277
  • narumon
    #197
    "A másik meg jelenleg mit lehet ellenük törvényesen tenni? Mert ez nagyon é
    érdekelne."

    Szerintem semmit. Az emberek ellen lehet polgári peres eljárást kezdeményezni mondjuk hűtlen kezelés cimén, de ki az aki ezt végigviszi?
  • A1274815
    #196
    "Azt nem értem, hogy nekiálltok itt pártállástól függően egymást mocskolni, amikor most kéne összefogni és örökre dutyiba dugni azokat akik a MI pénzünkből költenek el 200Milliót egy jó esetben is 20Milliós projektre és utána a markukba röhögnek."

    Úgy nehéz összefogni, ha vannak aki ezt rendben találják vagy értelmetelennek talaálják azzal a kifogással, hogy "a másik se jobb".

    A másik meg jelenleg mit lehet ellenük törvényesen tenni? Mert ez nagyon érdekelne.
  • narumon
    #195
    Azt nem értem, hogy nekiálltok itt pártállástól függően egymást mocskolni, amikor most kéne összefogni és örökre dutyiba dugni azokat akik a MI pénzünkből költenek el 200Milliót egy jó esetben is 20Milliós projektre és utána a markukba röhögnek. Sőt gyanítom azon is nagyokat röhögnek, hogy még ezzel is egymásnak uszítottak minket! Emberek ébredjetek!
  • A1274815
    #194
    Természetsen még elmebeteg is lehet a dobálódzó illető.
  • Sanyix
    #193
    De ami megvalósult, és aminek a jelképeit viselik(vörös, internacionálé közös éneklése szívre tett kézzel, a magyar "népköztársaság" miniszerelnöke, hazudozás) az is egy nagyon rossz rendszer...
  • A1274815
    #192
    A helyzet az, hogy ezt csupán a TV-és szerepléseiből be lehet bizonyítani.

    Az viszont tény, hogy aki csak úgy moltov koktéllal dobálozik mások házára valószínűleg maga is pszichopata vagy szociopata.
  • tomcsa4
    #191
    Hát mondtak már rá sok mindent.

    Nem tudom, de én úgy gondolom, azok akik molotov-koktélt dobálnak mások házára, evvel veszélyeztetve a bentlakók életét (kisgyerekek is lehetnek bent, meg bárki) az sem teljesen épeszű. És volt nem is egy eset.
  • A1274815
    #190
    A listához még annyít, ha nem derülne ki, hogy ha teljesen igaz rá akkor 2 pontot kell addni, ha részelegesen, akkor csak egyet, ha semenyíre, akkor értelemszerűen 0-át. Ha az érték 30 feletti, akkor elsődleges vagy klinikai pszichopatával van dolgunk, ha az érték 30 alatti de 20 feletti, akkor másodlagos vagy szubklinikai pszichopatával van dolgunk. Ha a második csoprtból egyiket sem teljesíti, akkor valószínüleg inkább csak nárcisztikus személyiség zavarral rendelkezik.

    Szociopata
  • tomcsa4
    #189
    Ja és igen, emlegetik ezt a gázáremelést. Hát ez is hibák egyike volt! Felesleges ilyeneket ígérni, nem tartható biztosan!
  • tomcsa4
    #188
    Igazad van, minden mondatban! Nah végre ketten normálisan megválaszolták ezt.
  • tomcsa4
    #187
    "Tudom hogy mi a kommunizmus, és hogy az nem igazán valósult meg, de annak a rendszernek a támogatóit kommunistáknak hívjuk. Tudod ők nem akkor támogatták amikor még jó ötletnek tűnt hanem akkor amikor... tudod."

    Eddig ez volt az egyik legjobb megindoklás! Így igaz! Nálunk nem igazán valósult meg, szerencsére!
  • A1274815
    #186
    "És Te tudod mi az, hogy kommunista? Egyáltalán a kommunizmust tudod? Mert sokan dobálóznak vele, csak kíváncsi vagyok hányan tudják mi is az valójában!"

    Igen napjainkban a fenti ideológiától, az MSZP esiképpen a legtávolabb, de módszerekben ugyan az.

    Kommunizmus:
    -pénznélküli világ, melyben mindenki annyít dolgozik amennyít csak akar és mindenki a megkepja a szükségleteit.

    Szocializmus:
    -útban a kommunizmus felé
    -eleme az "osztály" harc illetve, az eddigi történelemre osztályharcként való tekintés
    -bázisa a munkások és a parasztok
    -mindenkit "egyelőnek" tekint
    -nincsennek társadalmi rétegei

    A fentiek természetesen csak az ideológiát tartalmazzák, melynek a gyakorlati megvalósítása elég brutális és véres volt, főleg azért mert a valóságot próbálták hozzáigazítani az elmélethez.
  • tomcsa4
    #185
    Én egyszer sem néztem meg az mszp.hu-t! Nem is érdekel!
  • Sanyix
    #184
    Nem, én tapasztalatokból is HITELES adatokból döntöm el, nem az mszp.hu-n találtakból.
  • A1274815
    #183
    Ezt olvasd el, majd kapj a fejedhez.
  • tomcsa4
    #182
    Melyik volt jobb? Úgy érted mindenki nézi a saját TV állomását és úgy dönti el? Mert ez megy!
  • Sanyix
    #181
    Már leírtam olvass vissza. Tudom hogy mi a kommunizmus, és hogy az nem igazán valósult meg, de annak a rendszernek a támogatóit kommunistáknak hívjuk. Tudod ők nem akkor támogatták amikor még jó ötletnek tűnt hanem akkor amikor... tudod.
  • tomcsa4
    #180
    És Te tudod mi az, hogy kommunista? Egyáltalán a kommunizmust tudod? Mert sokan dobálóznak vele, csak kíváncsi vagyok hányan tudják mi is az valójában!
  • tomcsa4
    #179
    NEm védem, csak nem kell hazugságokat állítani! Ha olyan jól ment, miért váltották le? Akkor mégsem ment olyan jól.

    Lehet pszichopatázni a politikusokat, csak nem érdemes. Ja és nem hiszem, hogy amaz fele hülyébb lenne, min a másik...ez is elmebeteg állítás.
  • A1274815
    #178
    A pszichopata, szociopata nem elmebeteg. Viszont helyesen látod a megnyílvánulását azok inkább egy pszichopatáé, mint sem egy "normálisé".

    A "normálisat" akkor írják idézőjelek közé, ha a másikak pszichopaták, ugyan is a pszichopátia nem elemebetegség, hanem egy más "fajta" megközelítése az embernek az evuluciótól, nagyon nagy valószínűséggel genetikai erdetű elváltozás. Melynek a lényege az agyának az érzelmekkel foglalkozó része kevesebb hangsúlytkap (kivéve, ha önmagáról van szó).

    Mondjuk akadnak pozitív tulajdonságaik is, én most azt emelném ki, hogy nem igen hisznek összeesküvés elméletekben, vágyaikat/(rövidtávú reális, vagy hosszú távú irrealis) céljaikat ismerve nagyon racionális gondolkodásuak. Általában inteligensebbek, mint az átlag.
  • A1274815
    #177
    "Akik szerint nem volt a fidesz alatt pénzügyi gáz az nézzen már utánna utolsó évben mi történt az államháztartással."

    Már mint a töbletet az előző évhez írták, ezt tényleg kib* nagy gáz volt igazad van. Az MSZP-től jól meg is kapták akkor. Annyí tény, hogy ez is csalás, csak nem ugyan olyan, mint az eltussoljuk 2+ éven keresztül, hogy gáz van, majd a szocionak hirtelen igaz mondási rohama lesz a sajátjai körében, ami kiszívárog és ez alapján semmi komoly változás nem is történik. Ugyan miért is történne, ha egyszer nem rendelkezik lelkiismerettel.

    "Szélsőjobbos, és idióta csak mint berlusconi, vagy a volt osztrák miniszterelnök."

    Te! Tudud egyáltalán mi az a szélsőjobbos, mert még a MIÉP sem a Jobbik sem teljesíti igazán, mondjuk a Szlovákoknál az egyik hatalmon lévő párt viszont annál inkább, sőt már szinte túlteljesíti.

    Nyílván sok "baloldali" miniszter elnök nem igazán fogja fogadni.
  • Sanyix
    #176
    Nyugodtan linkelhetsz infokat ezekről. Csak próbálj nem az mszp.hu-ról ;)
  • Sanyix
    #175
    nemkell ismerni, elég látni a megnyilvánulásait, a mozdulatait, ahogy néha beszél. Ebből látszik hogy elmebeteg, az hogy azon belül mibaja az már nem izgat.
  • sathinel
    #174
    Komunistázzátok a bal oldalt akkor nézzetek már utánna hányan voltak a régi rendszerben csókosak, prttagok, kissztitkárok a fideszből. Aki szerint csak az mszp-ben vannak ilyenek azok nagyon beették a jobb oldal ferdítéseit.

    Akik szerint nem volt a fidesz alatt pénzügyi gáz az nézzen már utánna utolsó évben mi történt az államháztartással. Az mszp is ugyanolyan idiótákból áll. A gond hogy a kis pártok is sokszor melléjük állnak, és a sok barom aki beeszi a választási dumákat nem reagál arra ha valaki változtatni, jobbítani akar. Demagóg baromságokat nyom mindkét párt, és próbálnak minél több szavazatot gyülyteni. A valós helyzetet egyik sem mondja ki mert lehet sok embernek nem tetszene.

    A videót meg azért linkeltem mert jót röhögtem rajta. + lentebb volt egy kis videó a másik oldalról is. Eu-ban meg rühellik orbánt. Elég megnézni hány miniszterelnök fogadta. Szélsőjobbos, és idióta csak mint berlusconi, vagy a volt osztrák miniszterelnök.
  • A1274815
    #173
    Sok 30 év fölötti embert ismerek aki kitartanak a FIDESZ melett, de sok olyan 2x évest is, akik kitartanak az MSZP mellett (nyílván nem tudják mi az, hogy kommunista ).
  • A1274815
    #172
    "elmebeteg ferike"

    Sajnos nem az, sokkal könnyebb lenne ha az lenne, de e helyett pszichopata vagy szociopata (a kettő között az egyik megfigyelt különbség az, hogy a pszichopata különbséget tud tenni a jó és a rossz között, bár nem érdekli míg a szociopata képetelen rá, emaitt a szociopata előbb bukik le, mert nem tudja olyan jól álcázni magát). A kérdés eldöntéséhez sajnos ismerni kéne közelebről.
  • Sanyix
    #171
    "Ja és a nagy besúgó hadműveletek. Anno Fidesz kezdeményezte ezt a felülvizsgálatot, csak éppen kiderült, hogy náluk is sokan voltak anno seggnyalók!"

    Aha az mszp ezt állította= kiderült. Nálam ez nem így van... mszp állította = 100% hazugság ("nem lesz gázáremelés, lassan mondom, hogy mindenki megértse"), most is ez megy, állandóan hazudoznak, és próbálják lejáratni a jobboldalt függetlenül hogy melyik van hatalmon. Még az se igaz amit kérdeznek.
  • Sanyix
    #170
    Nem, normális ember megnézi melyik volt a jobb. A hülyék dugják a homokba a fejüket, és mondják "há minek csináljak bármit is, úccse lesz jobb".
  • Sanyix
    #169
    Elmondom hogy volt. Orbánék hatalomra jutottak, és jól irányították fejlődött az ország. Jött a maszop, utelágazhozás, egy ideig még jó volt minden, majd amikor kiszórták az összes pénzt és látszott hogy baj van, jött elmebeteg ferike, aki aztán úgy elkúrta, hogy az hihetetlen. Majd a kamu adócsökkentéssel átcseszte a sok hülye fejét, és tovább kúrhatja el. Akárhogy véded a kedvenc mszp-det, nem az ő összekuporgatott pénzüktől éltünk jobban 98-02 között. És ha szerinted ők olyan jól csinálják miért nem fejlődött az ország 6 év alatt pozitív irányba?

    Én mindig a jobboldalra szavaztam, és amíg komcsi párttagok, és ügynökök alkotják a baloldalt, addig nem fogok balra szavazni, antikommunista vagyok.

    De ez hihetetlen szégyen, bevallják hogy elkúrták, nyíltan átbasszák az ország hülyébbik felét (adócsökkentés választások előtt, nyertek, vissza az adót ahogy volt), kiderül hogy a párt tele van ávh-s ügynökökkel, és még van aki velük szimpatizál...
  • tomcsa4
    #168
    Szóval el lehet hinni: egyik sem különb! Normális ember így vélekedik már, az olyan fiatalokat, akik meg habzó szájjal komcsiznak (holott azt se tudják mi az) csak lenézni lehet. Akik sok sok választási ciklust megéltek már (nem én), ott bizony már van valami bizalmatlanság mindkét nagy pártot illetően. Legalábbis én így vettem észre.
  • tomcsa4
    #167
    Ja és a nagy besúgó hadműveletek. Anno Fidesz kezdeményezte ezt a felülvizsgálatot, csak éppen kiderült, hogy náluk is sokan voltak anno seggnyalók! Gyorsan abbahagyták a vizsgálódást evvel a szó szerinti mondattal: Ne firtassuk a múltat. Bocs, hogy mindig velük jövök, csak éppen a jobb oldal szavai olyanokat sem ismernek be, amit maguk a jobboldali politikusok beismertek (és röhögtek rajtuk).
  • tomcsa4
    #166
    Ja és én kíváncsi vagyok még arra, hogy a most nagyon jobboldali emberek közül ki szavazott a baloldalra anno. Mert mint mondtam, nem lehet megtapasztalni egy pártot úgy, hogy nem választjuk meg, ez okés. De aki rájuk szavazott és most mélyen kussol róla és önti magából a komcsizást az azért na.

    Nem neked szól konkrétan A1274815! Mindenkinek!
  • tomcsa4
    #165
    Ja és arról, hogy valaki nem határolódik el egyik félhez sem (de szavazni nyilván szavazott valamelyikre): ez nem azért van, mert olyan nagyon független szeretnék lenni. Meg más sem. Hanem mert már hallottam ezer megy egy ígéretet és tele a padlás.

    Tudod nem mindenki csak egyféle csatornát néz, nem mindenki csak egyféle újságot olvas. Ja és nem mindenki csak a hülye politikával foglalkozik állandóan. Itt azért vagyunk, hogy erről beszéljünk, de nem kellene belevinni mindenhova (ki is reklámozott velük? Lehet sorolni!).
  • tomcsa4
    #164
    Már megint a bal oldal ócsárlása. NEm értem miért kell ez. Másik pszichopata jobb? Majd ha megválasztják meglátjuk!

    MEg ez a gondolkodás, mintha a gondolkodók mind jobboldaliak lennének. Hát ez marhára nincs így. Meg egyáltalán a politikában kik a gondolkodók? Azok a huszonévesek, akik '56-ról beszélnek? Mert olvasták könyvben vagy éppen anyukájuk mondta (szintén befolyásolás)? Orbánék alatt házat tudtatok venni. Igen ám, de azóta eltelt pár év és az ingatlan ára egekbe kúszott. Nem csak nálunk. De fontosabb a második autó, elhiszem. amúgy is megnézném, milyen pénzből vettek házat. Gondolom Orbánék úgy vették át a stafétabotot, hogy saját kuporgatott pénzüket vitték oda. Vagy talán az előző kormány teremtette meg az alapokat? Nekem ez utóbbi nagyon valószínű.

    Nem mindegy hogy veszek át egy kormányt. Nem mindegy milyen változások mennek végbe a világban, amiben Magyarország akarata NINCS benne!
  • bvalek2
    #163
    Jesszus, ilyen gyűlölködő FUD-kampányokból szerzitek az információitokat? Most mond meg nekem, mennyivel vagy te jobb annál, mint aki a kurucinfó hazugságaiból művelődik?
  • A1274815
    #162
    Na előszőr is, mindegyik lop, hogy miért mert közel vannak hozzá, más részt pedig nagyon sok a pszichopata illetve szociopata a politikusok között. A két fogalom pontos definiciójának ajánlom az angol, illetve a német wikipedia áttanulmányozását, bár a magyar is tartalmaz leírást méghozzá elég jót, csak nagyon összemossa a kettőt, bár tényleg nincs sok különbség közöttük.

    A lényeg az, hogy Orbánék alatt, házat tudtunk venni az általuk meghírdett kölcsönből. Az igaz, hogy a Széchényi terv is elég korruptció szagú volt, de legalább volt valami lehetőség és most meg semmi.

    Emlékszem 2002 körül hogy ment a fújjolás, hogy milyen pofátlanságokat műveltek, én akkor igazat adtam nekik és mégis a FIDESZ-re szavaztam, azért mert emlékeztem, hogy mit műveltek előtte Gyuláék.

    Az meg már más tészta, hogy amikor Gyurcsány palpatineni ravaszsággal, ki túrta onnan az akori miniszterelnököt, csak hogy ő kerüljön oda.

    Azoknak pedig külön had "gratuláljak" akik visszatapsolták ezt a kedves szociopata bácsit még x évre a nyakunkba.

    Még a két tábor egyenlőségét hírdetésről annyít, hogy ez egy mostanág populáris nézet azoknak akik nem akarnak gondolkodni, vagy a hibájukat nem akarják beismerni, sajnos elég populáris nézet tud lenni, mert elhiteti azt, hogy ő mennyíre független és így egy amolyan minta lesz, ami mellesleg az MSZP malmára hajtja a vízet.
    Másrészt viszont a kiegyenlítés egy típikus pszichopata manipuláció, csak sokan nem látját, mondjuk miért is tennék azt hiszen pont a "normálisok" érzelmi alapu gondolkodását hivatott befolyásolni, természetesen csak a saját fejjel gondolkodni nem tudókat tudják befolyásolni, ami sajnos a többség.
  • tomcsa4
    #161
    Ja és az aktuális kedvencem Torgyán: pártot alapít és vissza szeretne térni, mert érzi hívják az emberek. Cél: 2010 parlamentben. Hmm vicc.

    Amúgy kezdhettem volna avval is, hogy én mindennap Ferikére csavarom. De nem mivel nincs kedvenc politikusom. Evvel szemben TE és Greek gondolom Orbánra csavarjátok.

    Ja és még annyit, hogy ha Orbán annyira jó volt, miért váltották le? Nem kell a "mert a nyugdíjasok", Orbán is épít rájuk. Egyik nagy sem engedheti meg magának, hogy csak egy-két célközönségre épít.
  • sathinel
    #160
    OV egy kis diktátor. Hogy kapta a családja a bányákat rendszerváltásnál, és tokaji földek? Rendszer váltás után az én családom hogyhogy nem rendelkezett 5 bányával, stb? Az hogy mit kéne csinálni az országban meg ne egy kommentelőtől várd. Ha ez lenne a feladata akkor valsz informatikushoz illően megnézné háshol a világban hogy csinálják, és abból kéne következtetést levonni. Nem pedig hasraütésszerűen kitalálni.

    Hőn szeretet fideszed sem áll elő alternatívákkal, csak jár a szájuk. Eddig mindíg csak ellenkezést halottam, és sehol egy ötletet.

    Hiteles politikus egy köpönyegforgató? tönkrevágja a kispártokat, és 2 pártrendszert akar? kicsit tanulj ha szerinted ez a népnek jó. Amerikában is kétpártrendszer van és hát ha az tetszik neked akkor a bush-féléket is szereted, ami sokmindent elárul.

    Mindkét pártban gyükerek vannak hatalmon, akik a saját pénztárcájukat nézik ne legyünk már ennyire szűklátókörűek. Autópályaépítésnél miért lett megbüntetve sok fideszközeli cég???
    ha már videóknál tartunk greekboy:OV
  • tomcsa4
    #159
    Hogy ki a tisztességes? Családom, baráti köröm. Rájuk állítom, hogy tisztességesek mind! Te nem ismered őket, szóval pofa be!

    Politikus és a tisztesség? Persze, gondolom Orbán akkor volt a legtisztességesebb, mikor kijelentette: ő még sohasem hazudott. Ezzel nem csak EU-ban, hanem USA-ban is kinevettette magát. Nem vagy kicsit nagy képű?
  • tomcsa4
    #158
    Ja és javaslom a sok-sok olvasást, mert ez gáz már ne is haragudj. Sajnos ez ma nem dívik (sőt az a divat, hogy beírok mindenfélét olvasás címen). Pedig értelmezi tudni kell. Enélkül nincs párbeszéd.