2669
Nektek van légpuskátok?
  • Noricadragon
    #1629
    Sziasztok
    A fórum feléledt végre
    Na ha meglesz a fegyód akkor tegyél fel képeket, illetve töltsd majd fel youtubra is.
  • ZTM
    #1628
    Én eléggé fázós vagyok, ha lőni is szeretnék akkor nem bugyolálom úgy be magam de akkor fázok és nem tudok koncentrálni, ha bebugyolálom magam már a puska felhúzása is elég nagy taktikai erőfeszítést igényel:D
  • #1627
    Hideg?? Legjobb, lehet hógolyóra lőni!
  • ZTM
    #1626
    Mind1
    A sláviát amúgy is elfelejthetem mert eladták másnak:/

    És ennek eredménye hogy a napokban vettem egy Crosman 2100-ast, valószínű Hétfőn megérkezik, pumpálós fegyó, tuningolni nem lehet mivel nem rúg a szar távcső is rámegy, és olvastam róla nem 1 tesztet és 2 helyen is írták hogy kb 40-45m-ről egy sörösdoboz nagyságú tárgyat simán eltalál akár 10/10 aránnyal, illetve kisebb távokon sokkal pontosabb mint a legtöbb hobbipuska, a szórása nagyobb távokon is tökéletes, bár nem egy D75 de biztos megálja majd a helyét az olvasottak alapján tökéletes, egyedül azt sérelmezték hogy műanyagból van a tusa és az előagy(a pumpálós résznél a markolat) de ez engem nem rettent vissza!
    Nem rúg már ez a tényező is alapból ami pontosabbá teszi egy Slavianál!
    Egyébként mielőtt megkérdezitek ez nem gyenge nemtom mennyi pumpálás kell a 7,5J-hoz azt tudom hogy maximum csak 10-et szabad pumpálni mert a tratálya annyit bír.

    Most majd lehet hogy páran belekötök hogy "mi majd egy Crosman amit 30eFt-ért vett 40m? meg ugyan má pontatlanabb mint a IZH61stb".

    Lehet hogy azt nem tudjuk meg hogy 40m-en tényleg olyan pontos-e mert ahoz nagyon ügyesen kell beállítani a távcsövet és nekem az udvaron a kényelmes helyem max 30m-t enged amiből én kapásból 5métert le is foglalok ha én valahova letelepszek az egész cókmókkal szóval olyan 25 m-ren süvít majd a lövedék. Persze szoktam messzebre is lőni meg lehet is főleg a madáretetőkre azok majd 40m-re vannak 1L-es üdítős flakonok mondjuk azokat a marlával is sikerült eltalálnom!:D
    De nagyrészt olyan max 25m-re lövök majd vele szóval azért azon a távon elég pontos lehet:)

    Ha megérkezik majd megvizsgálom, sajna túl hideg van a lövöldözéshez de majd valamit összehozok, legalább egy 10m-es szórásképet!

    Uhh ennyit írni, bezzeg az irodalom órán eggyes fogalmazásokat írok:/
  • hawken
    #1625
    Távcsövet pedig olyat kell venni ami bírja a rugós fegyvert.
    A kínai távcsövekkel pont az a probléma, hogy némelyik évekig gond nélkül üzemel, mások meg pár használat után szétesnek.
    Kínai árusnál meg a garancia nem létező fogalom.
  • hawken
    #1624
    Kicsit zavaros a kérdésed némely része, de megpróbálok válaszolni.

    Slavia 7,5J-os rugót a legtöbb fegyverboltban lehet venni (sőt a gumicsimmer boltokban általában csak azt)

    "A 631-es egy jó aránylag túlságosan pontos egy hobbipuskához képest, azt tudom hogy 30m-ről verebet le lehet vele szedni tehát elég pontos.Én nem tudom hogy vajon hány J-s egy a vadászboltban kezedbe nyomott duplarugó sláviába néven, ami biztos azzal pontos!"

    Na ezt nem egészen értem! A 631 hobbipuskának jó, de a pontossága egy hasonló árú versenyfegyóéhoz képest nudli.
    A 7,5J-al is el tudsz lőni 40 méterre, de azon a távon a Slavia szórása már biztos több mint egy verébnyi :D
    Mivel csőtörős ezért sokkal jobb nem is lesz. Duplarugóval meg pláne nem.

    Amúgy nem tudom mire gondolsz mikor duplarugót mondasz. Általában úgy szokták duplarugósítani őket hogy a gyári rugóba beletesznek egy kisebb átmérőjű sűrűbb rugót. Aztán ezektől erősebb lesz ugyan a puska, de pontosabb biztosan nem. Valamint általában szépen összecsúsznak a rugók menetei és felhúzáskor ezért recseg ropog a fegyver, majd előbb utóbb valamelyik rugó törik.
  • ZTM
    #1623
    Üdv urak!
    Hamarosan érkezik hozzám a saját slavia 631-esem, ez ugye több mint valószínű 7,5 J felett lesz, én szeretnék rá távcsövet is de nem akarom hogy szétb*ssza a puska a drága jó távcsövet ezért megkérdezném hogy a 631-es típushoz kaphatóe valahol gyári biztos hogy 7,5J-nál nem többet tudó rugó!
    Feltételezem azzal is el lehet akár 40m-re is lőni csak gondolom nem rúg akkorát és max a sörösdobozt viszi át.

    A 631-es egy jó aránylag túlságosan pontos egy hobbipuskához képest, azt tudom hogy 30m-ről verebet le lehet vele szedni tehát elég pontos.Én nem tudom hogy vajon hány J-s egy a vadászboltban kezedbe nyomott duplarugó sláviába néven, ami biztos azzal pontos!

    Na most kérdezem én 7,5J-al 40m-ról sörösdobozt le bírja lőni ha sok J-al is?
    Ez az ami foglalkoztat voltaképp errefelé szomszédok és akárkik is lesz*rják hány j-s a puskád még a rendőrök legtöbbje is de azért ha valahol mégis összefutnék egy a legtöbbe bele nem tartozó rendőrrel akkor nem az legyen hogy ez lőfegyver...

    Na röviden:7,5J-os rugót lehet e szerezni 631-esbe de olyat ami tényleg 7,5J-os és azzal is lehet-e olyan messzire olyan pontosan lőni mint a duplarugóval és a távcsövet nem bántja-e?
  • caco
    #1622
    Eladó profi PCP légpska Daystate MK3 cal .22 ST, távcsővel JSR 10-40x50 E-SF, Harrison bipod, Weihrauch hangtompító, FX airgun pumpa, 14x500 darabos JSB diabolo, Doskosport maxi, álítható 7,5 J-től 14,5 J-ig (töbre is lehet álíttani). Többi info [email protected]
  • jopek13
    #1621
    Köszi. De én inkább távcsövezek az nekem jobban bejön.
  • hawken
    #1620
    Helló mindenki!

    Szóval a dioptert azt leginkább 10 méteres pontlövészetre találták ki.
    Az első irányzékba többféle méretű ring van. Addig cserélgeted a különböző méreteket míg a hátsó kis lukon átnézve a következő célképet kapod :





  • #1619
    Jajj értem. Hát igen nekem az én tipusom jobban bejön, a másik végülis csak olyan mint a nyilt irányzék...
  • jopek13
    #1618
    Azér kérdeztem mert nekem mindkét pusekom diopteres (volt) és most mindkettőn távcső van viszont azt vettem észre hogy a Haenel312-vel diopterrel is sikerült ugyanazt lőnöm mint a távcsővel de a D75-el távcsővel jobban lövök, ezt letudom annak hogy a Haenelnek célzótüske van a tunnelházban igy olyan mint a nyilt irányzék elől, viszon a Dianához csak egy ringem van a tunnelba és az olyan mint ami neked van elől ami kétoldalról indul vizszintesen és a közepén van egy kör, na ezzel nekem nem megy a pontos lövés.
  • #1617
    Ja meg annyi, hogy a távcsővel való lövöldözés, meg kicsit olyan mintha mesterlövészkednél, szval annak meg megvannak a feeling-jei, legalábbis nálam.
  • #1616
    Hát versenyen csak a zárt és a nyílt irányzék engedélyezett, tehát ott nem is lehet véletlenül se távcsövet használni. Igazából én mind1iket szeretem, de a távcsővel aza baj, hogy azt frankón be kell lőni, különben nem oda fogsz lőni ahova szeretnél. Mivel az irányzékokat meg össze kell nézni, ezért azok, ha nem állítódnak el, akkor oda lősz, ahova akarsz. A diopter meg különösen jobb mint a nyílt, mert nekem jobban bejön. Össze nézem a karikákat és azt lövöm el amit akarok. Lehet hogy ez a távcsöves lövöldözés miatt van. Viszont, ha mondjuk csinálsz házi mozgó célpontokat 1 kis motor segítségével, akkor egyértelműen irányzékokkal érdemes lőni, mert a távcsőben nem látod az érkező célpontot. Az egyik csaj, meg pld kispuskával utálja a zárt irányzékot, szóval ezt embere válogatja. Pedig neki is zárt irányzékú dianája van (75). Ki kell próbálni valahogy, hogy melyik jön be jobban. Nekem sportlövészethez eggyértelműen a zárt jött be.
  • jopek13
    #1615
    Más téma, milyen a diopteres lövészet, jobb vagy rosszab mint a távcsöves?
  • #1614
    Na egy plussz érv a rúgósok mellett
  • jopek13
    #1613
    Bocs nemnéztem hogy 100-asról van szó, akkor viszon belső szerkezete nem ugyanolyan, mert nem enged akkora nyomást a lövedék mögé, de hogy ez állitható e vagy cserélni kell azt nemtudom.
  • Sguniverse
    #1612
    A HW 100-AS sűrÍtett levegővel működik!
  • jopek13
    #1611
    Hali, a Hw-kat többféle rugókkal gyártják ide hozzánk 7.5-seket raknak bele de lehet kapni hozzá erősebb gyári rugókat.Nincsenek a dugattyúk fúrkálva rugócserével oldják meg a gyengitést, de ha beleteszel egy erős rugót akkor az már lőfegyvernek számit.
  • #1610
    Hát mivel gyengített, ezért lehet a rúgója is gyengébb, de barbár megoldásnak a dugatyú házat is megfurkálják. Még egyéb gyengítési módot nem tudok, bár biztos létezeik. Igazábol ez csak akkor derül ki, mikor szétszeded. Vagy ha valahol nem találsz erről leírást, hogy hogyan lett gyengítve.
  • Sguniverse
    #1609
    Sziasztok!

    Ha veszek egy Weihrauch HW 100-as légpuskát, hogyan tudom erősebbé tenni? Nincs engedélyem, és csak 7.5J-osat tudok venni, de tudom, hogy ez a puska akár 35J-t is tud! Van valakinek erre ötlete??
  • tpeterka
    #1608
    NA újra itt vagyok. Kinéztem a Weihrauch HW30S légpuskát magamnak. Jókat olvasok róla mindenhol. Kinézetre nem nagyon jön be, de hát ha jól leeht vele lőni kit zavar? :) Kérdésem az lenne hogy milyen távcsövet tudtok ajánlani rá. Tudom hogy légpuskára nem valami fontos a távcső, de én mégis szeretnék azért rakni rá egyet, és az olcsóbb fajtából. Max 10-12 ezer körül akarok ami abban az árban jó. Előre kössz :)
  • ZTM
    #1607
    Hát figyelj én úgy vagyok ezzel a netes vásárlással hogy hát ugye én se tudom kézbe venni, de pl a youtubon megnézel pár videót abból leszűrheted hogy állna a kezedben:)
  • Guer
    #1606
    Kössz az infókat!
    Eggyet sajnálok hogy nem tudom vásárlás előtt kézbevenni....
  • ZTM
    #1605
    Egyértelműen a Baikal a jobb, igen valóban csak 6J de az pont elég, ezzel messzebről le lehet lőni a sörösdobozt mint a Crossman-al, és a minősége is szerintem jobb, a műanyag részek tartósak az acél meg acél szóval érted jobb mint a crossman...
    Arról nem is beszélve hogy táras szóval külön élvezet, és nem kell pluszba fizetni a co2-es tartályt!
    Nem reklámnak szánom!
    Tehát ha baikal kell most akciósan hozzájuthatsz+3 tárral annyiért amennyibe az alap fegyver kerül!Link
  • Guer
    #1604
    Szóval pontosabb a Baikal...

    Hmmm annyit még tudsz esetleg hogy melyik tartja távolabbra a sörösdoboz pontosságot? :)
    Mert a Baikal meg gyengébb ha jól olvastam...
  • jopek13
    #1603
    Hali a Bajkal egy marha jó kis fegyó, minden szempontból, és nemcsak hobbira, de hát fel kell húzni, viszon a crosman a co2 tartálymiatt gyorslövetű, de tényleg csak hobbifegyver.Céltáblára az orosz az pontosabb.
  • Guer
    #1602
    Hobbi lövöldözére sztetek Baikal IJ61 vagy Crosman 1077?
  • #1601
    Megérni megérte. CSak ne reklámozd, mert bőven a J határ felett van. Nekem is van 1 olyan. Ezen kívül rendesen karban kell tartani, meg amúgy egy kínai vacak. Hobbi csúzlizásra tökéletes. Viszont mikor felhúzod fogd meg majd az alsókart mindig, mert egy idő után elkopik a biztosítása és akkor nem kis erővel bele préselheti az ujjad a csőbe a lövedékkel eggyüt. Meg mellesleg átalakítható kisgolyósra:D De ezt senkinek nem ajánlom!!! Meg szét is szedheted amennyire lehet és felújíthatod, cserélheted rajta a rossz minőségű alkatrészeket, és kevésbé lesz veszélyes vagy rosszminőségű. Kb ennyi jutott eszembe róla.

    AM egész jól beindult az élet itt, nem-e???:)
  • Desmodronic
    #1600
    Hali! Csak érdeklődnék, hoyg mi a véleményetek arról, hogy 12000 Ft-ért vettem egy alsókaros ( B3-3) nevű 5,5 mm-es légpuskát, meg vettem hozzá egy Gamo 4x20 TV WA-s távcsövet! Tehát, csak érdekelne a véleményetek, hoyg ennyiér megérte-e, meg úgy mégis, mit szóltok hozzá:)
  • jopek13
    #1599
    Amúgy ha új dianán gondolkozol akkor nézd meg a Diana mod 48-at az is fix csövű, oldalkaros és 148körül van az új ára.
  • jopek13
    #1598
    Hali, a rugós visszarúgásmentes pl.a D75 egy baromi jó pusek sok céllövő szerint meglövi ugyanazt a szórásképet amit egy pcp vel lehet, de valamiért mégis kiszorultak egy kicsit a rugósok és helyette a pcp-ket használják egyre többen, talán mert kényelmesebb a kezelése mert ha feltöltötted a tartályt akkor akár 250-300 lövés is leadhatsz vele tipustól függően, ha ugyanaennyi lövést akarsz egy D75-el akkor a háromszázadik felhúzás után már remeghet a kéz ,bár lehet hogy azért készitették ezeket 5kg súly környékére, mert ugye a súly a lövőt segiti.Én ha váltani fogok a Dianáról akkor egy pca pusekot veszek , egy FWB 601,2,vagy 3-ast mert szerintem azmég jobb mint a pcp.
  • #1597
    A rúgósak olcsóbbak. És nem igadozik a teljesítményük. Viszont nem árt oldalkarosat vagy alsókarosat venni ,mert a csőtörősek "elvileg" pontatlanabbak. De mindenesetre én a rúgósokra szavazok!
  • Sguniverse
    #1596
    És ti melyiket ajánljátok? A rugós, vagy a sűrített levegős puskát?
  • #1595
    Ezeknek nincs visszarúgásuk, és általábban jóval könnyebbek a rúgósaknál is. De rúgósból is van visszarúgás mentes, csak mondjuk jóval nehezebb.
    Ezt csak ilyen kiegnek írtam
  • hawken
    #1594
    Pre Charged Pressair, azaz sűrített levegős légpuska.
    Például a HW100 az PCP. Nincsen benne rugó, hanem eegy tartályt töltesz föl nagy nyomású levegővel és amikor elsütöd akkor csak egy szelepet nyitsz meg egy pillanatra, így lövi ki a lövedéket.
  • Sguniverse
    #1593
    Mik azok a PCP puskák?
  • hawken
    #1592
    Azért azt még kalkuláld bele hogy egy ilyen pusekra kell egy használható távcső, amit már érdemes ezekre tenni az 50-150ezer között van. A HW100-hoz meg kell még venni pluszban töltőcsonkot, meg egy kb 6 literes búvárpalackot amiről töltöd, időnként azt is el kell vinni feltölteni, a PCP puskák nagon finom műszerek, ergo gondoskodást igényelnek, nem elég használat után felbaxni a szekrény tetejére, stb, stb...
    Ha csak arra kell hogy néhanapján puttyogjál vele a sufni mellett akkor felesleges ekkora beruházás, de te tudod mennyire vagy eleresztve anyagilag. Ha a pénz nem gond akkor vedd meg bármelyiket (én még az AirArms gyártmányokat is javaslom) max ha megunod akkor megveszem tőled féláron :D:D:D

  • Sguniverse
    #1591
    Én 250-ért láttam a Nimrod Derringer-nél.
    Kicsit drága, de gondoltam, úgyis csak egyszer veszek az életben légpuskát........
    Néztem még a Weihrauch 100-ast is, az többlövetű, és nem oldalkaros!
  • hawken
    #1590
    Itt olvasgass róla

    Egyébként nem kifejezetten hobbipuska, 200 ezer körüli ára miatt sem.