2669
Nektek van légpuskátok?
  • ripso7
    #1829
    császtok
    mi a véleményetek a gólyó lövedékröől pontos?
    és azért üt is?
    előre is köszi
    császtok
  • ZTM
    #1828
    Akkor jóra gondoltam:D
  • hawken
    #1827


    Ilyen a MIL-DOT szálkereszt
  • ZTM
    #1826
    A MIL-DOT szerintem a szállkereszten lévő kis lépcsőszerű rovatkák aminek segítségével könnyedén lehet messzebbre lőni bármiféle beállítás nélkül.
  • #1825
    A mildot, az talán az, mikor van egy kis pöty a célkereszt kellős közepén és szálkeresztek emiatt nem érnek össze. De lehet hogy hülyeséget irok...
  • moszkvai2
    #1824
    Mi a vélaményetek a Nikko Stirling Gold Crown Air King 4 - 12 x 42 - 1" - MIL-DOT távcsőről? Mit jelent a MIL-DOT?
  • Norikás
    #1823
    A Noricával ne is álmodj 15 méter feletti pontos lövésről.

  • simmons
    #1822
    Otthonra kellene célba lődözni a vadászpuskák mellé.Egy Slavia 631 volt nálam egy pár hónapig kölcsönbe, elég jó volt és pontos is, 25 méterről az üdítős kukapok simán lekaptam szabad irányzékkal, szóval egy olyat is simán elfogadnék.:)20eFtnál többet nem nagyon akarok rászánni.
  • Norikás
    #1821
    Azt hiszem egy másik fórumon te érdeklődtél.Ha használtan veszel 20000-ért egy régebbi Slaviát azzal jól jársz.Azt hiszem az 1991 előtt gyártott Slaviák 10J-osak (nem biztos)nekem még egy elég régi darab van de erősebb mint a Norica.Úgy 40000-50000 (rugó és dugattyú csere többször volt)lövés lehet vele leadva de talán még pontosabb mint a norica bár a csöve komolyan kivan kopva.A Slavia javára még hogy az elsütőszerkezete nem állítható de nincs is rá szükség mert igen érzékeny.
  • Norikás
    #1820
    Nekem is van egy sportom de mondhatni hogy :s(zar.10 méteren kb 3-4cm-es a szórása gyengítve van 8,7J-ról 7,5J-ra.A célzója se sokra jó.Az elsütőszerkezete is egy ócskaság 0.5 cm-es holtjátéka van,ja és tele van műanyaggal a puska.Előnyei:könny kicsi olcsó.A Slavia sokkal jobb de nem feltétlenül slaviát kellene venned. Mennyit szánsz rá és mire akarod használni?
  • simmons
    #1819
    Norica Sportról van valakinek valami tapasztalata? Ilyet néztem ki, vagy nem valami jó és akkor inkább egy Slaviát??
  • Norikás
    #1818
    Van néhány: http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=puskatus&Submit2=Keres%E9s&td=1
  • simmons
    #1817
    max 3eFt...
  • hawken
    #1816
    Mennyire kell olcsónak lennie?
  • simmons
    #1815
    Jah és mindegy hogy milyen légpuskáé.:D:D
  • simmons
    #1814
    Nem tud valaki valami olcsó eladó fa puskatust? Mindegy milyen állapot mert lecsiszolnám.
  • Norikás
    #1813
    Inkább dioptert vegyél mint red dotot.A red dot nyílpuskákra való.
  • #1812
    Vagy egy airsofotos géppityura:D
  • hawken
    #1811
    Egyrészt pikkpakk szétüti a reddotot a HW, kivéve ha minőségit veszel, de az k. drága.
    Másrészt a reddot nem való precíz lövészetre, hanem gyors egymásután leadott lövések nagyjából egy helyen (pl mellalak) tartására.
    Például egy soklövetű umaszex légpisztolyre, sörösdobozt borogatni.
  • #1810
    Sztem a red dotot meszire már nem látod... Lehet hogy a 10m-es kis célpontra is csak haloványan látod.
  • moszkvai2
    #1809
    HW 30S-ra szerintetek milyen távcsövet vásároljak? Mi a véleményetek a Red dot-ról?
  • Norikás
    #1808
    Egyenlőre még gyűjtök rá aztán veszek valamilyent.
  • ZTM
    #1807
    Nem tudom minek neked erős puska ha nem akarsz "vadászni" vele, ha csak lőddözni akarsz nyugodtan vegyél HW 30S-t és azzal 25m-ről nem lesz nagy gond az 50Ft-os sem(persze csak a sütés precíz beállítása után), én a Crosmanommal 20m-ről a gyufásdobozt is el tudom lőni nyílt irányzékkal.
  • Norikás
    #1806
    Én nem szeretnék verébre "vadászni" csak a célpont méretének viszonyítása végett írtam.25-m. túlzás de azért 20 méterről el lehet találni vele ilyesmi méretű tárgyakat is?A weihrauch-okkal az a bajom ,hogy a 300m/s-ok nagyon drágák.Tudom hogy azok is gyengítve vannak de lehet azon segíteni...
  • ZTM
    #1805
    Hát ha nagyon "vadászni" akarsz akkor is inkább valimlyen HW azok ha erősek is pontosak és jó a sütésük is.Tell 300 minőségibb anyag mint a gamo de a sütése nem jó annak se szval... Nameg a távcsövet bántja az erő szval marad a nyílt irányzék... én a Crosman 2100-asommal le tudnék küldeni egy verebet ilyen távolságból de inkább az élettelen célokra lövök.
  • Norikás
    #1804
    Inkább hagyjuk ezt a Remington utánzatot.Viszont Tell 300?Le lehet vele szedni egy verebet 20-25 méterről?
  • Norikás
    #1803
    Sejtettem mert a Remington honlapján nem voltak légpuskák.Nagyon selejt vagy inkább a Gamo,Norica kategória?
  • hawken
    #1802
    Sajnos a Remington név alatt forgalmazott légpuskák azok felcímkézett kínai vagy török vackok.
  • #1801
    Hát nem rossz, de szerintem akkor már egy Weihrauch HW30S-sel jobban járnál...



    Am semmit nem tudok a remingtonokról, max annyit hogy a golyós kivitelük amit vadászatra használnak nagyon jók, csak elég drágák is...
  • Norikás
    #1800
    Egy REMINGTON summit-ban gondolkodok nem tudja valaki hogy azokat hogy gyengítik (azokat is dugattyúkifúrással??) esetleg vélemények ha vannak a puskáról kösz.Ja és kérlek ne a Weihrauch HW 30 S ajánlását írjátok meg mert tudom hogy az nagyon jó puska és csak jót akartok de ne...
  • hawken
    #1799
    Ja hogy akkor meg kéne tanulnia írni ripso kollégának :D

    Nem minden puskán van lyuk, vagy nút a függőleges rögzítőcsavarnak. Ebben az esetben érdemes egy egyrészes szereléket venni mert az nagyobb felületen kapaszkodik. Egy ilyen nagyon drága, legalább 5ezer.
    Ha ez drága akkor sajnos lőni is meg kell tanulni nyílt irányzékkal.

  • Norikás
    #1798
    Az én légpuskámon(norica)a távcsősínnél van egy apró menetes lyuk oda kell becsavarozni a szereléket(a szerelékhez adnak csavart).A slavián szerintem nincs ilyen lyuk legalábbis amim volt azon nem volt ilyen lyuk. Szerintem így a csavarral is rögzíthető szereléket nem tudod rá rögzíteni,de lehet hogy tévedek.De ha jól meghúzod akkor a rendes szerelék is jó és az olcsóbb is mint a csavaros. JAVÍTSATOK KI HA VALAMIBEN TÉVEDEK.
  • simmons
    #1797
    Szerintem arra gondol, hogy az ő szerelékében nincs merőleges rögzítőcsavar.
  • hawken
    #1796
    Nem igazán értelek. Milyen csavar nincsen a puskádon?
  • #1795
    Én is írtam4 Mondtamhogy nem vágom a távcsöveket!
  • ripso7
    #1794
    köszi hogy írtál
    legaláb van aki nézi a topikot
  • Norikás
    #1793
    Tény hogy 10-15 ezerért nem kapsz minőségi távcsövet.De amit ennyiért kapsz az hobbi célra esetleg a kertben célba lövésre tökéletes.Nekem egy 3-9x32-es TASCO távcsövem van.13000 volt szerelékkel együtt.Eddig még semmilyen problémám nem volt vele.A 6-szoros feletti nagyítás felesleges ennél nagyobbra sosem állítom. Leginkább 4-szeres nagyításban használom.
  • ripso7
    #1792
    köszi a válaszotokat de az a gond hogy nekem nem olyan a puskám vagyis nincs rajta olyan csavar de attól még jólehet?
    köszi
    császtok
  • hawken
    #1791
    Szia!

    " nem szeretnék 5-6 e FT-ot kiadni érte de mégis azért minőségi és zoomos legyen"

    Megbocsáss, de ezzel tipikusan hoztad a jó magyar szokást, miszerint valami nagyon jó és megbízható dolgot akarsz, viszont az árát nem akarod megfizetni :D
    Félre ne érts, nem bántásból írom!
    5-6 ezerért sem kapsz minőségi zommolható távcsövet, de még 10-15 ezerért is csak olcsó kínai utánzatokat fogsz találni.
    Amúgy visszarúgásmentes távcső nincsen, csak visszarúgásmentes légfegyver. De gondolom arra céloztál hogy olyan távcsövet szeretnél ami bírja a légpuskát.
    Amit én a szlávkádra javasolnék az egy Gamo 4X32 távcső. Direkte légpuskára van méretezve, elég robosztus, bírja a rugdosós puskát is.
    Vaterkán szokott lenni olcsóért.
    Ami lényeg hogy olyan szereléked legyen hozzá aminek a talpában van egy furat, a légpuska léghengerére merőlegesen. Abban van egy imbusz csavar, ami hátramozdulás ellen rögzíti a szereléket.

    Tehát ilyen himihumi szerkók nem jók mert csak szétrúgja a fegyver :



  • #1790
    Én nem ismerem, de a távcső márkája mára megbizható, tuti márkának tűnik, mondjuk ilyen távcső nincs a katalógusukban MÁr, szóval nem tudom. De néz szét a honlapjukon, hátha kiderül valami. Bushnell