2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #1869
    Hát sajnos az ilyen:(
    Én mondjuk meg tudtam szokni a Lider sütését is, az szerintem rosszabb volt.
    Úgy csináltam hogy nagy erővel hirtelen ütközésig nyomtam a billentyűt és a puskát is keményen a vállamhoz szorítottam, nagyban javult a pontosság bár a Lidernél nincs olyan, és az erő sem annyira kellemetlen.
    Szval tapasztald ki ez ilyen...
  • ZTM
    #1868
    Fölöslegesnek érzem, nekem a szemem a távcső, persze azért nem fogok lőlapra lövöldözni 30m-ről nyílt irányzékkal, így inkább a gyufásdoboz, és sörösdoboz van előnybe ahoz meg nem nagyon kell távcső...
  • Noricadragon
    #1867
    Sziasztok
    Kérdezném tőletek, hogy a norica dragonom sütése sajnos elég kemény, és az a baj hogyha éppen elsütöm akkor bizony keményen visszarúg.
    Esetleg ezt nem tudná e esetleg a sütést egy fegyvermester korrigálni, illetve megcsinálni, hogy szépen finoman lehessen elsütni a fegyvert.
    Hogy a 22,3j ne érezzem
  • JhonyQuest
    #1866
    Távcsövet nem is akartál rátenni soha? vagy te így normálban szereted a puskát.
  • ZTM
    #1865
    Csak úgy puffogtatok, pl sörösdobozra lövök, gyufásdoboz ilyesmik...
  • JhonyQuest
    #1864
    köszi.
    kell nekem hogy szaggassa a lemezt :).
    jól néznek ki. és te mire használod őket, főleg hogy 2 is van.
  • ZTM
    #1863
    Az első sorból lemaradt a linkXD szval ezek azok:KATT
  • ZTM
    #1862
    2 van, a hosszabbat pumpálni kell az előaggyal(Crosman 2100 classic) a rövid meg normál rugós(magyar Marla).

    PCP azaz tartályból levegővel működő puskákkal nincs tapasztalatom, van amelyik megéri az árát de it is vannak selejtek...Amelyik megéri az árát ahoz vehetsz pumpát és azok már pontlövők, nagyon pontos lövéseket lehet vele leadni, de azok fixen 7,5J-osak magyarországon, tehát nem lemezszaggató erejűek.

  • JhonyQuest
    #1861
    mert valamilyen lóvészegyesületed van? ha igen merre ha nem titok..
  • #1860
    Azok is jók, nincs visszarugásuk, emiatt egy biztosabb kezű lövész pontosabban is lő velük. És könnyebbek is. Nálunk gázos vagy pumpás fegyverekkel a kisebbek lőnek, pont a súlya miatt
  • JhonyQuest
    #1859
    szerinted a kompresszoros légpuskák mennyire jók?
    vagy annyira nem jobb mint amennyibe többe kerül, mert a pumpa is nagyon drága hozzá. vagy viszel magaddal mini kompresszort mindig :)
  • JhonyQuest
    #1858
    neked milyened van?

    lehet hogy írtad már valamelyik hozzászólásba , de nem láttam :).
  • ZTM
    #1857
    Hát ajnos nem, de hidd el, akármelyik HW-t választahtod, amelyik tetszik, mind mind minőségi és pontos!
  • JhonyQuest
    #1856
    köszi.
    Ismered is, ezt a típust? esetleg volt szerencséd kipróbálni?.
  • JhonyQuest
    #1855
    ha kell valakinek 631 es Slavia akkor itt lehet utána kérdezni. http://deliapro.hu/hirdetes/559469/ -- bár szerintem ha használt akkor nem éri meg, de nincs oda írva.
  • #1854
    Net, vadászbolt, fegyvermesternél járj utána.

    Sztem is 1 rugó van benne gyáriból, a 2ő már a sufni tunning eredménye:)

    Én a Noricákat és Gamókat, csak lőszerben ajánlom:D Nem valami húde pontosak, viszont nagyon futurisztikusak, ha a falra lessz kiállítási tárgynak akkor tökéletesen megfelelnek.:D Ha pontosság és minőség kell akkor röviden lerendezve csak német puskákat érdemes venni, szal én is csak a HW mellet voksolok;)
  • DeerHunter01
    #1853
    gyárilag 1 úgy tudom.
    nekem is volt benne 2 rugó régebben , bika erős volt :D
    most asszem csak 1 van már rég lőttem vele, de igyis adja rendesen.
  • simmons
    #1852
    Ja még annyi, hogy 630as sláviához célgömböt hol lehet szerezni?
  • simmons
    #1851
    Hali!

    Nem tudjátok, hogy a slavia 630ban gyárilag két rugó van-e vagy egy?
    Mert haveromnak a rendes rugóba bele van rakva egy kisebb is. ez gyárilag van így vagy tuning már?:)
  • ZTM
    #1850
    Ha erős kell de szempont hogy pontos is legyen akkor HW80!
  • JhonyQuest
    #1849
    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném mert légpuskát szeretnék vásárolni, de nem tudom hogy milyet vegyek, a lényeg hogy erős és pontos legyen (távcső legyen), Láttam hogy sokan a Slaviat ajánlotátok, gondolom mert jó és megbízható. DE valakinek van véleménye más típusokról is talán? nekem tetszik a Norica és a Gamo is, pl: Gamo Maxima Air Rifle..Gamo socom tactical…Gamo Viper.. Gamo Whisper.. Norica Dragon…HW80..stb… http://www.z-shops.eu/index.php?main_page=index&cPath=57_58 itt megtaláljátok a légpuskákat és még sok másikat is. Remélem kapok hasznos infókat olyanoktól mint ti, mert nektek van már puskátok és több tapasztalattal bírtok mint én. köszi előre is.
  • #1848
    Hát ha jól emlékszem 45ért volt a multkoriban egy alig használt HW 30S a sárga oldalon. De már nem vennék rá mérget. Am ujonnan 50ropiért dobálják...
  • Noricadragon
    #1847
    Hát igen az elég kemény puska az elsütése is kemény.
    Lehet az is hogy fegyvermesterrel kellene egy sokkal lazább rugót beletetni, illetve a gyengítést is eltüntetném persze törvényes kereteken belül hogy maradjon a 7,5j alatt.
    HW30-ra szerinted mennyit kellene még pótolnom hogy olyan pusekom legyen?
    Csak azért kérdem hogy azért, tudjam mire kellene számolnom majd.
  • #1846
    Hát sztem nem egy árkategória:D Nem hiszem hogy sikerülne egy ilyen csere. De mivel egy atom jó pusek csak az elsütő szerkezete nem az igazi a tudásához ezért sztem simán megéri hogy kicsivel többért becseréled inkább HW30S-re.

    Fégek jó puskák én is szeretem őket. De nekem kezd a hajam tele lenni a légpuskákkal, mennék már ki lőni élespuskával! Hiányzik a puskapor szaga!
  • Noricadragon
    #1845
    Az az igazság hogy HW30 szerintem elég jó kis puska.
    Legalábbis ponggi oldalán is ezt olvastam róla.
    Lehet hogy azt csinálom hogy akkor elcserélem weihrauch HW30-ra.
    Ki használta már ezt a puskát, tapasztalatok vélemények érdekelnének.
  • danielblack
    #1844
    Köszi a választ! Amúgy ma iratkoztam be a helyi lövészklubba Nyíregyházán, ott most a kezdőfegyverem egy FÉG LG 15-ös 4,5mm-es légpuska, amit csak ajánlani tudok mert nagyon erős és pontos! Később majd kapok egy verseny Feinverkbau-t :-D
  • #1843
    Na kezdésből a használva nem volt kijelentés nagyon erős sztem... Am olyan 30-35ért sztem már elvinnék. Én legalábbis annyiért adnám. Az meg hogy mennyiért kapsz 631est vagy HW 30-t az nagyon függ az állapotától, mennyit volt használva, fel van e újítva, de sztem a salávia ára 15-30ig a HW ára meg 30-45 között mozoghat. Ez az én véleményem. Majd a többiek is biztos mondanak tapasztalatokat
  • Noricadragon
    #1842
    Sziasztok
    Szeretném kérdezni hogy mennyibe kerül használtan egy Slavia 631-es, illetve egy Weihrauch HW30 légpuska?
    Slavia 631 mennyire megbízható? alkatrészek stb. ilyesmi érdekelne.
    Illetve kérdezném a tisztelt topictársakat hogy a Norica Dragonom mennyit ér? Használva nem volt, garanciális még. Irányár kellene én 42 ezerért kaptam anno.
    ÜDv
  • #1841
    Van fegyverolaj vagy zsír ilyen célokra, de az állott SZINTETIKUS motorolaj is tökéletesen megfelel erre a célra. Én is azt használom rá. Nagyon kicsi kell belőle és jó anyaggal szétkenve rengeteg időre karban tartja a pusekot:) A szétszedését meg csak addig szereld, amig rúgóval vagy egyébb mechanikusan összerakott alkatrészig nem jutsz. A belső részeket egy ecsettel így is be tudod kenni majd. De a tust nyugodtan leszedheted;)
  • danielblack
    #1840
    Helló! Van egy Slavia 624-es légpuskám,ami pontos, viszonylag erős, de szétszeretném kapni karbantartás végett. A szerelésekben nagyonis jártak vagyok, de a légpuskám szétszedéséhez nem merek hozzányúlni :-D Okozhatok benne nagy kárt? És ha szétkaptam és kitisztogattam akkor milyen kenőanyaggal kenjem be? Válaszotok előre is köszönöm :-D
  • Norikás
    #1839
    Ripso mennyire pontos 20 méteren a Slavia 634?
  • simmons
    #1838
    Nem tud valaki valami frankó állapotó eladó slaviat?
  • ripso7
    #1837
    csá
    köszönöm szépen az infót
    akkor inkább nem veszek bele olyat nem akarom hogy szét cs*ssze a vadi zsír salvi 634-es huzagolását inkább lövök normális lövedékkel
  • hawken
    #1836
    Vannak légfegyverek amelyeknek a csöve nem huzagolt, ezekbe való a gömblövedék mert azok azzal pontosabbak. Vagy vannak azok a direkte plinker pisztolyok amikbe csak gömböcöt tudsz tölteni.
    Például : Baikal Makarov MP 654, vagy az Umarex CP99 sport compact. Ezeknek is sima csövük van.

    Az acélgolyó pedig nem való huzagolt csövű légpuskába mert elkoptatja a huzagolást.
  • ripso7
    #1835
    köszi a válaszokat
  • ZTM
    #1834
    LÖVEDÉK nem lőszer, abban biztos vagyok hogy nem jobb a ballisztikája mint a szoknyás társaié, szval szarabb!!!
  • DeerHunter01
    #1833
    én még nem próbáltam.
  • ripso7
    #1832
    heló
    légyszi aki tud írjon a a golyó alakú lőszerrűl
    mert nagyon fontos lenne köszönöm helósztok
    ja és így néz kiitt van a lőszer

    ez a neve:
    4,5mm BB Shot 1,500db Umarex Ólmozott . Acél Golyó
    köszi előre is
  • hawken
    #1831
    Nagyon jó távcsö. Hobbicélra több mint tökéletes.
    Made In China az is, de nem lehet egy lapon emliteni a vakerás 5-10ezres szarokkal.
  • moszkvai2
    #1830
    Köszönöm a válaszokat. Mi a véleményetek a Nikko Stirling Gold Crown Air King 4 - 12 x 42 - 1" - MIL-DOT távcsőről?