2669
Nektek van légpuskátok?
  • danielblack
    #2029
    EZ a több mint fél millás Walther légpuska megtalálható nálunk a nyiregyi lőtéren, kipróbáltam, áhhhh ilyen pontos szerkezettel még nem találkoztam :-D Am tiszta műanyag az egész :-D

  • Norikás
    #2028
    Azt mondják hogy a Norikák sütése borzalmas és ez így is van de én beépítettem a rugóvezetőbe ahol beleakad az "elsütőszerkezet" egy vastag lemezdarabot így még egy légyfingtól is elsül (érzékenyebb lett a Slaviámnál)Még a lőkép is javult de így muszáj a biztosító mert veszélyes lehet nélküle
  • Hasitasi
    #2027
    Speciális patron.
    Szódáspatronhoz spec. kiszúrótű kell, ami erősebb.....
  • Norikás
    #2026
    A szódáspatron csak 8 grammos de úgytudom hogy ezzel is működik.12 grammos patron minden boltba kapsz ami foglalkozik co2 légpuskával.Menj fel az egyik honlapjára és megtalálod
  • #2025
    Jó kérdés, nem találtál róla valamit googlival?
  • #2024
    Nem tudod belinkelni?
  • Noricadragon
    #2023
    Lehet hogy hülye kérdés de megkérdezem a Crosman 1077 légpuska 12gramos Co2 patron az a szóda patron hétköznapi nevén? Vagypedig ehhez külön van a gyártónak patronja?
  • jopek13
    #2022
    Még nemjárt le a műszakija, aszem 2013-ig van rajt.
  • ZTM
    #2021
    Nos többszázezres légfegyverrel versenyezni szoktak de ha valaki hobbi céllal vesz annak sem kell a fejét leharapni mondván ez pénzkidobás...
    Való igaz golyóst, sörétest egyaránt lehet venni, de míg egy .22-be 10-20Ft(darabja!!!) a lőszer addig egy légpuskába még ha a az elfogadható kategóriát nézzük 1000Ft-ért lehet 500Db-ot venni, most számold ki mennyibe kerülne 500db .22-es lőszer, 5-10 doboz lövedék ára.Aztán a ott a sörétes 30-100Ft/darab bele az anyag, a nagyobb kaliberű golyósokat meg se említsük.Aztán nézzük, egy tűzfegyverhez rengeteg vizsgán kell átesned, kell fegyverszekrény, a fegyverekre műszaki stb.
    De tűzfegyverhez a legkönnyebb út a vadászvizsgán keresztül vezet, és így biztosan elfogadják a vásárlási kérelmed is, de csak vadászfegyvered lehet, persze van abból is félautomata és vehetsz is de nagyon ritka mert korlátozva van vele a vadászat, illetve 1 vagy 2 maroklőfegyvere is szert tehetsz.
    Ez mind nagyon költséges és körülményes dolog.
    De azért ha pl nem a magyarországi 7,5J-os légpuskát vennéd százezrekért hanem egy 30-60J-osat azzal akár 200m-re is pontos lövés leadható és a deszkát is átviszi(persze PCP rendszerűről beszélek és 5,5mm-esről).De mivel 7,5J a korlát...
  • #2020
    Az valszeg azért volt 18 ropi, mert lejárt a műszakija. Amelyik fegyónak lejár azt be kell zúzatni, nem lehet kivonni a forgalomból, mint a kocsikat, hogy oké ettől még az eláll valahol. Valószinű hogy a tulaj azért akar inkább fillérekért megszabadulni tőle, mert neki már nem éri meg fent tartani am meg egy viszonylag jó puskát, minek zúzatna be ingyen, akkor már inkább eladja fillérekért.
  • jopek13
    #2019
    Arról nem beszélve( igaz hogy egy kispuskát most láttam 18000ft-ért)
    De vannak a különböző orvosi vizsgálatokon, engedélyeken kivül is más járulékos költségei, pl: ha annyit lőnék kispuskával mint a légpuskával egy vagyonba kerülne a lőszer, mert ugye nem annyi a lövedék a légfegyóhoz mint a lőszer a kispusekhoz, továbbá otthon nem gyakorolhatsz mert közveszélyes és a hangja mindenkit zavarna,tehát elkell járnod lőtérre gyakorolni ami plusz üzemanyag,idő (az idő pedig pénz),lőtérhasználati dij,tárolási dij márha elfogadták a törvényt hogy sportlövő nemtárolhatja csak a lőtéren a puskát,tagsági dijak a lövészegyesületnél, meg még egyebek.
  • #2018
    Talán mert légpuskát bárki tarthat 18 év felett minden féle komolyabb tárolási és fegyvertartási engedély nélkül, míg a golyósokhoz külön fegyverszekrény, engedély, műszaki vizsga és még nem is tudom mi kell. A drága stuki árát meg megint ki kell ugyanezekre fizetni(pénzkidobás) Magyarul szinte 2szer fizetsz ugyanazért a golyós puskáért. Plusz ugye egy légpuskával azért mégse olyan könnyű megölni egy embert, mint egy golyóssal
  • Norikás
    #2017
    Én nem értem mi értelme többszázezerforintos légpuskát venni ennyi pénzért egy jó golyóspuskát de egy nagyon szuper kisgolyóst lehet kapni.Akkor mi értelme venni egy légpuskát amivel 40 méternél messzebb nem lehet lőni és egy deszkát nem visz át
  • Noricadragon
    #2016
    Hát tényleg nem rosz ez a fajta lövészet. Én a Feinwerkbauva 300s-el lőttem és hozzáteszem hogy még soha nem lőttem, elsőre 10-esbe lőttem.
    Viszont amikor a társam is lőtt vele egyet komolyan néztem amikor a puska kicsit hátra siklott, vagyis a késletetett visszarúgást jó volt látni.
    Hát tény és való hogy ez a fegyók nem két forint, és élvezet velük lőni.
    Én ha választani kellene akkor célkeresztes távcsővel lőnék de az aminek középen van két álló oszlop azzal céloznielég kemény. Nekem a diopteres lövészet az ami igazán tetszik nekem. Rájöttem hogy nekem ez tetszik igazán.
  • jopek13
    #2015
    Tényleg nagyon jó a diopteres lövészet, én a suhl312-vel 10 méteren 5 lövést 12mm be küldtem, viszont a suhlt már eladtam, a d75-ön lévő diopterrel nemtudtam olyan pontosan lőni ezért leszereltem és most távcsővel lövök, ami még egy kicsit zavaró hogy csak napfényes időben jó a diopter, ha már egy kicsit szürkület van nemláttam szinte semmit az 1,2mm-es lyukon.
  • ZTM
    #2014
    Akkor a te Liderednek jó volt a sütése:D Nekem annak olyan sütése volt hogy nyúlt és szakadozva engedte hátra aztán puff elsült valahol...
    Amit viszont leírtál dettó ugyan az mint a Marlám sütése:D
  • Noricadragon
    #2013
    Egyszer próbáld ki a diopterest, szó szerint a célzó egy üreges karika, azzal becélzod a lőlapot, és már ott is van a lövedék.
    Nagyon komoly, komolyan mondom én a távcsőre is azt mondtam ez előtt hogy az a tuti, de a diopteres számomra egy külön világ.
    Ha egyszer ráérzel az ízére akkor csak azt akarod. Engemet lenyűgözött nagyon.
    Viszont sajnos az a probléma mind a két puska esetében hogy eléggé nehéz, állni egy 5 kg puskával elég necces.
    De ha van bipodod és ha a földön szeretsz feküdni, (én szeretek) akkor nem gáz az sem.
  • #2012
    Hát figy, amik tozok ott vannak ,elég öregecskék, és nem tudom te most gyakorlatilag mire gondolsz, de hogy húzok rajta 5mm-t kezd befeszülni, aztán egy erősebb húzásra egyszercsak elsül, azt nem nevezném jobbnak a Liddereménél Te biztos valami felújított toz 8ról beszélsz vagy a keserű féle átalakított verzióról:) A lidderemnek legalább ilyen a sütése, azért mondtam hogy hasonló. Húzok rajta valamennyit és mikor érzem hogy feszül akkor egy erőseb rántásra engedi el a biztosító az egészet. Ez nekem ennyi lövés után is tökre ugyan az. Lehet majd néhány év múlva meg néhány százezer lövés után ,már én is azt fogom mondani, hogy ja van különbség. Most nekem relatív ugyan olyan...
  • hawken
    #2011
    Minden légpuskán kell néha dugattyút, helyesebben dugattyútömítést cserélni.
    Csak az nem mindegy hogy egy D75-é kibír mondjuk 500.000 lövést, egy Gamo-é párezret, míg a Lider és hasonló kínaifingoké párszázat.
  • ZTM
    #2010
    Hát nem tudom mire gondolhat, maga a dugattyú fémből van minden puskán, erre szoktak műanyag vagy bőr tömítést(remélem jól írom és nem valami hülyeség) tenni.
    Mind a 2 fegyver igazi veterán matuzsálem kiváló minőség és működés...
    Én is kipróbálnám a diopteres lövészetet talán majd ha lesz pénzem veszek, de minimum egy Suhl 312-t akarok ha több lesz a pénzből akkor FWB 300...
  • Noricadragon
    #2009
    Igen ezt eddig én is tudom hogy a diana75-öt néha kell dugattyút cserélni. Ezen a héten pont lőttem Bau300-al és mivel nem vagyok nagy fegyver guru, így mondta az egyik srác ott aki kipróbálta velem együtt a baut hogy neki csak ez kell majd, mivel fémdugattyús.
    Mondom én nem tudom hogy van olyan amit fémdugattyúval gyártanak.
    De azóta ez a mondat ez a fémdugattyú megragadt a fejemben, és azóta nem hagy nyugodni.
    Egyébként diopterrel is lőttem meg távcsővel is.
    Sajnos nem szálkeresztessel, hanem olyannal aminek a közepén van két álló, szál középen.
    Na azzal nem is tudtam lőni.
    Viszont a diopterrel meg elég szépen lőttem, első lövés rögtön egy 10-es volt középen.
    Nagyon jó kis pusek tényleg mind a kettő.

  • ZTM
    #2008
    Mindkét puskán csak tömítést kell néha cserélni.
    Azt sajnos nem tudom hogy fémdugattyós-e a Bau300, de abba biztos vagyok hogy örökéletű a dugattyú, ha veszel érdemes nem rég felújítottat akár D75-ből akár Bauból mert ahhoz jópár évig nem kell majd hozzányúlni.
  • Noricadragon
    #2007
    Nézegettem ponggi oldalát, és láttam hogy a Diana75 tömítőjével lehet csak gond ennek a puseknak. Viszont kérdezném hogy a Bau300-as az fémdugattyús?
    Abban is cserélhető a dugattyú, vagy abban a dugattyú az örökéltű ha lehet ilyet mondani.
    Ezt már régóta kérdezni akartam de csak most jutott az eszembe
  • ZTM
    #2006
    Amúgy szigetelő szalag segítségével megbütyköltem a Crosman sütését.
    Mostmár alig 1mm az előhúzás és nyugodtan végig lehet húzni azt az 1 mm-t mert nem sül el csak akkor ha kicsit erősebben meg van nyomva a végén de akkor már mérhetetlen keveset mozdul gyakorlatilag semmit tehát nem egy verseny sütés de sokkal könnyebb lőni, finomabb és egyszerűbb.
  • ZTM
    #2005
    Hát én nem nagyon vagyok jártas benne de hogy az elmúlt hónapokba lődözték a szalonkákat az biztos.

  • Norikás
    #2004
    Az Anschütz alatt mi a golyósokra gondolunk nem légpuskára
  • hawken
    #2003
    Crosman 1077 egy nagyon feelinges plinker puska.
    Nem tartályos, hanem Co2 patronnal működik, az előágy elején kell belecsúsztatni, majd rátekerni a zárókupakot.
    Ezenkívül 12-es forgótár van benne, ami gyors egymásutáni lövések leadását teszi lehetővé.
    Viszont csak Double-Action elsütőszerkezetes, ( az ütőművet nem külön húzod fel hanem az elsütőbill. mozgatásával) ennek okán kétlem hogy nagyon pontos lenne.
    Persze megint a lényeg a felhasználási terület, 8-10-12 méterig nagyon jó üdítős vagy sörösdoboz borogatásra, de versenyezni nem fogsz tudni vele.
  • hawken
    #2002
    " A toz sütése a Lidderekéhez hasonlóan rossz. "

    Már bocs hogy beleszólok de ez egyáltalán nem igaz.
    A Lidereknek az elsütője borzalmas nehezen húzható nyúlós vacak, húzod-húzod és egyszer csak elsül, de nem tudod kontrollálni.
    Ehhez képest a TOZ-ok nyomáspontos elsütőszerkezete százszor jobb. Ráadásul ha az egymáson csúszó felületeket felpolírozzák és picit megzsírozzák akkor kifejezetten könnyű lesz elsütni. Nyilván olyan sosem lesz mint egy versenylégpuskáé, de egy lider sosem fogja megközelíteni , de még a gamok és egyéb csodák sem.

    Az anschütznek meg a többi hasonló versenylégpuskának pedig állítható az elsütőereje (is). Az enyém is leheletre süt, de a srácaimnak inkább úgy van beállítva hogy nagyobb elhúzási erőre süssön.
  • Noricadragon
    #2001
    Sziasztok

    Szeretném kérdezni hogy mi a véleményetek a Crosman 1077 légpuskáról.
    Olvasgattam hogy nagyon könnyű és pontos.
    Viszont úgy írták hogy van tartálya, ezt hogy kell tölteni vagy ez hogyan működik?
    Ki próbálta már ki ezt a fegyvert?
    Köszi előre is.

  • #2000
    .22 kaliberűek, és télleg hatalmas a különbség. Már a sütése se mind1. A toz sütése a Lidderekéhez hasonlóan rossz. Az Anschütznek, meg olyan finom a sütése, hogy komolyan egy csiklóhoz durvábban lehet hozzáérni mint ahhoz. Első lövésem az egyik golyó fogó falban végezte, mert éppen mozgolódtam még és már fegyó töltve volt, mikor leheletnyit hozzáért az ujjam a ravaszhoz
  • Norikás
    #1999
    A szalonkát rég lőhetted mert már két éve tilalom van rá!A toz meg az Anschütz között elég nagy különbség lehet (gondolom .17HMR vagy .22)
  • #1998
    Jaja CZ-k egész jók, nálunk is az egyik jobb fegyver az, am toz8asokkal szoktunk lőni. Meg van egy zárt Anschütz
  • ZTM
    #1997
    :)

    Sajnos nincs egyről sem, nem sajátok nem családban vannak a fegyverek, csupán a jó haveroknak köszönhetem hogy lőhettem velük, bár csak 1 fácánt(20/76) és 2 szalonkát lőttem(12/70) ez idáig nameg egy rókát megsebeztem(.222) a többit a kutyák intézték:)
    Persze nem csak vadásztam velük, volt hogy csak úgy kimentünk puffogtatni(ezt a vadőr barátom kíséretében), megnéztük meddig pontosak a fegyverek stb., főleg .22-es volt a kezembe de a többi felsorolt golyóssal is lőttem már.
    De mondjuk arra is csak most jövök rá hogy nem is néztem a fegyverek márkáját mikor a kezemben voltak de talán a sörétesek Merkelek voltak a golyósok nagy része meg CZ:/
  • #1996
    Képet róluk!:)
  • ZTM
    #1995
    Ez esetben:

    Golyós:
    .30-06, .222, .223 REM, .22
    Sörétes:
    12/70, 20/76
    Ezekkel lőttem én...

    Az meg hogy mire lövök az adott szezontól és egyéntől, alkalomtól függ.
    Fácán, róka, szalonka, főleg ezekre a kisebb vadakra lövök.
    Sajnos az utóbbi időben nem nagyon volt olyan akivel mehettem volna:(((


  • ripso7
    #1994
    ígyis van
  • Norikás
    #1993
    Lehet arra gond hogy milyen kaliberrel és milyen vadra
  • ZTM
    #1992
    Szerinted egy vadászat során mire lövöldöznek és mivel?
    Na ezt tisztáztuk:)

    Nos a mai nap kiderült hogy a Crosman 2100-asom 10m-en lukból lukat lő.
    Ideje fejleszteni a 20m-es távot csak ne esne az eső:(

  • ripso7
    #1991
    ha nem ? mire lövöldözöl és mivel?
  • ZTM
    #1990
    Na ja de, legalább légpuska van:D

    Bár ha van rá alkalom én is lövöldözök az erdőbe egy vadászat során, csak ugye én nem lőlapra:)
    És ha összejönne a nyári melóm, vennék a pénzből egy FWB 300S-t vagy egy D75-öt és akkor UNSTOPPABLE!!!