2669
Nektek van légpuskátok?
  • ZTM
    #2229
    Vatera,express...Csak használtan lehet már csak kapni:(
  • Kalash17
    #2228
    És meg tudod mondani hol tudok ilyet venni?
  • ZTM
    #2227
    Hát szerintem egy picivel jobb, de ha úgyis távcsöveset akarsz, akkor inkább ajánlom a FÉG LG 14-et, alsókaros, fixcsöves, tehát abszolút távcsőbarát, pontosabb mint a Slavia, nem mellesleg tekintélyesebb darab szerintem...
  • #2226
    FÉG szal nagyon szar nem lehet, de én speckó nem ismerem és csak gázos féggel lőttem még.
  • Kalash17
    #2225
    Vagy mit szóltok a FÉG lg 422-höz?Jobb mint a Slavia?Vaterán találtam egész jó állapotban.
  • #2224
    Ja az jónak tűnik. A Slávka am se üt olyan nagyot hogy rongyá verje a távcsövet. Max ha tuningos
  • ripso7
    #2223
    köszi a válasz majd akkor szétnézek
  • Silius
    #2222
    Nézd meg vaterán, vannak elég jók, én ha vennék most akkor biztos 6-12x56-ost vennék, abból is van eléggé jó áron.
  • ripso7
    #2221
    császtok tudnátok ajánlani slavia 634-hez távcsövet nemkell 20-30 e ft-os hanem kb 10000 alatti ami bírja a szlávka ütését
    előre is köszi császtok
  • Kalash17
    #2220
    Namindegy köszönöm a segítséget.Azt hiszem az lesz a legjobb ha veszek vaterán egy másik Slaviát
  • noname23
    #2219


  • noname23
    #2218
    duplikált komplikált

  • noname23
    #2217
    flash]http://www.youtube.com/v/wG0-vJJDf8[/flash]
  • MatchDiabolo
    #2216
    Annyiért én vinném el gondoltam majd gyűjtöget ha precíziós fegyvert akar magának vaterán mondjuk ez is van 47e forint tokkal vónóval együtt:
    http://sport.vatera.hu/item/view/index.php?cod=177631076&adult=1
  • ZTM
    #2215
    Hát jó akkor éntőlem vegyen amit akar, de ha te tudsz neki 20-25eFt-ért egy használt HW30s-t akkor mutasd neki!!!
  • MatchDiabolo
    #2214
    Most ilyenre milyet lehet válaszolni azt se vegyél

    Figyu a srác akar rá távcsövet és nem hinném hogy tud még fegyvermívest+ba fizetni ja és volt már olyanja ugye nem várnád tőle hogy élete végéig azt használjon

    http://www.legfegyver.info/index.html

    A klasszikus „csehszlovák” légfegyvergyártás remeke. A 2003 előtt gyártott darabok viszonylag stabilan megbízható minőségben jöttek le a gyártósorról. Bár nem fix csövű, de gyárilag cső biztosítással készítették. Ha fegyvermesterrel megigazíttatjuk a szinte tipikusnak tekinthető hibáját/ már mint azt a nem kis problémát,hogy a dugattyúház és a fegyver csöve szöget zár be egymással/. Ez önmagában, nyílt irányzék használatával nem jelent problémát,mert az irányzék mindkét eleme a fegyver csövén van.A problémák akkor kezdődnek,amikor távcsővel szerelve,nem egy fix távolságra belőve akarjuk használni.

    A képen látható bemarózással ez a gond jó eséllyel kiküszöbölhető. Bár számtalan városi legenda kering e fegyverről pro és kontra / már csak a nagy arányú-számú lakossági használata miatt is /, elmondható róla hogy alapvetően pontos, sokcélúan használható, igénytelen fegyver. Ha nincs buhrálva / duplarúgó, stb /, sütése meglepően jó, pontosan hord, és megbízható szerkezetű –legalább is az általam huzamosabb ideig használt 4 különböző darabot alapul véve mind a gyári irányzékával, mind pedig távcsővel szerelve.

    Ha használt puskát vásárolsz akkor csak weirauch Hw30-at vegyél minimum
    de egyébként jó az a Lider mert a sláviát csak jóval drágábban kapod és nem lessz jó távcsőved
    az meg hogy egy használt puskát vegyél új áron


  • ZTM
    #2213
    Nehogy Lidert vegyél vagy valami B3-b szart, a Slavia ezerszer jobb, pontosabb, minőségibb, tartósabb, és nem mellesleg a Slaviat Csehszlovákiában készítik, a Lidert meg a B3-b-t meg a többi olcsó szart kínába...
    A Sharp Inonova helyett inkább egy Crosman 2100-ast javaslok, sokkal minőségibb, de szerintem pumpásat nem érdemes venni, bár pontos, meg nem rúg de unalmas lesz pumpálni, csak annak érdemes aki nem 10m-re vagy 20-ra akar lövöldözni és nagyon elszánt(mint én:D)...
    A magyar FÉG légfegyvereket érdemes használtan ebben az árkategóriában nézni, garantáltan nem bánod meg.
    De ha találsz kedvedre való puskát írd meg és megmondjuk érdemes-e megvenni!
  • noname23
    #2212
    sajna csak a kinézetre másolták le B3-B 196ms a LIDER:240ms körül van
    de ha csak 10méteren használod jó az a 170 is
  • Kalash17
    #2211
    Tehát akkor a Lider 45 jobb mint a Slavia?Egyébként ez ugyanaz mint a B3 nem?(legalábbis kinézetre).A vaterán találtam mind a kettőből újan.Akkor melyiket vegyem szerintetek?És a képen látható puskának mi a neve?
  • csőcse
    #2210
    Távcsövel eggyütt vagy nélkül mert ha még nem vetted meg akkor jó választás egy lider45 max15e és egy jó távcsőre is marad pénzed 10e környékén ha meg csak a puska akkor ajánlom hogy PCA-t vegyél ezzel célbalövészetet is jól gyakorolhatod.

    Lejjebb megnézheted a képeken mit tud a puskám és azt 25.000Ft-ét vettem a vaterán
    (3pumpálással kb140-180ms max:8-al 292ms)

  • Kalash17
    #2209
    Köszi a választ, sajna már több fegyverművest is megkérdeztem, mind azt mondták, hogy túl vékony a dugattyúház fala, lehet ha megpróbálnák átmarná.Muszály újat vennem.Mien puskát tudtok ajánlani 20-25000 körül.Amúgy a Germany technologies-B3-b az jó?Mert valaki azt mondta hogy kínai és az ára is feltűnően alacsony.Minden álmom egy fasza távcsöves puska de nem akarom egy szarra lecserélni a Slavát.
  • MatchDiabolo
    #2208
    http://www.legfegyver.info/legfegyveres_alapfogalmak.html

    Sűrített levegős:
    Más néven PCP légfegyverek ( egy szerelt, és utántölthető légtartályról üzemelnek ). Ezek jellenzően 200-300 bar nyomásra feltöltött tartályok, amiből egy szelep adagolja a sűrített levegőt lövéskor a fegyverbe. A ma használatos csúcskategóriás versenylégfegyverek kizárólag ezen az elven működnek. Visszarúgás-a PCA-hoz hasonlóan-itt sincs,és a lövés előtti izomterhelés (rúgó felhúzás, elősűrítés stb.) is kiküszöbölődik.

    Visszarúgásmentes:
    A rúgós légfegyverek csúcsa. ( pl. Diana 60-75 család ). Itt egy ötletes ikerdugattyús megoldással egyensúlyozták ki a rendszert. Jelentősége a PCA-PCP-fegyverek megjelenésével megszünt. A maga korában a céllövészetben csúcskategóriának számított.

    Ezek a fegyverek nem 10.000 forintnál kezdődnek egy jó pcp versenyre min 200e a másik felét nézzük annak idején se volt olcsó most meg végképp muzealitásuk miatt.
  • DeerHunter01
    #2207
    amúgy ezeken a versenyeken lehet pénzt nyerni ?
  • Sportshooter
    #2206
    :D háát érdekes volt végigolvasgatni a hosszú kommentárokat... és igen valahogy láttam magam anno... én 3 éve versenyzek aktívan légfegyverrel többnyire... azt a kiváló légfegyveres sportot űzöm aminek az a neve hogy Hunter Field Target (többeknek ez ismerős lehet vagy csak a Field Target) és én is Slavia 630-cal kezdtem! Célok az alu sörösdoboz... azután egyre kissebb dolgokat de a táv nem változott kb:15 méter... azután eljártam ezekre a versenyekre és meglepődve láttam olyan puskákat amikről még elsőnek azt se tudtam h van ilyen... vagy mi ez egyáltalán?! :D... és kipróbálgattam és sokkal nagyobb távokon pontosabb volt vele a lövés és az élmény hogy talál... hát leírhatatlan... és az elvárások nőttek... és eddig csakazért lőttem mert fegyvermániás vagyok de egyre jobban húzott affelé hogy találjon is a lövedék! De a Slavia nem sportfegyver és labdába se rúghat ezek mellett de hálistennek külön kategóriákba van sorolva. (ezzel is nyertem versenyt:)) Eddig a jó volt ha 25 méterre egy kupakot ellőttem vele... miután vettem egy sprotpuskát (rohadt drágán igaz 3 évvel ezek után) és mostmár 25 méterre egy airsoft BB golyó a rekordom (ne fikázzátok ezt lehetséges! videófelvételem is van rólla :D) és a hobbiszintű lődözésből lett élsport és ma már túlvagyok egy nemzetközi HFT versenyen is amin első helyezést is sikerült elérnem! Kicsit dicsekvésből írtam ezt ki meg arra akartam kilyukadni hogy honnan kezdtem és hova jutottam a pár 10 ezer ftos puskától... és csak a hobbilövöldözéstől... :D
  • #2205
    Ja igen ezt akartam még mondani, olvastam én is. Két horony és mehet rá bármi
  • hawken
    #2204
    Nincs a szlávkán távcsősín?
    Puskaműves tud bele marni sínt, és akkor lehet rá rakni csövet.
  • #2203
    Haver most volt az első oldalon belűl 10 hsz számítógép flém, am meg csak erről szól a topik hogy ezek "Vacak Lidderek vagy Jó az, nem kell fikázni"
    Olvasd át ezt az oldalt. Van pro és kontra bőven. Aztán dönts!
  • #2202
    Én nem is belekötnék csak hozzátennék egy kis javítást. Nem az a baj a 10 ezres puskákkal hogy élvezhetetlenek. Én ugyanúgy élvezem azzal is a lövöldözést. De azzal nem pontlőni szoktam hanem úgymond tankosat játszani. 10-20-30 méterről sörösüveg vagy valami nagyobb célpont ami szét tud robbanni rendkívül jó feszültséglevezetésnek számít nekem. Jó dolog pusztítani:) Ha pontlőni akarok akkor jöhet a gyufásdoboz vagy a lőlap. A hatsant is azért rendelném meg ha jó árért és nem gyengítve lehoznák, hogy a téglát lőjem vele szét itthon

    Off: Számítógépről annyit, hogy 5 évente szoktam újat összerakni, és mostani amd+ati kombót változtattam pentium+ati kombóra. Egyéb dolgok nem szoktak izgatni. És a 120-150e-es kategóriába hozom ki. Na most ugyanezt Macintosba 300-400 ezerért kapnám meg, mert ki kell fizetnem a márkát. Ezek után nekem ne mondja senki, hogy a márkáés az jobb vannak olcsó de megbízható márkák és télleg kijönnek 5 ezerből. A Tápnál am is a fő szempont az, hogy milyen a teljesítménye. Ha nem adja le a megfelelő wattot akkor nem fognak jól működni az egységek a gépen belül. A megbízhatóság pedig kiküszöbölhető 3e forintos biztonsági tápkábelekkel. Ez már tapasztalt. Szóval csak tudni kell mit mivel lehet kijavítani.
    Sport vagy verseny autóba se fogod a hátsóülést kurvadrága bőrülésre kicserélni csak mert jó a márkája vagy mert szép és megbízható, mert nem ez a cél. Mondjuk ezt se értem mikor valaki világító csilli-villi lefestett atombrutál kinézetű házat vesz 50e-ért.
    De hát pont ahogy Hawken írta, kinek mi...
  • Kalash17
    #2201
    Valaki tudna nekem tanácsot adni?Egy régebbi típusú Slavia 631-esem van.Távcsöves puskát szeretnék és mivel erre nem tudok rakni venni szeretnék egy másikat.Egy B3-ason gondolkodom ami állítólag kínai (bár rá van írva hogy német gyártmány).Érdemes-e erre lecserélni a Slavia-t mert amúgy az nagyon jó fegyó.Vagy milyen fegyvert tudtok ajánlani 20000ft körül?
  • Unreal1942
    #2200
    Szépen összefoglaltad. Értelmes ember nem is tud belekötni.
  • hawken
    #2199
    második mondat javítása : Van akinek csak az ár a fontos, van akinek meg a minőség is.
  • hawken
    #2198
    Skacok, mindenkinek más az igénye.
    Van akinek csak az ás a fontos, van akinek meg a minőség is.
    Ha valaki nem érti meg hogy 8-10 ezer forintból (ebben már a szállítás is benne van kínából) nem lehet minőségi légpuskát gyártani, még kínában sem, azzal nincs mit tenni.
    A lövészet élményéről meg már ne is beszéljünk. Egy ócskavas liderrel a lövészet szenvedéssé válik, míg egy akár középkategóriás hobbilégpuskával is sokkal élvezhetőbb a dolog. Egy versenycélra készített légpusekkal pedig igazán élmény a puttyogtatás.

    Sok barátom gondolta úgy hogy "jó lesz nekem a tízezres cucc is" aztán mikor kérdeztem hogy mennyit lövöldöz vele, akkor elszontyolodva újságolták hogy eltörött a rugó, lötyög a cső, stb... éshát a légpuska az különben is szart se ér. Aztán megmutattam nekeik pár vasat ami adott esetben idősebb mint ők, és volt csodálkozás, hitetlenkedés.

    Legutóbbi esetem: haver meséli hogy ő a csinki légpuskájával negyven méterről a gyufásdobozt lövöldözi. Aztán kiderült hogy a negyven méter az igazából negyven lépés, és tényleg gyufásdobozra lövöldöz, csakhogy eltalálni nem igazán sikerül. Sok sok lövés után néha véletlenül eltrafálja, és akkor diadalittas vigyor "naugyemegmontam" arccal.
    Ezután én még kb tíz lépéssel messzebb vittem a skatulyát, és elsőre telibe. Azután másodikra is, meg harmadikra.......

    Nem azt mondom hogy mindenkinek a drága versenyfegyver lesz a kánaán, mert egy 20-30ezer ft-os légpusival is remekül el lehet szórakozni, de senki ne várjon olyan eredményt tőle mint egy többszázezres versenypuskától.
    Azt meg végképpen nem hiszem hogy valaki 50 méterre pontosan lő egy kínai cuccal. Viszont felajánlom hogy bárki bebizonyíthatja, komoly tét ellenében. Nagyon jó helyeket tudok ám!
  • noname23
    #2197
    Nekem csak másolata van B3-B a gyártó és rá merték írni Germany tecnologies
    Tényleg nehéz az elsütése másszóval kemény és nem állítható de ezt leszámítva olcsó jó lövöldözni


    Ezt nézd meg

    Praktiker puska garanciális :)
  • noname23
    #2196
    Az egész számgép világ nevetséges mennyit elkérnek 1-2effektért
    és amit megveszel fél évmúlva a felét se éri
  • ZTM
    #2195
    A Baikal attól még nem KÍNAI!És ha műanyag a tusa, akkor mivan, szerinted egy ótvar fos LIDER 44/45 többet ér mert az fából készült tusával áldottak meg?
    Én nem értelek titeket, nem mondom hogy minden kínai puska szar, mert sok minden van kínából ami jó!Nekem egy Crosman 2100-as pumpás légpuskám van(hasonlít működésileg a Sharp Innovára) és valszleg azt is kínában készítik amerikai megrendelésre, de kegyetlen pontos és jó minőségű.De mikor fogjátok fel hogy a LIDER az egy kalap szar, én is olyat vettem kezdésnek és majdnem megutáltam a lövészetet, szar a sütése, és kegyetlen pontatlan, az üzemhibákból adódó ujjamputációkról ne is beszéljünk.
    Da hát tegyetek amit akartok, ti isszátok meg a levét ha netán nem jön be amit jónak láttatok!
  • Unreal1942
    #2194
    Elnézést kérek!
  • MatchDiabolo
    #2193
    Ne off-oljatok már légyszíves így is van itt már elég gond
  • Unreal1942
    #2192
    Sajnos csak nevetni tudok rajtad...ebben a virtuális világban.
    Maradjunk annyiba, hogy az életben ez nem így lenne.
  • csőcse
    #2191
    Igen egyfolytában kb10éve rájöttem soha nem vettem márkás tápot Intel P4 3GHz se volt gondom amiben 5évig nyúztam codegen tápot előtte meg PII-ben se volt márkás meg elötte lévőben stb szvsz téma zárva off
    táposcsirke
  • csőcse
    #2190
    Üdvözlünk tipikus proHard Gémer hülyegyerek te vagy az a tipikus fanatikus, aki többszázezreket képes kiadni azért a+pár Kocka élményért,
    hogy elmondhasd hú de nagyobb farkam van miközben szinte semmivel se kapsz több játékélményt, mint aki fele annyi pénzből kigazdálkodja
    de ez nem zavarna csak az hogy imaként vallásként terjesztitek másoknak is a butaságot na látod ez a baj