2669
Nektek van légpuskátok?
  • hawken
    #2269
    hát hirtelen a Haenel Suhl 312 - őt tudnám ajánlani, az rugós, de oldalkaros, és nagyon fain békebeli német minőség.
  • pontpati
    #2268
    fenébe!
    kösz a válasz.
    miért olyan drága elősűríteni?
    bah!
    akkor maradjunk annyiban hogy oldalkar... valami ötlet?
    jah és mégegy: esetleg olyan hogy ne kelljen minden lövés után szenvedni az újratöltéssel?
    márka-típus megjelölés szükségeltetik...

    köszööm
  • hawken
    #2267
    Ha olyan fegyvert veszel amely rendelkezik reduktorral, akkor nem kell tartani a nyomás csőkkenése miatti röppályamódosulástól. De hobbi célra a reduktor nélküliek is használhatók bőven.
    Mondjuk ebben az árkategóriában nem nagyon fogsz találni sem elősűrítőset, sem sűrítettlevegőst.
  • pontpati
    #2266
    sziasztok!
    örülök hogy van élő légpuskás fórum.:)

    szokásos idegesítő szar kérdéssel jövök.. puskát vennék.
    a cél egy max 40-50eFt-os dolog, amit érdemes megvenni (tartós, pontos, megbízható).
    Elképzeléseimben vagy egy elősűrítéses oldal-/alsókaros puska szerepel, vagy egy sűrített levegős (bár ennél tartok a nyomáscsökkenéssel járó röppályaeltéréstől).
    4,5ös kaliber.
    és szereléksínnel ellátott hogy tudjak rá távcsövet passzintani.


    kérdésem:
    milyen megoldást ajánlotok, és ha van elképzelésetek arról hogy hol találom meg, akkor arra is kíváncsi vagyok..

    remélem jó felé kapisgálok
    kösz a választ
  • #2265
    Fasza, de még a Walteremnek sincs tokja:D
  • RunnerLider
    #2264
    na m1x. :)


  • RunnerLider
    #2263
    újra..

    http://img163.imageshack.us/img163/4811/fnykp0221.jpg
    http://img831.imageshack.us/img831/7864/fnykp0218.jpg
  • RunnerLider
    #2262
    A nagy unalomra való tekintettel összedobtam egy dobozt a puskámnak. :)


  • hawken
    #2261
    Nos én meg szeretnék élőben látni egy ilyen csoda-sniper Lider puskát.
    Nem videóról, egy pörgő akármit, hanem élőben kimért 45 méterről 2X3cm-es célra leadott, 10-ből 6-8 találatot.
    Mondtam tudok nagyon jó helyet, de akár lőtérre is kiugorhatunk, az sincs ellenemre.
    Hozzátok a puskátokat, én is viszem az enyémet. Meg lehet nézni, ki lehet próbálni, és nem mellékesen egy jót lövöldözni.
    Jelenleg mivel újpesten vagyok, itt rendelkezésemre áll 2db Diana75.
    De ha jól tévedek akkor ősszel talán lesz megint Budaőrsön a Nimród szervezésével légpuskás lövésztalálkozó. Oda is szeretnék eljutni, és vinni a kis kedvenceimet. Akár ott is találkozhatunk, mindig jó szokott lenni a hangulat.
  • csőcse
    #2260
    jah igen szeretnénk már látni legalább egy képet
    a traumád az hogy fantom puskákról álmodsz
  • hawken
    #2259
    Lehet sosem fogom tudni feldolgozni azt a traumát hogy Lider helyett német szarokat vettem annakidején.
  • noname23
    #2258
    Na látszik te még nem dolgoztad fel
  • MatchDiabolo
    #2257
    Háát ez nem talált
    (10 lövéses PcP-t használok :D de így se szólom le a lidereket
    majd ha dobsz végre vmi képet a tiedről akkor én is)

    Tudod vannak még olyanok akik nem szálltak el maguktól.
  • hawken
    #2256
    "csak azok szaroznak itt akik drágábban vettek mást mert hát az ár különbséget valahogyan felkell dolgozni"

    öööööö.... háháháháháháhááááá

    Tudod mit? Sose legyen jobb légpuskád a lidernél!
  • RunnerLider
    #2255
    A csavarrögzítő az egy olyan kenőcs amivel a csavar végét kell bekenni,és nem engedi kilazulni. Beleköt a menetek közé. Van gyenge,közepes,erős.
    Természetesen tönkre nem teszi a csavart annyira azért nem bika,pont arra jó hogy ne engedje kilazulni azt.

  • #2254
    Hát rúgós alátéttel meg lehetne a oldani a kilazulást, de hát fára elvileg felesleges a rúgós alátét...
  • noname23
    #2253
    Húzom a csavart fogy a fa mindig meg van húzva csak kilazul egy kicsit állandóan.
    Mi az a csavar rögzítő?
    mondjuk vmi vacak alátét van a puska csavarja alatt de az nem ér semmit.
  • RunnerLider
    #2252
    Azért vannak a csavarok hogy ne lötyögjön vaze. :)
    Nekem amúgy elég belerakni olyan passzos.
    Ja és használok csavarrögzítőt,mert eleinte állandóan kilazultak magátol a csavarok.
  • noname23
    #2251
    Lehetne csinálni egy versenyt is 10méteren kézből lőlapra 10lövést
    és a videót úgy megcsinálni hogy egyben felvenni azt mikor felteszed a céltáblát meg amikor lőssz a kamera mögötted legyen és a végét is felvenni amikor újra vissza mész megmutatni.
  • noname23
    #2250
    jah nekem is lötyög hiába húzom meg a csavarokat rajta.
  • csőcse
    #2249
    Hát azért a LIDER(45) jól megvan csinálva minőségibb nincsenek olyan gondjai hogy kilazul a tok és lötyög benne a puska meg a nyílt írányzékával sincs gond szerintem azt a pár ezrest jobban megéri ja meg 240ms.
    Nekem is volt mindkettőből nem rosszak de a Liderrel még gondom se volt.


    Jó hogy feltöltöttél videót ebből lehetne csinálni rendszert is. pl én várnám már itt egykét embertől legalább hogy egy képet tegyen fel a fegyójáról
  • #2248
    Neked nem üreges túlzottan a tus? Nekem szinte lötyög benne a fegyver:S
  • RunnerLider
    #2247
    Bocsesz de kicsit nagy lett a kép.
  • RunnerLider
    #2246
    Újrapácolva egész pofás kis valami lett belőle...

  • RunnerLider
    #2245
    Tudom hogy nem Lider de ugyan az mint a Lider 44.
    Csak többnyire Lider néven emlegetik ezért írtam ezt...
  • noname23
    #2244
    B3-B az NEM lider

    nekem is ez van aránylag nincs vele gond mert pontos ami a hátrány az a visszarúgása de hát más ilyen tipusú rugós fegyóval se lenne ez jobb.
  • MatchDiabolo
    #2243
    Szerintem jó az a puska de ez le volt írva jópár előző hsz-ben is
    csak azok szaroznak itt akik drágábban vettek mást mert hát az ár különbséget valahogyan felkell dolgozni

  • ZTM
    #2242
    Nos a mai világba sose lehet tudni, vagy fejlesztettek a kínaiak vagy valami geci nagy szerencséd volt és egy rohadt pontos "szart" sikerült kifognod.Ha szeretsz vele lövöldözni akkor használd egészséggel!
  • RunnerLider
    #2241
    "de a cél pörgéséből azt is, hogy valószínűleg sokkal közelebbről lőtték meg"

    Erre csak annyit válaszolnék hogy faroslemezböl van a céltábla külseje és erről a távról még azt is átviszi.(hegyes lőszert használok)

    "Biztosan el tudod találni csak az a kérdés, hogy hány lövésből"
    Jobb esetben 5-4 szer de többnyire 3x. (nem 100.000 ezres kat. fegyver) pusztán szórakozás céljábol vettem és azt kell mondjam hogy azt a kemény 10e ft-ot megérte újonnan...
  • JSB
    #2240
    Most tényleg lehetett mindent látni azt is,hogy erősen fújt a szél de a cél pörgéséből azt is, hogy valószínűleg sokkal közelebbről lőtték meg és pontosan telibe mert különben nem fordult volna ennyit. Az Ft versenyeken max 50m-re vannak kitéve a célok és 45m-ről egy négy centis killzónát szélben már nehéz eltalálni mert erősen mellé kell célozni, és ott nem 4x nagyítású egyszer használatos távcsöveket használnak. Biztosan el tudod találni csak az a kérdés, hogy hány lövésből és milyen messziről.
  • #2239
    Na sztem ez egy tök tűrhető videó. Valóban ennél hitelesebben úgy lehetne megcsinálni ha közben valaki venne téged is ahogy csinálod és vágod össze vagy nem tudom. Mindenesetre télleg sokkal látványosabb és jobb a felvétel. Amit én tapasztaltam a fegyverrel kapcsolatban, hogy oldalirányba nem hord, viszont az irányzék nincs a legjobban rárakva, ezért használhatatlan illetve részlegesen használható, ezt a kis kaki távcsövet meg néhány lövés után elrúgja. OK nem is panaszkodok rá, mert nem várok tőle csodát és a célnak nálam tökéletesen megfelel, de jobb kivitellel biztos nincsenek ilyen bajok se.:)
  • RunnerLider
    #2238
    Tessék itt a nappali felvétel.

    http://www.youtube.com/watch?v=UE0UfWw5rrQ

    Direkt nem vágtam ki azt az időt míg elmegyek a puskáig meg vissza így gondolom hihető hogy elsőre lőttem.
    A célpont 2,4cm széles és 3,9cm magas.
    Egyedül ennél jobb videót nem tudok csinálni.
    Aki elhiszi elhiszi,aki nem nem,ezt is csak azért csináltam mert mindenki szapulja pedig annyira nem szar.......(csak rendbe kell rakni ennyi)
    Lemértük mérőszalaggal és valóban nem 45m hanem 41,5.




  • hawken
    #2237
    Sejted ugye hogy lesz némi kétely? Szinte semmi sem látszik a videón, főleg az nem hogy milyen messziről és hogyan lőttél. Azt sem lehet tudni hogy rögtön elsőre sikeredett, vagy próbálkoztál többször.

    -fényes nappal csináld
    -nem 45 lépésre, hanem kimért 45 méterre

    Megnézném a mutatványt élőben, lehet? Helyet tudok.
    Tényleg ne vedd baszogatásnak, de eddig minden ilyen csodaliderről ami a környezetemben megfordult, kiderült hogy :
    - nem annyi a méter
    - nem olyan kicsi a cél
    - általában sokadjára sikerül eltalálni,
    - stb, stb...
  • RunnerLider
    #2236
    Majd csinálok egy jobb minőségűt,ha emberi időben hazaérek melóbol.
    A 45 M pedig megvan akár hiszed akár nem,de mind1 nem akarok senkinek bizonyítani...
  • #2235
    Nem kötekvésből írom, mert nekem is bejön ez a fegyver, persze nem célbalövésre, inkább rombolásra:) a 45-46lépés az mondjuk jó esetben is max 35 méter lehet, mert az ember lépéskor nem 100 centikre teszi le a lábát hanem olyan 60 centikre. Mindegy, mindenesetre nem 10m az tuti biztos. A videóba meg mindenki bele fog kötni érzésem szerint, szóval ha lesz időd napközben inkább csinálj egy olyan videót, ahol felállítod a célpontot, majd bejelöld rajta a már korábban megjelölt találatokat. vagy rakj rá egy tiszta papírdarabot, hogy lehessen látni hogy igen abban a lövésben talált, amit fel is vettél, mert őszintén megszólva én speciel csak a lövést hallom és mást nem nagyon látok a videón. Ez a minősége miatt lehetséges. Szóval ha a célpont fel van állítva, visszasétálsz a fegyverhez, betöltöd a videón a puskát, lehelyezed, majd mikor mindennel megvagy, ráközelítesz a célpontra úgy hogy mondjuk a puska egy része is benne legyen. Lősz, kamera fel, és séta a célponthoz bemutatni a találatot. Na sztem ebben a videóban tényleg nem lehetne belekötni! De ha nem akarsz bajlódni vele azt is megértem, csak mint mondtam, ez elég instabil lábakon álló videó és nap végére tele lesz a fórum azok hsz-eivel akik kételkednek. Csak neked akarok jót, ne feledd!
  • RunnerLider
    #2234
    Sziasztok

    Elkészült a videó.
    Mivel rámesteledett mire hazaértem ezért elég silány minőségű,de a lényeg kivehető.
    Direkt nem a kupakra céloztam mert féltem hogy leüti a fényképezőt...
    Íme:
    http://www.youtube.com/watch?v=csaZHaQSUqI

    kicsit hosszúra sikeredett mire oda vissza sétáltam 50m-ert. :)
    Nah még mindig szar a Lííder? Vagy csak kicsi rendbe kell rakni.. :)
    üdv.
  • RunnerLider
    #2233
    Meglesz,talán még ma...
  • hawken
    #2232
    "kb 45m-re lövöldözök vele egy 3x3 centis kupakra."

    Sima 4X20-as távcsővel?
    Bizonyítékot kérünk, akár élőben is!



  • JSB
    #2231
    Sziasztok én is új vagyok itt!

    Azért ha kipróbálnál több légpuskát más lenne a véleményed. A 45m-ről 3cm cél tuti eltalálása egy kicsit nagyotmondásnak tűnik. De azért legyél óvatos mert a Lidered a jelen állapotában lőfegyvernek számít és ilyen puska töltéskor összeroncsolta már a gazdája ujját.
  • RunnerLider
    #2230
    Sziasztok,új vagyok itt.

    A héten vettem egy mindenki által szarnak tartott Lider b3-b alsókaros légpuskát.
    Eddigi tapasztalataim.:
    -pocsék összeszerelés
    -undorító festés
    -gyári irányzék elég kaki
    ennyi a negatívum.

    Kipróbálás után szétszedtem és rögtön kicseréltem a lifegő gagyi stifteket az elsűtő billentyű körül átmenő anyás csavarokra.
    Nagyából ennyi hibát találtam ami nem tetszett.
    Aztán nekiálltam lecsiszoltam a Tust és szépen újrapácoltam magamnak hogy nézzen is ki v.hogy. Összeszerelés után jött a belövés kapott egy sima egyszerű 4x20-as Gamo távcsövet és slussz. 10-m-en sikerült belőni szinte 110%-osra. (Mondjuk 2 órát szenvedtem vele)
    Szerintem az ereje meghaladja a 7,5J dehát ez van.
    4 nap alatt sikerült elövöldözni mintegy 500 golyót.
    Eddig hibátlanul működik a puska. kb 45m-re lövöldözök vele egy 3x3 centis kupakra. Azt kell mondjam hogy ha nem cseszem el a lövést akkor biztos a találat. Belővő álványban 10-9x el lehet találni vele úgy hogy a távcső célkeresztje szinte eltakarja a kupakot.

    Eddigi első puskám,lőttem már párat egy 630-as Slaviával,de alapvetően pontosságban nincs különbség. Persze hozzáteszem hogy ezzel azért foglalkozni kell egy kicsit a pontatlan összeszerelés miatt,de ennyit megér a dolog. Nemmellesleg 12eft-ban van a puska távcsővel.
    Ha valaki nem hiszi el videóval alá tudom támasztani a leírtakat.

    Ezt csak azért meglepő nekem mert mindenki szar szemétnek állítja be a puskát,ami szerintem nem fedi a valóságot...
    üdv.