2669
Nektek van légpuskátok?
  • djlaca15
    #1909
    Sziasztok!
    Valaki tud olcsón szerezni Lider44-et?
    Vagy lider 2 őt?
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • JhonyQuest
    #1908
    én csak IJ-61-t látok, nem írtad félre véletlen?
  • Noricadragon
    #1907
    Kérdezném tőletek mi a véleményetek a Baikal-IZH 61 ről, illetve a Baikal-IZH 61 steelről is. (www.z-shops.eu)
    ponggi oldalán láttam hogy már van steel változat is
    Pontosságra meg ilyenekre lennék kíváncsi kb. egy 10-15 méteren.
    Ja és lehet e ezt használni távcsővel?
    Köszi
  • DeerHunter01
    #1906
    nyáron 20-25 méterről távcsővel elég pontos volt nekem.
    de már áttértem nyilt irányzékra.
  • JhonyQuest
    #1905
    Igen onnan, de van neki magyar üzlete is, akik ugyan annyiért adják mint ők.Csorna-án van az üzlet, de sajnos elmenni nekem messze van oda, így muszáj postán rendelni. meg csak jó lenne élőben is látni meg fogni.
  • simmons
    #1904
    Tudtam venni egy szinte új állapotú távcsöves Slavia 630ast, télleg kifogástalan állapotú, első ránézésre azt hittem ,hogy zsír új,pedig nem mostani gyártmány. Olyan kérdésem lenne, hogy hány méterre érdemes belőni a távcsövet? 25m-re??
    Légpuskás dolgokban nem vagyok annyira otthon.
  • #1903
    Jajj ezt elfelejtettem hogy te külföldröl rendeled. lehet hogy be fogják engedni neked olyan erősen ahogy kint van és akkor nem kell cserélgetni, viszont azt is megdumálhatjátok, hogy küldje el a gyári rúgót. Ja és nem tudom gyáriba milyen erős:) De lehet hogy a határon megnézik mi az és ha nem lessz hozzá papír hogy hány J os akkor lefoglalják vagy visszaküldik. Elképzelésem sincs.
    de az tuti hogy nagy zsidók az magyar emberek. Akiknek boltjuk van azok meg még annál is! Ilyen skót zsidók:D Szal minnél több haszon annál jobb:D
  • JhonyQuest
    #1902
    akkor te már ki próbáltál egy Iraki ínyencséget :)...
    Gondolom akkor nekem kell megvenni még a rugót külön is hozzá és belerakatni egy másikat, vagy én ügyeskedem át valahogyan.
    Csak azt nem tudom hogy a németek meg a többi ország hozzá adja a távcsövet a magyarok meg leszedik és különárulják ugyan azt, hog ymi értelme van ennek? a haszon gondolom. csak az a baj ebbe hogy külön a távcső és külön a fegyver majdnem egy árban vannak, és szetben pedig tök olcsó viszonylag.
  • #1901
    Hát valszeg az rúgócserés lesz, mert a németek nem barbárkodnak annyira. Mert más országokban divat az is hogy átfurják a dugattyút. Ergó elszökik a nyomás. Szép mit mondjak.. De attól még utána járhatsz ennek a vadászosdinak, csak mondom nekem már az első infóktol fel állta hátamon a ször:D A tálibokat meg ki se kell fizetni és finom a husuk is:D
  • JhonyQuest
    #1900
    :) tálibokra mi :)...

    nem leszek orvvadász az biztos.
    az apróvadat nem kell külön kifizetni csak a nagy vadakat.
    De lehet hogy igazad van és drága mulatság lenne ez az egész dolog.
    Lehet hogy csak maradok a normál hobbyzásnál.
    ha veszek szerinted HW80 ast az akkor tuti hogy le lesz gyengítve? igaz csak rugó csere a lelke igazából.
  • #1899
    Legfőképp hogy kurva sok macera van velük és rohadt drága egy sport. Fegyvereket folyamatosan műszakiztatni kell, ezen kívül rohadt drágák, aztán ott van a vadászengedély is, amit megint csak ujitani kell. A fegyvereknek kell egy jól zárható fegyverszekrény ami megint csak nem pár száz ezres tétel. Igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de talán nincs is több. Vadászni azok szoktak, akik egyébként is olyan családba nőttek fel és apával mentek kiskorukba is vadászni. Nagyon kevesen veszik rá magukat arra hogy ezeket mind beszerezzék és ne inkább örököljék öket. Azon kivül a lelőtt álltaok se olcsóak, jó kis lóvét ki kell tenni azokért is ha csak nem orvvadászkodtok. Én meg hogy lövöldözzek, biztos hogy nem teszek ki ennyi pénzt. Akkor inkább bevonulok és kimegyek irakba:D
  • JhonyQuest
    #1898
    mi a buktatói? a vadászdolognak.
  • #1897
    Igen kisgolyós vagy sörétes. És macerás lesz, ha akarsz otthon fegyvert tartani az se lesz olcsó és egyszerű megoldás. Keresztapám vadász, tudom, ezért nem akarok beleszállni ebbe a vadászat dologba én se. Mint mondtam a légpuskás vadászatot meg itthon az előbb leirtak miatt felejtős. Kisállatokra meg kisgolyós, méginkább sörétest, szoktak használni.
  • JhonyQuest
    #1896
    ja nem spontán akartam össze vissza kínozni állatokat, hanem Vadász egyesületbe belépni és úgy.. és egyébként kínzás nélkül simán lelövöd a nyulat vagy a fácánt ahogy elnéztem videókon. meg mások is mondták. de ha nem lehet olyat használni akkor kisgolyós lesz a lelke, de nekem elég lenne egy erős légpuska is arra a célra.
  • #1895
  • #1894
    Magyarországon nem lehet legálisan légpuskát vadászatra használni, mivel állatkínzásnak minősül. Mivel a 7.5J kevés ahhoz hogy megölj vele bármilyen élőlényt is. És mivel a 7.5 J nál erősebb légpuska fegyvernek minősül, amiket csak a sportlövészek és sportolók használhatnak ellenőrzött körülmények között, így kizárt hogy te ne kapjál börtönt az ilyenért:) Am Jó fegyó és nem azért állítható ez hogy valaki másra is jól egyen hanem mert egy speckó puseknak már ezt is tudnia kell. Kényelmesebb lesz a használójának is a fegyyver használat. Pld itt állítható még a jó k*rva anyám is:D
  • JhonyQuest
    #1893
    Akkor olyat kell nézni ami állítható pofatussa van?
    Vagy minek kellene ha csak én használom a puskát :), így nem kell arra gondolnom hogy más igényeit is kiszolgáljam.
    De akkor szerinted is jó választás lenne a Hw 80 as? remélem nem visszafogott lesz a sebessége majd, bár nem is úgy kérem majd.
    Nem csak élettelen célpontokra szeretném használni,, persze legálisan szeretném majd.
  • #1892
    Az hogy milyen oldali, azt onnan tudod, hogy van a tuson általában egy pofadék kifaragva ahova a pofádat támasztod célzás közben. Na ez jobb fegyvereknél állítható, ennél a tusnál fix. Mivel a tus jobboldalán van a pofadék ezért elég egyértelmű hogy a jobb oldalát az arcodnak elég nehezen tudnád oda dugni.

    A minőség sztem nagyon csekély mértékben változik. Az enyém még régi kivitel, el is volt törve, meg lett csapozva és most isteni megint. Plusz felújításnál valszeg több lakkot kapott a tus, ezért is van sötétebb színe, de nyilván öregebb és nem lesz ugyan olyan jó minőségű.
  • ripso7
    #1891
    ja nem rosz én kicsit olcsóbban vettemm elárulom 38000FT ért és szerintem nagyon megérte mert a neten a legkisebb ár 54000ft volt
  • JhonyQuest
    #1890
    Igazad van :). ugyan olyan csak a színe más, de lehet hogy minőségben is van eltérés, de formára egyforma, bár nem sok formát találtak ki ahogy elnézegettem a puskákat.

    gondolom hogy balos meg jobbos ez a kézre vonatkozik, na én még nem tudom ránézésre megmondani hogy melyik milyen, én jobb kezes vagyok és akkor szerintem nekem jobbos kellene.
  • #1889
    Nézd csak meg! A tusa teljesen olyan mint az én LG 55ösömnek:D csak ez balos nem jobbos:D
  • JhonyQuest
    #1888
    ja nem írtam oda HW80-as.
    kicsit még új nekem ez a csevegő
  • JhonyQuest
    #1887
  • JhonyQuest
    #1886
    ilyet néztem ki, vagyis erre eset a választásom.
  • ZTM
    #1885
    Ha új Slavia kell csakis 634 mert a többit elbaxták, a 634 meg pontos is és bírja valamennyire(nem egy HW de sokkal jobb mint egy Norica vagy egy Gamo)!
  • JhonyQuest
    #1884

    ha pedig ennek az ára érdekel az pedig kb:55.000Ft.
  • JhonyQuest
    #1883
    ha a Slaviáról van szó és a 634 esről azt lehet venni újan 40.000Ft ért.
    a 631-t pedig 35.000ft.-ért
    kb- ez az árak..
  • Norikás
    #1882
    Lehet én is veszek egyet.44000 tudnák szerinted az jó ár?
  • ripso7
    #1881
    aha na ezt akartam én tudni köszi a választ
    császtok
  • ZTM
    #1880
    Ez megintcsak nem lőszer, esteleg külső határon tölténynek lehetne nevezni...
    Ez a Gamo Viper Express "tölténye" te ezt a te puskádba nem tudod beletenni(ha csak nincs olyan Gamod).Madár vadászatra van max 15m a sörétes lőszerhez hasonlóan szór...
  • ripso7
    #1879
    császtok erről a lőszerről mi a véleményetek?


    neve: gamo viper 25
  • JhonyQuest
    #1878
    majd csak megengedik a normál puskát is :).
    elnézegettem a puskákat és lehet hogy maradok a HW80-as nál. az a különös ha itthon veszed meg akkor távcső nélkül is 125ezer ft, és ha megrendeled neten akkor távcsővel 85 ezer ft. Nem tudom miért nem engednek a hazai boltok is, mert szerintem megérné simán nekik is.
  • ripso7
    #1877
    helló
    hát kérlek szépen 35 m-ről egy kupakot simán el lehet találéni csak kicsit fölé kell célozni nemsokkat talán 1-2 centit
    úgyhogy szerintem nagyon pontos
  • #1876
    Nyugodtan:)
  • DeerHunter01
    #1875
    15 vagyok.
    majd később lehet elmegyek egy próbára :)
  • #1874
    Jaja eskü kissebbet rug a kisgolyós:D:D

    Deer: Mivel ha jól tudom még általános iskolákba is szoktak rendezni légpuskás lövészetett, plusz egy egyik apuka szokta lehordani a kb 10-12éves kisfiát éles pisztollyal lőni, ezért gondolom nem szabanak nagyon határ. ha már tudja használni, akkor lőjjön. És nincs pszihológiai vizsgálat se
  • DeerHunter01
    #1873
    amúgy korhatár van ott ?
    hány évesek járnak oda átlagban?
  • ZTM
    #1872
    Egyébkén az a vicces hogy ezek bivaly rugós légpuskák sokkal nagyobbat rúgnak mint egy .22-es kisgolyós:D
  • #1871
    Sztem se tudsz sokat tenni ellene. Talán ha jobb lenne az elsütő szerkezet, de még akkor is akkorát rugna, mint egy bika, szal igazábol sztem ezt megszokni kell inkább... Én is csak a lidderrel tudok jönni, hogy jó erős tartás, biztos elsütés, és akkor kicsit pontosabb.
  • #1870
    Nem, nem egyesületem van, hanem tagja vagyok csak. Én is nyáron kezdtem el sportszerűen a sportlövészetet Miskolcon. Jó időben kint vagyunk nyilt lőtéren és kisgolyóssal lövünk, meg néha valaki beállít a saját 7.62-es kaliberű csúzlijával, és akkor mindenkinek magömlése van:D De most csak légputykákkal lövünk. Ansütztől kezdve a sláviáig. Én pld, ezzel gyakorlok a 10mes pontlövészetre: Whalter LG 55 Persze szigorúan csak az átszerelt verzióval. Távcső nem hasaználható