58
- David Fisher legújabb agyszüleménye -
  • Davidus
    #18
    az olajért dollárt kapnak aminek az árfolyamát lenyomja a magas olajár. szóval ugyanott vannak:D
  • csgery
    #17
    Szerintem megfogják, mert DUbaiban már annyi baromságot csináltak/építettek, szóval már csak a kacsalábon forgó felhőkarcoló hiányzik:)
  • bertino
    #16
    ha egyáltalán eljutnak odáig, hogy megvalósítják...
  • bertino
    #15
    és ettől szánalmasak ?
  • DElTER
    #14
    szánalmas, annyi pénzük van már hogy nemtudják mit csináljanak
  • John Cena
    #13
    :) okok de én régebben láttam:P ezt a hírt:) amúgy hogy ON legyen eléggé jól néz ki ez a forgó izéé:D
  • csgery
    #12
    origorol van másolva a cikk mert lusta voltam írni:)

  • desigo
    #11
    nagyon keményen fog kinézni az tuti...
  • John Cena
    #10
    Metroba volt vagy 3-4hónapja ez a hír tisztán emléxem
  • Pepsi Twist
    #9
    omg láttam a hírekbe a legnagyobb cucc benne 120négyzetméter és csak 615 millió lehetne ott az Ezsgé főhadiszállása :D
  • ScarY MAN
    #8
    deviccesekvagyunk...
    delpermbanhtxbb
  • Firerock
    #7
    lépcsős lessz -.-"
  • Frosty01
    #6
    nagyon pöpec :o
  • ScarY MAN
    #5
    lift az a közepén van?
  • reader
    #4
    Az olajárak szárnyalnak, az arabok építenek. Dubai-ban lesz ugyanis a torony.
  • Molnibalage
    #3
    Érdekes, majd meglátjuk hogy a gyakrolatban is sikerül -e tartani az előre meghatározott tervet. Nem egyszerű annyi szent.
  • Máté94
    #2
    Mint egy nagy rubik kocka:D
  • csgery
    #1


    Az alakját dinamikusan változtatni képes felhőkarcoló a tervezők szerint rendkívül környezettakarékos lesz, mert a Nap és a szél erejét hasznosítva több energiát termel, mint amennyit felhasznál. A 2008-ban elkészülő épület tervezésének és kivitelezésének részleteit a közelmúltban mutatták be a nagyközönségnek.
    Forrás: dynamicarchitecture.net

    Ajánlat

    * A tengeri hullámok energiája
    * Újabb lépés a fúziós energia felé
    * Hatalmas tengeri szélerőmű Hollandiában

    Az első öko-felhőkarcoló egy új építészeti irányzathoz, az úgynevezett dinamikus építészethez tartozik, melyet egy izraeli-firenzei építész, David Fisher neve fémjelez. A 68 szintes épület 313 méter magas lesz, és lakások mellett irodáknak, egy hatcsillagos hotelnek, valamint öt luxusvillának ad majd otthont. Egy különleges mechanizmusnak köszönhetően minden egyes szint elforgatható lesz 360 fokkal, tetszés szerinti irányban. A teljes fordulatot egy emelet mintegy 90 perc alatt teszi majd meg.


    A tervezést, a gyártást és az építést úgy racionalizálták, hogy csupán 90 munkás dolgozik a helyszínen, és 700 a modulokat gyártó szalagok mellett. Az építkezés körülbelül 18 hónapig tart majd, teljes költsége pedig várhatóan 23%-kal lesz alacsonyabb más, hasonló méretekkel bíró felhőkarcolók építési költségeinél.

    Az épület egyetlen hagyományos technológiával és a helyszínen készülő része egy központi vasbetonmag, mely tartópilléként szolgál. Ennek az oszlopnak a kialakítása mindössze hat hónapot vesz igénybe, köszönhetően annak, hogy egy szint két nap alatt készül el.
    A betonmaghoz csaknem kész modulokat illesztenek a magasban, fentről lefelé haladva. Minden egyes emelet 48 teljesen kész modulból áll, melyeket elektromos és vízvezetékekkel, valamint légkondicionálóval felszerelve egy helyi gyárból szállítanak a helyszínre. Az acél-, alumínium- és szénszál-együtteséből álló egységek rögzítése is gyorsan halad majd: a tervek szerint hetente egy emeletet fejeznek be.

    Szerkezeti sajátosságainak köszönhetően földrengés esetén a toronyház a hagyományos technológiával épült felhőkarcolóknál nagyobb terhelést visel el.

    Az építészeti különlegesség egyúttal ökotorony is, amely több energiát termel, mint amennyit felhasznál, és így öt azonos méretű épület igényeit lesz képes kielégíteni. A "titok" részben a lakások tetején és falán található napelemekben, részben pedig azokban a szélturbinákban rejlik, amelyeket az egyes szintek alatt helyeznek el. Valamennyi turbina egyenként 0,3 megawattnyi elektromos áramot termel. Ez az érték látszólag nem túl jelentős, hiszen kevesebb mint harmada egy hagyományos szélkerék által termelt mennyiségnek. Azonban Dubaiban évente 4 000 órát fúj a szél, ami 1 200 000 kilówatt-órányi energia előállítására teszi képessé a beépített turbinákat. Ez pedig mintegy ötvenszerese egy átlagos család energiafogyasztásnak. A megszokott szélviszonyok ismeretében tehát biztosra vehető, hogy a tervezett 200 apartmant könnyűszerrel ellátja energiával a 48 beépített széllapát közül négy, vagy legfeljebb nyolc. A fennmaradó 40-44 turbina a szomszéd épületek energiaellátásán dolgozik majd.


    David Fisher csinálta a 2001. szeptember 11.én lerombolt WTC szerkezetét is.