lehet ugyanis ha megbetegszik a betöltőkapu, ott ereszteni fogja a levegőt és az nagyon nagy gáz lesz mert nemigen lehet cserélni.

    A linkelt állapotú 427 20eFt körüli összeget érhet.
  • imii87
    #2620
    Hali!

    ZTM, meg tudnád nekem mondani hogy a FÉG LG 427-es légpuskát ha látok neten, de nekem úgy tűnik hogy az a FÉG LG 422-es fatussal van, az minden esetben otthon átalakított? Mint például ennél: http://n2.vatera.hu/photos/5d/8e/ae16_2_big.jpg úgy van írva hogy eredeti 427-es, de a fatus nekem 422-esnek tűnik. Lényegében a 422-es és a 427-es között csak a fatus kialakítása különböző? Mennyit ér szerinted egy ilyen állapotú 427-es. Az LG 14 mennyivel jobb mint az LG 427-es? Válaszodat előre is köszönöm. :)
  • #2619
    :D XD
    Ne haragudj, visszanéztem a levelezést itt az SG-n és egy olics nevű egyén volt. Egy hanel suhl 312-t akart eladni. De legalább megnyugodhatsz, hogy nem kellenek a bogyók :D
  • Oberst
    #2618
    Szia!
    Egy késleltetett hátrasiklású fegyvert (FWB 300S) tényleg el akartam adni, még 2010 első felében! Viszont nem emlékszem, hogy üzletelni akartam veled és nem is lopták el a fegyvert. Kérlek ne haragudj, de akkoriban nem velem beszélhettél! Vagy meghülyültem, esetleg totál részeg voltam?!
    Van e itthon valamim? Újra egy FWB 300S puskával lövöldözgetek unalmasan, mert nem kell nagyon megküzdeni a pontos találatért!
    Ideje lenne valami bogyót szednem? Fenébe! Most kellemetlenül érzem magam!
  • #2617
    Nahát, Te még jársz ide? Te akartad eladni azt a csőhátrasiklásos légpuskát, aminek nem ugrik be most a neve, aztán mielőtt sikerült volna nyélbe ütnünk az üzletet, elvileg ellopták tőled. Ez most cinikusan hangzott, csak igazából nem tudtam jobban körülírni a sztorit.
    Szóval, lövöldözgetsz még azóta valamivel? Van otthon valami?
  • Rotcsa
    #2616
    A Baikalról mi a véleményetek? Ahogy látom, az olcsó légpuskák között a legmasszívabb és legpontosabb darabokat ők gyártják. Sajnos nincs magyarországi kirendeltsége, de engem komolyan érdekel pl az IZH-61
  • Forrest Gump
    #2615
    Köszi!
  • Oberst
    #2614
    Egy F (Free-szabad) betű egy ötszögben. Német jelzés a 7.5J-os fegyverekre.
  • hawken
    #2613
    Bocs hogy ezt mondom, de ez a Hammerli Hunter 900 egy török gyártmányú, gyenge utánzat.
    Csak egy kicsit kell hozzá spórolni, és lehet venni sokkal tutibb német verseny légpuskát.
    Azzal bizony öröm lesz lövészkedni, azzal a török fosadékkal csak szenvedés.
  • fotyierik
    #2612
    fogalmam sincs mit jelent
  • Forrest Gump
    #2611
    Nem lehet jól linkelni az oldalt.
    Szóval mit jelent az hogy F-es légfegyver?
  • Forrest Gump
    #2610
    Mit jelent ennél a puskánál az "F" jelölés?
  • fotyierik
    #2609
    sziaztok. Megszületett a szerelmem. Eddig egy HW97 es volt, de felemelték 98ról 180000erre.Ez azért durva. :)
    Ezt sasoljátok meg.
    http://sport.vatera.hu/sportfegyver/legfegyver/akcio_hammerli_hunter_force_900_combo_legpuska_1619461610.html?adult=1
    Hát ez egy csoda szép pusek, és nincs annyi mint egy HW. Mondjuk a HWben megvan ami ebben nincs. Ebben nincs elsütőbillentyű állítgatásra lehetőség, de legalább nem tartalmaz spiátert. Ezzel meg kell tanulni lőnni a megadott ravasz nehézséggel, de nem hiszem hogy ez miatt bárki több vagy esetleg pont egy 100000hozzádobna.
    Jó lenne ha lenne valakinek ilyenje, és tudna róla mondani egy pár dolgot. Mondjuk mindent:)
  • DeerHunter01
    #2608
    Én nem, egyébként sem szól nagyot egy légpuska :)
  • Forrest Gump
    #2607
    Használt vki itt hangtompítót légpuskán?
    Mennyit tompít mégis kb?
  • DeerHunter01
    #2606
    Szia. Ezt démon80-tól kell megkérdezned, én csak beszúrtam normálisan a képeket :)
  • #2605
    Az szép kis átalakítás! Ez olyan mint az autó tunning. A szériagyártásból fakadó hibákat javítod, így egy használható fegyvert kapsz :)
  • fotyierik
    #2604
    Szia!:), Én is szeretem a diana meg a hw pusekokat, de nem fikázok le semmit. Kinek mire futja. De ilyen tussal szerelt lidert még nem láttam, ez tuti nem gyári. Vagy csak én néztem rossz helyen?
    Plusz érdekelne a távcsöved paraméterei is. Hogy viseli a rugós puska rezonanciáját? Most ebben az állapotban mennyibe van neked a pusek?
    Válaszaidat előre is köszönöm
    Üdv.: Erik
  • Fehér Farkas
    #2603
    Bocs!
    Most figyelem tényleg megkaptam:)
    Na rendben van akkor majd megkeresel ha aktuális lesz a dolog!
  • Fehér Farkas
    #2602
    Nem kaptam:(
    Írj az email címemre amit megadtam.
  • #2601
    Hali, elvileg válaszoltam is :)
  • Fehér Farkas
    #2600
    Szia Küldtem neked privit tegnap.
  • #2599
    Az igen! Ha ismét kereső ember leszek és lesz pár lepukkant tussal rendelkező régiségem, biztos felkereslek majd. Csak egy elméleti kérdés. Akár egy szláviához is tudsz ilyen szép, extrém kialakítású tust készíteni ugye, jól sejtem? Kérdésem, gyors megmagyarázása: Olcsó fegyverből, amit esetleg nem használnék, de dísznek kitennék a falra a tus miatt.
  • Fehér Farkas
    #2598
    Elkelt!
  • Fehér Farkas
    #2597
    Walther 1250 dominatorhoz

    illetve 850-es air magnumhoz faragott puskatusa!

    30000ft

    Cserélem is:LG 427-re vagy Gamo delta fox-ra.

    Email.:[email protected]

    tusa

    http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/3/6/9/BIG_0010074369.jpg
  • highand
    #2596
    Nem értem miért felejtős a Delta Fox. Gondolom nem volt neked. Az irányzéka gyárilag hibás, azt be kell ragasztani, a sütését pedig be kell állítani egy csavarhúzóval.

    40m-en garantáltan 4cm belül van támasztásból, távcsővel. Én már 8.000-ret lőttem vele, még semmi baja.

    Kezdőnek tökéletes, nem rozsdál, könnyű, könnyű felhúzni, 20e-ért házhoz viszik.

    Használtnak én magyar FÉG-et, vagy Slavia 630-st javaslok.
  • Fehér Farkas
    #2595
    Üdv mindenkinek!

    ha esetleg érdekel valaki(ke)t:)

    http://puskatuskeszites.hupont.hu
  • Pingvinpuki
    #2594
    Ha esetleg vkinek van jó állapotú slavia 631 az nyugodtan megdobhat egy üzivel köszi
  • #2593
    A Baikalról sok jót nem hallottam, a ponggin is csak 2 csillagos. A Sláviák meg nagyon jó kis fegyverek és ha nem cseszed el a dupla rúgós baromsággal. Én pld sportlövészeten 10 méteres lő távon sláviával gyakoroltam olykor, olykor és 1 forintos nagyságba szórt. Szal hobbi szinten simán megfelelő egy jó állapotú slávia 630 vagy 631 is.
  • Rotcsa
    #2592
    Ez a puska 30k újonnan..... keress rá valami online aukciós oldalon, vagy érdeklődj vadászboltokban, mert szerintem jobban megéri. :))
  • Pingvinpuki
    #2591
    Hát köszi szépen a tippeket én egy Slavia 631-est néztem ki 15-ért nagyon jó állapotban, de most hogy írtad hogy nem annyira nagy szám kicsit elbizonytalanodtam.....a baikal-nak és a weichrauch nak pedig utána nézek. köszi
  • Rotcsa
    #2590
    A profi sűrített levegős versenypuskák legjobbjawszerintem a Weichrauch hw 100 s. Ez neked sajnos nem jó, mert nem hobbi célra van és nagyon dárga. Kb 340.000 Ft.
    A csőletörősöknek az etalonja (profi versenypuska)  a Diana 75 U, de neked ez sem lesz jó, mert nem hobbi célra van.
    Mondjuk jó régen nem gyártják már, de használtan szerintem van vagy 50 még most is. Szóval az ára is magas még, ezért sem ok.
    Szintén csőletörős hobbi légfegyverek netovábja a weihrauch hw 35 E. A németeknél ez a mindent ütő ász, de ez neked túl drága, újonnan 80k felett van, használtan nem hiszem, h kapsz ebben az árban. Hagyjuk ezt is.
    Szintén csőletörős, német és szintén weichrauch a hw 30 s új ára olyan 50-60 E Ft között mozog.
    Én ezt vennék használtan!!
    De ha mindenképp occot akarsz? Akkor van kínai, mert ami occo, az made in csájná.
    De ezeket a gyártmányúakat nem ajánlom, mert tényleg van alapja a kínai cuccokkal kapcsolatos szetereo típiának.
    Nagybátyám vett egyet, de nagyon pontatlan, megbízhatatlan.
    Használtan lehet, h kapsz Salvia 630-ast, vagy 631-est, az nem rossz, ami kell, arra jó, de elájulni nem fogsz. Inkább hagyjuk...
    Nálunk ez már tömegterméknek számít szerintem.
    Ha olcsón akarsz jót, akkor én az orosz Baikal-típuskok között néznék szét. Olcsóak, és pontosabbak, megbízhatóbbak a cseh gyártmnyuaknál. A műszaki megoldásaik elég ötletesek, ezek feelinges fegyverek.