2669
Nektek van légpuskátok?
  • Sguniverse
    #1589
    Üdvözlet az uraknak!
    Hobbi célokra szeretnék vásárolni egy légpuskát! Kinéztem egy DIANA 56 Target Hunter légpuskát.
    Nektek mi a véleményetek róla??
    Esetleg tudtok mást ajánlani??
  • hawken
    #1588
    Hobbicélra nagyon tudom javasolni a D60 légpuskát, 40-45ezer környékén meg tudod venni, és garantálom nem fogsz benne csalódni.
    De ezzel sem jársz rosszul : KLIKK

  • tpeterka
    #1587
    Hát nem komoly céllövészetre csak hobbiból lövögetni. Köszönöm a tippeket, elgondolkodok mindegyiken :)
  • #1586
    Na amiket jopek írt, azok azok a stukik, amik szerintem jobban megérik az árukat. Hasonló kategóriát újonnan most kb 300 ropiért tudsz venni. Szal én is iknább ezeket a régi vasakat ajánlom!
  • hawken
    #1585
    Bocs, de a valaha méltán híres Hammerli nevet megvette az Umarex, és jelenleg Hammerli névre címkézett kínai vagy török szart lehet kapni.

    Mennyi pénzed van légpusira?
    Mire kell, néhanapján elővenni és 10-15m távokon plinkelni, vagy komolyabb céllövészetre is szeretnéd használni?
  • jopek13
    #1584
    Azt irtad hogy 70ezer ennél olcsóbban kapsz Diana 65,vagy 66 -ot amit nagyon lehet szeretni, de 70ér már D75, waltherlgr, vagy feinwerkbau300-ast vehetsz, abszolút visszarugásmentes pusekok és messze hiresek a pontosságukról.
  • tpeterka
    #1583
    Vagy ajánljatok valamit mert nem vagyok képbe a mostaniakkal
  • tpeterka
    #1582
    HAMMERLI HUNTER FORCE 900 COMBO-ról mi a vélemény? Nyugi nem fogok minden fegyvert beirni külön hsz-ben ami megtetszik hirtelen, csak most megláttam és nekem tetszik nagyon kinézetre. És ahogy végiggondoltam nem olyan komoly dolgokra kell, inkább csak "szórakozni".
  • #1581
    Én eddig 1 verebet lőttem le. Elvileg mind1ik megöli a verebet és a galambot is. Galamb talán kicsit szenved. De a verebet is 20 m-erről pont fejbe küldtem, szal annak lejött a búrája.. Többiek néztek is, hogy te télleg mesterlövész vagy???:D
  • tpeterka
    #1580
    Igazából csak azért kérdeztem mert ha VÉLETLENÜL egy rosszarcú veréb, vagy egyéb madár belefut a lövedékbe akkor egyből megölje, nehogy szenvedjen. szóval érted :) Egyébként a Ruger Air Hawk Elite-et 70 ezres áron láttam, de nem ragaszkodok ilyen magas árhoz :)
  • #1579
    Hát ha meg tudod mondani milyen árban tudod beszerezni, akkor biztos tudnak többiek jókat mondani, de az az igazság, hogy újjakat azért nem éri meg venni, mert kb duplája azoknak a 40 éves "szaroknak" amik még most is többet tudnak mint az ujjak.

    Am meg én is azt akartam irni tegnap(csak szarozott az SG), hogy ha csak lövöldözni akarsz, arra jók ezek a gyengébb puskák is, végülis versenyen is ezt használják és milyen jó eredményeket érnek el ezekkel is! Vadászni meg nem éri meg ezekkel, mert büntetik is és amúgyis ha megcsap a puskapor szaga, akkor pld nekem beindul valami olyasmi az agyamban, mint amikor benzingőzt vagy éget gumi szagot érzek.
  • tpeterka
    #1578
    Értem. És kb ugyan azon árban milyen puskát ajánlotok? Lehetőleg távcsöveset mert mostanáig nyílt irányzék volt, és meguntam XD
  • hawken
    #1577
    Szia tpeterka!

    Célbalőni elég a 7,5J is. Viszont a Ruger Air Hawk Elite, egy amerikai licensz alapján Kínában gyártott légpuska. Túl sokat ne várj tőle. Hobbira, plinkelni azért megfelel.



  • tpeterka
    #1576
    Hát igen. Ettől félek én is. Az a 175 m/s is elég valamire?
  • #1575
    Sztem legálisan sehogyse tudod behozni, pont azért, mert nem engedélyezett itthon. Az hogy a rúgót cserélték-e ki vagy a dugattyút furták-e meg a legyengítés érdekében, azt meg csak akkor tudod meg mikor szétszetted. Bár lehet hogy ennek is utána lehet járni valahol???!! Szóval ezt kell kijavítani ahoz, hogy eredeti erején legyen a csúzli. Viszont ezt meg ha megtudják és lebuksz, akkor akárbörtönbe is vihetnek. És tulajdon képpen csak egy játék puskád volt. Főleg most a pécsi hülyegyerek után...
  • tpeterka
    #1574
    Hali. Tervezek venni egy Ruger Air Hawk Elite tipusu légpuskát. Úgy olvastam hogy alapból 1000 FPS erős, de hogy Magyarországon csak legyengítve lehet kapni. Azt szerentém kérdezni, egy rugócserével visszalehet állitani az eredeti teljesitményét? vagy hogy tudtok-e valami olyan boltot közeli országból ahonnan lehetne rendelni gyengítés nélkülit. Előre is kössz
  • #1573
    Hát én nekem sportlövészeten mindig azt mondja a mester, hogy a pcpk, jók meg könnyűek de sose lesznek kiegyensúlyozottak. Ugye ahogy a gáznyomása csökken, ugy szépen változik hogy hova megy a lövésed, ezért se szereti ha valaki azzal megy versenyre. Viszont valami visszarúgásmentes rúgós puskáért bármikor levágja a fél karját:D
  • Morphin
    #1572
    Akkor egy ideig nem nagyon lesz regem,úgy érzem...
    Am. nemrég adtam el a Slavia-mat.Kicsit fáj érte a szívem, mert egy 20éves gyönyörű példány volt...de ha egyszer nem használtam egyáltalán. Majd 1-2év múlva ha kereső leszek,akkor egy PCP rendszerűre beruházok.
  • #1571
    Hát egy ismerősödtől kérsz meghívót. Ha van 500 bonusza és minimum tag akkor meg tud hívni. Am azért irtam ide,mert tudom hogy dear is benéz ide
  • Morphin
    #1570
    Abszolút laikusan, és még csak nem is ebbe a topikba való...de mivel szó volt róla rákérdezek, hogy lehet meghívót kapni az nCore-ra? Seed szerver bérlésen töröm a fejem, de a tracker amin eddig voltam (cinemastore) most szünetel,rendőrségi szarakodás miatt.
  • #1569
    Dear mi a neved n core-on???
  • #1568
    Hátha nem miskolci lennék és nem lennék elhavazva akár mennék is:S
  • iron74
    #1567
    kedve.. bocs, kimaradt.
  • iron74
    #1566
    sziasztok. nyíregyházi vagyok.hétvégén van valakinek egy barátságos lővészetre? d75,slavia 634,sniper. [email protected] vagy 06305004545 vass norbert nyíregyháza.
  • #1565
    :D Vegyél fel barátnak akkor!:D
  • DeerHunter01
    #1564
    én itt vagyok folyamatosan :D

    amúgy láttalak ncoreon :D
  • #1563
    Én csak annyit tudok, ha veszel saját fegyót és eljársz sportlőni, akkor a klubbokat értesíteni szokták ha szituációs verseny van. Amúgy azok is tudtommal lőtéren gyakorolnak. Szóval a szituációson én is gondolkodtam, de ahoz kelll egy pisztoly.

    Am meg nem döglődik ,mert látod hogy deer is egyből ugorr a kommentre ,meg én is figyelem, de ha nem ír be senki, meg a beírásokra se reagálnak, akkor nem lehet beszélgetni...
  • DeerHunter01
    #1562
    én nem tudom ,de szerintem kérdezz meg valami fegyver szakit vagy menj el egy fegyver boltba és kérdezd meg ,biztos többet tudnak
  • ZTM
    #1561
    Na látom halálán van ez a szutyok, de azért én kérdezek...
    Na szval nagyon megtetszettek a lőfegyverek.
    Engem gyakorlatilag csak a fegyverek érdekelnek, mivel kell majd fegyvertartási, ugye ennek a menetét már megtárgyaltuk sokat kell járkálni de megéri, a kérdés lényegében az lenne hogy ha én akarok megszerzési és tartási engedélyt de viszont csak arra kéne hogy hétvégenként elmennék puffogtatni lőtérre, tehát nem sportlövészetre gondolok, konkrétan:agyaggalamb lövészet sörétessel, sima kis célok lelövése marokfegyverrel illetve golyóssal esetleg a szituációs lövészet még érdekelne.

    Ki kell tölteni egy papírt amin meg kell válaszolnod hogy miért is kell, na most azt nem tudom hogy lehet-e többet is választani de 1-et biztos:)
    Lehetőségek:
    önvédelem
    munkavégzés
    céllövészet
    oktatás
    sportlövészet
    személy- és vagyonvédelem
    vadászat

    Gondolom a hétvégi puffogtatás a céllövészethez tartozik...

    Na de a lényeg hogy ki adják-e csak úgy natúran tehát megvan az engedély, megveszem a putykát aztán mehetek is valamelyik lőtérre durrogtatni, vagy kell valami klubbtagsági?
    Elméletileg ki kéne adniuk de jobb ha megkérdezem, bár a szomszédban van engedélye a faszinak, de neki vadászengedélye is van tehát vadászatra kell nem jár lőtérre.
  • Noricadragon
    #1560
    Tényleg kihalt, tegyetek fel képeket vagy nem tudom.
  • #1559
    Mint a huzat. Senki nem dob fel semmilyen témát és jószerivel arra se reagáltak túl sokat, amiket esetleg én idepiszkítottam
  • DeerHunter01
    #1558
    kihalt a topik ?
  • #1557
    Aha drágábak is:) Amúgy eggyik leányzó d75-el nyomja. Nagyon faja kis puska az is. Meg van egy anschütz 2001 is. Azt meg olyan bika felhúzni, hogy segítségnek kell egy szék amire le tudjuk támasztani:D
  • hawken
    #1556
  • hawken
    #1555
    Szia!
    Igen, az LG55 pont 10m-es pontlövészetre lett annó gyártva. Ennél jobb még a Diana 60, 65, vagy 66-os modellek valamelyike. Azok még visszarúgásmentesek is (és mellesleg nagyon szépek is, de ez az én véleményem).
  • #1554
    Te hawken! Az LG 55 szted jó lesz 10m-es sportlövészetre? Elvileg jó, nemhiszem hogy ki fogom nöni a tudását 1 ideig.
  • pisti2222
    #1553
    Sziasztok!Légpuskát akarok venni kb 50-60ezer ft értékben.Mit ajánlanátok?A Norica Dragon Special puskát néztem ki,mi a véleményetek róla?5.5vagy 4.5ös kaliber?Előre is köszönöm a segítséget.
  • hawken
    #1552
    Légpuska max 7,5J torkolati energiáig szabadon vásárolható és tartható.
    7,5J feletti energiájú légpuska lőfegyvernek minősül, csak megszerzési engedélyre vásárolható, tartási engedéllyel tartható, megfelelő tárolóhelyet kell neki kialakítani, stb... ugyanúgy mintha egy sörétes puska, vagy golyós bock vagy akármilyen szereltlőszeres lenne.

    A 16J-os korlát az a field-target versenyeken használható maximális teljesítmény.

    A megszerzési és tartási engedélyről belinkeltem a tudnivalókat a 1528-as hozzászólásban.

    Tudom hogy hogyan mennek a dolgok, és szerintem is baromság a 7,5J-os határ, mindazonáltal azt senkinek sem javaslom hogy illegálisan, erősebb légpuskát tartson otthon, mert amíg nincsen vele baj meg gond addig lehet élvezni az erős légpukkot, de a rendőrség szereti a statisztikáit a könnyen elvégezhető munkákkal növelni (mint pl a 30-as táblánál 40-el száguldozó autósok bírságolása) és elég egy jóindulatú szomszéd, vagy egy kisebb baleset és máris megvan a baj.
    Ha megfognak a 7,5J feletti légpuskával, akkor nem csak annyi lesz hogy elkobozzák meg pénzbünti, ugyanis nem sima szabálysértés hanem bűncselekmény lesz belőle és ennek megfelelően bírósági tárgyalás és büntetőeljárás, ítélet. Begyűjthető érte 2-8 év szabadságvesztés, de ha fel is mentenek akkor is elég meghurcoltatásban lesz része annak aki átéli.
    Megéri egy "játékfegyverért" ?
  • ZTM
    #1551
    Tarthat akár 30J-osat is csak nem kell híresztelni és szigorúan magánterületen na meg ésszel!!
    De beszerezni úgy is csak 7,5J-osat lehet!(jó esetben)
  • #1550
    Nem, 7.5 Joulig engedélymentes felette csak a sportlövők tarthatnak, de sztem ott is csak 16J-ig.