59
  • Sil78
    #59
    Mellesleg az említett úriember korábban valóban dolgozott a Microsoftnak is, pl mint projektmenedzser az IE fejlesztői csapatában.
  • Csukii
    #58
    Tényleg király a FF2 és most az FF3.
    Csak azt nem értem, hogy miért szükséges nyelvenként egy telepítőt készíteni. Pedig nem művészet egy nyelvbetöltőt és egy komponensnév átnevező metódust meg írni.

  • szebacs
    #57
    Hát kedves barátom látszik h nemnagyon értessz a témához, dehát mind1.. az IE sosem volt, és nem is lehet jobb a Foxnál, ez nevetséges :D

    Egyébként az általad Tarzanként említett úriember éppen a Mozilla csapat egyik vezető tagja.

    (Linux + FF3 :) )
  • Ludi94
    #56
    Legalább mérgezett volt az a torta?

    Egyébként ha a tortából megőríznének egy szeletet, akkor legalább nem döglenének éhen, ha az IE8 jobb lesz mint a FF3, és mindenki átállna.

    Tényleg ilyen szőrös Tarzanok fejlesztik az IE-t?

    (Windows Vista + IE7 4ever)
  • Gerygrey
    #55
    Felismeri a helyesírás-ellenőrző, csak az a baja hogy nem nagybetűvel írtad :)

    Plugin foldert meg nem tudom miért célszerű egyben átmásolni valakinek, program files-t sem szokás... Mindenki telepítse fel magának, ami kell.
  • nudly
    #54
    oops éehet h vissza kellett volna olvasni pár sort :$
  • nudly
    #53
    Fő problémám a FF al hogy vannak olyan oldalak ahol képtelen megjegyezni a jelszót pl a myvip , hotmail . a hp tökéletesen behozza semmi gond egyedül a jelszó kezelés ( hozzáteszem h nem nagyon foglalkoztam a probléma megoldásával :) lehet h valahol csak 1 pipa és megjegyzi :) )
  • Schabee
    #52
    Safari és kész :)
  • floatr
    #51
    A 9.5 bétát használgattam én is, de felb.szta az agyam a context search a címsávban, mivel kissé kiforratlan volt. A végleges viszont kellemes csalódás volt.

    Attól függetlenül a FF3 is jobbnak tűnik, bárki bármit mond. A torta meg szépen lassan el fog fogyni
  • Adamul
    #50
    Nekem ebben a firefoxban a jelszókezelés nem tetszik (ja amugy a sors iróniája hogy ezen sorokban a ff helyesírás ellenőrzője nem ismeri a firefox szót :D:D) Tehát ha nem állítok be mesterjelszót akkor kb 2kattintás és az ÖSSZES jelszavamat tudni fogja mindenki aki csak ránéz, de nem is kell ilyen radikális módszer, elég ha valakinek átmásolom a plugin könyvtárat mert hogy ne kelljen egyenként telepítenie akkor is minden személyes megy vele... Ez igen sebezhető pont, legalább ne írná ki alapból a jelszavaimat! Vagy lehessen megadni egy külön kódot is amit csak jelszó módosításkor, törléskor vagy megtekintéskor kérne... Mert ha meg globálisan adok mesterjelszót akkor az az operaszerű gyorsindító pluginom miatt minden egyes ff elindításkor bekéri a jelszót... Ez meg kényelmetlen!
  • jin
    #49
    Eddig megrögzött operás voltam, de az FF 3.0 meggyőzött. Opera out, FF3 in.
  • Epikurosz
    #48
    Amíg a szöveg kesze-kusza, összecsúszik stb. (FF-ben is, IE-ben is, sőt minden böngiben) addig nem kellene tortázni. Egy kis szerénységet kérek.
  • Zoleeca
    #47
    SOCKS proxy-t viszont még mindig nem tud. :((((
    Csak ezért használok FF-t (nincs vele bajom, csak nem azt szoktam meg)
  • Natsuto
    #46
    A zrikálás annyit tesz, hogy a másik ugratása, cseszegetése, egzecírozása. Általában akkor használják ezt a szót (pl. a cikkírók), amikor tompítani akarják a másikkal való kitolás fogalmának az élét. Ha például ez most egy negatív hangvételű cikk lett volna, akkor valószínűleg azt írták volna helyette, hogy kib*szás .
  • phoenix1
    #45
    ^-^ nagyon jó lett az Opera 9.5, azért a FF se rosz, az új 3-as verzió is nagyon tetszik. Végülis mindegy, mindegyiket használom, legyen az Opera, FF, IE, Lynx! :xd
  • Mardel
    #44
    Akkor elég kezdetlegesen van megoldva. Opera 9.5-ben ha beírok a címsorba egy szót, ami a cikkben szerepel, vagy egy hozzászóló nevét, akkor is kiadja az oldal címét.
  • Gerygrey
    #43
    nem a weblap neve, hanem a title alapján kezdi el a kiegészítést

    Nem, mindkettő, tehát az URL és a title is figyelembe van véve.
  • bakagaijin
    #42
    A legtöbb opensoftware fejlesztő (ma már) nagy cégek fizetett alkalmazottja, akit azért fizetnek hogy opensource programokba fejlesszen. RedHat, Novell, IBM ezek a legynagyobb kontribútorok. Az hogy miért, az is gondolom nyilvánvaló :).
  • DjDano
    #41
    Kritikát bárki mondhat, de ha nem veszed észre az újításokat, akkor legalább annyit tegyél meg, hogy elolvasod a relesenotes firefox 3 újdonságai részt....

    az új Firefox szebb, gyorsabb, szabványkövetőbb, kevesebbet eszik... De ez tényleg csak a lényeg, ennél sokkal több újítás van benne, hozzáteszem a legtöbb nem nagy léptékű, de fontos. Pl magyar nyelvű helyesírás ellenőrző.

    Én már a beta 3 óta használom és amikor haver gépén a kettes verzióval neteztem , igen csak fapados érzésem volt...
  • asysoft
    #40
    Virtuális gépen futtatott XP-n nálam is megevett 100 mega memóriát-frissen indítva, 2 betöltött oldallal.
  • djw
    #39
    ez egy szép gesztus, de sztem elbaltázták a mondanivalót :-) "így egyétek meg az IE8-at is majd" ez jöhet át :)
  • picurmanoo
    #38
    Ez csak nállam van, hogy a FF3 kétszer annyi memóriát fogyaszt? Vagy másoknál is előferdül?
  • Mardel
    #37
    Épp ez az egyik újítása, hogy ha valamit keresel, amit egy oldalon olvastál (és az előzményekben még benne van9, de nemtudod az oldal címét, akkor kijelzi azokat az oldalakat amik tartalmazzák azt a szót (Ezt az Opera 9.5 is tudja).
  • takysoft
    #36
    IE/FF témába most nem megyek bele, az FF3-ról lenne észrevételem:
    Leszedtem telepítettem. Régi beállításokat implementálta. Nagy különbség nincs(az nem is baj). Amit észrevettem egyenlőre, hogy ha elkezdek begépelni valamit a címsorba, akkor nem a weblap neve, hanem a title alapján kezdi el a kiegészítést. nekem jobban tetszett a webcím alaján a kiegészítés. de az tetszik, hogy minkettőt kiírja... csak ne a title alapján egészítsen ki....
  • Narxis
    #35
    Ha én gyártanék valamit és nem lenne konkurencia akkor ugyanazt a szart adnám ki minden évben csak máshogy nézne ki kívülről, elnevezném XY 1000-es modellnek majd 2000-es és így tovább. Ti pedig megvennétek mert nincs más.
  • arrakistor
    #34
    némi kritikát azért úgyérzem írhatok az FF3-ról hamár legalább a bug reportokban részt vettem... igazán nagy átütő változást nem hozott, igaz, hogy bevezették az animált PNG-t mint szabványt, és személy szerint ennek szívből örülök, de sajnos ez is egy újabb inkompatibilitás és önfejűség amelyet nem biztos, hogy minden böngésző követni fog.

    a másik pedig hogy az a csekélyke fícsör , mint pl.: az URL sáv kezelése igazán nem ért meg másfél év fejleszést, ráadásul nálam valószínűleg a processzorom sebessége miatt flasheknél lefagy ha nyomok egy jobb gombot (és több különböző rendszeren is, tehát nem én vagyok a béna!) szóval én maradok az FF2-nél egyenlőre (nameg persze az Operánál:) kb. a 3.1-es verzióig, mire tényleg kijavítják azokat a fránya bugokat végre.
  • torcipepe
    #33
    a háborúk okozzák a legnagyobb fejlődést, pl: nukleáris energia felhasználása 2.vh és utána.
    a békés verzió a piaci verseny. ilyenkor nem ölöd meg, aki mást gondol/használ.
  • Praetor
    #32
    Ember, mégis hogy vásárolna fel a májkrémszaft egy alapítványt?!?
  • sathinel
    #31
    Az ms fizet annak a pár idiótának aki még mindíg képtelen felfogni hogy opensource rendszerekkel is lehet pénzt keresni, vagy csak egyszerűen retardáltak és képtelenek gondolkozni? A linux distrók is ingyenesek, de van fizetős része is. Az IE csak akkor kezdett el fejleszteni mikor egyre több felmérés azt hozta ki hogy 40-50% környékén használnak már más böngészjőt bizonyos országokban az alap feltelepülő IE helyett. Fejlesztés nincs verseny nélkül az MS-nél. Csak lehúznak. Marketing cég.
  • bardocz
    #30
    Szerinted ha nem kötelező,csinálnák?A nagy túrót.Pont ez a lényege a versenynek,ki tud jobbat,eladhatóbbat csinálni.
  • Benedekco
    #29
    Én csak azt nem értem verseny nélkül miért nem lehet fejleszteni??? Ez sztem egy baromság, de mind1. Amúgy Én pártolom hogy van több lehetőség és van választás, csak mi ez a verseny duma? Csak a felhasználókért önmegában nem lehetne állandóan fejleszteni?
  • turul16
    #28
    Vajon kompatibilis recept szerint készült ? :)
  • zolis
    #27
    Hát, én mondjuk örülnék egy olyan világnak, ahol az egyetemet végzett programozó matematikusok csak úgy odaállnak egy fejlesztés mellé ingyen, éjszaka meg kapálnak a burgonyaföldön. Indítanám is a céget egyből, hogy "itt a világ legigazságosabb, legbugmentesebb szoftvere".:)
  • temes69
    #26
    mi a rák az a zrikálás?
  • Tinman #25
    Most még vigyoroghat a FF fejlesztőcsapat, zabálhatják az IE tortát, de a végén úgy felvásárolja őket az MS, hogy öröm lesz nézni.

    Egyébként évek óta FF-ot használok.
  • John Cena
    #24
    jó gesztus volt az IE-től
  • Gascan #23
    Volt humorérzéke a gyereknek aki kitalálta ez egy biztos :)
  • Polllen
    #22
    Nézz utána, hogy a mozilla alapitványnak csak a beépitett google keresőből mekkora éves bevétele van...nem éheznek ott se...;)
  • dara
    #21
    Szívük szerint egy jó nagy túróst küldenének.
  • Kaadi
    #20
    Ha meg tudnak oldani, hogy az ActiveX oldalakat is kezelje, akkor 100%-ban atallnek. Csak sajna az Outlook Web Access es a Sharepoint oldalak nem mukodnek teljesen FF (3) alatt.

    ... tudom, tudom, IE Tabs... de akkor is!
    Valaki tud a Silverlight bugrol valamit?