3314
2ivmws8.jpg
  • stargatelost
    #3154
    Ő a 2x16-os epizódról beszél. Szeptember eltereli Walternatív figyelmét, így nem leli meg a gyógymódot Peternek (ezért megy át Walter). De ha nincsenek Observerek, ez nem történik meg, vagyis az egész öt évad nem történik meg :D
  • precision
    #3153
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a megfigyelők nem Walter miatt jöttek létre, el is mondja September elég szépen, hogyan jöttek létre
  • stargatelost
    #3152
    Ez paradoxon lenne, de nekem is ez járt a fejemben. Bár illene a készítőkhöz, ha már az első három évadot telibe szarták, miért ne szarnák telibe az egész öt évadot azzal, hogy nem történt meg semmi?
  • AlrightSir
    #3151
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ja meg ez is. A múltkor is ugyanez volt, amikor Etta kezében pont észrevette a detonátort.

    Meg most nem azért, de minden fringe esemény azért történt, mert Szeptember elvonta Walter figyelmét anno. Tehát ha nincsenek Megfigyelők, megvan a gyógyszer, Peter él, és mind az 5 évad meg sem történtté válik, nem? És így hiába áldozza fel magát majd Walter, a végén (vagy inkább az "elején") úgyis élni fog.
  • Narxis
    #3150
    Nem érdekel ki mit mond ez kurva jó rész volt. Sokadjára lett megerősítve, hogy miért nem baszkodnak a Megfigyelők Peter-ékkel, most már a nagyfőnök szájából is hallhattátok.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Windmark megmenekülése tényleg ganaj volt, legalább megsérülhetett volna.
  • kill3r21
    #3149
    gyerekek, azthiszem brutál utsó két részt kapunk :)
  • Szabi #3148
    Windmark és a nagyfőnök elmondták ebben a részben, hogy csak a 12fős eredeti megfigyelő csapat ugrálgathatott szabadon az időben, a többieknek már tilos, max azon a méhsejtes ablakon mehetnek meghatározott időből meghatározott időbe, nem ahova ők akarnak :)


    Michael Cerveris viszont nagyon furán néz ki hajjal :D
  • stargatelost
    #3147
    Az a legjobb változat szerintem, ha azért történik valami, mert te visszamentél. Ez itt is jól működött, Peter megmenekült, mert Szeptember visszament az időben és megmentette. De aztán jött a negyedik évad, és bele kellett barmolni az egészbe...
    Az meg, hogy Windmark sitty-sutty ugrál az időben kicsit nevetséges :D Mi van, ha elvéti, és egy perccel korábban érkezik vissza, mielőtt elugrott volna, és találkozik önmagával? :D LOL
  • precision
    #3146
    én csak egyet nem értek :)
    tudnak utazni az időben az observerek, látják, hogy ott voltak akik keresnek 14 perccel ezelőtt... miért nem megy vissza 14 percet és akkor elkaphatná őket :)

    persze akkor nem lenne túl izgalmas a film, tudom :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és itt még nem is akkora horderejű dologról van szó amit Windmark kért a főgórétól, hogy még születése előtt ölje meg a fiút... szal


    ezért nem szeretem az időutazásos témát... annyi a paradoxon :) gyakorlatilag senki sem tudja, hogyan működik, ha létezik egyáltalán időutazás, de azért törvények és szabályok vannak :D gg :)
  • vg
    #3145
    A végén, a "HELLO" után a faszi alig bírja, hogy ne röhögje el magát. Vicces volt.
  • stargatelost
    #3144
    Igen, ezek pont azért kerülnek bele, mert szarul vannak megírva a részek (meg az egész évad), és ilyen logikátlanságokkal van tele, hogy haladjon a cselekmény. Már az évad elején simán el kellett volna őket kapniuk a Megfigyelőknek, ha a képességeiket nézzük, de mivel ez nem történhet meg, ezért ilyen dolgokkal mentik meg hol az egyik felet (Peterek a múltkori részben), hol a másik felet (most Windmarkék).
  • Shiwo
    #3143
    engem csak egy dolog zavar igazán..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Windmarkot már nem először sikerült volna végleg kiiktatniuk, erre most is a jövőből érkezett, fejlett technológiákhoz szokott Szeptember egy akkora leddel rendelkező bombát helyezett el, hogy csak a vak nem veszi észre..most ha arra számítok, hogy valaki betör hozzám, kamerával figyelem és alá is aknázom a házat, akkor biztos nem tennék ki neki egy nagy jelzést, hogy "húhú, van 2 másodperced kiteleportálni, mert robbanás következik..." .. és amennyire emlékezem, korábban is valami hasonló baromság miatt menekült meg az öreg kopasz
  • AlrightSir
    #3142
    Hoppá, az lehet. Akkor visszavontam.
  • Zomil
    #3141
    Valamit nagyon összekavartál:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amit kiszedett magábol az chip volt amit beleraktak miután kiszették a hight tech idöutazö cuccot a fejéböl és belerakták a chip-et, h mindig nyomon tudják követni.
  • kBagyula #3140
    Pedig ez izgi rész volt! :)
  • cassoneitaly
    #3139
    Időzítés a többi release-hez: (hdtv-afg),(720p-evolve)!

  • cassoneitaly
    #3138
    Fringe 5x11 (hdtv-2hd) magyar felirata elkészült:

    LETÖLTÉS: Hosszupuska | Feliratok.info | Addic7ed

    Nemsokára érkezik az időzítés (hdtv-afg) és (720p-evolve) verziókhoz is!

    Jó Szórakozást Mindenkinek!
    Cassone
  • AlrightSir
    #3137
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Teljesen ellentétes gondolatok vannak bennem. Az egész rész alatt olyan érzésem volt, hogy valami nincs rendben, gondolom az elején a villanás sem volt véletlen. Meg ugye ott a kérdés, hogy Szeptember/Donald mit akar valójában, mert önmagának szedte ki a kütyüt, miközben mondta Peteréknek, hogy kiszedték belőle és ezért nem tudja elvinni a fiút a megfelelő jövőbe. Valószínűleg saját érdekből cselekszik, hogy a fiával együtt lehessen.

    Csomó dolog zavart, pl. a a Megfigyelők szimpla kitörlése annyira kiszámítható mozzanat lenne. Meg az is zavart, hogy a végén Peterék mennyit balf@szkodtak a vonatnál, miért nem szálltak fel egyből az első ajtón? Ezek miatt mindig tökre elmegy a kedvem az egésztől az epizód végére
    Mindenesetre sajnálom, hogy jövő héten vége.
  • Sir Quno Jedi
    #3136
    Jah mán nekem is zavaros lett többször is, pediglen én éberen követtem, de bizony csak úgy elfeledtek szálakat stb.
  • Narxis
    #3135
    ha-ha az örök kritikus megszólalt :P
  • stargatelost
    #3134
    Különleges az biztos :D Nincs még egy ilyen, ami ennyi irányt vett volna fel évadai során, és ennyire telibe szarta volna mindet
  • Narxis
    #3133
    De ez egy különleges sorozat! :D
  • AlrightSir
    #3132
    ugyanez itt is.
  • Herold
    #3131
    A LOST is véget ért, úgyhogy egyszer ennek is vége kell legyen.
  • Narxis
    #3130
    Na neeeee, nem érhet véget!!!
  • stargatelost
    #3129
    Torv és Jackson pihen egy évet mindenképp.
  • vg
    #3128
    Sajnos vége. Kíváncsi leszek hova fognak menni a szereplők. Új vagy valami futó sorozatba.
  • Szabi #3127
    első gondolat

    viszont utána
  • Zomil
    #3126
    5x11 -- Jan 11, 2013 -- The Boy Must Live
    5x12 -- Jan 18, 2013 -- Liberty
    5x13 -- Jan 18, 2013 -- An Enemy of Fate -- SERIES FINALE


    most nézem, h jövö héten dupla befejezö rész :O
  • Narxis
    #3125
    haha :D boldog karit
  • Gatti
    #3124
    Boldog karácsonyt mindenkinek! :)
  • gtamániás
    #3123
    Hát nem hiszem. Én arra lennèk kíváncsi hogy hol van Donald.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mert ugye ő a Szeptember.
  • Herold
    #3122
    Vajon megtudjuk valaha, hogy a gyerek mit közölt Ninával a laborban?
  • AlrightSir
    #3121
    Ez a rész végre megint olyan régi Fringe-es érzést keltett bennem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szegény Nina. :( Az egy dolog, hogy a Megfigyelők alábecsülnek minket, de Nina is elmondta, hogy mi meg őket becsüljük túl. Csupán primitív ösztöneik vannak, tehát szerintem erősen statisztikai alapon gondolkodnak, így Peteréknek pont az "embersége" adja meg mindig azt az előnyt, ami miatt még nem kapták el őket.
    Amikor Walter emlékei megjelentek,

    ott fogott el hirtelen az a hangulat, hogy vége lesz. Hiába olyan az utolsó évad, amilyen, azért iszonyatosan hiányozni fog a Fringe.
  • Narxis
    #3120
    Ahhoz látnia kéne minden lépését mint ahogy Peter követte Windmarkot mikor a fejében volt a cucc.
  • Narxis
    #3119
    Persze, mert Oliviáék most jöttek le a falvédőről. :) Attól, hogy nem mutatják még óvatosak és szétnéznek mielőtt bemennek valahova.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott amúgy se tudtak volna elbújni hiszen a gyerek keresése miatt átnéztek mindent mielőtt megtalálták + ott voltak a kamerák. Persze-persze nagyon el akarják kapni, el is kapták a 2 Bishopot + kinyírták a kiscsajt. Mit szeretnél még, mennyire kapják el őket? Zárjuk le gyorsan a sztorit? Kajak nem értem most ezt a kötekedést, de lehet csak máshogy érezzük, bennem fel se merültek ezek a kételyek mikor néztem ezt a részt és utána se. Evvan.
  • Malakai
    #3118
    De ahoz tudnia kéne követni őket, hogy lássa szerintem, mint ahogy Peter is követte őket.
    Persze ettől függetlenül vagy egy rakás eset, amikor így is használhatnák, ebbe én mondjuk nem kötök bele, mert ez egy olyanfajta képesség, amit nem lehet kezelni sorozatban.
  • Zomil
    #3117
    De épp ezaz, h Windmark nagyon el akarja kapni öket...ennyi erövel ö is ugyanugy végigzongorázhatna minden lépést, mint Peter tette az ö esetében...Ehelyett csak arra vár, h az ellenség lépjen :S
  • stargatelost
    #3116
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem lőtték volna le, mert jól elbújt volna, majd betelefonál, aztán jönnek a Megfigyelők, elkapják őket, és vége De mivel ez nem történhet meg, így ilyen hatalmas logikai lyukak maradnak a sztoriban.
    A megfigyelőkről meg inkább a logika teljes hiánya ordít :) Windmark gecire el akarja kapni őket, mégse sikerül, mert az írók úgy lyuggatják a sztorit (lásd a két példa lent), hogy ne legyenek elkapva Peterék.
  • Narxis
    #3115
    Lehetséges idővonalakat látnak, de ez se tisztázott, hogy hogyan működik. Amikor Peter használta a cuccost abból nekem úgy jön le, hogy óriási tervezés, megfigyelés kell ahhoz, hogy csupán 1 napot lássanak előre egy személynél. Máshogy gondolkodnak mint mi, na meg eléggé lebecsülnek minket, számukra Peter és Olivia csak felkelők akik kitartóak, nem megmentők.