1263
Forza Motorsport 3
  • deep
    #703
    Mondjuk lehet hogy azért, mert sosincs előttem senkiA:SDA:SD:ASD:AS:DA
    Egyébként a játék legnagyobb hibája ez. Rengeteg versenyre bemehetsz sokkal erősebb autóval. Az első kanyarban 3 körrel vezetek bazeg...
  • deep
    #702
    Hmm, soseláttam, de lehet hogy csak nem figyeltem.
  • Totti5
    #701
    Az előtted haladónak az árnyéka vagy megvan, vagy nincs, vagy bugzódik vagy helyrerázódik egyszercsak.
  • deep
    #700
    Amúgy milyen árnyékbugról beszélel?
  • Totti5
    #699
    Árnyékbug ugyan úgy megvan update után is, ujra delete az egész és vissza a polcra.
  • Totti5
    #698
    Szépen elmondja hogy a valóságtól messze van, mert egy játék nem képes visszaadni, de az tény hogy segíti a koncentrációt és a precizitást, mert aki játékban jól teljesít, határon képes autózni 50 köröket netán versenyezni is, az a való életben is elboldogul egy autóval simán, mert van hozzá érzéke, tud sportosan vezetni és érzi az autót és a környezetét.

    Forma 1esek meg Playstationon játszanak, de annak semmi értelme a szórakozáson kívül, max annyi van hogy az új pályákat memorizálják naggyából ahol még nem mentek, de már a játékban benne van, és itt ki is fújt a dolog, ráadásul élőbe meg megint más, talán Hamilton mondta ezt.
  • Totti5
    #697
    Ezek a játékok kis réteget mozgatnak meg, talán ezért sincs mögöttük pézes kiadó és ezért adják ki ugyan azokat évről évre, minimális fejlesztésekkel pl Race széria. Én imádom a WTCCt, nagyon örültem amikor Simbin megvette a liszenszet és a játékot is azonnal megvettem, aztán jött a 07, 08 ( GTR Evo ), 09 ( Race On ) és lényegében semmit sem fejlődött csak belepakoltak más szériákat azokat is csak carset szinte, meg pályákat. 3 rókabőr. A többiről kár is beszélni mert azoknak még kiadója sincs, és még kevesebb pénzből ksézülnek vagy kb hobby szinten...

    GT Legends, GTR sorozat, Race sorozat, Rfactor ugyan az az ISIGmotor 2 és változatai mind alatt ugyan azokkal a hibákkal hosszú évek óta, zéró fejlődéssel, ez kevés akárhogy is nézzük, még ha a játékok jók is.

  • High end PC #696
    A Grid tényleg kamu, olyan kanyarokat még a magasztos JóIsten sem tud bevenni a valóságban, amiket ott be lehet.
  • Sinyo70
    #695
    Hát igen és ha a PC sim realisztikája érdekel valakit ajánlani tudom EZT ! Ha esetleg érdekel hogy mivel "játszanak" a Race el éppen ...igen az van boxra is !!Szal azért a Live for Speed a GTR sorozat és a Legends valamint a Gran Turismo jó néhány pilótát kinevelt ,felkészített a valós versenyekre !!
    Vagy épp azon keresztül került a közelébe !Ja és Talma is szimezik !!Annak idején "száraz" edzésként a ps2 MotoGp vel tanulta az új pályákat és a féktávokat 125cm3 ben!Ezt a játékot egyébként egy motoros magazin is tesztelte , kimentek Brno ba és mentek egyet a játékban és a valódi pályán is !1mp belül volt a különbség !Csak az volt az eltérés hogy a rázóköveket nem lehet annyira szélesen használni a valóságban.
  • tom235
    #694
    "ezek csak akkor avatkoznak be ha feszegeted az autó korlátait de akkor is néha észrevétlenül teszik a dolgukat."
    Ez pont elég arra, hogy ne pürdülj meg síkos úton a kanyarban, ha például végig a féken állsz vagy kicsit több gázt adsz a kocsinak a kelleténél.

    "nincs olyan időjárási körülmény amiben ne vezettem volna és teszem ezt két évtizede, sokszázezer kilómétert levezettem itthon és külföldön egyaránt."
    Ez dícséretes dolog, de a versenypályán és a közúton való közlekedés között van némi különbség. Énis vezetek már egy ideje, de soha nem kellet alkalmazzam gázfröccsös visszaváltást vagy a ballábféket pédául, hogy csak kettőt említsek abból a sok vezetéstechnikai dologból, amiknek az ismerete elengedhetetlen a versenypályán.
  • tom235
    #693
    "Azt elhiszem hogy pécén etalon egyeseknek, mert arra nincs más"

    Már hogyne lenne? Csakhogy néhányat említsek: GT Legends, GTR sorozat, Race sorozat, Rfactor stb.
    Bár tény és való, hogy a grafika egyikben sem nagy cucc, dehát nem is azon van a hangsúly.
  • Totti5
    #692
    Semmi újat nem tudna mondani. A GRID árkéd játék izig várig. Szép igényes, jó a törés, jók az autók, hangok a körítés, csak szar a fizika, mert habár többet akartak mint árkéd, de nem sikerült megtalálni a balanszot. Azt elhiszem hogy pécén etalon egyeseknek, mert arra nincs más, de konzolon van más, ami jobb pl Forza vagy GT, de a fizika még a PGR4ben is fényévekkel jobb mint a Gridben, pedig abba nem sok van.
  • jointboy
    #691
    http://www.gamechannel.hu/cikk/kifuto/racedrivergrid

    olvasd végig!
  • DanielT
    #690
    Hát nem is slick gumikkal kell driftelni a játékban sem... Egyébként bármilyen gumival lehet, a legbrutálabb slickkel is, csak motorerő kérdése, elforgat az bármit.

    A széria gumi sem robban szét azért pillanatok alatt, amatőr driftben jó keményre fújt használt utcai gumikkal mennek...
  • Totti5
    #689
    És te zsigerből nyomod a drifteket mondjuk a Forzában? csak szólok hogy ahhoz hogy sikeresen driftelj be kell lőni az autót, illetve olyan vasat kell választani ami képes rá, az csak úgy nem megy magától... az viszont igen hogy a kanyarokban megcsúsztasd ahhoz nem kell semmi setup és gumi se, igaz az nem is lesz olyan és nagy valószínüségel 5ből 3szor össze sem jön úgy ahogy kellene neki.
  • jointboy
    #688
    A Grid az elmúlt három év legkiemelkedőbb játéka, minőségben és minden másban egyaránt. attól most tekintsünk el ,hogy arcade vagy sem ezt mindenki döntse el maga. egyébként ezt a véleményt nagyon sok szakújságíró osztja.
  • jointboy
    #687
    a drift amit tévében láthatsz ,hogy több 10 percig driftelnek speciális gumival és a hozzá tartozó gumihűtő és sikosító berendezéssel lehet csinálni még egy nagyon erős autóval is, mivel ezt egy széria gumi talán 1-2 percig bírná, és szétrobbanna. Próbálj meg egy michelin primacy3 f1 gumival driftelni esélytelen mert úgy tapad mint a ragasztó. ezért mondom, hogy baromság amikor egy játékban slik gumikkal driftelsz ilyen nincs. elötte át kell alakítani a verdát erre a célra.
  • Totti5
    #686
    Grid egy gané kormánnyal, annál elbaszottabb játék nincs a földön, csak a Dirt 1 de hát 1:1ben ugyan az csak egyik murva a másik aszfalt.
  • jointboy
    #685
    Így van a lagunában van néhány aszisztens ,névszerint ABS, EBD, AFU, ESP, ASR, legalábbis az enyémben. ez mind kikapcsolható az ABS,EBD, és az AFU kivételével. ezek csak akkor avatkoznak be ha feszegeted az autó korlátait de akkor is néha észrevétlenül teszik a dolgukat. De attól még vezetned neked kell, nincs olyan időjárási körülmény amiben ne vezettem volna és teszem ezt két évtizede, sokszázezer kilómétert levezettem itthon és külföldön egyaránt. és ezt tartanom kell a grid hasónlít a legjobban kormánnyal a valósághoz a gt3-al együtt. NEM DRIFT MÓDBAN AZ NEM VALÓSÁGOS, CSAK A NORMÁL VERSENYEK KÖZBEN.
  • DanielT
    #684
    "a drift minden játékban baromság ez így van"

    ??? Ezt ugyan fejtsd már ki.
  • jointboy
    #683
    a drift minden játékban baromság ez így van. a többit tartom, egyébként kéziféket én a gridben nem használom. így nem tudom milyen.
  • csabush
    #682
    Ott a pont. Az egész Race széria isten ilyen tekintetben.
    A Gridre nem akartam reagálni eddig, de most már megteszem. Tehát szerinted az a reális, ha mondjuk egy Paganival 200 ról kézifékkel lehet venni a derékszögű kanyart? Vagy a drift mód, ami egy vicc, egy ötéves végig driftel 56 kört, röhögve. Vagy mi? Semmi köze a valósághoz, ennél még a Shiftnek is több, pedig az is egy szar ebből a szempontból. Eddig sok játékkal driftelgettem, nekem a GT5 prológé jött be a legjobban, persze az se full szim, sőt, de élvezetes, és van egy kis kihívás. A válasz csak az ott a pont miatt ment neked tom235, többi jointboynak.
  • tom235
    #681
    "a Race Pro az viszont tényleg egy nagy hulladék, olyan mint a forza. Ja a Grid kormánnyal szuper, ha vezettél már erősebb autót!!! kísértetiesen hasónlít a valóságra a Grid irányítása."

    OMG. Te ezeket komolyan írod vagy csak marháskodsz? Megsúgnám, hogy a Race Pro az egyetlen szimulátor konzolon. A forza 3 kb 60-30% ban szimulátor és a 3 játék közül amit említesz a gridnek van a legkevesebb köze a valósághoz kb 0.
    A másik meg, hogy ne egy olyan autóból induljál ki fizika terén (Laguna GT) ami tele van ABS-el ESP vel meg tökömtudja milyen vizetéskönnyítő izével. amik gyakorlatilag elvégzik helyetted a vezetést, korrigálják a hibáidat.
  • jointboy
    #680
    Már szaladok is és veszek eggyet! a pénz nem számít, egy ekkora szar játékhoz kell egy cipő amivel széttaposom a forza3 lemezt ,vagy szétrúgom az xboxot ha felidegesít a forza3.
  • Totti5
    #679
    Kis érdekesség.

    "A Microsoft és a Puma együttműködéséből született egy limitált példányszámban gyártott cipő, amely a Forza Motorsport 3 rajongókat célozza. A Speed Cat 2.9 FM3 Trainer névre hallgató lábbeliből pontosan 324 példányt gyártanak, azt viszont még nem tudni, hogy pontosan mennyibe fog kerülni."


  • Ronnie17
    #678
    hali, van olyan oldal ahol segítséget kapok drift beállítás szempontjából??? próbálgatom, de sehogy sem az igazi:S:S
  • Sinyo70
    #677
    csak nem ejti annyira vissza a fordulatot, meg ha kezdi elejteni rá lehet "rúgni" kicsit ! :) no és a váltás közbeni gáz fröccsökről nem is beszélve!Elég komoly hangokat lehet ki hozni így (főleg a váltóból ha nem sikerül ) .. nem kell sok váltást elrontani ,kb 5-6 és már recseg(számolja a fogakat)váltáskor !! :) főleg megbízhatóságin van benne kihívás !
  • Totti5
    #676
    Sejtettem hogy valami turpisság van a háttérben. Olvastam erről a gyorsabb váltásról, de nem értem mire jó, irreális lesz nem mellesleg hogy az istenbe lehet értelmesen kuplungolni egy gombal?:D, persze gondolom a top listás időkhöz ez is kell...

    Race Pro még mindig a legjobb versenyszim konzolra, csak sajna félkész bugos és a Simbin úgy leszarta a vásárlókat mint annak a rendje. Aki megvette az el is adta mert nem jött a peccs hónapok után sem, így az online szar és használhatatlan volt...
  • Sinyo70
    #675
    Amúgy a barca gp pályán csinálta ezt a 2 es kanyarból kifelé egy civic sedan ,és az F 200 az a kategória !!de persze lehet ,hogy csak a kikapcsolt automata kuplung miatt csinálta.Volt olyan is pl váltás után fent akadt a gáz ! tartotta kb 3-4 mp ig a fordulatot , de az autó közben lassult!Az A gombra tettem a kuplungot így egyszerre tudom nyomni a B ill az X el váltáskor !Annyi az előnye ,hogy gyorsabb váltást
    lehet csinálni sima kuplunggal is !Szériában ez nagy előny !Ja és a Race Pro ban csak az Ai van elbaszva szerintem de az nagyon !Meg a graf de az nem annyira érdekel.Viszont a quali az rohadt jó benne !Van hogy csak azt nyomatom.Sajnos ha nem az elejéből indulok akkor általában nem fejezem be a futamot.Online is nagyon ott van a racepro (System Kai) pl egy esős Brand Hatch ,Formula BMW vel !! nagyon jó kis csatákat lehet nyomni benne !De asszem egyelőre vissza térek a pc re mert megjelentek az első zsigulik a Live for Speed ben !Ott legalább tolhatom kormánnyal !
  • Totti5
    #674
    sajnos igen...
  • jointboy
    #673
    Ez nem érv! nem is indoklás! nem is vélemény! ez csak hangosítás! amúgy próbáltad már a gridet? mert nekem nagyon úgy tűnik ,hogy nem.
  • Totti5
    #672
    Huhuhúúúlladék a GRID, árkédnak is rossz mert elscseszett az egész.
  • jointboy
    #671
    Ez butaság! nem elúlzott a tapadás, az én autómon 225/45 r17 es michelin gumik vannak és olyan fékhatás van, ha nem vagy bekötve én nyomok egy satuféket 220km/ó-ról kézzel támaszkodva sem tudod magad megtartani. Most ugyanezt képzeld el egy 500 lóerős ford mustang-on a 475/25 r22 colos kerekeken az mit produkál ,az ember a lelkét köpi ki egy fékezéskor. Nálam is aki nincs hozzászokva a komoly fékhatáshoz mindenki megdöbben ,hogy milyen erővel hat az utasra a fékezés. A race driver grid az elmult évek egyik legjobb autós játéka, a Race Pro az viszont tényleg egy nagy hulladék, olyan mint a forza. Ja a Grid kormánnyal szuper, ha vezettél már erősebb autót!!! kísértetiesen hasónlít a valóságra a Grid irányítása.
  • barbym
    #670
    Minden féle kép
  • Totti5
    #669
    Grid kormánnyal irányíthatlan szarcsimbók, 1-2-3as fokozatokban olyan brutálisan eltúlzott a tapadás és a fékerő illetve suta a fizika, hogy taccsra vágja az egészet, de hát neked ez a jó... Race Pronál is bajod volt ha jól rémlik a féktávokkal, bár ott sem értettem miért és mi, amikor a pécésé verzióban is ugyan olyan, és valós adatokkal dolgoznak a Simbinnél + ha nézel WTCCt akkor látnád hogy kb hasonló és nincs eltérés.
  • Totti5
    #668
    Úristen. Fostakony árkéd GRID?
  • jointboy
    #667
    Ha kormánnyal irányítom akkor a race driver grid hasónlít írányításban a valósághoz a legjobban az sem olyan, de van néha olyan mozzanata az autóknak ami kísértetiesen hasónlít a valóságra, tudom-tudom {félig arcade a játék de akkor is} de mondhatnám a toca race driver 1,2,3-at a granturismo 3-4 is nagyon komoly de az inkább nagyobb sebességnél valószerűbb kis sebességnél kicsit furcsa.
  • jointboy
    #666
    Laguna GT
  • Totti5
    #665
    Adhatnál pár tippet melyik játék olyan, ahol ha úgy vezetnék a valóságban akkor nem halnák meg:)
  • KillTheKonzol
    #664
    milyen kocsid van?