59
  • xxdani
    #59
    azt hiszem mind túléltük
  • xxdani
    #58
    Bocsi, hogy belepofázok, de nem kell azért lennie egy laptopnak, hogy tudjuk mekkora súlyt is kell cipelni. Elég ha az ember járt iskolába.
  • cateran
    #57
    Jelentkezem!:) Igaz csak 6 hónapig,de hátitatyóban cipeltem a 17" laptopomat és mit ad isten nem haltam bele,még csak el sem fáradtam..vagy a hátamon volt(ott olyan 20kg-nál kezd hosszú távon vicces lenni...) vagy kézben lógatva (ha állnom kellett) vagy az ölemben (ott meg tökmindegy)
  • Mike
    #56
    3 kilós laptop táppal, tatyóban, autóban ok, de BKV-val leszakad a karom
    nekem minél könyebb kell, lehetőleg nagyobb kijelzővel, és nem 400k-ért
    ezért nagyon szimpi az MSI Wind a maga 399 euros árával ami jelenleg úgy 95k
    ha nem is itthon, de ausztriában tuti
  • lamer the true
    #55
    Na tisztázzuk a lényeget. Itt sok olyan ember beszól, akinek vagy nincs laptopja vagy nem kell neki hordoznia azt. Javaslat: cipelj a hátadon, kezedben egy 3-4 kilos laptopot + töltőt mindenhová, mondjuk úgy hogy vidék->bp buszon aztán a bkv-n. Tedd ezt pár évig, majd válts ilyen olcsóbb subnotira mint wind, eee és társai. Hidd el ki fogod érte adni a pénzt. Ezért is voltak ezek ennyire drágák mostanáig. Várom az élettapasztalattól megcsömörlött tinágerek értelmetlen hozzászólásait
  • Alwares
    #54
    Hát nem tudom. Ha valaki 110 ezer körül vesz ilyen hulladékot az ássa el magát. 120 körül sőt alatt is már nagyon jó teljesítményű Fuji lap-topokat lehet kapni...
  • Hellion
    #53
    60K ? 60 Kbit/sec? :D

    59.999,+áfa
    71.999,-Ft.

    Az áfát ki fizeti, a szomszéd? Azt is Te fizeted ki. :)
  • fourgee
    #52
    Nálunk minden drágább sajnos... A Dell-től rendeltem a notebookomat, ingyen kiszállították. 669 font, vagyis kb. 210 ezer forint volt. Azt terveztem, hogy bemegyek a fővárosunkban található Dell boltba és ha sokkal drágább, akkor beszólok. Aztán, ahogy megláttam az árát, nem volt erőm beszólni... Dell XPS, 500 ezer forint (504 vagy 508, nem tudom, lényegtelen). Most gyorsan összedobtam azt a konfigurációt a Dell honlapján, XPS, 7250-es processzor, 2GB ram, 250winchester, Geforce 8600GT, 1440x900 kijelző, 3 év garancia, mindez 887 font, tehát olyan 270 ezer forintra jön ki. Hogy lesz ebből Magyaroszágig 500 ezer??? Ennyi plusszért kávét is adhatnának az érdeklődőknek, meg süteményt, de még csak mosoly sincs, csak unatkozó eladók... Az meg egy másik kérdés, hogy a távolkeleten varratott, filléres gyerekmunkával készülő magyar pénzhez viszonyítva is olcsó ruhából hogyan lesz brit luxusmárka, mire elér Magyarországra...
  • Rexhawk
    #51
    ezt nézd meg és nézz körül mielőtt hülyeségeket beszélnél.ez szerinted nem 60k?
  • rootkiller
    #50
    Egy 4GB nano itthon 44900FT. Ezért kinn megkapod a 80GB-os classicot 249$-ért, vagyis az aktuális $ árfolyamon kb 40ezerért.
  • sathinel
    #49
    legolcsóbb 12"-os méretei: 306 x 227 x 27.5/34.5 mm / 1,8kg

    eeepc: 225 x 164 x 21,5-35 mm / 0,92 kg

    igen van reális különbség. nézd meg egymás melett őket, és ebben nincs mozgó alkatrész. Ezzel nincs gond ha futsz vele, rázkódik, stb. memóriakártyának nem gond a rázkódás. méretei is sokkal jobbak.
  • PíszLávJuniti
    #48
    Lehetőség, nem kötelesség megvenni.
  • kontar
    #47
    Az igen! 73000 és milyen élvezet lehet vele netezni 800x480 pixel jó sok oldal támogatja a felbontást!
  • tomcsa4
    #46
    Ja és ennek az MSI-nek 10" monitora van, egy 600-700 ezr forintos szubnotinak meg 12". Szóval igen reális, könnyű hordózhatóság!
  • tomcsa4
    #45
    Szar árak, de a forint gyengeségére sem lehet hivatkozni, mert játékoknál pl meg tudják tartani az eredeti árat! Ez az MSI Wind nagyon jónak néz ki!

    Elsőre én is drágálltam Asus csodamasináját, de subnotik 400k+ áron vannak és inkább ilyet hordozok, mint egy buta 100k-s telefont (amúg is 20 ezer forintos Sonym van, tökéletesen elég, csak telefonálok, SMS-hez már nincs türelmem, többiről nem is beszélve). DE ha külföldön olcsóbb 30k-val, akkor megkérdem én: miért? Lehet mert ott cégtámogatás van? Ilyenről nem hallottam.
  • kukacS3K
    #44
    ez nem tudom miért nagy szám, ha bármit megnézünk ezt tapasztaljuk, ipod amerika 200 dolcsi magyarország 50 körül és akkor még sorolhatnám tovább de nemcsak az informatikánál mert nézhetjük a ruhákat is, mindenki tudja hogy magyarországon szar árak vannak
  • mikloss
    #43
    Szerintem a reluxára gondolt, lássuk be tényleg van benne valami ördögi és bizarr.
  • Mike
    #42
    akkor inkább msi
  • daveofgod
    #41
    drágaságaim.. EeePc 701 es 73 ezer. 7 col, 4 giga, 900Mhz. 0,9 kg.Aki ennél többet akar vegyen 900 ast 100 ezer, aminek 9 col, 16 giga, 900mhz,0,9 kg, aki még ennél is többet, az vegyen majd 901 est vagy 1000 est. Műszaki adatokat nem mondhatok. de mindenképpen megéri majd, mind designben, mint háttértárban, mind súlyban, mind órajelben :P
  • alien47
    #40
    Itt is látszik a tipikus kurva magyar szokás. gyorsan akarnak meggazdagodni. A világ minden részére eljutnak az eszközök 60.000 Ft os árok akkor itt mért lesz az ára a duplája?

    Kapják be.......
  • Mike
    #39
    szerinted gyereket lehet kölcsönözni, amíg kijönnek az önkormányzattól?
  • PíszLávJuniti
    #38
    Más a felhasználásuk. PDA mellé nekem kell egy ilyen :)
    PDA jó navigációra, telefonálásra, skypeolásra.
  • Ferrer
    #37
    Nagyon nagy találmányok a netbookok. Annak van igaza, aki a PDA-khoz hasonlította. A lényeg az, hogy kicsi. És ugyanaz az office, ugyanaz a zenelejátszó, fájlkezelő, összes többi alkalmazás lehet rajta, mint a rendes gépen. Úgyhogy a PDA-k végre elhúzhatnak végleg a vérbe.
  • PíszLávJuniti
    #36
    Csak a 4G-s SSDt növelnék meg 6 vagy 8 ra, már rohannék is érte.
  • PíszLávJuniti
    #35
    kell 8-10 gyerek, és egy vályogház, aminek a padlóját már feltüzelted.
  • Mike
    #34
    így van, nem a casual szarokhoz kell mérni, hanem a 400k-s kicsikhez
    mindjárt egész jók az eee-k
  • Mike
    #33
    hogyan lehetek ork? azt hiszem szerzek erről valami igazolást
  • Mike
    #32
    az inget a szülők veszik
    cipő meg minek, meleg van, mezitláb tapicskálni meg jó
    főleg ők még hozzá is vannak szokva, pl. így is fociznak
  • Mike
    #31
    ne felejtsd el, hogy a 100k-s notebook nem 1 kg
  • Mike
    #30
    annyira tipikus
  • aki kérdez
    #29
    A tudatlanul fehéringezők számára mondanám, hogy elképesztő körülményesen kezelik az iskolai egyenruha viselését szinte egész Afrikában. Ráadásul ez még egy enyhébb igényű iskolának tűnik a képen, mert pl Libériában az egyenruha mellett széket is kell vinnie magával a gyereknek az üres terembe. Nincs szék, nincs tanulás..
    Ti meg sírtok hogy négy giga kevés netezéshez szövegszerkesztéshez.
  • arrakistor
    #28
    muhhahhaha 50-ért se vennék ilyen trutyit amikor 100-ért már 3 gigaherces core2-es notit kapok 1 giga rammal és DVD íróval
  • Chocho
    #27
    100-110 ezer????? Ezért a szarért?????? Ezek nem normálisak... Az ötlet jó, na de ez a magyar ár nevetséges.
  • jocco
    #26
    Na ezekenek a laptopoknak már nem sok közük van az eredetileg elmaradott országokba szánt kurblizható, muagyag játékszerekhez amiket ugymond "olcsó" laptopnak hivnak.
    Nem is nagyon tudom elképzelni hogy egy ilyen tudásu gépet (mint pl a wind) hogy adhatnának 50e Ft-ért mikor egy digitális fényképezö vagy egy középkategóriás mobil kerül ennyibe, a mákik hogy csak egy nagykapacitásu aksi a Sony videokamarához kerül vagy 25eFt-ba, s hol van az attól amiket ezekbe teszenk.
    Az árak meg, a nagy hipe után ugy is mérséklödni fognak, meg nemsokára jönnek ki az ujabb készülékek is, s talán a többi laptop árára is majd jótékony hatással leszenk ezek a "játékszerek".
  • sathinel
    #25
    rá lehet kötni TV-re és lehet ott nézni filmet. Ezt csak arra írtam sokan filmnézésen, zenehalgatáson kívül másra nem használják puszban a gépet, és akkor jó a usb winyó. USB linux-ok meg nem túl lassúak.
  • torcipepe
    #24
    az "olcsó" laptopnak épp az lenne a lényege, hogy egy anyuka a munkahelyére netezni be tudja vinni, ahhoz elég 900MHz és 4Gb tárhely, csak az a röhej, hogy egy ilyen tudású asztali gép tizedennyibe kerül.
    ha mininyomihoz külső vinyót, külső DVD írót viszel, akkor megint ott tartassz, hogy kábelhegyek, mozdíthatatlanság és 3kg. ha csak adathordozót akarsz, felesleges hozzá egy teljesértékű gép, ha meg le is akarod játszani a filmet, amit viszel, ahhoz meg szükséges a nagy kijelző, erős proci, tehát egy normális laptop.
  • PíszLávJuniti
    #23
    Persze bele rakhatod, csak nincs értelme azt használni rendszer partíciónak, mert csigák hamarabb körbejárják a földet, mint hogy bármit tudj vele kezdeni. Lassú.
  • PíszLávJuniti
    #22
    A hülye - vagyok boltban láttam 99 ért 900 as EEE pc-t. kijelzője kitölti a fedlapot (8.9 col), a háttértár meg 4+16 giga, ami kezdetnek elég
  • jocco
    #21
    Az msi wind meg sajna megint csuszik, jul. 10-re várják az elő szállitmányokat:(
  • jocco
    #20
    Na meg azért azt se felejtsük már el hogy egy Iphone vagy egy jobb multimediás telfonért is simán elkéren 100e Ft körül, s azért tudásban meg techickában ezek umpc-k magasan felettük állnak.