118
Legjobb befektetés
  • Coldplayer
    #78
    Az inflációt mértékét azért jó előre meg lehet becsülni és az a 80e ft ugye 8%-nak felel meg ami azért az infláció szintjét mindenképpen hozza ergo a pénzed nem romlik mintha csak a párnában tartanád.
  • szanna
    #77
    ekkora pénznél amit beraksz, az 1 év után az a 70-80 eFt plusz szerintem nem túl csábító ajánlat, mivel nem tudni h mennyit fog az akkor érni, és a mai gazdasági helyzetből kiindulva..
  • Rubenvagyok
    #76
    Igen ez elég jó! Sok bank csak az inflációt pár százalékkal meghaladó kamatot ad, ami igaz hogy még profit de elég alacsony ezzel legalább lehet számolni.
  • berreg
    #75
    én úgy számoltam h a végén 70-80 e Ft-om lesz pluszban, ami sztem nagyon jó! pláne h nem tettem semmit érte, csak hagytam a pénzemet biztonságban.
  • Coldplayer
    #74
    Ez kicsit sok lenne. :D A 15% az éves kamat ezt le kell bontani 3 hónapra és még a kamatadót is le kell belőle vonnod.
  • berreg
    #73
    hááát, sztem annyi biztos nem lesz, de szép is lenne!!!
  • Kasabian
    #72
    Hát ha kiveheted 3 hónap után (ezt nem tudom pontosan), a 300.000-ből lesz 344.910 Forintod, vagyis kb 50 ezer 'nyereséged' lesz 3 hónap után ha útközbe nem megy csődbe a bank
  • berreg
    #71
    tegnap este láttam végül is..
    na de: szóval 3 hónap után, akkor kivehetem a 300. 000 Ft-omat mennyivel is pontosan? (1 milliót akarok betenni..)
  • ppesla
    #70
    Legalább 500e Ft-t kell beraknod, aminek a 30%-t 3 hónap múlva megkapod 14%-os kamattal. A maradék 70%-t pedig 12 hónap múlva 11%-os kamattal.
    Ezt reklámozzák a ludas matyis reklámmal, ha rémlik valami :)
  • berreg
    #69
    mindig mindent átolvasok.. most is böngészek.. megnéztem a neten ezt a betétpárost, szóval a lényege az lenne, hogy a pénz 30%-át 3 hónapra, a 70%-át 12 hónapra kötöm le. és az első kamatperiódusban 14%m a másodikban 11% a kamat..
  • rokotti
    #68
    Valami pontosat tudna írni valaki? Elég homályosak nekem ezek a dolgok.
  • Coldplayer
    #67
    Az Erste-banknál találtam egy ilyen betétpárost. A pontos feltételeket persze át kell olvasni még mielőtt bármilyen papírt is aláírnál.
  • Rubenvagyok
    #66
    A 15% elég jó sőt! De melyik banknál van ez és milyen feltételekkel? Mert lehet, hogy van benne valami buktató!
  • berreg
    #65
    hm.. a 15 % tényleg nagyon jónak hangzik.. de mit jelent h kombinált? vagyis mennyit? mennyi időre?
  • Coldplayer
    #64
    a pénzed egy részére akár 15% kamatot is kaphatsz. Ez azért elég jónak tűnik így első blikkre.
  • berreg
    #63
    és azokra mennyi a kamat? mert ha kevesebb mint egy simára, akkor viszont nagyon nem éri meg megbontani a dolgot..
  • Coldplayer
    #62
    Vannak un. kombinált betétek amik lehet neked jók lennének ha ilyen célú terveid vannak.
  • berreg
    #61
    nem szeretném hosszú időre lekötni, csak 1 évre, vagy ha lehet az egyik részét 1 évig, a másikat rövidebb ideig. pont a gazdasági helyzet miatt. sosem lehet tudni h mi lesz, ha elveszítem a munkahelyem.. vagy ha tönkremegy a mosogatógép, csőtörés lesz.. stb..
    1.2M Ft-ról van szó, a anyai nagyapámtól örököltem. nem nagy pénz, tudom, de elherdálni sem szeretném butaságokra.
  • Rubenvagyok
    #60
    Igaza van coldplayernek, mostanában elég gyorsan változik a gazdasági helyzet emiatt a kamatok is mehetnek lejjebb is meg feljebb is. Valami fixet kéne találni.
    Amúgy ha nem indiszkrét akkor mekkora összeg lenne az amit le szeretnél kötni?
  • Coldplayer
    #59
    Igazából bármit is választasz ne kötelezd el magad sok időre sehol mert manapság már percről percre változik a helyzet és sose tudhatod mikor kell a pénz.
  • berreg
    #58
    sziasztok! nem rég örököltem egy kisebb nagyobb pénzösszeget, azt szeretném lekötni. vagyis csak az egyik részét, ugyanis pár száz ezret szeretnék fürdőszoba felújításra fordítani..:S nehéz szívvel, de arra rászánom a pénz, még ha így nem is lesz azon kamat..:S
    kérdésem az lenne, h melyik banknál érdemes próbálkoznom? nem szeretném elkövetni azt a hibát h utánajárás, érdeklődés nélkül válasszak, de igazán nincs időm mindenhová bemenni és rákérdezni..
  • orovec
    #57
    ingatlan az mindig jó befektetés csak tudni kell mikor és hová :)
    én tudom :D
    itt találsz pár dolgot:
    http://investment.extra.hu/bef.html

    de írj egy e-mailt , hogy mekkora összeget szánsz befektetésre és megírom miket tudok pillanatnyilag
  • icepick16
    #56
    3 évnél rövidebb időre lekötni felesleges. ha már lekötés, akkor minimum 10 év az az idő, amikor már gyarapszik is majd a pénzed!
  • katakpult
    #55
    Értem, tehát a pioneer ajánlata ezek szerinte jó választás lenne. Még meggondolom, a részvények is érdekelnek, de ez nem hinném, hogy ideférne, úgyhogy ha ki tudnád fejteni nekem egy kicsit jobban egy pü-ben azt megköszönném.
  • damondesign
    #54
    Nem mondom, hogy sok a 3 év. Lényegében ideális, mert akkor az ilyen válságokat valahogy meg lehet úszni. A rövidtáv azért nem érdemes, mert idegileg tönkretesz, ha állandóan az árfolyamokat nézed, és látod, hogy már megint esett. Bár ez személyre szabott, hogy kinek mikor kell a pénz.
    Ha valaki tudja nélkülözni a pénzét 3 évig, akkor az utánanézhet a zártvégű alapoknak. Rengeteg olyan alap van, ami pont 3 év múlva adja vissza a pénzed, és próbálja az évi 15%-ot elérni.
    A tőke több részre osztása, amit diverzifikációnak hívnak, az jó ötlet. Sokaknak ajánlják, és alapok működésének is ez a lényege. A részvényalapok is általában 80% részvényt és 20% kötvényt tartalmaz.
    Az, hogy ki hogyan osztja szét a tőkéjét, kockázattűrő képességétől függ.
  • katakpult
    #53
    Tehát azt mondod, hogy a 3 év túl sok? Érdemes rövidtávú befektetésekben gondolkozni? És mennyire jó megoldás az alap tőkémet több részre osztani, és több befektetésbe behelyezni? Esetleg egy részét részvényekbe, más részét értékpapírokba fektettni.
  • damondesign
    #52
    Ja és természetesen van még ingatlan alap, származtatott alap és még több féle, de nem mindennel vagyok képben én sem.
    Ha valakit érdekel valamiről a véleményem, akkor kérdezzen rá, de nem tudok minden befektetésről infót, meg sok idő lenne mindent egyesével leírni.
  • damondesign
    #51
    Nana!!! Nem elhinni mindent!
    Erről beszélek, itt csak a pozitívumok vannak.

    De nézzük valójában ezt az ajánlatot:

    1. Az a hozam, amit makpadi megjelölt, az nagy valószínűséggel nem 1 év alatti hozam, hanem legalább 3 év
    2. Biztos hozam nagyon ritkán van. A honlapon írták, hogy ezeket a hozamokat a múltbéli adatokból számolták ki. És EZ A TRÜKK!!!.
    Lehet, hogy első évben hozott ez az alap 100%-ot, ( ez előfordulhat, mert új alapok első évben, jó gazdasági környezetben kiemelkedő hozamot érhet el ), majd az összes többiben -5 és -10% hozam, és ha csak néhány éves az alap, akkor az átlagban még mindig évesített 20% fölött van, ami nagyon csábító.
    3. A pioneer honlapján utánanéztem ennek a két alapnak. A pénzpiaci alap a várt, évi 6,8%-os hozamot hozott.
    A Közép-Európai részévény alap évesített hozama 11% fölött van, DE az utóbbi egy évben -22% !!! Ha egy éve a hatalmas hozam reklámnak hiszel, és bekektetsz, akkor mára pénzed 1/5-e odalenne.

    Tehát ha látsz egy jónak tűnő ajánlatot, akkor a cég honlapján minden adatnak UTÁNANÉZNI!!!!!

    Az alapoknak több formája van:

    A pénzpiaci alap nem hoz többet évi 5-8%-nál, mivel rövidtávú állampapírokba fektet be. Ez az egyetlen, ami szinte biztos, olyan mint a bankbetét.
    VAnnak kötvény alapok, ezek rövid és hosszútávú kötvényekbe fektetnek. Hozama változó, már ez is lehet veszteséges, így akát -3% és +12% között lehet a hozamja.
    Valamint vannak részvény alapok, amelyeknek a neve mutatja, hogy milyen régióba és országok részvényeibe fektet be. Na ez kockázatos. Mivel írtam korábban, hogy most gazdasági világválság féleség van, ezért lehetett az előbbi alap utóbbi egy éves teljesítménye -22%.
    Szóval a részvényalapok hozama -30% és +50% között lehet.

    Makipadi linkjét, ha nézitek, ők részvényalapba fektetnek be. Azért a kecsegtető hozam.

    Bár egy másik meglátás: Részvényekkel akkor lehet nagyot kaszálni, ha jókor veszel. Akkor érdemes venni, mikor válság van, tehát most olcsó, és ha majd fordul a piac, akkor nagy hozamra lehet számítani. DE LEHET HOGY NEM mostanában fordul, és esik még 50%-ot előtte.

    Ismétlem, tessék minden ajánlatot átvizsgálni.
    Kérdezni sosem hátrány...
  • katakpult
    #50
    Tyűha, ez hihetettlen, nem gondoltam volna.
  • makpadi
    #49
    Na pioneernál például ha a Magyar Pénzpiaci Alapba egy millióta befektetsz az 200,000 hoz, ha a Közép-Európai Részvény Alap ugyan enyit akkor az közel 400,000 fog kamatozni de ha érdekel itt levan irva minden. pioneer
  • katakpult
    #48
    Hamár megy itt a nag piozás, mondhatnál róluk véleményt, a hsz ed alapján eléggé benne vagy a témában, sok laikus van itt, engem is beleértve, akiknek nem sokat mondanak az ajánlatok. A reklámok meg csak a pozitívumokat mutattják, azt meg lekaksizom : ) Tények kellenek, nem valami cukros máz.
  • damondesign
    #47
    Szia!

    Ha befektetést keresel, először meg kell nézni a lehetőségeidet, mennyi pénzed van, meddig akarod nélkülözni, milyen kockázatot vagy hajlandó vállalni, mire akarod költeni stb.

    Ha lakáscélra gyűjtesz, akkor a lakáskasszát ajánlom első körben. A lényege, hogy havonta megtakarítasz valamennyi összeget,ez 5000 és 20000Ft között lehet, és arra kapsz 30% állami támogatást kamatadómentesen. Évente max 72000Ft támogatást kaphatsz. Most nem reklámozni akarok, de lakáskassza csak az OTP-nél és Fundamentánál van. Bővebb indfót találsz ezekről a honlapjukon.

    Ha kéznél van több pénz egyszerre, akkor azt inkább érdemesebb valamibe betenni. Na most ebből is van millióféle. Vannak államkötvények, befektetési alapok, részvények. A hozamuk kb ilyen sorrendbe növekszik, de a kockázatuk is annál nagyobb. A kötvények évi 7-9% hozamot biztosítank, az alapok attól függ, hogy a kezelő bank mibe fektet. A részvények meg elég kockázatosak, főleg, hogy most épp gazdasági világválság van kialakulóban, az utóbbi hónapokban 20-30%-ot esett a magyar tőzsde, és még nincs vége. Tehát a részvényeket most nem ajánlom, de hosszútávra jók lehetnek. Az árutőzsdében vannak nagy pénzek, de azok tényleg kockázatosak, elveszítheted a pénzedet egy-két rossz döntés után.

    Mindenképpen konzultálj egy független pénzügyi tanácsadóval. Rengeteg cég foglalkozik ezzel, pl a Brokernet, AWD ... most csak ez a 2 jutott eszembe :)
    Ez általában úgy működik, hogyha találsz egy ilyen tanácsadót, akkor megbeszéltek egy helyet, ő felméri az igényeidet, céljaidat, mennyit akarsz befektetni stb, és ezekből kiszámolja, hogy a több száz befektetési lehetőségből melyiket ajánlja neked. Az egyikre úgyis rábeszél, mert akkor kap fizetést, ha szerződést köt. De legalább tudsz miből választani. A nem független tanácsadó meg rábeszél a saját termékére, kerüldd őket! Jó dumájuk van, csak az előnyökről beszélnek, majd miután kötsz vmit, kiderül a hátrány is, és majd mérgelödsz. Minden befektetési tipusnak van hátránya is, tehát ezekután is érdeklődj.

    Esetleg, ha vmi kérdésed van és tudok válaszolni, akkor fogok...


  • hamotar
    #46
    De ehhez igazából nincs szükség erre a klassz oldalra h egy ilyen szuper filmet gyárts magadnak amit majd visszanézel a jövőben..
    Elég ha meglesed a szuper családi videókat, rájössz h mennyit fejlődtél azóta..
  • patkomar
    #45
    (Egyébként nem rossz ötlet) készíts egy videót és majd meglátjum hogy mennyiben változott a mostanihoz képest!
  • patkomar
    #44
    Na szép is lenne,inkább akkor már maradjunk a pioneer-nél:D nem kell ide a balhé:)
  • analfa
    #43
    Ez lesz 3 év múlva:

  • mac12
    #42
    Mi lesz kiüt Papp laci??
  • patkomar
    #41
    kollégák
  • hamotar
    #40
    Már most ilyen vagyok, csak nekem pirosban van ilyen príma sapkám!
  • katakpult
    #39
    Hát ha ezt tervezed, akkor ez lesz három év múlva :D