22
  • mousee
    #22
    Vista egy rakat...
    XP egy egész tűrhetően kiforrott rendszer, átlagfelhasználóknak ez a legjobb.
    Ubuntu --> Amióta felraktam, nem bootoltam be windózt. Lehet, hogy bennem van a hiba. :D
  • tar86
    #21
    2014-ben pedig, meglehet hosszabítani ujabb hat évre.
  • MrImy
    #20
    Szebben nem is lehet elmondani, hogy a Vista egy kalap...
  • arrakistor
    #19
  • CyrSyS
    #18
    Örülök a hírnek! Még egy jó darabig XP-t fogok használni. Teljesen megvagyok vele elégedve!
  • tompka
    #17
    Én jól megvagyok Xp nélkül is. Jó a Vista
  • hdo
    #16
    Ubuntu Linux tényleg jó választás biztonsági szempontból, több EU-s hivatal, többek között a francia rendőrség is azt használja.

    A játék részét rosszul tudod, de ebbe most ne menjünk bele; kinek mi a zsánere.
  • Dzson
    #15
    Vállalati szinten felesleges a vista, pláne security szempontból. Ha nem akarják, hogy a főnök gépéről jelszavak legyenek lelopkodva, akkor XP vagy Ubuntu linux.
    Játékra meg DX10,1? Jól mutat 3dmark-ban, de mint tudjuk, a pécés játékoknak leáldozott.
  • hdo
    #14
    2001 óta használok XP-t, aztán közben már volt a gépemen Fedora Linux is. Mikor már többször előfordult hogy hetekig nem is bootoltam linuxot, szépen legyalultam az egész partícióját. Nem mintha nem tetszett volna, elsőre le voltam nyűgözve a testreszabhatóság mértékétől .... de aztán kikopott a kezdeti lelkesedés, szimplán azért mert teljesen közömbössé vált számomra a Linux összes vélt előnye, és inkább XP-t használom azóta is, amire ugye több program készül, hogy az most egyaránt vonatkozik kártékonyra is, az hidegen hagy, router, Avira Antivir, Commodore Firewall, Spyware terminator gondoskodik a valós idejű védelemről aztán csókolom, még soha nem volt gondom semmilyen vírussal. Ha paranoiás akarok lenni belőhetek bármikor egy IP Cop-ot is, de jelenleg fölösleges.
  • A1274815
    #13
    Mondjuk én NT4-ről kezdtem komolyabban a Windows-zal fogalakozni, úgy hogy szépen a népszerűbb játékoknak meg volt a Win32-es megfelelője, a DOS-ossakat pedig mélyen le psszíváltam.
  • Myron
    #12
    Én is olyan voltam. Legfőképpen azért mert még 2000-ben is Duke Nukemmal toltam meg hasonló játékokkal amik nem mentek XP-n. Ja és a monitort se lehetett berakni csomó játéknál 100Hz-ra hanem 60-an folyatta az ember szemét. Most már vagy átportolták a régi játékokat XP-re vagy pedig DOSBoX (ami régen nem volt). Szóval most már át lehetett térni. (Mármint úgy 6 éve XD)
  • AgentKis
    #11
    "Ja, csak egy csomó biztonsági cucc nincs a Home-ban, tényleg "megéri", mondjuk laptopra elég."

    Szerintem a biztonsági cuccok (Mind kettő: mert gondolom a tűzfalra, meg a rosszindulatú szoftvereket eltávolító eszközre gondolsz, nem tudom mi egyéb van még a gyári XP-n ami biztonsági) pont a laptopra kellenek, mert azokat kiviszik a (tételezzük fel hogy) biztonságos céges belső hálóról, a veszélyes külvilágba.
  • Axon
    #10
    Akkor talán várható még egy sp4 is az xp-hez.
  • A1274815
    #9
    A Microsoft a legnagyobb hibát akkor követte el, amikor 2003-ban nem adott ki egy XP R2-etöt Server 2003 alapokon, akkor nem lenne ennyí gond sem a Vistaval, senki sem ragaszkodna oly' görcsössen az XP-hez.
    Amire egyébként alig akart átállni, Win2k-ról vagy ME-ről, de ismerek olyan örültet is aki 98SE-ről alig akart váltani.
  • A1274815
    #8
    Ja, csak egy csomó biztonsági cucc nincs a Home-ban, tényleg "megéri", mondjuk laptopra elég.
  • Tinman #7
    Tonnaszám veszik a home-ot... pont a wőd, ecccce', nyet miatt bőségesen elég a home is rengteg cégnek.
  • asysoft
    #6
    XP Professional támogatása eddig is 2014-ig tartott. Most csak annyi változás történt, hogy a többi kiadás támogatását is kitolták eddig - egy Home, vagy Mediacenter Edition pedig kétlem, hogy sok vizet zavarna vállalati felhasználásnál.
  • floatr
    #5

    És erre nagyon sokan nem jönnek rá
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Senki sem vesz nagyobb szart (legalábbis az értelmesebbje), kisebb teljesítménnyel, több pénzért. Gondolom.

    Semmi olyat nem tud felmutatni a pista, amiért akár egy póverjúzernek váltania "kéne" rá. Akkor meg csak parasztvakítás. Majd a következő generácsió talán, mindenki arra vár.
  • Adamul
    #3
    Whehhehe na hálisten ms is kb beismerte h nem a pista a tökéletes követendő példa. Én örülök, hogy 2010ig mindenképpen van hozzá support utána úgyis váltanék valszeg (a pista utódjára mondjuk) És ez is egy fontos szempont h az ilyen kis umpcken nem futna el a pista meg felesleges is lenne, oda reálisabb alternatíva továbbra is az xp mint írja is a cikkben :)
  • Tinman #2
    "Az okosok még nem jöttek rá, hogy vállalati szinten nem kell a DX10 meg az átlátszó ablakok, meg a sok marhaság ami a Vistában van."

    ... elég egy GUI-s Linux is bőven.
  • tmisi
    #1
    Az okosok még nem jöttek rá, hogy vállalati szinten nem kell a DX10 meg az átlátszó ablakok, meg a sok marhaság ami a Vistában van. Én egy mezőgazdasági tsz-nél dolgozom és egyelőre csak egy 400Mhz-es DELL gépem van Win98-cal (!!) és mégis remekül lehet vele táblázatot szerkeszteni, meg leveleket írni. Mondjuk netezni már kevésbé (de elviszi). A többi gép már modernebb, XP-s, de szerintem azok sem lesznek lecserélve vagy 3-4 évig. Mondjuk egy multicégnek jobban megéri, de azért nálunk ezen sokan spórolnak, ami megérthető. Sztem egy átlag irodai feladatra egy 50 ezres gép + 40 ezres LCD monitor tökéletesen megfelel.

    XP FOREVER.