67
  • sonic1xx
    #67
    jah és kihagytam de akkor a 10+1. a telefonos snake :D
  • sonic1xx
    #66
    10es lista:
    1. Tetris
    2. Tekken 3
    3. Age of empires II.
    4. Sonic
    5. Wizardry 8
    6. Theocracy
    7. The Elder Scrolls IV.
    8. Fifa 2001
    9. Golden Axe
    10. Imperium Galactica II.
    és nincs ennél jobb a régebbi játékook (kiv. Oblivion) közt ami ezeknél jobb! :D
  • Mydgard
    #65
    Kíváncsi lennék más véleményére is! :P
  • Mydgard
    #64
    Az én Top 10-em PC-re:

    1. Diablo
    2. Heroes of Might & Magic 3
    3. Diablo 2
    4. Starcraft
    5. Panzer General 2
    6. Command & Conquer: Tiberian Sun
    7. Lineage 2
    8. Warcraft 1-2
    9. Tycoon (Transport, Railroad)
    10. Age of Empires 1-2
  • hawkie22
    #63
    Baldur's Gate 1-2, Icewind Dale 1-2,Neverwinter Nights 1-2, SW Kotor 1-2, Hidden & Dangerous 1-2, Max Payne, Colin McRae, GTA, Diablo 1-2, NFS Porsche Unleashed, FlatOut, Earthworm Jim, Neverhood, Imperium Galactica 1-2, Starcraft, Warcraft sorozat, WoW, ezek nálam az örök kedvencek. :) De még említhetnék Jagged Alliance sorozat, Fallout 1-2, CoD 1, MoHAA, Abe's Exxodus, Abe's Odyssey, C&C sorozat (főleg Red Alert 2), Duke Nukem 3D, Wolfeinstein és még sorolhatnám hosszú órákig, hogy melyek azok, amik anno stílusteremtőek voltak, vagy szimplán csak megfogták az embert történetükkel, játékmenettel, a nagybetűs HANGULATTAL, és egyáltalán nem a grafikával. És hát mint említették előttem, a No. 1 a WORMS. :)
  • cateran
    #62
    Nálam a number 1 régen és ma is az Elite, még c64-re..a mai programnozók tanulhatnának mit be lehet(ett) zsúfolni 64(38) Kbyteba:) Ja,és kaziról is ment...
    Stratégia? Laser Squad vagy talán még inkább a jó öreg 2. VH.-s csontstartégiák még ZX Spectrumra..vagy említhetnémn a Last Ninja, Saboteur,Super Mario Bros, Impossible Mission részeket, Sim City,Falcon, Bard's tale részek...vagy késöbbről Doom,CS,Fallout részek, Master of Orion részek és a lista végtelen...de hogy CoD 4?:S
    Ha meg konzol,akkor Parasite Eve részek,Resident evil részek,Gran Turismo részek,FF részek (ezek pc-re is),Tekkenek,Shenmue..etc.
  • Vardar
    #61
    CS-be az a jó, hogy minden hol elfut. És egyszerű és mai. Felmegy az afgán kisgyerek és szétlövi az amerikai pattánosos amerikai fiúkat:D
    Kompatibilitás és a népszerűség teszi naggyá a CS-t.
  • Molnibalage
    #60
    Hát én életemben egyszer láttam a CS-et és 12 egy tucat FPS-nak tűnt vagy még annak sem. Grafikaliag sem nagy szám, bár nálam ez annyira nem szempont.

    Stragégia és Warcraft egy mondatban? Aha. RTS az csak azért stratégia, mert annak csúfolják. Mi a startégia? Pl. Panzer General vagy Civ vagy Master of Orion.

    Heroes M&M van a listán? Vagy elődje a Master of Magic? Az EF2000 is rákerülhetet volna, az első olyan játék volt amiben dinamikus hadjárat volt. Csak a kezdte volt megadva a hadjáratnak a többi attól függött, hogy mi történt a hadjáratban. Mai napig egy ilyen játék van még a Falcon 4.0 utódai..

    NFS-ből talán azt első votl legjobb, a többi ahogy látom elment az Arcade irányba. A C&C nem valami nagy szám, sőt a 2002 környéki verzió már a hulladék kategóra volt.

    "Egyébként ilyen Final Fantasy meg ilyen lecsók, hogy jönnek ide??"
    Na ezt én sem vágtam. Csupa olyan játékkal van tele amiről még az életben nem is halottam.
  • Vardar
    #59
    Ezz azz. Kőkemény 3 játékkal játszottam a 100ból.
  • Kuyte
    #58
    Milyen játékok a Top10-ben... Rémes... Hol van a Counter Strike, a StarCraft, meg a Warcraft... Ha már minden idők legjobb játékáról beszélünk:

    Az fpsnél a Counter Strike: még egy olyan játékot nem csinálnak, amit 20 éve több millióan játszanak, és egyébként ki ne ismerné, egész világon azt nyomja az amerikai, az európai, az orosz, még a japán is...
    A stratégiánál nekem a Warcraft III, általánossan a Startcraft hódít: még mindig több ezren nyomják, ennyi fanatikust nem mutatsz más stratégiánál, egyébként is mindenki szép emléknek tartja a starcraft játékélményét...
    Az autósoknál simán viszi a pálmát a Need for Speed: hamég el is b*szták a folytatásokat, akkor is mindenki ismeri, és játszodta az elődjeit!!!

    Nem tagadom, hogy szarok a mai játékok, de gondold el, hogy kb egy év múlva elővennéd, akkor is élveznéd??? A mai játékok egyszer játszhatók... Ez tény...
    Egyébként ilyen Final Fantasy meg ilyen lecsók, hogy jönnek ide?? Ott van pl a Command & Conquer Tiberium sorozata, vagy az Assasins Creed, vagy a Fuels of War... Abből a listából egyedül a COD4 érdemli meg a helyét, s talán a Gears of War....
  • Molnibalage
    #57
    Bizony, nagy C64 játékok voltak.
  • Ghoosty
    #56
    Hát véleményem szerint minden idők legjobb játéka a Worms.

    Nekem még nagy kedvencem volt C64-en: Wizard of Wor, Defender of the Crown, Paradroid, Supremacy
    PC-s nagy kedvencek: Death Rally, Death Track, SimFarm, Ironman(XT-s rallys)
    Meg sorolhatnék pár stílusteremtő játékot is, de azt már megtették előttem.
  • Cumi
    #55
    Jé szia Keksz! :D

    Amugy meg StarCraft! Ez nem kérdés... :)
  • LackoMester
    #54
    hmmm....talán a COD4 SP pár év múlva elfelejtik,de az aki multiban játsza a gamet,szerintem sosem...november óta,rendszeresen nyomom online-ban,lanon a haverokkal,no meg jól jött a 1.6patch is...kicsit érdekesebb lett..nagyon-nagyon király game...
    de azért nefelejtsük el a nagy klasszikus az FPS-ek ösét az 1993-as Doom-ot,amit szintén sokat nyomtuk lanon...és akkoriban szintén faxa game volt...
  • DarkEvilPiccolo
    #53
    Nah azért legalább a Knights of the Old Republic rajta van a listán, aminek a storyja olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy soha semmi nem fogja lesöpörni a trónról. Szerintem jó pár SW gémnek rajta kellene lennie a listán. A Legacy of Kain sorozat storyja is nagyon megfogott, de sajnos nem nagyon voltak felkapva ezek a gémek és ezért nem is maradt meg az emberek fejében. Amúgy meg tényleg röhely az egész, és teljesen felesleges ilyen minden idők legjobb szavazást csinálni mert a sok gyökér mindig a legújabbakat szavazza meg általában...
  • Molnibalage
    #52
    Ja. A 25 feletti generáció röhögni tud ezen a listán. Int. karate forever! :)
  • valamit
    #51
    Nagyon részrehajló ez a lista. 1995-6 előtti játékok közül a Tetris, az Elite, a Sensible Soccer, a Doom, a Pac Man, a Space Invaders és a Monkey Island 2, a Street Fighter 2 és a Civilisation van rajta. Ezek mondjuk jogos, hogy ott vannak, de az utolsó 10 évet én kicsit túlságosan felülreprezentáltnak tartom. Egy Pirates!, X-wing, Warcraft, Dune 2, Defender of the Crown, Zak McKracken/Maniac Mansion, de mégcsak egy klasszikus lövöldőzős vagy akciójáték sincs rajta, mint a City Cobra vagy a Commando vagy a Turrican vagy az Apidiya vagy olyan régi szimulátor, mint a Flight Simulator, vagy olyan klasszikus, mint a Lemmings, és még rengeteget lehetne mondani.
  • zola2000
    #50
    Hát igen, hol van a pong, a pac man, a tetris, a pitfall, de az olyan "újabb" nagy címek mint a suikoden2(ps1), az ikagura(gamecube/dreamcast), a shenmue(dreamcast/xbox), az okami(ps/wii)? az fpsek közül szerintem a half life(dreamcast/pc) érdemelné meg egyedül a top10be kerülést. Az angoloknak tényleg nem olyan az ízlése mint az enyém. Ha kivennénk az utolsó 3 évben megjelent játékokat, akkor egész normális lista lenne, habár én a final fantasy 7 helyett inkább a dragon quest 8at raknám a második helyre. A zelda OOT rendben van.
  • Kojiro
    #49
    Jaja ez így valóban értelmetlen hígfos.
    Ha kategóriánként nézed, akkor a maga nevében azzal egyetértek, hogy a FFVII a legjobb.
    De hol vannak a 1on1 játékok a listáról? És az MMO-k?
    Hogy hasonlítanak össze egy CoD4-et egy Tekken 5-tel?
    A másik, hogy nem mindíg az a legjobb játék, amivel a legtöbben játszanak, sőt...
  • TheZsenyka
    #48
    Minden idők legjobb játéka: "Call of Duty 4: Modern Warfare"

    Oké.

  • Molnibalage
    #47
    Vicc ez a lista. A STíLUSTEREMŐ játékok nagyrészt rajta sincsenek vagy vicc helyen. Nos akkor hol vannak ezek? Az első 10-be egyik sem való ami ott van.

    - Dune II?
    - Civilization a hatvanakarhanyadik?
    - Sehol egy repszim? Azért voltak belőle olyanok amiből milliós eladások voltak.
    - Day of the Tentacle? Minden idők talán legjobb point&click RPG-je. Vagy Sam & Max? Broken Sword?
    - Neverwinter Nights? Az egyik legjobb RPG mind sotryban, mind játéktecnikai kidolgozottságban. Vagy Baldur's Gate II?
    - Defenders of the Crown? Megannyi játék alapja?

    És még lehetne sorolni. Vicc ez a lista...
  • zolo
    #46
    Mafia, Abe's Exoddus, C&C: Generals, Tekken 3, hát az angoloknak más az ízlése mint nekem :)
  • ScarY MAN
    #45
    nekötekeggyé
  • Balumann
    #44
    Hát, avval én sem értek egyet, hogy minden idők legjobb játéka a CoD 4. De én nekem volt c64-em is (sőt előtte is volt valamim), 286-osom is, P3-asom is, mégis nagyon tetszett a CoD 4. A háborús FPS a kedvenc műfajom, és egyszeűren lenyűgözött a filmszerü akció dús játékmenet, változatos és nagyon hangulatos pályák, stb.. És szinte minden FPS játékkal játszottam (kivéve az ilyen doom rambo keverék játékokkal), tehát ilyen háborús, terroristhaelhárítós meg mittudomén milyen stílusban.
    Singleplyerben nekem teljes mértékben a CoD 4 mindent üt. Multiban viszont nem szeretem, és mivel főleg multizok, ezért nem nevezném minden idők legjobb játékának.
  • fflx
    #43
    hat ha leszurjuk a listat csak PC-re es kiszedjuk az elso tizet, meg az egy evnel fiatalabbakat, akkor azert a lista tartalma nem rossz, csak a sorrendek erdekesek.

    valoszinu, hogy mindenki csak egy-egy jatekra szavazhatott, ezert vannak az epp aktualis tucatok a lista elejen. lehet, hogy sok szegeny gyereknek az elete elso ertelmesebb jateka volt a cod4 meg a gta4 xbokszon es hat az nagyon tetszik most neki, nem lehet ezert elitelni.
  • Cleawer
    #42
    A lista többé-kevésbé helyes,csak le kell szűrni azokat a játékokat amik fiatalabbak 3-5 évnél és megkapnánk a "Minden idők 100 legjobb játéka" 80% os pontossággal.
    Ha jollátom akkor benne vannak a listában a műfajteremtő játékok(C&C,UT,SC Diablo , Doom , stb...) de a Quaket és a Warcraftot nem láttam.
  • FoodLFG
    #41
    Popolous: The Beginning, Unreal, FreeSpace 1 2, Carmageddon 2, Command and Conquer, Dungeon Keeper 1 2
    Nekem ezek voltak a kedvenceim régen. :D
  • zola2000
    #40
    De pl hol van a shenmue, vagy a suikoden2, vagy az ikagura? Hát ez sem egy normális lista...
  • zola2000
    #39
    De az meg tényleg durva, hogy ilyen jól szerepelt egy amcsi xbox céllölde. Fpsből csak a dreamcastos half life érdemelné meg hogy bekerüljön a top 10be.
  • zola2000
    #38
    Ha csak 10évesek szavaztak volna, akkor nem a zelda ocarina of time, final fantasy 7, super mario 64 került volna bele, hanem a zelda phantom hourglass, super mario galaxy, final fantasy 12 lenne a lista élén.
  • koschwarz
    #37
    itt nem erről van szó, hiszen mint tudjuk a vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van egy belőle...de akárhogyis, szerettem a cod4-et, tényleg, de ha reálisan, tárgyilagosan nézzük: mijafaszt keres a lista legelején?

    megmondom: most ez egy SLÁGERJÁTÉK. sokan játszanak vele, nagy eladásokat produkált minden platformon, a legnépszerűbb játékműfajba tartozik. ebből a matematikailag következik, hogy sokan szavaztak rá.

    rohadtul eltalált játék, de nem a legjobb játék.
  • Cat 02 #36
    Gondolom ilyen 10enévesek szavaztak. Monkey Island 3 pl benne sincs.
  • koschwarz
    #35
    riszpekt!
  • pitiless
    #34
    A világ legjobb játéka az a half-life. Ez nem 1 vélemény hanem tény(na jó, talán a starcraft is lehetne az első, de én annyira nem szerettem). A HLnek nem voltak hibái, forradalmi volt, s ugyanúgy megfogta a hcgamereket mint a mainstream játékosokat, no meg asszem a pcguru is megszavazta a legtutibbnak.
    Amiket itt sokan felsoroltatok azé nem lehetnének ezeken a listákon me viszonylag rétegjátékok: fallout a kedvencem de mindenki összekeveri a flatouttal, outcastről nem hallot senki sajnos peg kurva jó, fahrenheit meg kalandjáték stbstb.
  • Loverman
    #33
    ez a baj a mai átlag magyarral. hogy nem tudja elképzelni hogy a saját véleménye nem a legjobb, és hogy azon kívül is lehet valami.
  • Roman
    #32
    Mán elnézést vazze', de ez a lista egy nagyon nem stimmelős valami..

    16 vagyok, de engem ami érdekel-érdekelt. Red Alert 1-2. Starcraft. Age of Empires 2. Heroes of Might and Magic 2-3. Rome Total War. Need for Speed Hot Pursuit 1. FIFA 99. Return to Castle Wolfenstein, Medal of Honor-Allied Assault...

    Há' nyóc évesen nem lehetett felállítani a HoMM meg Starcraft elől, mostanában meg A Knights of the Old Republic sorozatot húzogatom meg a Medieval Total War 1-et. (a 2001-est)

    És még én is fiatal vérpistának számítok.. Kikafaszom szavaztak? Már elnézést, de nagyon nem tudok elképzelni egy réteget sem, akinek a CoD4 jobban tetszik, mint pl. a MoHAA :) :)
  • breckinridge
    #31
    Nálam (C64-PC):
    1. Pirates (C64)
    2. Football Manager sorozat (PC)
    3. PES 2008 (PC)
    4. Hidden & Dangerous 1,2 (PC)
    5. Battles of Napoleon (C64)
    6. Sid Meier's Gettysburg (és klónjai) (PC)
    7. Commandos sorozat (PC)
    8. Medal of Honor Pacific Assault (PC)
    9. Europa Universalis és klónjai (Hearts of Iron, Victoria stb...) (PC)
    10. The Bard's Tale IV (C64)
  • ScarY MAN
    #30
    en is 18 vagyok... lassan 19. de megis felsoroltak pont az elotted szolo 9 ember olyan jatekokat amikkel egyet ertek.
  • Kindred Blades
    #29
    Ez a lista többek között azt is bizonyítja, hogy többen szavaztak olyanok, akik nem ismerik a nagy öregeket. Bár a Pacman és az örök klasszikus Grim Fandango kellemes meglepetést nyújtott, a lista jó részére igaz, hogy modern, valóban remek játékok. De a concept egy pár év múlva elévülhet mögöttük, és lehet, hogy már csak átlagosak lesznek, míg pl egy Fallout az mindig megmarad, olyannyira zseniális.
  • Caine
    #28
    Dungeon Master 4 ever!!!

    Emlékeszem mennyit nyomtuk Amigán ... (de rég volt basszus)

    Most töltöttem le a PDA verziót és unlamasabb perceimben még mindig előveszem ... :)