67
  • csuszi
    #27
    sc 84. csak gratulálni tudok. codos vagyok de a cod nem az első. top tenben benne van, de az sc az 1. rühellem a wowot, de az is top ten. meg a nyomi cs is:) meg sorolhatnám.
  • zola2000
    #26
    Hát a zelda tényleg nagyon jó, de miért a final fantasy 7, hol van pl a dragon quest 8. És miért pont a mario 64, annál jobb pl a world, vagy a galaxy. A call of duty 4hez meg nem tudok mit hozzáfűzni, nem ismerem a játékot. Egyébként meg nem, nem ferdeszemű a szavazók többsége, hanem kerekszemű, mivel anglia legnagyobb áruházlánca rendezte a szavazást.
  • szkleni
    #25
    Innen próbálj letölteni régi játékokat, megtalálható néhány örök klasszikus:
    Abandonia
  • QpaQ
    #24
    Szerintem a Halo 3-nak és a GoW-nak semmi keresnivalója az első 10-ben, inkább a Diablo, Oblivion vagy Mariokart illett volna oda, CoD 4 is kerülhetett volna lejjebb, én az első helyre a Metal Gear Solidot raktam volna, a mai napig megvan PC-re, és még mindig a kedvenc játékom, bár az új gépemen sajnos már nem megy :(
  • BRobee
    #23
    Pontosan... CIV 64. Pff...

    Skacok a szavazoknak a nagy tobbsege nem ferdeszemu?:)))) Final Fantasy, Zelda, tul sok mangafele van...
  • Zedas
    #22
    Onnantól kezdve, hogy a Starcraft 84. helyezett, nincs miről beszélni.
  • KUBUka
    #21
    Ez a lista egy rakat fos. Hitman Bloodmoney sincs benne, meg az alapvető játékok.
  • BRobee
    #20
    Kezdtem ketsegbe esni az első 10 hozzaszolas utan.. Senki nem emliti a Quake-et es a Diablot???? De latom vannak meg hozzam hasonlo oregek :) Multiplatform a lista, ezert ugy gondolom torzit is kicsit, kulon kellett volna valasztani a platformokat.

    Az pedig tenyleg vicc, hogy 2008-as jatekok talalhatoak a listan, mint minden idok legjobb jatekai. Javasolnam atkeresztelni "k*rva jo jatekok"-ra, hiszen velemenyem szerint minden idok legjobb jatekai elsosorban nem a grafikajukkal, hanem a kialakult, kultusszal, fanatizmussal, tomegek megmozgatasaval vettek le a labukrol a nepet.

    Civilization - uhh hajnali negy... na csak meg egy kort.. /Es mar mindneki megy a munkaba, Te még mindig habzo szajjal tolod..../
    Quake - Unreal interju: Lesz benne rocket-jump? Naná, hogy teszunk bele! Az id-s Quake-be nem beleraktak, hanem ugy lett megirva a fizika... Versenyek, ferrari fodijak, Quakeworld stb...
    Diablo - Na meg elhuzok a faluig es alszok tipikus jateka.. Persze hogy nem sikerult:)

    Popolus 1-2, Pirates, Warcraft, Dungeon Keeper, Lands of Lore es Wizardy... :)

    Valoszinu, hogy a fiatalabb korosztaly alapjan alakult ki ez a lista..
  • Carbine
    #19
    COD 4 mindenidők legjobb játéka??? Ez még viccnek is rossz. Év FPS-e címnek is röhej. Az ilyen szavazásoknak semmi értelme... legfeljebb, mint reprezentatív felmérésként értékelhető.
    Gyorsan itthon körülnéztem... hát, az eredeti játékaimon eléggé áll a por, az új játékokra meg nincs értelme pénzt pazarolni. Legalábbis nekem értelmetlen.
    De olyasmiket kihagyni, mint, PONG, Tetris, Wolfeinstein, Duke Nukem 3D, Dune, Warcraft 2, Half-Life: Counter-Strike, Transport Tycoon, Ascendency, Imperium Galactica, M.A.X., Star Control, Sim City 2000, hogy csak néhány lehetséges kandidálót említsek.
  • Zocsi
    #18
    Az hagyján, de mi a helyzet a Warcraft I.-II.vel? :)
    Amúgy nem tudom működik-e az oldal, de talán tt érdemes szétnézni. Van jópár fincsi darab! http://free-game-downloads.mosw.com/abandonware/pc/
  • jeti00
    #17
    teljesen egyetértek :)
    Egyedül a Metal Gear meg a Gears of War tetszik a fentiből, de a MGS is ps-re.
    Tuti vlmi kisgyerekek látogatják azt az oldalt akik nem is emlékeznek a StarCraftra v meglátnák és kiröhögnék :P
  • Lost Lont
    #16
    Az a baj, hogy az ilyenek legtöbbje ráadásul olyan, hogy nem is érdekli az aminek már 1 évnél régebbi grafikája van, mi meg legalább nem válogattunk a mi kezdeti időnkben :) illetve én most sem, a rekord: 2000-es játékot elsőnek végigvinni 2007-ben, és azt mondom top 10-ben van.
    Régi játékokra ezt találtam könyjelzők között: http://dosgames.abkant3000.hu/
  • gyuri12
    #15
    Látszik,hogy a sok tizenéves vérpistike szavazgatott,menjenek az annyukba a cod4-gyel!
    Alig van értelmes,újszerű játék itt.
  • torcipepe
    #14
    amiket ti itt felsoroltatok, 99%-át ismerem és 80%-ával játszottam is, pedig nemrég töltöttem a 19-et. de ezek a címek már nem mondanak semmit egy 14 év alatti gyereknek, akinek az első számítógépe P4, első játéka HL2 volt. ezek a címek és még többszáz csak azoknak mond valamit, akik tudják mi az a 286, win3.1, DN, NC és használták is. apropó, nem tud valaki egy helyet, ahonnan ősrégi PC játékok letölthetőek?? a kislemezeim már beadták az unalmast.
  • Sanyix
    #13
    Jaj, hát persze az aktuális vér istván menő játékok az elsők...
  • savior
    #12
    tetris, pac-man, super mario, sonic, giana sister's, transport tycoon, starcraft, duke nukem 3d, doom, diablo. nalam ez a tizes lista. ezek kozott van olyan, amelyik 10 eves es meg mindig jatszom vele. hol lesz a cod4 10 ev mulva? 5 evnel fiatalabb jatekot nem is kellene belevenni egy ilyen szavazasba.
  • immovable
    #11
    akkor a szerintem az örök klasszikusok: Red Alert, Imperium Galactica 1-2, Hegemonia, Quake, Need for Speed, EF2000, Carmageddon, Apache, Starcraft, Freespace, Call of Duty, és még rengeteg egyébb amit le sem írok. :)
  • koschwarz
    #10
    PoP sorozat, max payne, fahrenheit, dark messiah of might and magic,...bár rétegjáték, de az operation flashpoint is zseniális volt. nem láttam a listán a mafiát sem (nálam az első háromban biztos hogy benne lenne).


    egyébként egyértelmű, hogy a 14-18 éves korosztály szavazott a legnagyobb arányban, ezért ez az eredmény.
  • Le Kurde
    #9
    na és a baldur's gate, icewind dale és wizardry sorozatok?
  • KekszNET
    #8
    De azért gondolj bele hogy külföldi szavazás, és egy olyan oldalon ahol vásárolni is lehet, és tegyük hozzá, h az öregebb korosztály, aki tudja mi az a quake1 és a prehistoric, már nem 1 nagy gamer, főleg nem vásárol totál új játékokat, már mindenki dolgozik éli a kockamentes életet :P
  • entreri79
    #7
    hmm... Eye of the beholder sorozat? :)
  • pitbulllll
    #6
    pontosan. gta4,GoW,Cod4 stb.. mostani játék nem hinném, hogy bele kellet volna venni még. szerintem ezek is elférhettek volna: Broken Sword 1,2 , Black and White 1,2 , Colin Mcrae Rally , Commandos , Dungeon Siege 2 , Dune , caesar 1-3 , Medal Of Honor Allied Assault , Prince Of Persia , Quake , Rainbow Six , C&C , Splinter Cell , SW kotor , Thief , Warhammer® de ez csak pár játék ami szerintem megérdemelné, hogy a 100 között legyen.
  • smore
    #5
    egyetértek az előttem szólókkal. talán még csak annyit tennék hozzá, hogy én idevenném a HoMaM IV-et is. igaz hogy grafikailag nem volt a topon, de játszani nagyon jó volt vele. Ehhez képest a játékmenetet tekintve én egy kis visszalépésként értékelem az V-öt.
    És nehogy már elfeledkezzünk a Neverwinter Nights 1-2-ről sem... :)
  • Sance231
    #4
    Maradjunk az igazi klasszikusoknál, mivel szerintem bizonyos idő elteltéig nem derülhet ki, hogy mennyire lesz időtálló az adott progi. Itt van pár game, ami szerintem kiállta az idő vasfogát, és manapság is ugyanolyan élvezetes, mint anno, ergo toplistán a helyük: C&C: Red Alert 1-2, Fallout 1-2, Planescape: Torment, Prince of Persia (a régi és az új sorozat egyaránt), NFS: Porsche 2000, Starcraft, No One Lives Forever, Half-life, Outcast, Commandos: Behind Enemy Lines / Beyond the Call of Duty, Heroes of Might and Magic III és V. Sorrendet felesleges állítani ezen címek között, másképpen zseniális mindegyik.
  • Zocsi
    #3
    Prehistoric?
  • Tecnamo
    #2
    A lényeg h neked benne van a legjobb tízben (úgyszintén, maga volt a csoda ezekkel játszani), de még ottvan a kedvencek között a Prince of Persia, a Vice city, Trackmania, stb :) Öröm visszagondolni rájuk, talán is jobb volt ezekkel eltölteni az időt mint pl hulla részegre inni magam néhanapján.
  • barnie1990
    #1
    Eleg gaz szerintem, hogy a Max Payne meg a Fahrenheit nincs benne, ugyanis mindketto (vagy mindharom) remek jatekelmennyel es filmszeru sztorival rendelkezett, nekem ezek az abszolut kedvencek.