2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #1709
    Én nem kockáztatnám meg, kajak CFX formája van:/
    De ha BSA kell akkor inkább PCP-ben gondolkozz az meg is éri az árát!
  • Hasitasi
    #1708
    A BSA-t felvásárolta a Gamo.....
    Szerinted?
  • moszkvai2
    #1707
    Sziasztok!

    Mi a véleményetek Bsa Polaris légpuskáról? /milyen az alkatrész ellátás, erő, pontosság ár, stb/
  • pbiker
    #1706
    Helló!
    Van 630 és 631 is, de nagy valószinűséggel a 630tól fogok megválni, mert a 631 olyan mint az új és kár lenne megválni tőle.
    Remélhetőleg pár nap múlva (talán vasárnap) tudok képeket csinálni és mondok egy irányárat.
  • #1705
    Ha jól emlékszem valahol írta már, hogy 631-es sláviája van!;)
  • furitibi
    #1704
    Milyen tipusú a slaviád és mennyi az ára?
  • pbiker
    #1703
    Köszi az infót. Mindenképpen kipróbálok párat, mielőtt döntök.
  • Hasitasi
    #1702
    Először is mindegyiket kézbe kellene venned. Én ezt szerencsére megtehettem, mert egy ismerősömnek szinte mindegyik fegyverből van 1 db.
    Nekem a PCA-k azért estek ki, mert nagyon nehéz "felhúzni" őket, azaz valahogy nem esik kézre, 20-25 lövés után már kényelmetlennek éreztem a dolgot. Aztán jöttek az oldalkarosak. Azokkal semmi gond nincs, ha nem távcsővel használod őket, akkor könnyű a betöltés. Ha viszont távcső is van rajta, és nem nőgyógyász a szakmád, netán nagyobbak az ujjaid, akkor már az is terhes, főleg hidegben bemazsolázni a lövedéket a helyére. Persze akinek ilyen van, mindenki azt mondja, hogy meglehet szokni.....
    Először lőttem Suhl 312-vel... tetszett, aztán FWB300-al, mondtam, hogy köszi, Suhl nem kell...aztán Diana 75-el, mondtam csak ikerdugattyús kell..... Csak ne lett volna az a fránya betöltés..... Aztán kompromisszum lett, a Dianáról nem mondtam le, vettem egy olcsóbbat, csőletörőset D65-t, mert az csőfarrögzítős, sosem fog kotyogni a csöve.
    Waltherra sokat ellehet költeni egy felújításnál, csak az alkatrész 25 körül van, Dianákhoz 10 körül mozog.
    Próbáld meg amire van lehetőséged, utána dönts. A puskáról látod mennyire volt agyongyötörve, aminek nem eredeti, hanem felújított tusája, barnítása, vakrozsdanyomok vannak benne felejtsd el, gondold el mit kaphatott már.
    Ügyesen :)
  • pbiker
    #1701
    Esetleg valakit nem érdekel egy használt Slavia jó állapotban?
  • pbiker
    #1700
    Köszi az infót és a linket. Közben találtam másik hirdetést is FT-re felkészitett puska 100-ért(persze csak a puska), szóval tényleg nagyon baráti ár. Sajnos semmiképp nincs még meg rá a pénzem, szóval, ha lemaradok, akkor másik puskát szánt nekem a sors:)

    u.i: ponggi oldalát elég alaposan áttanulmányoztam. Nagyon sok hasznos infókkal lette gazdagabb.
  • hawken
    #1699
    Itt van egy rövid jellemzés a ponggi.hu - ról :

    "Szuper visszarúgásmentes verseny puska. Tudom ajánlani. Field-Targetre alkalmas, ebben az árkategóriában a legjobb! Ezt a minőséget, technikai kidolgozottságot ha ma újonnan szeretnénk, akkor az már a 200eFt feletti kategória!"

  • hawken
    #1698
    Ha sokáig vacillálsz akkor az LGR-ről is lecsúszol (már én is ajánlgatom egyik havernak, de lehet inkább én megveszem, elfér a másik mellett)
    Amennyiért adja az szinte ajándék, és valszeg azért mert meg van szorulva. Egy ilyen puskát nem nagyon szoktak eladni, esetleg akkor ha továbblépnek PCP-re.
    Én személy szerint csak ajánlani tudom, hihetetlenül precíz szerkezet.

    itt egy video róla, hallhatod mennyire halk
    http://www.break.com/usercontent/2009/2/Highpower-prone-Air-style-Walther-LGR-660402.html
  • pbiker
    #1697
    Tudom, hogy mindegyik nagyon jó, épp ezért olyan nehéz eldönteni, melyik lenne a legmegfelelőbb. Mindenképpen hosszútávra szeretném megtartani. Az is biztos, hogy nem a fegyver lenne a gyengepont, hanem én. Az anschütz-ről valószinűleg le fogok maradni, mert igen ritka példány és még előtte el kéne adnom egy slavia-t h legyen rá pénzem:(
  • #1696
    A walther és a Diana is német, ahogy az anschütz is. Minőségbeli külömbség nincs köztük. Pontosságra is sztem hozzák ugyan azt a teljesítményt. Ha valaki nem tud ugyan ojan jól lőni mindeggyikel az a saját hibája lesz nem a fegyvereké. Mint már mondtam egyszer, ezeket a fegyvereket nagyon nehéz kinőni, ergó sokáig emg fognak felelni. Sőt mivel ezek még jobbak mint amivel én példálóztam, ezért azt is meg kockáztatom, hogy sose fogsz tudni jobban lőni drágább fegyverrel se mint ezekkel.:) Az meg hogy olcsób, csak a te örömöd lehetne. Én is mikor hanel shul 312-őt akartam venni, akkor 25-60ig minden féle árban adták. Csak sajnos a 25 ropist ellopták mielőtt megvehettem volna Ezzel csak azt akartam mondani, hogy attól függetlenül hogy valami drága vagy drágább, az nem biztos hogy jobb is.
  • pbiker
    #1695
    Nem tudom miért. Talán mert szinte semmit nem tudok róla. A D 75-ről, meg az anschütz 380-ról már elég sok infót összeszedtem. Ha pedig ennyivel jobb miért árulja viszonylag olcsón? A dianák 75 körül mennek.
  • hawken
    #1694
    Mi nem szimpi a Walther LGR-en?
    Sokkal finomabb szerkezet mint a D75, valamivel könnyebb is mert nem ikerdugós hanem PCA. Lövéskor még annyit sem rezdül mint a D75.
    Arra kell figyelni hogy a töltőkapunál a tömítések jó állapotban legyenek, meg hogy a sűrítődugattyú tömítése jó állapotú legyen. Mondjuk az utóbbit nem fogod látni.
  • jopek13
    #1693
    Pedig nagyon jók, ha nem szimpi akkor ott van Bandóbá D65-öse.Mondanám hogy vedd meg a haenel 312-et mert nagyon szépen karbantartott barab de az csak csökkentett visszarugásos és a későbbi versenyzésre nemnagyon jó,bár ahhoz hogy valaki jól megtanuljon lőni és hogy később nelegyen szokatlan a puskák 5kg-os súlya ahhoz tökéletesen jó,10méteren ugyanzt meglövöm vele mint a D75-el, sőt 30 méterem 10-ből 9-szer megy a dió is.
  • pbiker
    #1692
    Nézem a sárgafórumot pár napja, meg visszamenőleg is. A walther vmiért nekem nem szimpatikus. Esetleg valakinek van tapasztalata vele?
  • jopek13
    #1691
    Hali, én is az A380 és a D75 között vacilláltam és végil is az alkatrészellátás miatt a D-nél maradtam pedig a másik jobban tetszett bár azt irják hogy szinte lehetetlen hogy elromolna mert kevésbé annyira kényes mint a D75. Ami pedig kopik benne az még beszerezhető.A D65-el nagyon jól jársz de viszont én a helyedben megnézném a sárgán a használt légfegyver oldalt mert éppen ma hirdetnek egy Walther LGR-t 70 ropiért ami igenjó ár érte és ez nem is rugós hanem levegő elősüritéses(PCA) pusek ,nagyon nagyon jó paraméterekkel.
  • pbiker
    #1690
    Sajnos az Anshütz-höz más szinte semmilyen alkatrészt nem lehet kapni, szóval ez lehet mégsem lesz nyerő.
  • ZTM
    #1689
    Azt vedd meg amelyik tetszik, egyikben sem fogsz csalódni pontos mind!
  • #1688
    Anschützök is isteni csúzlik;)
  • pbiker
    #1687
    Közben kaptam még 1 tippet és ajánlatot egy Anschütz 380 személyében, ami teljesen felszerelve szintén 100 alatt kijön. Elég csalogató.
  • pbiker
    #1686
    Köszönöm a választ, akkor már csak annyi van hátra, hogy kézbefogjam őket, és esetleg lőjek, 1-2-őt.
  • ZTM
    #1685
    Ezek mind tökéletesek, bármelyiket választhatod, nem fogsz csalódni, annyi hogy az FWB különlegesebb mert késleltetett visszarúgású, de ne aggódj a hiedelemmel ellentétben nem gyilkolja a távcsövet, persze vannak akik az ellenkezőjét állítják de nem fogja bántani a távcsövedet neaggódj emiatt!
    Azt válazd amelyik neked jobban tetszik, semmi mást nem tudok hozzáfűzni!
    És ezek teljesen pontosak 30-40 vagy akár 50m-en is pontosakat lehet lőni velük!
  • pbiker
    #1684
    Nos még egy kis utánajárás és fórumozás után ezeket elég jónak találtam:
    Diana 75 - 75e Ft
    Feinwerkbau 300S - 44e Ft (távcsővel 55)
    Walter LGV - 65e Ft

    Képről a tusájukon látszik h használtak, de ez egyértelmű. Elvileg a gazdájuk mindre azt irta h pontosan és megbizhatóak.

    Vélemény?
  • pbiker
    #1683
    Először is köszi a gyors válaszokat:)Természetesen az FT egy távoli cél, évek múlva:) Először vmi olcsóbb kategóriára gondotam ahol már vannak nagyobb távok, és egy fegyverre amivel űzhetem is a sportot. Természetesen nem a legjobb fegyvert akarom megvenni, a diana 75-re csak azért csillant fel a szemem mert láttam haszáltan szerintem jó áron. De v
    visszarúgás mentest szeretnék mindenképp. Esetleg mondhattok még egyéb puskákat is amivel van személyes tapasztalatotok és nagyon megéri max 70e-ért, de inkább alatta.
  • #1682
    Hát ha sportolni akarsz, akkor sztem, ne feltétlenül feild targetot hanem HFT-t próbáld,mert az nem annyira anyagias mint a FT. Arról nem is beszélve hogy ne mattól fogsz fejlódni hogy jobb fegyvert veszel. 10m en még szláviával is szoktunk gyakorolni, de ha télleg akarsz tanulni akkor keress a környékeden egy sportlövész klubbot. Oda nem kell nagy tudású fegyver. Az én 35 ezress Whalter LG 55ös puskám is 10m en lukból lukat. Szal pontlövészeten nem fogom tudni kinőni, csak ha már 10ből 9et 10esre lövök. Na azután jöhet majd visszarugás mentes. Addig meg nem fogod kilőni. És akkor már fogsz tudni lőni. Ezután veszelk hftre 70-100 környékén egy kezdő puskát amivel a tudásod miatt is jobban fogsz löni, mint a nagyrésze. Nekem egy FT-s srác mondta ,hogy nagyon jó hoy én elősször meg akarok tanulni lőni és csak utána versenyezni FT-n vagy HFT-n. Szóval ez elhatározás és elgondolás kérdése. De te is mehetsz 100 ropis pusekkal HFT-re mert ott legalább lessz siker élményed, de biztos nem fogsz jó helyezést elérni;) FT hez meg nagyon drága kiegészirtőre lessz szükséged. Sztem mindenképpen HFT -el kezdj;)
  • ZTM
    #1681
    Ha számít az ár akkor a D65 a leges legjobb választás.
    De ha versenyezni is akarsz megkockáztattnám a D75-öt, bár a 65 is megfelelő erre a célra ahogy érzed!
  • pbiker
    #1680
    Amit még kifelejtettem, hogy a későbbiekben szeretnék sportolni is, tehát később valamilyen kategóriában versenyezni is. Ami legjobbna tetszik az a field target, csak egyenlőre nincs olyan anyagi hátterem h erre megfelelő felszerelésem legyen. Valamint érdekelne hogy budapesten/heves megyében hova érdemes eljárni lőni.

    köszi a válaszokat előre is:)
  • pbiker
    #1679
    Sziasztok!
    Kicsit kihalt a topic, de azért kérdezek, hátha lesz vki.
    Szóval teljesen kezdő vagyok a légpuskák világában és szeretnék egy kis segitséget kérni. Eddig egy slavia 631-el lövöldözgettem, de érdekel, és szeretnék továbblépni komolyabb szintre. Ehhez pedig kellene egy komolyabb puska. Elég sokat kutakodtam a neten, sok mindent elolvastam, nézegettem fegyvereket és ez alapján összeállittam egy képzeletbeli követelmény listát, amihez szeretnék megfelelő fegyvert találni. Tehát 7,5J-os , NEM csőtörős, megfizethető, megbizható, pontos(30-40m-en is), távcsővel használható(visszarúgás nélküli rugós, vagy gázos) fegyvert...tehát vmi komolyabbat amivel lehet fejlődni. Amit érdemesnek találtam az Diana 65-76(használtam 75 körül láttam hirdetve a 75öst), valamint Weihrauch HW 97. Ezekről jó lenne vmi vélemény,e setleg saját tapasztalat, vagy egyéb ötlet. Árban nem szeretnék többet kiadni 60-70 ezernél puskára, mert még erre rájön a távcső, meg egyéb kiegészitők.
  • ZTM
    #1678
    Én a pontosságra gondoltam!:D
    Én is liderrel keztem:-)

  • #1677
    Ebben azért nincs igazság. Én a sajátommal, olyat szoktam játszani, hogy 10m -ről olyan tárgyakat lövök szét vele, amik látványosan semmisülnek meg. És ezt is rohadtul lehet élvezni. Ha pontosságra megy az ember, akkor viszont eggyet értek, mert akor ez el tudja venni a kedvét a dolgoktól.
  • ZTM
    #1676
    Inkább ne ezzel kezd mert egy életre elmegy a kedved a légpuskáktól!
  • #1675
    Így van, sajnos olyan távcső ami az ilyeneket bírja, csak nagyon sok pénzért kapható és általában éles fegyverhez használatosak, bár vannak olyanok is amik bírják és olcsóbbak is. Állítólag....
  • DeerHunter01
    #1674
    szerintem minden lövés után a visszarúgás miatt minidig kicsivel pontatlanabb lesz a távcső
  • ripso7
    #1673
    császtok a lenne a kérdésem,hogy van a légpuskámon egy távcső és mitől állítódik el mindig
    mert belőjük minden f*sza de amire megint használnánk (KB.:1-2 óra) és má megint el van állítódva
    mi lehet a gond?
    köszi
    császtok
  • smatee
    #1672
    Szasztok!
    Mi a véleményetek a lider légpuskárol kedésnek jó?
    Vagy ti mit ajánlantok?
  • ZTM
    #1671
    Ha új fegyvert akarsz akkor:HW 30 S bár nem valami nagy de pontos és jó fegyver!
    Ha jó a használt is akkor Diana 65 ez már egy emberesebb nagyobb sújú versenypuska, hobbira kiválló, találsz is párat használtan kevesebb mint 60eFt-ért és így még távcsőre is futná.
    Én ezt tudom neked ajánlani, de szerintem ha majd betévednek a kollégák ők kisegítenek, én ezt a 2 puskát tartom jó választásnak, mind a 2-ő pontos, de pl a Diana 65 visszarúgásmentes...
  • laccex
    #1670
    Kb 60e Ft, tudom ez nem sok, de ez tükrözi hogy mennyire lesz kihasználva.
    Versenyre nem hiszem hogy eljárok. Az őseimnek mindig volt valami pufogtató eszköze max Slavia 631, de szerintem túl léptünk már a szoci csodák magasztalásán.