23
  • Tetsuo
    #23
    usb 1.1 az gaz
  • god25
    #22
    Wáoh; mint az öreg SHARP Z10-em. :)
  • passatgt
    #21
    mondjuk egy kamerát azért rakhattak volna bele
  • Ferrer
    #20
    Sajnos 300 euró az ára.
    http://www.pulster.de/
  • strogg
    #19
    angstrom (az openzaurus továbbfejelsztett verziója)
  • god25
    #18
    Milyen linux disztro van rajta?
  • strogg
    #17
    Én vacakoltam a neo1973-al, és nagyon ígéretesnek tűnt. Az openmoko szoftverét meg tüzetesen végignyomkodtam a zaurusomon, és az is jó. szvsz nagyon pöpec kis telcsi lesz.
  • Mr. Perfect
    #16
    A koncepció igazán nagyszerű. Maga a készülék nekem nem tetszik, persze ez izlés kérdése.
  • Sanyix
    #15
    utyanmár, nem fehér nincs rajta almácska, így iphonet kell venni, mert abból átjön az apple életérzés (2x méretre nől az arcod, amcsinak érdez magad, menőnek érzed magad) :DD
  • kukacS3K
    #14
    feltört iphone is 400 körül van
  • arrakistor
    #13
    kis szappantartó
  • Ferrer
    #12
    Szerintem tök baró a kinézete :)
  • Polemius
    #11
    400$, 10-es packban 3690$ (az darabja 369$) + ajándék headset meg valami tok mindegyikhez.
    Lehet szerveződni a 10-es pack rendeléshez (pl. itt: http://wiki.openmoko.org/wiki/GroupSales#Hungary )

    A 400$ (369$) persze az induló ár, a szállítás, vám, áfa, vagy a viszonteladó haszna még rájöhet (jön).
    Mindazonáltal nincsen hűségnyilatkozat, nincsen előfizetésbe épített részletfizetés pluszban, hiszen FREE. Nincs szolgáltatóhoz kötve. Nem úgy mint az iphone.

    Végül itt egy összehasonlító táblázat a két készülékről:
    http://wiki.openmoko.org/wiki/IPhone
  • kvp
    #10
    "alakinek van tippje h mennyibe fog kerülni? 50 alatt lesz? (előfizu és két éves rabsággal)"

    A fejlesztoi valtozat 45 ezer volt taskaval, kabelekkel, szerszamokkal es potaksival de azt a vasarlonak kellett osszeraknia. A kereskedelmi valtozat remelhetoleg olcsobb lesz. A gep nyilt forraskodu, ugyhogy eleg erdekes kiserlet lenne ha megprobalnak halozatfuggove tenni. (probalkozni azert lehet, de nem igazan erdemes)

    "több köze van egy pda-hoz mint telefonhoz. 2008-ban 3g nélkül kihozni meg szánalmas. Megelőlegezem, hogy nem kis bukta lesz, néhány fanatikuson kivül nem valószinű, hogy éppeszű ember ilyet venne egy normális telefon vagy pda helyett."

    Ez egy linux-os pda. Ha valaki nagyon akar tehet ra billentyuzetet es tv kimenetet is. A gsm modul kulon van radugva, ha valakinek 3g vagy cdma kell, akkor kicserelheti a panelt. Mivel kulso modemkent van racsatolva ezert meg kernelt sem kell forditani driver csere miatt. Alapvetoen ez az iphone-al merheto ossze, az araik is kb. hasonloak, a szoftverek is ugyanugy nyilt forraskoduak. (az iphone szoftverei is nyiltak voltak mielott az apple felhasznalta oket) Ha csak fele olyan utesallo, mint amilyennek mondjak mar megeri, akar ipari felhasznalasra is.
  • kernerster
    #9
    Egyébként sztem is jól néz ki
  • Drawain
    #8
    Szerintem meg pont hogy marha jól néz ki, simán rácsatolnék egy karabínert az aljára és lopja el az övemről aki tudja :P
  • smv
    #7
    Kár, hogy ilyen ocsmány. Persze az ára az engem is érdekelne
  • kernerster
    #6
    Valakinek van tippje h mennyibe fog kerülni? 50 alatt lesz? (előfizu és két éves rabsággal)
  • Polemius
    #5
    Miért ne vennék? Az iphone első verzióban sem volt 3g tudtommal (mellesleg tegye fel a kezét aki használja/használná jelenleg), mégis mennyit eladtak belőle.
    Viszont ez jóval olcsóbb mint egy iphone. Lehetőség is több van benne.

    (Amúgy a következő verzióban valószínűleg lesz 3g, addig maradnak a: Tri-band GSM, GPRS Class12/CS4/b 2.5G (Not EDGE), WiFi, Bluetooth 2.0 EDR)
    Ja, és bár az usb nem 2-es, de mindkét irányban működik, vagyis külső tápellátással bármilyen usb kütyüt rá lehet dugni billentyűzettől a vinyóig.
  • passatgt
    #4
    nem Amerikába szánják elsősorban
  • Cat #3
    amerikában nem GSM-et, hanem CDMA-t használnak.
  • Kheller
    #2
    jóég, de gagyin néz ki...

    több köze van egy pda-hoz mint telefonhoz.
    2008-ban 3g nélkül kihozni meg szánalmas. Megelőlegezem, hogy nem kis bukta lesz, néhány fanatikuson kivül nem valószinű, hogy éppeszű ember ilyet venne egy normális telefon vagy pda helyett.
  • passatgt
    #1
    Jó kis kütyü, remélem nem lesz nagyon drága
    "kizárólag GSM-hálózatokban használható."
    Még hol lehetne használni?

    Cikkben meg van egy elírás:
    "amely elindította el a mobil készülékek elterjedését"