2669
Nektek van légpuskátok?
  • #2309
    ????

    Az irónia szót az értelmező vagy idegen szavak szótárában az "i" betűnél kell keresni...
  • csőcse
    #2308
    http://www.pbalu.hu/airsoft/calculators/energy.htm
  • #2307
    Én a 7.5 joulus Walther LG55-el múltkor 150m-ről lőttem el egy új 200-as érmét. Najó nem egyszer, 10-10es volt az!
  • hawken
    #2306
    :D

    Sokan mondtak már hasonlót, de élőben még senki sem tudta prezentálni.
    A legutóbbi liderbajnoknak is fel lett ajánlva hogy mutassa be a csodapuskáját élőben, de aztán azóta sem reagált rá. Na vajon miért?
  • Unreal1942
    #2305
    Pedig én Liderrel 80 méterről el lövöm a régi 1 forintos.
  • hawken
    #2304
    Helyesbítenék picit ha nem bánod.
    Szabadon vásárolható és tartható légfegyvert csak olyat vehetsz amelynek a csőtorkolati energiája nem haladja meg a 7,5Joul energiát. Az ettől erősebb légpuska engedélyköteles. Mindegy hogy 10, 16 vagy 40 joule. A 16J-os korlát a field-target lövészetben van.
    Mivel engedélye nincsen, ezért a törvényes út a 7,5J-os légfegyver vásárlása.
    Érdemesebb a 4,5mm kaliberűt venni, mert annak laposabb a lövedék röppályája, messzebre lehet vele pontosan célozni.

    Mondjuk liderrel a pontos célzás eleve relatív.
  • #2303
    Hát ha a kamrámba szaladgálna az gáz lenne, mivel a házon belül van ergo nem csak ott szaladgálna. Írtót meg nem tennék olyan helyre ahol a macskáim, kutyáim is beledugják az orrukat---> süni és semmmi más nem eheti meg. Ja és legfontosabb hogy nincs is patkányunk!:)
  • noname23
    #2302
    Nah azt azért megnézném hogy nem tennél semmit se ellne ha a kamrádban rohangálna egy
    de persze az más ha kiteszed az írtót azt minden beledöglik ami megeszi pl:sün stb ami arra jár
  • #2301
    Akkor is illegális, mivel az országba legálisan be sem lehet hozni és forgalmazni 7.5 joulnál erősebb puskát, kívéve hacsak nem sportlövő vagy, de akkor is a megengedett erősség max 16J és igazolnod kell, hogy te sportlövő vagy és tagja vagy valamilyen lövész klubnak!
  • Csabi 1992
    #2300
    De ha csak célba lövök vele akkor lehet tartani vagy illegális? kel hoozá engedéj?
  • #2299
    Minden relatív, én nem bírnám lelőni, ellenem nem tett semmit, persze mindenki máshogy áll ehhez, és igen ezt is büntetik, főleg mert a fegyver ereje meghaladja a törvény szerinti 7.5 Joult. Valamint maga az élőlények kiiktatása is törvénybeütköző tudtommal. Persze rágcsálók írtásához nem értek...
  • Csabi 1992
    #2298
    Köszi hát én már 5,5mm es kaliberűt rendeltem és megpróbálom belőle a maximumot kihozni hogy pontos is legyen és a patkányirtás szerintem nem bűn :P vagy igen?
  • #2297
    Pontosság, az attól függ, mekkorát üt a puska, mikor becsapódik a dugattyú, az löki meg az egész puskát, illetve gyártás minőségtől is függ. Szóval te nem nagyon tudsz rajta javítani. (Ha valaki nem ért egyet, az pontosíthat, hogy még mitől függ a pontosság) Ja meg ott van a lövedék minősége is. Hát ebből a tipusból én max 5.5öset ajánlom. 4.5-eket pontlövészetre használnak inkább, a nagyobb kalibereket meg vadászatra(magyarországon illegális, és büntetés, akár börtön is jár érte), szóval erősebbek, de nem pontosabbak, sőt pont pontatlanabbak. Kb ennyi
  • Csabi 1992
    #2296
    Ja és még szt akartam kérdezni hogy szerintetek mejk a jobb a 4,5mm-es vagy a 5.5mm-es? a válaszokat előre is köszi :)
  • Csabi 1992
    #2295
    Ahha hát igen köszi a véleményt :) De a pontoságot be lehet álitani vagy nem?
  • #2294
    Az árát megéri, csak vigyázni kell vele, nehogy lecsapja az ujjad mikor töltöd be a lövedéket. Am annyi hogy egyik kezeddel mindig fogod az alsókart és akkor van időd kihúzni az ujjad, de ez am se tipushiba, csak mivel hullámzó a minőségük, ezért minden féle hibáik lehetnek, de az is lehet hogy kifogsz egy jót.
    A dupla "tuninng" rúgós szláviánál is erősebb ez, tuti, de hogy nem pontosabb az is. Nekem van itthon egy, arra használom, ha le akarom vezetni a feszkót akkor kisebb, nagyobb törékeny tárgyakat lövök szét vele. Ha meg pontozni akarok, akkor meg ott van a Walther LG 55:)
  • Csabi 1992
    #2293
    És tudna e még olyan valaki irni erről a fajtáról akinek van vagy volt?
  • Csabi 1992
    #2292
    Heló én is szeretnék venni egy B3-b t Vissza olvastam hogy eltérő a véleményetek róla :P Szerintem aszt a 10000 ft meg éri egy kicsit ki kell pofozni és vetekszik az ereje a slavia 630 assal
  • hawken
    #2291
    A tartósság nem attól függ hogy csőtörős vagy alsókaros.
  • #2290

    Alsókaros pontosabb elvileg, mert ott fix a cső. De hát ez gyártmány és tipus kérdése is. Meg csőletörősbe is van olyan puska ami fixálóval van ellátva, de ezek nem azok a tipusú puskák:D
  • barnazo
    #2289
    Visszaolvastam, nem jutottam előrébb:( Akkor csak azt mondjátok meg, hogy csőletörős vagy alsókaros a tartósabb?
  • #2288
    Olvass már vissza 2-3 oldalt, kb mindig erről megy a vita hogy mennyire szarok meg menyire jók ezek a puskák. Nem akarok megint 2 oldalon keresztül vitát olvasgatni, kösz!

    2287:Nem ismerem ezt a fajta FÉG-et de biztos nem szar, ha jó állapotban van:)
  • Kalash17
    #2287
    Sziasztok!Sikerült eladnom a Slaviát.Mit szóltok ehhez a fegyverhez?Érdemes megvenni?
    http://www.expressz.hu/sport/vadaszat/hirdetes-20141541/
  • barnazo
    #2286
    Sziasztok!
    Szeretnék venni egy nem túl drága légpuskát. Vaterán nézegettem, de nekem nem mondanak a nevek semmit. Ha tudnátok nekem segíteni, hogy a LIDER 2, B3-B, LIDER 23 közül melyiken érdemes elgondolkodni azt megköszönném. Otthoni célba lövésre (esetleg patkányirtásra) használnám. A válaszokat előre is köszönöm!
  • RunnerLider
    #2285
    köszi
  • #2284
    Kis fegyverolajat veszel boltba és egy ecsettel bekened a csövet, aztán vársz pár percet és szépen szárazra törlöd. Ha ezt olyankor megcsinálod, amikor hosszabb ideig nem veszed elő a fegyvert, akkor nem fog rozsdálni.
  • RunnerLider
    #2283
    Mit szoktatok csinálni a fegyver csövével,hogy ne kezdje ki a rozsda?
    Van itthon 2 puska és mindkettő kezd barnulni...
  • csőcse
    #2282
    mert uncsi a pumpálás veszek egy 10lövetű pcp-t
  • hawken
    #2281
    Ja hogy ezt te magad árulod?
    Ez a csoda mesterlövész Sharp, ami 60 méterre nyílt irányzékkal a galambot is....?
    Miért is adod el ezt a csodafegyvert ?
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • hawken
    #2280
    Keresőlámpa + hangtompi, igazi orvvadász szett :D
    Annyit nem ér amennyiért a vakerán vesztegetik.
  • csőcse
    #2279
    Vatera-Sharp PCA puskaszett


    http://www.vatera.hu/legpuskaszett_sharpinnova_pca_6_12x44_lezer_tok_179584159.html
  • hawken
    #2278
    Bolhapiacon általában a liderek és társaik kaphatók.
    Vadászboltban meg a Gamók, Hatsanok, és hasonló borzalmak lesznek túlsúlyban.
  • DeerHunter01
    #2277
    nézz szét, de cigánytól ne vegyél :DD
  • pontpati
    #2276
    bolhapiacon érdemes lehet körülnézni?

    vadászboltban drágább a kínálat igaz?
  • Simi7
    #2275
    Én a LG14-st tudom ajálani neked nekem is ilyen van nekem bevált!
    LG14
  • #2274
    Express-en van fent egy LGR valamint FWB 300s-t is láttam most a sárga oldalon előbbi 67e utóbbi 50e-ért. Am csak bújni kell a sárga oldalt, ott jó árban vannak a puskák, nem haszongyűjtés miatt adják tovább a fegyvereket.
  • pontpati
    #2273
    hát azér nem mondhatnám hogy előre látok hónapokat, meg hogy tudok spórolni
    de ez már azt hiszem eléggé off, szóval hagyjuk is.

    eddig egyszer volt puskám (kb. két hétig) amugy, asszem az szlávia volt (csak mer cseh puska volt), és szerintem egész jól ment ahhoz képest hogy technikai, műszaki ismeretek nélkül játszadoztam.
    csakhát ugye kicsit addiktív a cucc
  • hawken
    #2272
    Igen, jól látod, ott kell tölteni ahol hátrahúzódik a dugattyúház.
    Nem a sűrítés módja miatt drágábbak a PCA fegyverek, hanem mert azok általában versenycélra készült holmik, amiknek az összes alkatrésze minőségi acél. Pl.: Diana , Walther LGR, Anschütz2002, Walther LGM, FWB601, stb...
    Plusz verseny elsütőszerkezettel készülnek, ami kicsit precízebb és finomabb megmunkálást igényel mint a hobbi rugósoké.

    Viszont én amondó vagyok, hogy ha már van 50ezred, akkor pár hónapot vársz és gyűjtesz még hozzá kicsit, vehetsz pl egy Walther LGR-t ami PCA, és igazán profi minőségi puska.
  • pontpati
    #2271
    ahha. hát kösz a válaszokat.
    asszem így, utánaolvasva egy kicsit a dolgoknak, be kell valljam, sokkal mélyebb bugyrai vannak a puffogtatásnak mint gondoltam.
    mindenesetre ez a suhl312 kezdésnek jó lenne
    kell még rá péz.
    azt jól láttam hogy a kis hátrahúzódó fémcuccnál kell újratölteni?

    mellesleg tényleg nem értem hogy miért olyan drága az a megoldás hogy ugyanilyen oldalkarral sűríteni. miért, mikor itt a dugattyút mozgatom, a sűrítésesnél meg én végzem a munkát a dugattyú helyett??
    vagy valamit nem értek?
    mindegy, hülyeség a kérdés maga... azért drága, mert hobbi..
  • #2270
    Nagyon ritkák a táras fegyverek, ha jól tudom versenyen nem is engedik, pont azért nem gyártanak tárasat versenyfegyverekből se. agy ki kell iktatni. Nálunk a tozok tárasak voltak, de ki lettek támasztva a tárak hogy ne okoznak problémát és így "egygolyósak"