202
  • roliika
    #122
    Volt szó valami csoda akksiról ami gyorsan tölthető kicsi és könnyű..na azzal milett? Már árulniuk kéne!

    Jelenleg az átépítéssel annyi a baj, hogy ok..megcsinálod, működik, és 2-3 év múlva a teljes telepet megint cserélheted. (3000 000/3)/12=83333Ft/hó költség.
    10 évre számolva is 25000Ft/hó. Ez a bajság.


    Igen végtelen energia...nekem 0.00000000001%-a is bőven elég. :D Nem vagyok telhetetlen. :D

    Ufo Magazin kiírt 1 pályázatot. Bárki aki decemberig megépít egy készüléket amiből mérehető módon kijön legalább 1W/h teljesítmény és nem napelem vagy a megszokott technikákat használja fel, az kap 3,5 000 000Ft-ot.
  • Epikurosz
    #121
    és amint azt valaki írta: a zöldkocsik tényleg állami megrendelésekkel lehetne elterjeszteni.
    Persze, drágák, és a mindenkori ellenzék sikítana, de ha a Microsoftnak közbeszerzési szerződést lehetett odaítélni 10 milliárd forint értékben, akkor a környetetbarát autók is emgérnek ennyit.
    Pláne, ha a gyártó magyar cég lenne, talán ezt kötelezővé is lehetne tenni, mert akkor a pénz az országban maradna, munkahelyet teremtene stb.
  • Epikurosz
    #120
    "Elég szánalmas, hogy még mindig ezt a több mint száz éves technológiát használjuk, mikor a világegyetemben végtelen mennyiségű energia van"

    Figyu!
    Csinálj erre egy vállalkozást, és adj nekem csak 10%-ot.
    (A végtelen 10%-a amúgy végtelen...pénz :-))
  • Epikurosz
    #119
    Amit belinkeltem, csak ugye senki sem olvassa el, ott írva vagyon:

    Személyautó kis elektromos sportkocsivá alakítása: legnagyobb motor, lítium akkumulátor, 100-120 km/h végsebesség, 100 km körüli hatótáv, akkumulátorcsere 200.000 km-enként. Átépítés költsége (otthon): 3.523.680 Ft.

    Ez már nem is olyan vészes.
    Ha ezt gyár csinálná, akkor már biztos gazdaságos lenne.
  • Chrisx
    #118
    Például gondolok itt a föld belső hőmérsékletére ami még pár százezer évig energiát adhatna, most is használják kezdetleges szinten fűtésre és áramtermelésre. De ha nagyobb kapacitással ráálnának akkor tisztán ezzel helyettesíthető lenne minden erőmű, csak olyan technológia kellene, amellyel könnyebben és mélyebbre lehetne fúrni.
  • neoG
    #117
    Kipróbáltam azt is, de az autóm valahogy jobban visszadja a vezetés élményét;)

    Molni, Neked meg ment egy privi!
  • Molnibalage
    #116
    "Elég szánalmas, hogy még mindig ezt a több mint száz éves technológiát használjuk"

    Inkább a postod az. Ez baromság. Mellesleg valaminek a kora nem számít. A váltóáramú elektromos hálózat is egyidő kb. a belső égésű motorral mégsem kapálózól ellene. A klíma is ilyen régen létezik, csak fejlődött.

    "mikor a világegyetemben végtelen mennyiségű energia van"
    És ez engem hol izgat mikor itt vagyok a Földön?? Ja és mit sem ér, ha nem tudod kinyerni... Ha neked van kész és működő terved kérlek oszd meg velünk is.

    "de nem kell messzire menni még a földön is több tiszta energiát lehetne kinyerni mint amennyire valaha szükségünk lenne"

    Itt mire gondolsz gondolsz konkrétan? Atom, fúzió? Az atom végre kezd felfutni az értelmesebb országokban (de ez még tenyésztőreaktorokkal is "csak" pár száz évre megoldás). A szél és egyéb többi vicckategóriást el lehet felejteni nagy tömegben. Csekkold le az atomenergia topicot és olvasd el ami ott van.

    "Csak hát ezekhez komoly nemzetközi összefogás kellene"
    Mihez? Atomhoz? Az most is van. Fúzió. Azért van valami ott is. Ha olyan egyszerű lenne összehozni megcsinálták volna már rég...


    "helyette inkább harcolnak az országok a szaros olaj miatt"
    Az emberiség a történelme során elég sokszor háborúzott ásványokért. Most az olaj van soron. Vannak dolgok amik nem változnak. Herótom van az utópisztikus hozzászólásoktól, álomvilágban élnek. A felvilágosodás korszaka kb. 300 éve véget ért. Gondoltam szólok. Maradjunk a realitások talaján.

  • valamit
    #115
    Nézd, ha te most 1 milláért keresel autót, akkor neked más szempontjaid vannak, mint annak, aki 25 milláért néz, és e mellé mondjuk 2-3. autót is néz a gyereknek, asszonynak, stb. És esetleg mind e mellett nem is maga vezeti, hanem sofőrje van, akinek feladata a rendbe tartása is. Az állami megrendelés megint bejátszhat egy ilyen kocsi elterjedésébe. És ilyen helyeken nem számít pl. a 8. emeleti panel lakó szempontja, de még különösebben az olcsó fentartás se. Ilyen helyeken az számít, hogy magas fokon környezetbarát technolgia.

    Az általad írt kritériumok alsó vagy alsó-középkategóriás autót jelentenének. Egy új technológia nem ott fog megjelenni. Az új techonlógia feláras. Nézd meg mondjuk a Blue-ray lejátszók árait vagy a 10 évvel ez előtt DVD lejátszó árakat. Egy új termék először prémium áras, kis szériás, és csak évekkel később kell a 8. emeleti panel lakó elvárásainak is megfelelnie árban, kényelemben. Akkor amikor már brutális szériában gyárjták, amikor már a benzinkutnál évek óta lehet hydrogént is tankolni. Hol látsz te ma Magyarországon hydrogén benzinkutat? Sehol. Akkor neked, az 1 millás autó helyett felesleges keresned. De az állam igen is adjon le rendeléseket és az állami vezetők igenis használjanak ilyen kocsikat, mert akkor máris lesz igény kutakra is, szervízekre is. Azok a gazdagok, akik megtehetik, hogy prémium áron is vegyenek, azok is igenis vegyenek, mert ezzel segítik elő, hogy majd te is vehess és, hogy ez által végső soron környezetbarátabb világban élhessünk majd mind.
  • assdf
    #114
    értem én hogy fapapucs, de amig minimum azok nincsenek meg amiket irtam (mondjuk +- 10-20% eltérés lehet) addig az egész használhatatlan.

    Mert gondolj bele hogy amikor az ember autot vesz akkor milyen szempontok vannak:
    -ár, ez nagyon fontos erre az egyik legérzékenyebb az emberek, az elektromos autoknak nincs esélyük amig lényegesen többe kerülnek mint a hasonló kategoriáju benzinesek. Esetleg a nagyon olcsó fogyasztási mutatok kiegyensulyozhatják ezt, de bizonyos vételár felett ez sem mérvadó illetve x évi kilométer alatt.

    -Könnyen és/vagy olcsón lehessen szerelni. Ugyanis mint minden közlekedési eszköz ez is el fog romlani. És ha egy vagyonba kerül hozzá az alkatrész vagy egy vagyon hozzá értő szerelőt találni akkor már ismét bukó van. És ez bizony komoly szempont.

    És a többit is ugyanigy kifejthetném.

    Egyébként az én mondanivalóm az volt, hogy nem hiszem hogy a 100 kilos elektromos lélekvesztőké a jövő mint ahogy itt ehhez egyesek ragaszkodnak, hanem ha egyszer elterjednek az elektromos autok is ugyanigy nagy robosztus jármüvek lesznek mert az embereknek ilyen kell és mert ár érték arányban jobban megéri.
    Annyi lesz csak a különbség hogy elektromos motor hajtja.
  • valamit
    #113
    - 5 fővel is bírjon autópályán 130-al menni (ilyen van)
    - 1 feltöltéssel bírjon legalább 600-700 km-t (ilyen is, bár csak legalsó hangon, tehát max. a 600 km)
    - Egy feltöltés ne vegyen többet igénybe, mint fél óra (ilyen is van, csak azzal akkor nem mész 100 km-t se)
    - Bárhol fel lehessen tölteni (a bárhol elég tág fogalom, de van napelemes töltő, ami persze nem fél óra alatt tölt fel 600 km-re)
    - Lehessen forgalomba állítani (stimt, van ilyen)
    - Legyen hozzá legalább nagyvárosonként egy szervíz, ahol értenek hozzá és megjavítják (Magyaroszágon? Ott még sok más kocsihoz sincs. Kaliforniában vagy Japánban viszont nem reménytelen, amit kérsz)
    - a fogyasztási ár aránya legyen lényegesen jobb, mint a benzinesé (stimt, ilyen van)

    Szóval javaslom jövőre költözz Japánba, és ott vegyél részt a Honda Clarity licenc programban. Magyarországon meg még várj egy évtizedet, még akkor is igen menő leszel egy hydrogénes kocsival. Ennyivel le vagyunk maradva.
  • eto demerzel
    #112
    haat olvasvan benneteket olyan vilag megvalto hangulat ont el. de csak rovid idore. egy pillanatra gondolkodjatok el azon amit irtatok. van-e ertelme?? tudok valamin valtoztatni? mindenki leteszi a voksat valami mellett, de ekozben semmit nem tud tenni. hiabavalosag. megvitatjatok a temat (es nem csak ezt) de tenni nem tudtok semmit. akkor meg minek. belelovaljatok magatokat, vegul talan ti is elhiszitek... hogy talan jobb lesz. de nem lesz.
    elnezest tudom nem szigoruan a temahoz tartozott de tagabb ertelemben veve igen.
  • Sanyix
    #111
    Mellesleg ki nem szarja le, mennyi energia kell, ha van annyi hogy mindenre elég. Az lenne a lényege, hogy tiszta energiával (atom) felbontják, és tisztán is használódik el. Benzin meg ugye mérges gázok, sok finomság. De ezt egyesek nehezen értik meg.
  • assdf
    #110
    NA szóval most tervezek autot venni. 1 misi a keret, már ki is van nézve egy használt auto.
    De mivel mocskos benzinnel megy, kérlek ajánlatok nekem elektromos autot ami hasonló paraméterekkel bir.
    Kritériumok:
    -5 fővel is birjon autópályán 130-al menni
    -1 feltöltéssel birjon legalább 600-700 kmert.
    -Egy feltöltés ne vegyen többet igénybe mint fél óra
    -Bárhol fel lehessen tölteni (panelben lakom a franc se fog 200 méter vezetéket kihúzni a 8-ról az ablakból hogy feltölthessem a kocsit)
    -Ne kerüljön többe mint 3-4 millió forint (ujonnan)
    -Lehessen forgalomba állitani!
    -Legyen hozzá legalább nagyvárosonként egy szerviz ahol értenek hozzá és megjavitják
    -a fogyasztási ár aránya legyen lényegesen jobb mint a benzinesé (értsd km/ft költsége)

    Nos mihelyst tudtok mondani ilyen paraméterü kocsit egyből veszek egy ilyet, sőt garantálom nektek hogy az emberek tömegével fognak átállni az új technologiára.
    Várom az autokra tett javaslatokat

    aláirás: egy átlagember aki nem az sg egyik mindig mindent jobban tudo tudosainak egyike
  • Chrisx
    #109
    Elég szánalmas, hogy még mindig ezt a több mint száz éves technológiát használjuk, mikor a világegyetemben végtelen mennyiségű energia van, de nem kell messzire menni még a földön is több tiszta energiát lehetne kinyerni mint amennyire valaha szükségünk lenne. Csak hát ezekhez komoly nemzetközi összefogás kellene, helyette inkább harcolnak az országok a szaros olaj miatt. Sajnos ha ez nem változik akkor pusztulásra vagyunk itélve.
  • T2k
    #108
    Akkor nagyon de nagyon rosszul tudod. Honnan vetted egyébként ezt az egetverő marhaságot?
  • rigidus
    #107
    Pedig van gazdasagi is.

    > no segáz, jó a cikk

    Pont ez a, hogy nem. Tele van csusztatassal es felrevezetessel. Lasd #1 hsz.
  • rigidus
    #106
    Olvasd el azt is, hogy miert terelodott oda a beszelgetes ahova.
  • Dagemy
    #105
    Látom több itt az autókról szóló hozzászólás,mint a gazdasági...
    no segáz, jó a cikk
  • darkhill
    #104
    utcso commentek elolvasása után ha vki azt mondaná h a cikk a benzinárról volt kinevetném
  • rigidus
    #103
    > Sőt!Nekem egyenesen örömet okoz, hogy 6000ig húzom;)

    Akkor a Need for Speed pont neked valo.
  • Molnibalage
    #102
    "Én nem igazán a powerért vagyok oda, hanem az érzésért."
    ?? Az az érzés amit leírtál a powerből jön...

    "Szerintem álláspontom még mindíg nem érted, ezért inkább hagyjuk"
    Hát akkor fejts ki, hogy megértsem.

  • neoG
    #101
    Nem vagyok rövidlátó, köszi az érdeklődést;)
    Biztos van akinek tetszik egy ilyen motorhang, van akinek nem.Engem meg az zavar,hogy a szomszéd vasárnap hajnalban füvet nyír.Istenem.Nem lehet mindenkinek jó...

    Szerintem álláspontom még mindíg nem érted, ezért inkább hagyjuk.
  • Akuma
    #100
    Aham
  • neoG
    #99
    Félreértettél.Én nem igazán a powerért vagyok oda, hanem az érzésért.A "igénybevételnek tett szerkezetet" Molni hozta fel!
    Amúgy aláírom!Egyenáramú motorok kegyetlen dolgokra képesek
  • Molnibalage
    #98
    Solidworks?
  • Molnibalage
    #97
    "Én igazából leszarom a hatalmas nagy igénybevett szerkezeteket.Arra lettek tervezve"

    Jaj.. Rövidlátó vagy? A gyártása sokba fáj egy ilyennek. Ki lehet hagyni. Olcsóbb lesz a cucc.

    "Nekem egyenesen örömet okoz, hogy 6000ig húzom;"

    Vajon annak is akinek hallgatnia kell ezt? Fasza, ez az ÉN, ÉN, ÉN hozzáállás...
  • Akuma
    #96
    Elektromos autóból is lehet olyan nagy igénybevételú szerkezetet készíteni, hogy szívrohamot kapsz és soha nem akarsz többet kocsiba ülni... :)
  • Akuma
    #95
    Holnap rajzolok egy kocsit is, mivel a catamaránom már egész jól halad, egy unalmas éjszakám ment csak rá :)
  • neoG
    #94
    Én igazából leszarom a hatalmas nagy igénybevett szerkezeteket.Arra lettek tervezve (najó, most nem szuzikról beszélünk:))
    Nem engem terhel egy váltás!Sőt!Nekem egyenesen örömet okoz, hogy 6000ig húzom;)
    Zaj?Te most poénkodsz?Nem kell ám rögtön a rallys repegetős tescos kipuf csonkokból kiindulni!Vannak finom motorhangok is;)

    Amúgy meg minek pedál?kezembe egy poti, aztán annyi:)micsoda jövőkép

    valamit:jó elképzelés.Sajna az autómba nincs turbó, de már énis gondolkodtam valami olyasmin, ami imitálja a szelep hangját:)))
  • valamit
    #93
    A hangot elég egyszerű megoldani. Gyárilag kell bele választható mp3 motorhang :) Beülsz és mondjuk egy Ferrari hangját emulálja le neked a kocsi. Elég rá egy program, ami figyeli a sebességet, a fordulatszámot és a váltót meg memóriából nyomja a megfelelő mp3 hangot. :) Még az is megoldható, hogy választható hangok legyenek, hogy miként doromboljon a kocsid :D
  • Molnibalage
    #92
    "Hatalmas hátránya az elektromos autóknak,hogy nem kell váltani"
    ???? Magadnál vagy? Ki lehet hagyni az egyik legnagyobb igénybevételnek tett szerkezetet. A motor karakterisztikája meg nem nagyon igényli.

    "incs kegyetlen jó hangjuk,csak halk kis vinnyogás, amit már a villanyvasutam is tudott 20 éve!"
    Mivan? Most poénkodsz? Akkora zajszennyezés van, ezen brutálisan segítene az elektromotor.
  • valamit
    #91
    Azért az szerintem nagyon nem mindegy, hogy 12 óra alatt tölt fel 200 km menetútra vagy 3 óra alatt 500 km-re. Egyrészt utóbbi esetben ritkábban is kell tölteni, másrészt nagyobb a kocsi hatótávja (előbb esetben 90-100 km, utóbbiban 200-250 km és ezen a távon ez lényeges különbség. nyilván 800 és 1600 km közt ez már kevésbé lenne az)
  • neoG
    #90
    Hatalmas hátránya az elektromos autóknak,hogy nem kell váltani (max forgásirányt váltani a motoron:előre/hátra menet) és nincs kegyetlen jó hangjuk,csak halk kis vinnyogás, amit már a villanyvasutam is tudott 20 éve!
    Elöbb talán ezeket kéne megoldani, mint holmi akksikkal szarakodni
  • Epikurosz
    #89
    A csúcs pedig az, ha napelemekkel töltöd az autót, kvázi ingyen.
  • Akuma
    #88
    Szerintem ez a feltöltési nagyságrend már túl sokat nem oszt nem szoroz. Nem szükséges úgyse teletölteni az aksikat, fél töltés is bőven elég egy napra, még sok is. Ha az ember éjfélkor ér haza és reggel 6kor megy el ismét munkába, akkor is 6 órát töltheti az aksikat, ami bőven elegendő egy napi autózgatásra. Persze aki taxis, annál biztosan számít, hiszen ő extrémen sokat vezet. Általában.
    Szerintem rosszabb esetben is egy autó naponta max 100km-t megy, ha nem a vezetés a meló célja. Nemhiszem, hogy túl sok ember járna el 50km-nél messzebbre dolgozni.
  • valamit
    #87
    Csak néhány pontosítás.
    1. Ma már villanyautóval is mehetsz akár 160 km/h-val is
    2. Egy felöltés nem 12-14 óra, hanem 3-4
    3. Nem 100-200 km-t mehetsz egy feltöltéssel, hanem 400-600 km-t

    Érdemes például megnézni a mai hírekben is szereplett aHonda FCX Clarity-je:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_FCX
    http://automobiles.honda.com/fcx-clarity/
    (nekem személy szerint még a formája is tetszik)

    De felsorolsá szinten még néhány a teljesség igénye nélkül:
    BMW Hydrogen 7, Daimler AG F-Cell, Fiat Panda hydrogen, Ford Motor Company Focus FCV, General Motors — Hy-wire and the HydroGen3, Hyundai — Tucson FCEV, Mazda - RX-8, Nissan — X-TRAIL FCV, Morgan Motor Company – LIFEcar, Toyota – The Toyota Highlander FCHV and FCHV-BUS[42]
  • Akuma
    #86
    Hát jaaaa, de hát vaaaan pééénz :P :(
  • Akuma
    #85
    Köszi, lassan ez a forum felér egy wikipediával :D
  • Epikurosz
    #84
    Tesla Roadster = 17 millió Ft.
  • Epikurosz
    #83
    "135mpg (ez vajon mit jelent)"
    135 miles per gallon = 1 gallon* üzemanyaggal 135 mérföldet tud megtenni

    * gallon = űrmérték: Angliában = 4,54 liter, Amerikában = 3,78 liter
    Hagyományos magyar megfelelője kb. 3 pozsonyi pint.