2669
Nektek van légpuskátok?
  • #2109
    A konzerv és sörös doboz között igen nagy minőségbeli különbségek vannak. Bár sztem hegyes fejű lövedékkel a májkrémes doboz se probléma. Am ez azért nem mérvadó, mert a légpuskát nem erre használják. Ha romboló fegyver kell, akkor vegyél Kínai 10e-es gamo távcsöves puskát. Nekem is van, nem sokat használom, csak ha télleg pusztítani akarok:D Pld kirakok egy sörösüveget és 20 méterről lövöm szét őket. Na az látványos tud lenni:D
  • Unreal1942
    #2108
    Nekem a Baikal IZH61 ami csak 6J az 20 méterről még átviszi a sörös dobozokat.
    Nagyobb távolságom nincs a kertben.
  • noname23
    #2107
    Mire képes egy 7,5J magyar puska? méterben ha nem is egy konzerv dobozt hanem egy sörösdobozt kéne átlőni.



  • ZTM
    #2106
    Sajnos nekem nincs most nem telik rá:(
    De ne aggódj csalódni biztosan nem fogsz!
  • #2105
    Mivel rúgós biztos, hogy a pontosság rovására menne, viszont mivel ez pont határon van az "Engedélyeket, szabályokat figyelembe véve", utólagosan nem nagyon tudnád erősebbé tenni, csak ha nem felel meg az előírásoknak!
  • #2104
    Hát ez állítólag 30-40 méterre pontos. Mondjuk sztem reális is:)
  • Silius
    #2103
    Néztem róla tesztet, elég jónak tűnik, neked is ilyened van?
    Olyan kérdésem lenne róla, hogy ez kb. mekkora távolságra pontos, a 1077-em sajnos max. 10m-ig volt tökéletes, felettem már nagyon szórt.
    Engedélyeket, szabályokat figyelembe véve, utólagosan növelném a teljesítmény, akkor az nem menne a pontosság rovására?
  • ZTM
    #2102
    Ha 10eFt-ot hozzádobsz vehetsz újonnan egy Weihrauch HW 30s-t, állítható sütés felső kategóriás német minőség, és precíz pontosság jellemzi.De most láttam vaterán 35eFt-ért használtan.Én ezt tudom neked ajánlani nézz utána csalódni biztos nem fogsz sem minőségben sem pontosságban!
  • Silius
    #2101
    Sziasztok
    Úgy döntöttem, hogy lecserélem a Crosman 1077-esem, valami profibb, erősebb, pontosabb puskára
    Tudnátok nekem ajánlani valami jó puskát?
    Maradok a hagyományos egylövetűnél, 4,5 mm, és a csőletörős is megfelel.
    Pénzben úgy 40e Ft-ig.
    Ha lehet akkor személyes tapasztalatokra lennénk kíváncsi.
  • noname23
    #2100
    valszeg a scope volt gyenge inkább lecserélem mert teljesen elnyalódott a karma.
    thx
  • #2099
    Ház ha arról van szó amit pár hszel ezelőtt linkeltél, akkor az hogy a scope-on arrébb rakod a tartó konzolt és utána rendesen meghúzod a szűkebb pozicióban. Ha ez sem megy vagy még mindig para, akkor egy sarokcsiszolóval picit mélyítesz azon a bemaráson, ahova rögzíteni kéne a scope-ot
  • noname23
    #2098
    Hy Help pls

    Az a helyzet hogy álandóan leesik a scopom akár-hogyan ráfixálom
    mit lehet ezzel kezdeni mert már a sín is elkopik?

  • Norikás
    #2097
    Szevasztok rég jártam itt de lenne egy kérdésem crosman 2300T-ről van valami tapasztalatok mert nagyon megtetszett ez a pisztoly de csak a szerkezetéről találtam leírást a pontosság és egyebekről nem
  • Silius
    #2096
    Crosman 1077-hez hol érdemes, és egyáltalán hol lehet kapni, a Co2 palacknál lévő gumigyűrű tömítést?
  • hawken
    #2095
    Lehet még az elmászás a pumpálás miatti "csapódás"-tól.

    Próbálj úgy pumpálni, hogy a távcsőre nem fogsz rá, és ha ezek után is elmászik akkor igen, az a távcső nem bírja a rezgést.
  • ZTM
    #2094
    Crosman 2100-as.Érdemes tudni hogy mivel pumpás, én felpumpáláshoz a távcsőt is fogom úgymond "átkarolom" a kezemel, namost mikor az előagy visszamegy az eredeti állásba nem kicsi rezgést képez, gyakorlatilag olyan mintha csapódna, remélem érted mit akarok mondani.A távcső az egy noname 3-7x20-as.Tegnap levettem róla 25m-ről a lövedékes dobozt 3ból 3szor eltaláltam.
    Szval számomra több mint valószínű hogy a távcső a hibás...
  • hawken
    #2093
    Szia!

    Milyen puska, milyen távcsővel?
    Lehet a lövedék hibája is, de 15méteren az nem szokott nagyon kiugró lenni. De lehet hogy a távcső nem bírja a légpuska rugdalózását.
  • noname23
    #2092
    köszi a választ :(
  • ZTM
    #2091
    Tanácsot szeretnék, vettem egy doboz Tell lövedéket kiváló minőség bár elég kemény ólom de nem találtam még hibás darabot, a probléma ott kezdődik hogy a távcsövet nem bírom beállítani, egyszerűen tekergetem jobbra balra le fel, 3 lövésig jó volt mert sikerült lukból lukat lőni 15m-en(természetesen szilárd kitámasztásból) én is csodálkoztam, viszont egyszer felfelé hord máskor meg nagyon jobbra megy, ugyan ez volt mikor Walther lövedéket vettem, most akkor ennyire szar a távcső vagy mi?
  • jopek13
    #2090
    Megéri ha virágkarónak akarod:-)Komolyra forditva tegyél ehhez a pénzhez 3ezer forintot és 14 ezerért lehet venni kismarlát magyar légpuskát ami csőtörős létére 13-szor jobb mint az amit belinkeltél .
  • noname23
    #2089
    erről mi a vélemény megéri?
    http://www.vatera.hu/4_5mm_es_alsokaros_legpuska_ajandek_tavcso_171915843.html4.5mm B3-B alsókaros légpuska + ajándék távcső 11.500
  • noname23
    #2088
    Macska lövők majd úgy járnak mint a hírekben egyszer csak jön a kommandó mert vmi nénike cicája vót:)
  • Oberst
    #2087
    Az ötletedet kicsit továbbfejlesztettem. Fültisztító pálcikát mindkét felét belemártottam szalmiákszeszbe, majd keményforrasz pálcával áttoltam a csövön. (Persze a pálca végét celluxal áttekertem.) A műveletet addig ismételtem, amíg fehéren nem láttam az áttolt pálcikát. Utána pár db száraz következett, majd 1-2 db fegyverolajos és utána szárazzal kitolva. A beavatkozás után a cső belülről csillog-villog mint a macska ...csája! :-)))

    Apropó! NEM LÖVÖLDÖZÜNK SEMMILYEN ÁLLATRA!!!
    Ez nem neked szólt, hanem a "sportszerű, sportlövész" sporiknak!
  • Sportshooter
    #2086
    Jah én is láttam :D... napiszaron asszem...-_-
  • #2085
    Nálunk a dechatlon víz alatt van és van előtte egy tábla, hogy "életünk a víz" , hát kicsit irónikus, röhögtem is mikor láttam
  • Unreal1942
    #2084
    Igen ez lett volna a kérdésem nekem is, hogy azt a nagyon durva kefét, talán rézből van azt szabad e használni? elvileg hiába fém. Nem kéne kárt tennie a fegyver csövében. Mégis csak az a keményebb anyag, de nagyon nehéz beletolni...Nem tűnik egészségesnek.
  • hawken
    #2083
    A légpuska csövét is illik kitakarítani 5-600 lövésenként.
    Nem nagy cucc, fogsz egy fültisztító pálcikát beolajozod és keresztültolod a csövön. Ezután száraz fültisztítót használsz egész addig amíg már nem lesz olajos ami kijön.
    Vagy vehetsz fegyverboltban, decathlonban stb. direkt légpuskához való tisztítókészletet.
    Viszont az ilyen készletben lévő fémkefét soha ne használd, mert megsértheti a huzagolást.
  • hawken
    #2082
    Természetesen értem.
    Az én elöltöltős hawken puskám .45-ös kaliberű, és az is gömböcöt eszik
  • Sportshooter
    #2081
    Sziasztok!!! Hozzászólnék a fegyvertisztításhoz: először is nekem is van légpuskám:D (ki hitte volna), és ilyen jó meleg nyári napokon való lövészet közben ugyebár a csövet megfogva letörjük és úgy töltjük be(tisztelet a kivételnek) vagy valamilyen fém alkatrészhez hozzáérünk akarva-akaratlanul. Nos mivel meleg van és izzad a tenyér a sós izzadt kézről csak ott marad valamennyi a puska fém alkatrészén... ezt minden használat után érdemes olajos ronggyal letörölni mivel ez hamarabbi oxidációt eredményez... már hetek múlva is rozsdafoltos lehet tőle a puska... jah és a csövét belülről légfegyvereknél nem érdemes takarítani... olajjal se! ha meg koszolódik vagy a lövedék pl olajos akkor válts minél hamarabb... ez az egy része a puskának ami tisztán marad és ha nem muszáj ne bántsuk azt... Én csak tanácsot adtam!!! Meg azért ilyen későn mert a 24 órás szabály -_- beregisztrálás után... de legalább újra a fegyveres témába terelem a dolgokat és nem a macseklövészetet húzom tovább... :D
  • ZTM
    #2080
    Tényleg olyan mint amilyen, de nem én nem bántom a cicákat, ez csak egy tanács hogy nehogy megüsse a bokáját, de előbb utóbb lebukik úgyis...
  • #2079
    Hát nem tudom, végülis a gömb alakja miatt a huzagolás oké hogy megvezeti, de geometriailag mégse olyan mint egy hengeres test, amit a palástján vezet meg a huzagolás. Remélem érted mire gondolok:)
  • #2078
    "Viszont fogadj el egy tanácsot:ha rálősz úgy lőj rá hogy ott helyben megdögöljön" Ebből nekem úgy jött le hogy te is ezt csinálod, de akinek nem inge nem veszi magára
  • hawken
    #2077
    Üdv!

    Szerintem meg ne foglalkozzatok vele, a stílusából egyértelműen következik hogy szimplán csak provokálni próbál.

    Más : golyó alakú lövedéket is lehet huzagolt csőbe rakni. Miért is ne lehetne? Sőt jó minőségű gömblövedékkel ugyanúgy lehet célbalőni.
    Nekem van is H&N 4,5-ös gömblövedékem és 10-15 méterig tökéletes. Mivel tömörebb mint a diaboló ezért valamivel nagyobb átütőerővel rendelkezik.
  • ZTM
    #2076
    Hmmm én egy szóval sem írtam hogy valaha is rálőttem volna egy macskára is, nem is lenne szívem.De igazad van amit írtál az szóról szóra igaz és korrekt.Én szeretem a macskákat van 2 is mindkettő nőstény de sajnos az egyik már 3 napja nem jelentkezik pedig nagyon aranyos volt mindig kérte tőlem a kaját, még a házba is bejött hozzám és az ajtó előtt nyávogott hogy simogassam meg:(
    Ide is jár bakmacska nem is egy, elkergetem őket ennyi, nem kell rálőni, és nekem is volt bakmacskám nagyon szerettem mert értelmes volt, de sajnos voltak olyan emberek akik megmérgezték szegényt.
    De én pl. nem tartom jó ötletnek azt hogy egy 630-assal rálőjön az ember egy macskára mert könnyen csak szenvedést lehet vele okozni, egyrészt a 4.5mm-es lövedék miatt másrészt meg tuningolva se lesz sokkal több 10J-nál ha jól tudom, az meg édes kevés, a vadászatnál is meg van határozva mire milyen kaliberű fegyverekkel lőhetsz és nem véletlenül.
    Az meg a másik hogy már azért is börtön jár ha tuningolva van a slavia arról nem is beszélve hogy állatkínzásnak minősül ha rálő egy macskára ami megint súlyos következményeket von maga után.
  • #2075
    Sztem meg parasztok vagytok mindketten. Mi jogosít fel titeket arra hogy más élőlény életét kioltsátok azért, mert nem tetszik a szokása?? Most én is áttolhatnám hozzátok az arcom és lekéselhetném az egész bandátokat, csak mert nekem meg az nem tetszik, hogy lövöldöztök a macskákra. Kb ugyan annyi. Csak ti azt hiszitek, hogy magasabb rendűek vagytok bárkinél. Nagy meló lenne elvinni a nőstény macsekot megműteni, hogy ne legyen terhes, mint minden épeszű ember. Most fogod más kedvencét és kinyírod mert olyangecikurvakeményfaszopó vagy. Istenem csak egyszer futnánk össze, még anyád is megbánná hogy megszületett nem csak te, te kis buzi.
  • ZTM
    #2074
    Nem szép dolog és ne hangoztasd.Felénk is van pár tudom miről beszélsz.Nem azért mondom hogy állatkínzás így meg úgy.
    Viszont fogadj el egy tanácsot:ha rálősz úgy lőj rá hogy ott helyben megdögöljön mert ha éppen egy olyat fogsz ki akinek a gazdája feljelentést tesz akkor a nyomok könnyen hozzád vezetnek a légpuska miatt kapsz pár év börtönt az állatkínzásról nem is beszélve...
  • Animus
    #2073
    Fuh gyerekek! Most turbóztunk fel egy Slavia 630ast mert már elegünk van abból, hogy a környék összes kandúrja hozzánk jár... Reggel bűzlik minden a macskahugytól és a mi nőstény macskánk lett a környék kurvája :D
    Ekkor léptem porondra a Slavia 630-assal és úgy pofánlőttem az egyik kandúrt, hogy a seggén jött ki a golyó. Pislogott is, hogy mivan. :)
  • #2072
    Sztem ez megfelel, én mondjuk csak egy nagyon puha rongyot szoktam áttolni, annyi hogy ha már nagyon retkes, akkor előtte valamilyen állott szintetikus motorolajjal tisztítom ki, plusz az jó a fém részek ápolására is. Jó ha ilyen nincs, bemész fegyverboltba és veszel fegyver olajat.
  • ZTM
    #2071
    Hát ezek a kapható kefe szettek amikben általában van nagyon durva kefe a lerakódásokra, közepes a kisebb szennyeződésekre és egy puha polírozásra(?) tökéletesen megfelelnek a cső tisztítására, érdemes 500-1000 lövésenként áttolni a csövön őket.Majd az egyik kolléga remélem ír még neked tisztítási módszereket...
  • Silius
    #2070
    Sziasztok
    Lenne egy újabb kérdésem, már előttem kb. 400 db diabolot, és gondolom illene már tisztítani a fegyvert...
    Láttam, hogy lehet kapni ilyen tisztító keféket, pálcákat, stb. Azok megfelelnek a célnak, van valami trükkötök esetleg tanácsotok?
    Mennyi lövés után érdemes tisztítani a fegyvert?