193
  • Kara kán
    #193
    OFF

    Kérlek szavazz te is velem/rám!
    Csatlakozz! Csatlakozz! Csatlakoz Kara kán abszolúte civil mozgalmához!

    Címzett:
    Egészségbiztosítási Felügyelet
    Ügyfélszolgálat
    H-1132 Budapest, Váci út 30.
    E-mail cím: [email protected]
    [email protected]
    Telefon: 06-1-237-2222

    Panasz tárgya:
    Egészségügyi intézmények vagy kereskedelmi egységek?

    "Azt tapasztalom, hogy kísértet járja be a magyar egészségügyi, betegellátó intézményeket,
    a pénz, a pénzsóvárság, a pénzhajhászás, a merkantilizmus kísértete.

    Úgynevezett orvoslátogatók járják a rendelőket, és a rendelési időből - tulajdonképpen a
    beteg - idejéből rabolnak el értékes perceket azzal, hogy az orvosnak különböző gyógy-
    szereket mutatnak be, és győzködik, hogy azt írja fel a betegeinek.
    Nem jó ez így!

    Mi lenne, ha a villamosvezető mellé is menetközben felszállna egy kereskedelmi ügynök,
    aki a legújabb munkaruhát, bakancsot, kézkrémet próbálná rásózni? Vagy beszédtechni-
    kai felkészítőt tartani, hogy jobban tudjon kommunikálni az utasokkal."
  • lerik
    #192
    eszty983, én is erről írtam tulajdonképpen. nem is az hogy emberségesen, hanem inkább odafigyelnek az emberre. így nem csak "egy a sok közül"-nek érzi magát. de erről talán már volt is szó
  • eszty983
    #191
    Meg az is biztos tök sokat számít, hogy emberségesen bánnak az emberrel. Nyilván az alapítványnál könnyebben megértik az ember problémáját.
  • melcsiw
    #190
    szia l.erik:D most néztem meg újra a blogot(legyoztem.blog.hu, ha valaki nem tudná), ma került ki újabb epizód, hagondolod lesd meg !
  • lerik
    #189
    melcsiw, igazából nem is attól "jobb" az alapítvány, mert jók a szakemberek. Szerintem aki ezzel foglalkozik az szakmailag megfelelően felkészült. Inkább talán a hozzáállás miatt "más" az alapítvány.Ez az, amit nem lehet megtanulni egyik orvosnak sem!
  • melcsiw
    #188
    Igazad van, ezért is értékelem a rákellen alapítványt, ugyanis ott tapasztalt szakemberek nyújtanak segítséget.
  • drees
    #187
    De azt is be kell látni hogy a tapasztalt, sokat megélt emberek tudnak igazán hatékony segítséget nyújtani azoknak akik még csak az elején járnak.
  • lerik
    #186
    így igaz, alapítvány és blog ide-oda, teljesen más ha az ember személyesen éli át, és ki van szolgáltatva...
  • melcsiw
    #185
    egyébként utána néztem ennek a rákellen alapítványnak, amit emlegettetek korábban! szimpatikusnak tűnik, de ez mit sem ér ha nem éli át az ember elsőkézből a harcot
  • harizoli
    #184
    Érdekes volt olvasni ezt a blogot, sok mindenen ment keresztül ez a nő! Sok tapasztalata van a témában, nem semmi akaratereje lehet...
  • eszty983
    #183
    Szerintem hetente kerül fel az oldalra új írás, legalább is ahogy a dátumokból megfigyelhető :)
  • melcsiw
    #182
    Sziasztok! Engem is nagyon megfogott a történet és már kíváncsi vagyok mi lesz a folytatás. Nem tudja valaki mikor jön a következő epizód?
  • drees
    #181
    Elég megrázó volt olvasni a szenvedéseit, de szerintem sok hasonló helyzetben lévő embernek nyújt majd hasznos segítséget ez a rész.
  • lerik
    #180
    Ha eddig durvának gondoltad a blogot, akkor mit szólsz a tegnapi bejegyzéshez ?
  • drees
    #179
    Ebben az a legszörnyűbb, hogy pont a bizalomról kellene szólnia az ilyen alapítványoknak, márpedig ha egyszer eljátssza nehéz visszaszerezni. A rákellen alapítványról eddig én csak jót hallottam.
  • Viola77
    #178
    értem, tényleg ritka manapság a tisztán segítő szándékú alapítvány, ezért is olyan bizalmatlanok az emberek.
  • drees
    #177
    köszönöm a megerősítést! én is megnéztem a legyőztem blogot, elég "durva", de tetszik az, ahogyan ír a hölgy, és ahogy hozzááll a dologhoz!
  • eszty983
    #176
    drees szerintem teljesen jól szűrted le!
    én is megnéztem a blogot, szerintem gyakran fogom látogatni!
  • lerik
    #175
    viola77 nagyon szívesen, és ahogy látom már folytatták is! remélem sokaknak nyújt valamiféle támaszt majd! üdv
  • Viola77
    #174
    lerik köszönjük, én még nem találkoztam ezzel a bloggal, kíváncsian várom, hogy folytassák!
  • lerik
    #173
    Ezt most találtam, igaz hogy nem piszkos trükk, ahogy a topik cím mutatja, de mindenképpen hasznos: http://legyoztem.blog.hu
  • Viola77
    #172
    mondjuk a tisztességességet jó, hogy írtad, mert hallottam már olyan rákkal kapcsolatos alapítványról, aminek nem volt túl etikus a magatartása. de ezek szerint a rákellen nem ilyen.
  • lerik
    #171
    ezek mellett kitűnő szakorvosok vannak, és sok mindent lehet tanulni a táplálkozásról a tanfolyamokon...de szerintem ezekről már volt itt szó amúgy :)
  • drees
    #170
    Attól jobb, hogy nincs benne semmi csalás, tisztességesen működnek és más a hozzáállásuk a rákbetegséghez, mint a többi alapítványnak...legalábbis én ezt szűrtem le :)
  • Viola77
    #169
    Sziasztok, nekem csak egy kérdésem lenne: mitől jobb a rákellen alapítvány, mint a többi? nem kötözködni akarok, ne értsetek félre.
  • lerik
    #168
    drees örülök, hogy mindezt leírtad, hiszen a célom nem a reklám volt az alapítvánnyal (igaz ezt senki nem is mondta), hanem hogy megismerje az, aki rászorul!
  • drees
    #167
    nos, mivel többen is említettétek a rákellenes alapítványt, egy közeli ismerősömnek én is ajánlani merészeltem őket...gyakorlatilag majdnem hogy jókedvű azóta, azt mondta, hogy fantasztikus szakemberekkel sikerült megismerkednie. úgyhogy köszönöm én is, és ő is az információkat!
  • eszty983
    #166
    lerik utánanéztem, igazad volt! szerintem ez a tanfolyam egy nagyon jó kezdeményezés, vagy nem is tudom minek nevezzem....
  • lerik
    #165
    ha jól tudom 4 napos tanfolyamok vannak. de nézd meg a honlapjukon, mert nem vagyok benne biztos!
  • eszty983
    #164
    ez elég jól hangzik! és hány napos vagy hetes egy ilyen tanfolyam? ne haragudj, hogy ennyit kérdezősködöm :)
  • lerik
    #163
    eszty983! három csoportban van tanfolyam az egészségkonyhán, ahol a résztvevők elméleti és gyakorlati ismeretekre tehetnek szert. Én azt hallottam hogy kiválóak a szakemberek, sokat lehet tanulni.
  • Epikurosz
    #162
    Azzal én is egyetértek, hogy az alapítványok zöme tisztességesen müxik, de sok van, amelynél a befolyt adományok akár több, mint fele működésre - értsd: az alapítvány tisztségviselőinek költségtérítései - megy el. Törvényileg kellene szabályozni, hogy a befolyt adományok mittudomén max. 10%-át ehessék meg, telefonálhassák le, utazhassák el stb. az alapítvány bennfentesei, és a többit szigorúan az alapító okiratban lefektetett célokra fordítsák. Ez az egyik.
    A másik az, hogy meg kell szüntetni azt a butaságot, hogy jótékonysági szervezeteknek felajánlott alapvető élelmiszerek vagy ruházat után áfát kelljen fizetni. Az ilyen szamárságokat az új parlamentnek és kormánynak fel kell számolni, és ilyen hétköznapi dolgokkat kell foglalkozni, nem elvont, szájtépő pótcselekvésekkel.
  • eszty983
    #161
    lerik és mi ez a reform ételes dolog? ott lehet elkészíteni vagy hogy működik?
  • lerik
    #160
    eszty983!
    rossz a megközelítésed! a legtöbb alapítvány becsületesen működik, és a rászorulókért vannak. Láttam, hogy többen is írtátok a rákellenes alapítványt. Egy jó ismerősöm már több ottani szakemberrel is találkozott, és (mivel jártas a témában sajnos) nagyon jó véleménnyel volt róluk. Tényleg segíteni akarnak az embernek, és a konzultációk után kifejezetten jól érezte magát (lelkileg). Véleményem szerint ez a gyógyulás egyik legfontosabb eleme.
  • eszty983
    #159
    szia, köszi a választ. Egyébként megnéztem az oldalt, de nekem az összes ilyen alapítvány olyan ridegnek és pénzorientáltnak tűnik...csak bízni tudom abban, hogy a rák nem csak egy eszköz számukra...
  • harizoli
    #158
    hát olvass vissza, bár lehet nem említettem: www.rakellen.hu
    elég sok információt találsz, magáról az alapítványról, a gyógyulásról, illetve a támaszadó szolgálatról is!
  • eszty983
    #157
    harizoli hol lehet utánanézni a rákellen alapítványnak?
  • drees
    #156
    harizoli ne foglalkozz vele, köszönjük az infot a rákellenes alapítványról! valóban rendesnek tűnik, programok, egészséges életmód és táplálkozás, támaszadó szolgálat.
  • harizoli
    #155
    szia! légyszíves fejtsd ki bővebben, hogy mi a problémád. mindössze annyit írtam, hogy létezik egy szimpatikus, becsületes alapítvány a rák ellen. üdv.
  • Epikurosz
    #154
    ne hari zoli, de most vegyél egy mély lélegzetet, és mindezt írd le magyarul.